PDA

View Full Version : Το παιχνιδι μου... (βελτίωση ΧR650 Motard)



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

devil's animal
02/02/2010, 00:17
Όπως ξερετε ψαχνομουν ασχημα για ένα αξιοπιστο “πολιτικο” supermotard το οποιο παραλληλα να είναι σχετικα γρηγορο και ανταγωνιστικο. Ειχα σχεδον καταληξει να παρω το KTM SMC690 όταν γνωρισα τον τυπο που με μετεπεισε και με εβαλε στην πριζα να παρω τελικα αυτό που πηρα. Αυτος εμελλε να είναι και ο βασικος μηχανικος μου (ο Θεος να τον κανει). Αντωνης το ονοματακι του, γνωστος και ως Reinmeister…:rolleyes:

Αυτός ο πριζαδορος λοιπον μου εξεθεσε όλα τα καλα του XR650R και βαλθηκε σ’εκεινο το «Δελεαρ» να μου αμολαει γνωστους θρυλους για το “τερας της διπλανης πορτας” που ουσιαστικα ηθελε λιγο τσιγκλισμα για να γινει ανταγωνιστικο και πανω απ’όλα αξιοπιστα.

Η αξιοπιστια ηταν κατι που με βασανιζε πραγματικα πολύ διοτι ξερω τον εαυτο μου και θα ηταν κριμα, ενώ συντηρω σωστα και ευλαβικα ένα μηχανακι αυτό να με προδοσει με τον χειροτερο τροπο. Δεν θα το αντεχα.

Εκτος των αλλων υπηρχε ένα στοιχειο το οποιο μου αρεσε στο ολο project. Η μοναδικοτητα. Παιρνοντας λοιπον ένα ωραιο και διαχρονικο μονοκυλινδρο (μεταχειρισμενο φυσικα) και βαζοντας το γουστο και το μερακι μου θα γινοταν ένα ΑΠΟΛΥΤΑ δικο μου μηχανακι.

Εχοντας μπει λοιπον για τα καλα στην πριζα αρχιζω να ψαχνω εναγωνιως για ένα «καλο μεταχειρισμενο» motard. Λογω μαλλον της ιδιαιτεροτητας του “πραγματος” δεν βρεθηκε κανενα αξιοπρεπες motard παρα 1 συμπαθητικο εντουρο. Ευτυχως για μενα διοτι και τα ζαντολαστιχα θα γινοταν βασει του γουστου μου.

Ετσι καπου στα μεσα του Οκτωβριου του 2008 αγοραστηκε το συγκεκριμενο μηχανακι με 18.000χλμ (τα οποια όπως καταλαβαμε μετα ηταν απολυτα αληθινα).
:winka:


187552

devil's animal
02/02/2010, 00:18
Δεν εκαιγε (και δεν καιει ακομα) σταγονα λαδι, κατι πρωτοφανες.:look:


187553

devil's animal
02/02/2010, 00:19
Ο προηγουμενος ιδιοκτητης είναι ένα καλοσυνατο ατομο το οποιο το χρησιμοποιουσε να πηγαινει στην δουλεια του καθημερινα (η οποια δουλεια του ηταν αρκετα κοντα στο σπιτι του) και όπως μου ειπε δεν το κυνηγουσε. Αυτό το διαπιστωσα μετα από 2 βολτες που πηγαμε παρεα (εγω ειχα ακομα το XR250R) και οντως ηταν σαν να καβαλουσαμε το ιδιο μηχανακι. Πουθενα δεν το ανοιγε. Ουτε στις ευθειες. Για σουζες, εντο κλπ καγκουριλικια ουτε λογος…


187554

devil's animal
02/02/2010, 00:20
Το μονο πραγμα που μου ζητησε σαν μεταχειρισμενο ηταν μια αλλαγη στα ρουλεμαν λαιμου (λογω του καιρου ειχαν κοκκαλωσει), μια γλυστρα αλυσιδας και φρεσκα λαδια και νερα.:p


187555

devil's animal
02/02/2010, 00:22
Μετα από πολύ ψαξιμο από τον αναψοφωτια (βλ. reinmeister) στο νετ, αποφασιζονται από κοινου τα πρωτα πραγματακια που θα μπουν επανω, ενώ παραλληλα εγω κυκλοφορω κανονικα με το εργαλειο για να μαθω τα χουγια του και όλα τα σχετικα. :smokin:


