PDA

View Full Version : Προβλημα με τροχο-Glx βοηθεια.....



gakias
29/01/2010, 19:10
καλησπερα.....σημερα συνηδητοποιησα ενα προβλημα σχετικα με το παπι μου....! εκει που πηγαινω με 30+(40,50...) χλμ και αφηνω το γκαζι περιπου στη μεση και πιο κατω(1/4 ή μισο) νιωθω σαν δονηση απο τον πισω μερος του παπιιου ενα συνεχομενο τρανταγμα....δν ξερω πως; να αποκαλεσω-εκφρασω...(τι προβλημα ισως ειναι αυτο???)
και οταν κατεβηκα απο το παπι ελενξα γραναζιερα(γτ ορισμενες φορες απο τους κραδασμους ου ξεβιδοναν οι βιδες και εμενα μια-δυο) ηταν ενταξει/...-αλυσιδα ενταξει....κουνησα τηην ροδα δεξια αριστερα..(κοντρα της ροδας) και ψιλο κουνιοταν....ισως ειναι προβλημα με το συνεμπλοκ??? τι ακριβως μπορει να ειναι....παρακαλω...αμεση απαντηση....για να το φτιαξω γιατι νιωθω ανασφαλεια τωρα με αυτο.,...νομιζω πως θα χαλασει και θα τσακιστω...!! ευχαριστω προκαταβολικα!!!:confused: :confused: :sick:

notakos600
30/01/2010, 07:47
Σινεμπλόκ ή ρουλεμαν πίσω τροχού. Έλεγξε αν ''παίζει'' η κόντρα του πίσω φρένου και θέλει σφίξιμο.

gakias
30/01/2010, 09:08
οχι δεν παιζει η κοντρα....και εγω το ιδιο σκευτηκα..!! πιθανοτατα συνεμπλοκ γιατι το ρουλεμαν ειναι καινουργιο( 2 μηνων..)

airpanos
30/01/2010, 13:02
Ελεγχος και στις ακτινες του τροχου...για πιθανο 'χαλαρωμα'

gakias
30/01/2010, 13:26
βρηκα το προβλημα......:D :D :D
ειχαν χαλαρωσει οι βιδες απο το ψαλιδι...αλλα και παλι το ψιλο νιωθω...πολυ ελαχιστα ομως τωρα...!!! :rotflmao: :rotflmao:

gakias
30/01/2010, 16:06
φιλοι μου...γραψτε ακυρο...!! Βρηκα τυο προβλημα....δεν ειχαν χαλαρωσει μονο οι βιδες...:nono: :nono: :nono: η δεξια βιδα εχει χασεις στροφες οποτε χαλασαν και οι στροφες του αξονα καθως επισης ο αξονας ειναι και λιγο στραβος και οσο και να τον σφιξεις αυτος θα πηγαινει παλια προς πισω,., θα παω δευτερα να παρω καινουργιο αξονα-παξιμαδια ασφαλειας..!!! :wacko: :cool: :cool: :smilea: