PDA

View Full Version : SOS my BROS



furious4bikez
30/01/2010, 08:17
Καλημέρα σε όλους...Ζητώ τα φώτα σας σε ένα θεματάκι που με ψιλο-καίει...Γνωρίζει μηπως κανείς διαστάσεις για τα καλάμια του Bros????Και αν ναι ταιριάζουν με τα USD απο TZR-125 ή με τα απλά απο CBR400???Θα σας είμαι υπόχρεος ειλικρινά....

byron
30/01/2010, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από furious4bikez
Καλημέρα σε όλους...Ζητώ τα φώτα σας σε ένα θεματάκι που με ψιλο-καίει...Γνωρίζει μηπως κανείς διαστάσεις για τα καλάμια του Bros????Και αν ναι ταιριάζουν με τα USD απο TZR-125 ή με τα απλά απο CBR400???Θα σας είμαι υπόχρεος ειλικρινά....

To TZR 125 δεν νομίζω να φόραγε USD.
Τα 250άρια 3XV & 3MA φόραγαν USD και είναι 50mm η διάμετρος της πάνω πλάκας.

Anritsu
30/01/2010, 10:10
41 mm ειναι τα καλάμια . Για να βάλει usd στην υπάρχουσα τιμόνοπλάκα δεν παίζει . Θα πρέπει να κάνει μεταμόσχευση ολόκληρο το μπροστινό και όχι μόνο καλάμια . Στο hawkgt.com στα FAQ έχει μια ολόκληρη λίστα που συντάσσεται απο κατόχους rc31 για πιθανές μετατροπές και πώς υλοποιούνται . http://www.hawkgt.com/ . Για άγνωστο λόγο δεν παιζει το συγκεκριμένο λινκ . Δοκίμασε αργότερα ....

:wave2:

furious4bikez
01/02/2010, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
To TZR 125 δεν νομίζω να φόραγε USD.
Τα 250άρια 3XV & 3MA φόραγαν USD και είναι 50mm η διάμετρος της πάνω πλάκας.

Νόμιζα οτι κάπου πήρε το μάτι μου κάτι τέτοιο στο e-bay...Παίζει δυνατά να κάνω και λάθος...

Anritsu είναι μάλλον τουλάχιστον ταλαιπωρία τα USD όπως το καταλαβαίνω...
Το site το είχα τσεκάρει στο παρελθόν αλλά τώρα και κάνα τριήμερο αρνείται πεισματικά....:dizzy: :dizzy:

Τι γνώμη έχετε για αλλαγή μπροστινού με ανάλογο απο CBR600f ή VTR για τα οποία με προέτρεψαν αξιότιμοι συμφορουμίτες??

(btw Γιώργο thanks για το χρόνο σου...και τα καλούδια σου...:D :cool: )