187556

devil's animal
02/02/2010, 00:23
Η ολη ιδεα (την οποια καταλαβα μετα) ηταν να κρατηθει αυτουσιο το πλαισιο, το υποπλαισιο και το μοτερ. Ο μηχανικος της συμφορας ειχε παθει παροξυσμο βομβαρδιζοντας με στο messenger καθημερινα με λινκ από πραγματα και φυσικα αναβοντας μου φωτιες που δεν εσβηναν…:blush:


187557

devil's animal
02/02/2010, 00:24
Ωσπου μαζευονται καποια λεφτα μετα την αγορα του και το μηχανακι “μπαινει” στον γιατρο…
Αυτή είναι και η τελευταια φορα που το βλεπω ετσι…
:eyepop:


187558

devil's animal
02/02/2010, 00:25
Για να μην τα πολυλογω μετα από πολύ υπομονη, κοπο, χρημα και ιδρωτα η τελικη μορφη του είναι αυτή. Θα παρατεθουν καποιες φωτογραφιες και μετα θα μπω στα επιμερους χαρακτηριστικα.:ZZZ:


187559

devil's animal
02/02/2010, 00:26
:smilea:


187560

devil's animal
02/02/2010, 00:27
:eyepop:


187561

devil's animal
02/02/2010, 00:27
:eek:


187562

devil's animal
02/02/2010, 00:31
Λιγα λογια για το εργο:

Αρχιζουμε με ένα καρμπυρατερ KEIHIN FCR 41 για λιγο περισσοτερο καυσιμο και αποκριση καθως και ένα πιο ελευθερο φιλτρακι της TWINAIR.

Μετα παμε στην εξατμιση με την οποια ασχοληθηκαμε αρκετα αφου η αρχικη προταση για Akrapovic επεσε στο κενο διοτι ειχε σταματησει η παραγωγη από το εργοστασιο. Μου ειπε να ψαξουμε για καμια Moriwaki αλλα θα ψαχναμε μεχρι τωρα, οποτε προτιμησαμε την παρα πολυ καλη επιλογη που ακουει στο ονομα BAKER. Από το XR’S ONLY. Δυνατη και σε ηχο και σε αποδοση η εξατμιση εβγαλε και βγαζει τα λεφτα της και με το παραπανω.

Προχωραμε σε ζαντες μοταρντ 120/160. Επειδη υπηρχαν μονο κεντρα talon τα οποια είναι πανακριβα, αποφασισαμε να αφησουμε τα μαμα κεντρα (τα οποια είναι μπετον) και να βαλουν τα καλα στεφανια της EXCEL και ενισχυμενες ζαντες και καψουλια. Φυσικα στα κεντρα επεσε και μια ανοδιωση χρυσοκιτρινη για να σπασει την κοκκινιλα που θα ακολουθουσε.

Λαστιχα PIRELLI SCORPIO SYNC απο τα οποια δεν εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος διοτι αργουν να ζεσταθουν μεσα στην πολη. Όταν όμως ζεσταθουν αποδιδουν ικανοποιητικα.

Φρενα,από τα αγαπημενα μου κομματια, στα οποια δεν τσιγκουνευτηκα και δικαιωθηκα. Πληρες σετ της BERINGER με δισκοπλακα μασιφ χυτοσιδηρο, τετραεμβολη δαγκανα και μια τρομπα πραγματικο κομψοτεχνημα. Για πισω αφεθηκε η μαμα τρομπα και δαγκανα με έναν δισκο GALFER τυπου μαργαριτα και αλλαγη τακακιων πιο σκληρων. Ηλεκτροστατικη στην πισω δαγκανα για να ταιριαξει με την μπροστα. Εννοουνται τα σωληνακια υψηλης και για τα 2 συστηματα φρενων.

Σημαντικη βελτιωση εκαναν και τα αλυσιδογραναζα. DID αλυσιδουλα ξερη (χωρις o-ring ή x-ring) για μεγαλυτερη αντοχη και RENTHAL γραναζια. Κριθηκε απαραιτητο να μακρυνει αρκετα για να «απλωσει» το μοτερ και φυσικα ηρθαν και πολλα χλμ τελικης.

