PDA

View Full Version : Διπλη θεση



Panos1313
27/01/2010, 21:48
Καλησπερα και καλως σας βρηκα. Εχω μια χαζη ερωτηση, αλλα οσο και αν εψαξα δεν βρισκω απαντηση! Βλεπω σχεδον ολα τα gsxr εχουν μονο 1 θεση, και εκει που επρεπε να βρισκεται η δευτερη θεση (του συνεπιβατη) υπαρχει ενα καπακι. Αυτο το καπακι απλα το βγαζεις και απο κατω εχει θεση? (χλωμο μαλλον γιατι μου φαινεται χαμηλο) Η θελει ολοκληρη διαδικασια προσθαφαιρεσης θεσης? Ευχαριστω:D

Καταταλλα, προσανατολιζομαι να παρω gsxr 600 k7 ,η αμα βρω σε πολυ καλη τιμη k8(για να μοιαζω με τα πιο συγχρονα αδερφακια μου). Αποτι εχω καταλαβει σε θεματα ασφαλειας,επιδοσεων,συμπεριφορας, πρακτικοτητας αγορας ειναι παρομοια και "you cant go wrong".Αλλα αν ειναι κατι που δεν λαμβανω υποψιν, πειτε μου;P ( Για να το θεσω απλα gsxr 600 k7 η k8?)

Tigas
27/01/2010, 22:12
Το καπάκι που λές εσύ συνήθως το λέμε κοκωβιό.

Είναι κουμπωτή και βγαίνει πολύ εύκολα ξεκλειδώνοντας την ασφάλεια με το κλειδί και αντικαθίσταται με σέλα εάν το θέλεις :D

Ορίστε και μια φωτογραφία από GSXR με κάλυμμα-κοκωβιό αντί της σέλας
:wave2:


186913

TROOPER
27/01/2010, 22:45
και οσο για την απορια σου κ7 η κ8,ειναι το ιδιο πραγμα.μονο τα χρωματα αλλαζουν :wave2:

SVX
27/01/2010, 22:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Ορίστε και μια φωτογραφία από GSXR με κάλυμμα-κοκωβιό αντί της σέλας
:wave2:


H Βαση & τα μανιταρια πολυ ψαγμενο σχεδιο :wacko: LSL?

Panos1313
27/01/2010, 22:50
Ευχαριστω για τις απαντησεις. Μια διευκρινιση: H σελα υπαρχει κατω απτον κοκωβιο fixed? η ειναι ξεχωριστο εξαρτημα που πρεπει να προσθαφαιρω καθε φορα? Και αν ισχυει το δευτερο, ποση ωρα θελει?

Α και επειδη μενδιαφερει το gsxr 600 τα κ7 και κ8 ειναι διαφορετικα (κ6,κ7) και (κ8,κ9,κ10) ειναι τα ιδια

SVX
27/01/2010, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos1313
Ευχαριστω για τις απαντησεις. Μια διευκρινιση: H σελα υπαρχει κατω απτον κοκωβιο fixed? η ειναι ξεχωριστο εξαρτημα που πρεπει να προσθαφαιρω καθε φορα? Και αν ισχυει το δευτερο, ποση ωρα θελει?

Α και επειδη μενδιαφερει το gsxr 600 τα κ7 και κ8 ειναι διαφορετικα (κ6,κ7) και (κ8,κ9,κ10) ειναι τα ιδια


η σελα φευγει και στη θεση της μπαινει το καλυμα . 5-10 λεπτα ειναι (Αφου και τα δυο "κουμπωνουν" )

TROOPER
27/01/2010, 23:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos1313
Ευχαριστω για τις απαντησεις. Μια διευκρινιση: H σελα υπαρχει κατω απτον κοκωβιο fixed? η ειναι ξεχωριστο εξαρτημα που πρεπει να προσθαφαιρω καθε φορα? Και αν ισχυει το δευτερο, ποση ωρα θελει?

