PDA

View Full Version : Τι ελαστικά για mt03?



pancho
26/01/2010, 15:28
Καλησπέρα θα ήθελα τα φωτά σας , ήρθε ο καιρός για καινούρια λάστιχα στο mt03 μου, τώρα φορά τα Pirelli scorpion sync αλλά σκέπτομαι :confused: να πάω στα DUNLOP SPORTMAX D270, την μηχανή την χρησιμοποιώ στην πόλη αλλά και σε χώμα που και που αλλά βασικά αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχουν καλή πρόσφυση, περιμένω απόψεις....

SVX
26/01/2010, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από pancho
Καλησπέρα θα ήθελα τα φωτά σας , ήρθε ο καιρός για καινούρια λάστιχα στο mt03 μου, τώρα φορά τα Pirelli scorpion sync αλλά σκέπτομαι :confused: να πάω στα DUNLOP SPORTMAX D270, την μηχανή την χρησιμοποιώ στην πόλη αλλά και σε χώμα που και που αλλά βασικά αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχουν καλή πρόσφυση, περιμένω απόψεις....

ΔΕ Σ'αρεσουν τα Scorpion? Ο λογος?




Αν ειναι ψαξε για Dunlop Mutant

pancho
26/01/2010, 15:41
Δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με τα scorpion και είναι και πάλι μες τις επιλογές μου

MAG/FMX
26/01/2010, 16:10
Aμα θες κ χωμα , μου φενεται τα μτ-60 εναι μονοδρομος.
Τα mutant εχω αλλα απο τοτε που τα εβαλα , δεν μπενω στις στροφες πολυ οπως παλια...... :cry:
Στα πουλαω αμα θες κιολας:winka:
Βασικα θα κοιταγα, αν τα εδινα γιατι εχουν 500κλμ ........ σε DIAblo η κατι brigestone που μουπρωτειναν.

tasos5102
26/01/2010, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από pancho
Δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με τα scorpion και είναι και πάλι μες τις επιλογές μου

κοιτα Pancho εχω και εγω ΜΤ 03 και νομιζω οτι μονο με τα σκορπιον θα
το ξαναπηγαινα χωμα, φυσιολογικες ταχητητες και μονο για βολτα.

αλλα επειδη η συγκεκριμενη μοτοσυκλετα εχει ιδιετερα στριφτερο
χαρακτηρα θελω να δοκιμασω κατι πιο ασφαλτινο ωστε σε ορεινο
στροφιλικι να γαζωνει.

διαλεξε τι θελεις να κανεις μα να προσεξεις να εχουν
δεικτες ταχητητας 58Η & 69Η γιατι αμα βαλεις τιποτα με δεικτες W την
πατησες δεν θα ζεσταινονται ποτε

λοιπον διαλεξε πελμα


υγ.: το σκορπιον ειναι υπεροχο στην πληροφοριση για αυτο παει και χωμα
το πιο ασφαλτινο πελμα εχει λιγοτερες ασαφιες οταν ζεσταθει στους ιδιους
δεικτες ταχητητας παντα.
αν βρεις και χαμηλοτερο παρτο μονο να ειναι 120Χ70 μπροστα και 160Χ60 πισω

οσο για τα μουταν νομιζω οτι προκειται για κορυφαιο ελαστικο αλλα θα το φας
γρηγορα γιατι ειναι πολυ μαλακο.

υγ2 πες τιποτα για το μηχανακι το χεις καιρο?


186782

SVX
26/01/2010, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από tasos5102
υγ2 πες τιποτα για το μηχανακι το χεις καιρο?

Ωπα!! διπλασιαστηκε ο πληθυσμος των MT-03 στο Forum!!!!! :a46:


Γραψτε ΕΔΩ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=73383&perpage=15&highlight=mt03&pagenumber=1) απο 1ο Χερι :beer:

pancho
27/01/2010, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από tasos5102
[Bυγ2 πες τιποτα για το μηχανακι το χεις καιρο? [/B]


Είναι ο δεύτερος χρόνος που την έχω, αν εξαιρέσεις το ξενέρωμα που έφαγα με ένα πρόβλημα που μου έβγαλε στο πλαίσιο, την γουστάρω λες και την έχω αγοράσει χθες, μέσα στην πόλη ευχαριστιέσαι να οδηγείς.
Του έχεις αλλάξει εξατμίσεις? Συμφωνώ για τον στριφτερο χαρακτήρα της αλλά επειδή αρκετά συχνά την κατεβάζω επαρχία κοιτάζω για κάτι όχι τόσο ασφάλτινο, Sportmax Mutant όντος είναι καλή περίπτωση.

tasos5102
27/01/2010, 16:57
ναι ειναι απο τα καλητερα ,αν το προσεχεις και δεν τα
τρως σε παντιλικια ,αλιως παρε κατι πιο ασφαλτινο.
δες κανενα RAIN αν προσανατολιζεσαι στο ταργκετ
γκρουπ του μουταν η κανα SS με δεικτες Η γιανα ζεσταινονται
γρηγορα.

κορηφαιο εναι και το βροχινο της πιρελι
(που με αυτο παρουσιαστηκε το πρωτοτυπο)

MAG/FMX
28/01/2010, 14:26
ΠΑντως τα mutant ta οποια εχω ειναι πολυ καλα σε ολα , αλλα πρεπει να εχουν γρηγορη κορονα , ενω ειναι κ πολυ στριφτερα , πραγμα που εμενα τελικα δε μου ταιριαζει. Δηλαδη ειναι τοσο στριφτερα που λιγο να εχω κατσει στραβα στη μηχανη , αυτη δεν παει ευθεια , βεβαια σε ελιγμους ειναι απαιχτα κ με ξετρελενουν. Στις στροφες μπενουν κοματια κ σε προδιαθετουν να πλαγιασεις κ αλλο κ σε γρηγορο μοτιβο, εγω ομως κλανω μεντες κ προτιμω τα παλια σταθερα κ σχετικα αργα πιρελι. Βαζω 30 πσι μπροστα κ 32 πισω , θα δοκιμασω να το μειωσω αλλα με τον αερα στα βενζιναδικα , δεν μπορεις να σαι σιγουρος.........:mad:

tasos5102
29/01/2010, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από pancho
Είναι ο δεύτερος χρόνος που την έχω, αν εξαιρέσεις το ξενέρωμα που έφαγα με ένα πρόβλημα που μου έβγαλε στο πλαίσιο, την γουστάρω λες και την έχω αγοράσει χθες, μέσα στην πόλη ευχαριστιέσαι να οδηγείς.
Του έχεις αλλάξει εξατμίσεις? Συμφωνώ για τον στριφτερο χαρακτήρα της αλλά επειδή αρκετά συχνά την κατεβάζω επαρχία κοιτάζω για κάτι όχι τόσο ασφάλτινο, Sportmax Mutant όντος είναι καλή περίπτωση.

αν επιτρεπονται τα σχολια τι ακριβως
συνεβη στο πλαισιο και σε απασχολησε?
σοβαρο?

pancho
30/01/2010, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από tasos5102
αν επιτρεπονται τα σχολια τι ακριβως
συνεβη στο πλαισιο και σε απασχολησε?
σοβαρο?

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=70997&perpage=15&highlight=mt03&pagenumber=1

διάβασε αυτό.