Επειτα περαστικαν αμμοβολη και εγιναν με ηλεκτροστατικη βαφη τα μαρσπιε οδηγου και συνοδηγου, το σταντ, ο λεβιες του πισω φρενου, ο επιλογεας ταχυτητων και το προστατευτικο αλυσιδας. Μαυρο ματ. Ο προηγουμενος ιδιοκτητης τα ειχε νικελωσει και πραγματικα απορησα με το γουστο του. Επισης βαφτηκε η πλαστικη ποδια και το πλαστικο προστατευτικο της πισω δαγκανας σε μαυρο χρωμα.

Μικρολεπτομερειες αλλαχτηκαν για καλυτερο αισθητικο και ουσιαστικο αποτελεσμα. Οποτε εχουμε αλλαγη τιμονιου με RENTHAL FATBAR, γκριπακια RENTHAL μαλακα, σελα με αντιολησθητικο υλικο στα χρωματα του ολου project. Για μασκα, μπροστινο φτερο και χουφτες προτιμηθηκαν τα ομορφα και αξιοπιστα ACERBIS. Για μανετα συμπλεκτη πηρα μια πολύ καλη της ASV σπαστη, ρυθμιζομενη ακομα και έν κινησει η οποια ειχε και αποσυμπιεστη πολύ μπανικο.

Εννοειται ότι με τοσες λεπτομερειες δεν μπορουσαν να αφησω το παλιο οργανο επανω, το οποιο εδειχνε μονο χλμ και αυτά με μεγαλη αποκλιση καθως ειχα αλλαξει διαμετρο τροχου. Ετσι μπηκε ένα πολυοργανο-διαμαντακι VAPOR της TRAILTECH το οποιο με πληροφορει για στροφες κινητηρα, ταχυτητα, θερμοκρασια νερου, θερμοκρασια περιβαλλοντος. Εχει επισης ρολοϊ, shift light ρυθμιζομενο, προειδοποιητικη λυχνια για ανοδο θερμοκρασιας ρυθμιζομενη, μαξιμουμ ταχυτητα, ωρομετρο, οδομετρο και αλλα.

Last but not least αφεθηκαν τα αυτοκολλητα. Προτιμηθηκε ένα ωραιο θεμα, καθαρα συμβολικο. Αγοραστηκαν από την AMR RACING και είναι custom παραγγελια.

Το μηχανακι οσο και να σας φαινεται περιεργο δεν εχει τελειωσει. Υπαρχουν σε εκρεμμοτητα το μοτερ καθως και οι αναρτησεις. Είναι ηδη πολύ δυνατο και σε εμπειρα χερια σε στροφιλικι μπορει να κανει πολλα μηχανακια να κλαινε. Η ροπη του είναι με το κανταρι και “ξεκολαει” πολύ ευκολα. Οι αναρτησεις του ηταν ακομα με τις εργοστασιακες ρυθμισεις που σημαινει ότι οντως ο προηγουμενος ιδιοκτητης δεν ψαχνοταν. Μολις ο Αντωνακης εβαλε το χερακι του και τις σεταρε “ακουσαν” αμεσως. Για τα δικα μου ερασιτεχνικα χερια είναι μια χαρα, αργοτερα βλεπουμε…
Το εχω ηδη δοκιμασει στον αγιο και στα Μεγαρα και επισης εχει φαει και μια 800αρου για «επικινδυνη οδηγηση και εντυπωσιασμο + εθετε σε κινδυνο τους αλλους χρηστες της οδου». Εχει αυτή την στιγμη 21500χλμ και αυτά τα 3500χλμ που του εχω κανει από τον Οκτωβριο του 2008 μεχρι σημερα εχουν γινει σε δοκιμες και στις διακοπες μου το καλοκαιρι.