Α και επειδη μενδιαφερει το gsxr 600 τα κ7 και κ8 ειναι διαφορετικα (κ6,κ7) και (κ8,κ9,κ10) ειναι τα ιδια

κανεις λαθος.κ7-κ8 ειναι ιδια.κ9 και το επερχομενο κ10 θα ειναι ιδια(εκτος αν αλλαξει γνωμη η σουζουκι και ετοιμαζει κατι που δεν το ξερει κανεις)


Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
η σελα φευγει και στη θεση της μπαινει το καλυμα . 5-10 λεπτα ειναι (Αφου και τα δυο "κουμπωνουν" )

τι λε ρε μητσο!!!εισαι κουλος αλλα 10 λεπτα για να βαλεις τη σελα !!!!!:eyepop:

ουτε μισο δευτερολεπτο δεν παιρνει!!!

SVX
27/01/2010, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
κανεις λαθος.κ7-κ8 ειναι ιδια.κ9 και το επερχομενο κ10 θα ειναι ιδια(εκτος αν αλλαξει γνωμη η σουζουκι και ετοιμαζει κατι που δεν το ξερει κανεις)



τι λε ρε μητσο!!!εισαι κουλος αλλα 10 λεπτα για να βαλεις τη σελα !!!!!:eyepop:

ουτε μισο δευτερολεπτο δεν παιρνει!!!


και αυτο που θα βγαλεις απο το τζιξερ το βανεις στο μπουφαν?Κατω απτην αμασχαλη:lol: :rotflmao: εγω ειπα 5λεπτα γιατι θυμαμαι οταν εβγαζα την σκαρα απτο SUzuki πηγαινα μεχρι τον 4ο να την αφησω :rotflmao: :rotflmao:

Panos1313
27/01/2010, 23:16
Α γρηγορα βγαινει οντως, ευχαριστω:)

Φιλε επιμενω οτι δεν πανε ετσι τα μοντελα. Βρηκα ενα προχειρο link της wikipedia, αλλα το εχω διαβασει και σε πολλες αλλες αναφορες (Αποτι εχω δει πολυς κοσμος μπερδευει το 600 με το 1000, για το οποιο 1000 τα μοντελα πανε οντως οπως λες)

http://en.wikipedia.org/wiki/Suzuki_GSX-R600

TROOPER
27/01/2010, 23:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos1313
Α γρηγορα βγαινει οντως, ευχαριστω:)

Φιλε επιμενω οτι δεν πανε ετσι τα μοντελα. Βρηκα ενα προχειρο link της wikipedia, αλλα το εχω διαβασει και σε πολλες αλλες αναφορες (Αποτι εχω δει πολυς κοσμος μπερδευει το 600 με το 1000, για το οποιο 1000 τα μοντελα πανε οντως οπως λες)

http://en.wikipedia.org/wiki/Suzuki_GSX-R600

ωπα φιλε σορυ!!!

τωρα ειδα οτι μιλας για το 600!!!εχεις απολυτο δικιο !!!!σορυ :blush:

manos*gsxr
27/01/2010, 23:47
κ6 = κ7 και κ8=κ9 (για 600/750cc) για το κ10 δε ξερω...

:wave2:

DAYMAN
27/01/2010, 23:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Το καπάκι που λές εσύ συνήθως το λέμε κοκωβιό.

Είναι κουμπωτή και βγαίνει πολύ εύκολα ξεκλειδώνοντας την ασφάλεια με το κλειδί και αντικαθίσταται με σέλα εάν το θέλεις :D

Ορίστε και μια φωτογραφία από GSXR με κάλυμμα-κοκωβιό αντί της σέλας
:wave2:


:beer: :beer: :beer: :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

Tigas
28/01/2010, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
H Βαση & τα μανιταρια πολυ ψαγμενο σχεδιο :wacko: LSL?

τα μανιτάρια στα καπάκια του κινητήρα είναι της LSL, τα επάνω μανιτάρια δεν τα ήθελα να τρυπάνε πλαστικά και έψαξα λίγο και βρήκα της b&g racing που εντελώς τυχαία ανακάλυψα στο moto.gr ότι τα είχε ο τζωρτζόπουλος.Υπάρχουν και μανιτάρια με αποσβεστήρες για επάνω αλλά ήταν κάπως ποιό ακριβά τα βρήκα σε μαγαζί στην Μιχαλακοπούλου (extreme) αλλά με 190euro εάν θυμάμαι καλά