Τα μπροστινα λοιπον, προς το παρον κρινονται ικανοποιητικοτατα και «συμφωνα με τον μαστορα» δεν υπαρχει λογος να δοθουν λεφτα σε WP ή MARZOCCHI. Θα αγοραστει μια αναρτηση OHLINS και μπορει αργοτερα ένα μπροστινο της ιδιας εταιρειας. Αν δω ότι ανεβαινουμε πολύ και εφ’οσον το μηχανακι δεν προοριζεται για αγωνες θα παρθει ένα μπροστινο KAYABA 48mm από το CRF450 του ’09. Το μοτερ θα αφεθει στην στοργικη αγκαλια του rein ο οποιος ξερει πως θα το περιποιηθει…

Το παιχνιδι λοιπον ξεκιναει και επεται συνεχεια…


Special thanks:

Στον Αντωνη (reinmeister). Χωρις αυτόν δεν θα ειχα κανει τιποτα και θα πηγαινα στα τυφλα. Διεθεσε χρονο στο νετ να βρει πραγματακια και ηταν παντα εκει όταν τον χρειαζομουν.

Στον Κυρ Γιαννη (ο πατερας μου), που ακομα για μια φορα εκανε τρελη μοντα με την ηλεκτροκολληση στην πινακιδα ή οποια ειχε χιλιοκοπει.

Στον Γρηγορη (toulis), που μου δανεισε το θερμοπιστολο του για να λιωσουμε το κατω μερος του ντεποζιτου και να χωρεσει καθετα το κτηνωδες FCR.

Στην Χρυσα (κοπελια μου) που με βοηθησε με το κολλημα των αυτοκολλητων.

Στον Ακη (catmaster) που μου δανεισε τον χωρο του και το θερμοπιστολο του για να κολλησω τα αυτοκολλητα.

Σε οποιον/α ανεβηκε επανω και με ανεχτηκε.

Στον Τασουλη που ενώ με ηξερε μολις μιση ωρα δεχτηκε να τα παμε με το τουμπανιασμενο του KTM SMR 690 στην Κω. Τασο να εισαι παντα καλα και να προσεχεις εκει πανω ρε φιλε. Εμελλε να ηταν η τελευταια σου κοντρα μαζι μου… Ελπιζω εκει που εισαι να είναι τιγκα στα τουμπανιασμενα μονοκυλινδρα!

Υ.Γ.1: Θα χαρω να ακουσω τις οποιες παρατηρησεις-προτροπες-συμβουλες σας…
Υ.Γ.2: Εχω κρατησει αναλυτικα, σ’ένα excel, τις τιμες από ότι εχω παρει + τα εργατικα και το συνολο είναι για πολλα κλαματα αλλα αυτά εχει το customizing…

devil's animal
02/02/2010, 00:34
το μπροστινο φρενο...;)


187563

devil's animal
02/02/2010, 00:35
το πισω φρενο...:)


187564

devil's animal
02/02/2010, 00:37
φαινονται καθαρα τα αλυσιδογραναζα και οι βαφες...:a08:


187565

devil's animal
02/02/2010, 00:39
η αντιθετη πλευρα με το χταποδακι της εξατμισης να βγαζει ματι με το ωραιο blue electric χρωματακι του...:a54:


187566

devil's animal
02/02/2010, 00:43
τρελη πατεντα επαιξε εδω λογω του οτι η ομορφη μανετα με τον αποσυμπιεστη δεν χωραγαν με τον μαμα διακοπτη των φωτων. ετσι επρεπε να σκεφτω κατι αλλο. μοντα με το διακοπτη on-off που ανοιγει και κλεινει τα φωτα. πατενταρισμενη κορνιτσα. τα φλας καταργηθηκαν.:a01:


187567

devil's animal
02/02/2010, 00:45
απο την αλλη πλευρα το κομψοτεχνημα της beringer και το μαμα "σβηστηρι"...:a2:


187568

devil's animal
02/02/2010, 00:48
το πολυ ομορφο και καταπληκτικο οργανακι που εχει απειρες ενδειξεις και ρυθμισεις και το τιμονι με τα καβαλετα του...
:a34:


187569

uberalles
02/02/2010, 00:48
φιλε μου συγχαρητηρια για τη δουλεια τη δικη σου και των αλλων παιδιων..
Εγω θα προτεινα και θα εκανα
1) Οριτζιναλ look στα αυτοκολλητα.
2) Χουφτες μεταλλικες (χωρις προστατευτικο πλαστικο) που προοριζονται για τα αγωνστικα μοταρντ. Πιο ομορφες και αφηνουν και να φαινεται η τρομπα που εχεις αλλαξει.
3) Θα κοιταζα για κανα σετ κοκκινα samco

Βεβαια και τωρα ειναι παααρα πολυ ωραιο και πιστευω πως με το usd θα δειξει πιο τουμπανο, χωρις ομως να ειναι απαραιτητο γιατι οπως ειναι "γνωστο" το συμβατικο πηρουνι του xr ειναι απο τα καλυτερα!

devil's animal
02/02/2010, 00:52
το φτερακι μπροστα απο τα αγαπημενα μου και αυτο το αυτοκολλητο ειχε πολυ παιδεμα...:a018:


187570

devil's animal
02/02/2010, 00:53
η εξατμιση και το μοναδικο αυτοκολλητο που πηγε στραβα αφου εγινε διακοπη ρευματος την ωρα της τοποθετησης και περασε μια ωρα για να κολληθει...:rolleyes:


187571

devil's animal
02/02/2010, 00:54
μια πανοραμικ....:a03:


187572

devil's animal
02/02/2010, 00:56
ειπαμε...ΜΟΝΑΔΙΚΟΤΗΤΑ....και το εννοουμε...:a44:


187573

devil's animal
02/02/2010, 00:57
αλλη μια απο λιγο πιο μακρια...
νομιζω οτι ειναι αρκετα ομορφο και τα leds της μασκας φωτιζουν φοβερα την νυχτα...
:beer:


187574

devil's animal
02/02/2010, 00:59
το trademark του παιχνιδιου μου και τελος απο εμενα.
:wave2:


187575

airpanos
02/02/2010, 01:00
:a18: :a20: Πολυ ωραιο μπραβο !!!!

Αν κρινω απο τα αφτοκολλητα πρεπει να ακους Obituary...:lol:

devil's animal
02/02/2010, 01:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από uberalles
φιλε μου συγχαρητηρια για τη δουλεια τη δικη σου και των αλλων παιδιων..
Εγω θα προτεινα και θα εκανα
1) Οριτζιναλ look στα αυτοκολλητα.
2) Χουφτες μεταλλικες (χωρις προστατευτικο πλαστικο) που προοριζονται για τα αγωνστικα μοταρντ. Πιο ομορφες και αφηνουν και να φαινεται η τρομπα που εχεις αλλαξει.
3) Θα κοιταζα για κανα σετ κοκκινα samco

Βεβαια και τωρα ειναι παααρα πολυ ωραιο και πιστευω πως με το usd θα δειξει πιο τουμπανο, χωρις ομως να ειναι απαραιτητο γιατι οπως ειναι "γνωστο" το συμβατικο πηρουνι του xr ειναι απο τα καλυτερα!

Σ'ευχαριστω για τις προτροπες αλλα:

1) αυτο πως γινετε?

2) προτιμω τις κοκκινες.

3) το σκεφτομουν και εγω αλλα μαλλον θα γινει οταν ανοιχτει και το μοτερ...
:beer: :beer:

devil's animal
02/02/2010, 01:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από airpanos
:a18: :a20: Πολυ ωραιο μπραβο !!!!

Αν κρινω απο τα αφτοκολλητα πρεπει να ακους Obituary...:lol:

δεν εχω ιδεα ποιος ειναι ο κυριος απλα μου αρεσε πολυ το θεμα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εσυ μας εχεις πορωσει με την δουλεια που κανεις στις αερογραφιες...
ισως χρειαστω ενα τηλ σου για την σελα μου...:winka:

reinmeister
02/02/2010, 01:10
μαλακα μου...πολυ κακο φαινεται...:eyepop:



πρεπει να επισπευσουμε τις διαδικασιες με το μοτερ,να ταιριαξει με το εξω... :smokin:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

καλοριζικο αγορι και παντα ορθιες τεζα βολτες...

uberalles
02/02/2010, 01:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
Σ'ευχαριστω για τις προτροπες αλλα:

1) αυτο πως γινετε?

:beer: :beer:

τα οριτζιναλ κουστουμι πλαστικων-αυτοκολλητων εννοω ρε συ :winka:

devil's animal
02/02/2010, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
μαλακα μου...πολυ κακο φαινεται...:eyepop:



πρεπει να επισπευσουμε τις διαδικασιες με το μοτερ,να ταιριαξει με το εξω... :smokin:

:beer: :beer: :beer: :beer:

καλοριζικο αγορι και παντα ορθιες τεζα βολτες...


ευχαριστω μεντορα μου...:lol: :lol:


δλδ για ποτε λες το μοτερ..?? :look:

:beer: :beer: :beer: :beer:

devil's animal
02/02/2010, 01:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από uberalles
τα οριτζιναλ κουστουμι πλαστικων-αυτοκολλητων εννοω ρε συ :winka:

αααα....οχι ρε συ...ειπαμε μοναδικοτητα.:winka:
αλλωστε τα μαμα αυτοκολλητα ξεκολανε απο το ντεποζιτο επειδη ειναι πλαστικο.

αυτα εχουν μικρες τρυπιτσες κομμενες απο αυτους (τις οποιες θα αφαιρεσω) για να αναπνεει και να μην ξεκολλησει...
:beer:

reinmeister
02/02/2010, 01:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από uberalles
τα οριτζιναλ κουστουμι πλαστικων-αυτοκολλητων εννοω ρε συ :winka:

εδω ρε μαστορα ειδαμε και παθαμε να το κανουμε οσο πιο ιδιαιτερο γινεται κι εσυ του λες να το ξανακανει μαμα:confused:

μ'αρεσει ο τροπος που σκεφτεσαι...:lol:

VALES
02/02/2010, 01:23
Μόνη παρατήρηση, τα 4 ''άσπρα'' που μου χτυπάν λίγο άσχημα, από τα κουμπώματα του πίσω αριστερά πλαστικού.
Καλορίζικο :beer: :beer: :beer:

Vstrommer71
02/02/2010, 01:24
Καλοριζικο το μοτορι:beer:


Το μονο κακο ειναι βεβαια οτι χαλασες ενα σκασμο λεφτα σε ενα Honda το οποιο 690 μοτερ,σκελετο και αναρτησεις δεν προκειται να αποκτησει στον αιωνα τον απαντα :lol: :evil:

blackbusa
02/02/2010, 01:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

Το εχω ηδη δοκιμασει στον αγιο και στα Μεγαρα και επισης εχει φαει και μια 800αρου για «επικινδυνη οδηγηση και εντυπωσιασμο + εθετε σε κινδυνο τους αλλους χρηστες της οδου».\

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
μαλακα θα γινεις η χαρα του κρατους απο οτι καταλαβαινω...θα γεμισουν τα ταμεια....


ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΡΕ ΒΛΑΜΜΕΝΕ....ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΤΟΥΜΠΑΝΟ....




:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

lamoun
02/02/2010, 01:26
Κουκλί το παιχνίδι σου Σταύρο! :a18:

Η επιλογή της δισκόπλακας πως έγινε, θέμα γούστου?
Στη βροχή δε θα είναι πρόβλημα? (ή δε θα το βγάζεις)

devil's animal
02/02/2010, 01:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Μόνη παρατήρηση, τα 4 ''άσπρα'' που μου χτυπάν λίγο άσχημα, από τα κουμπώματα του πίσω αριστερά πλαστικού.
Καλορίζικο :beer: :beer: :beer:

δεν γινοταν να εκανα κατι.
ειναι οι 3 βιδες μισης στροφης και η μια κανονικη της σελας.
αν ηθελα να βγαζω/καθαριζω/επιθεωρω το φιλτρο αερα,επρεπε να μεινουν ανοιχτες...:lol:

devil's animal
02/02/2010, 01:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
μαλακα θα γινεις η χαρα του κρατους απο οτι καταλαβαινω...θα γεμισουν τα ταμεια....


ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΡΕ ΒΛΑΜΜΕΝΕ....ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΤΟΥΜΠΑΝΟ....




:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

γΑματα Πανουλη..
ειναι ιδιαιτερο το ξερω...αλλα το γουσταρω κιολας,οποτε μπρος στα καλη τι ειναι ο πονος...:bigcry:

αλλωστε εγω δεν τρεχω...:a05:
φοβαμαι..:blush:

devil's animal
02/02/2010, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Καλοριζικο το μοτορι:beer:


Το μονο κακο ειναι βεβαια οτι χαλασες ενα σκασμο λεφτα σε ενα Honda το οποιο 690 μοτερ,σκελετο και αναρτησεις δεν προκειται να αποκτησει στον αιωνα τον απαντα :lol: :evil:

ευχαριστω.
:beer: :beer: :beer:

για τα αλλα αρμοδιος ειναι ο rein να σου απαντησει.

αναφορικα:
1)αναρτησεις μαλλον θα αλλαξω.
2)το μοτερ μου δεν σπαει και δεν χαλαει.
3) τα ρασα δεν κανουν τον παπα. αν καποιος ειναι χερας τα περναει απο πανω τα 690,any time.μην με κανεις και θυμαμαι τον Μπουστα που μπηκε μεγαρα με ενα kle και εκανε πλακα στα 1000ss.:sick:

devil's animal
02/02/2010, 01:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Κουκλί το παιχνίδι σου Σταύρο! :a18:

Η επιλογή της δισκόπλακας πως έγινε, θέμα γούστου?
Στη βροχή δε θα είναι πρόβλημα? (ή δε θα το βγάζεις)

ευχαριστω.
:beer: :beer: :beer:

εχεις την εντυπωση οτι η δισκοπλακα θα εχει προβλημα στην βροχη?


δεν ειναι κεραμικος ο δισκος σαν αυτους στα motogp. χυτοσιδηρος ειναι. και φυσικα το φρενο πιανει παντου και παντα με ελαχιστη δυναμη στην μανετα.
:wave2:

reinmeister
02/02/2010, 01:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Καλοριζικο το μοτορι:beer:


Το μονο κακο ειναι βεβαια οτι χαλασες ενα σκασμο λεφτα σε ενα Honda το οποιο 690 μοτερ,σκελετο και αναρτησεις δεν προκειται να αποκτησει στον αιωνα τον απαντα :lol: :evil:

στο θεμα πλαισιου γελαμε,στο θεμα της πισω αναρτησης συμφωνουμε,στης μπροστα συζηταμε και στο θεμα μοτερ απλως δεν μπορουμε να συνελθουμε απο τα γελια...

εδω ρε συ ,οπως ειναι τωρα,(εξατμιση και καρμπ mildly ρυθμισμενο),τρωγεται με 690 εξατμισομενα...ειναι ελαχιστα πισω στην 5η...

οταν φτιαχτει ,θα ειναι συν 15 ευκολα και ασπαστα ροδα...τσοντα οπως καταλαβαινεις...:D

blackbusa
02/02/2010, 01:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
γΑματα Πανουλη..
ειναι ιδιαιτερο το ξερω...αλλα το γουσταρω κιολας,οποτε μπρος στα καλη τι ειναι ο πονος...:bigcry:

αλλωστε εγω δεν τρεχω...:a05:
φοβαμαι..:blush:

ρε παπαρα...δεν χρειαζετε να τρεχεις...να κανεις σουζες/πατιλικια/εντο...για να σε γραψουν οι μπατσοι...μονο και μονο τα αυτοκολλητα και η φατσα σου με τα λευκα γυαλια ειναι για αυτοφωρο...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



ΣΟΥΠΕΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΗΡΙΟ....

:beer: :beer: :beer:

Ζεύκας
02/02/2010, 01:38
Σταύρο μπράβο! καρακουκλάρα!

κρίμα που δν ήρθα εγκαίρως Κω να σε ψώλιαζα με το dr650 μου χιχιχι

lamoun
02/02/2010, 01:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
εχεις την εντυπωση οτι η δισκοπλακα θα εχει προβλημα στην βροχη?

Πως λέμε οτι στη βροχή αν πατήσεις φρένο έχει μια υστέρηση ώσπου να καθαρίσει ο δίσκος απο τα νερά. Έχω την εντύπωση ότι αυτή η υστέρηση θα είναι μεγαλύτερης διάρκειας.

PS. Οι άσπρες τρύπες μου αρέσουν... τώρα που το σκέφτομαι όλες οι τρύπες ωραίες είναι! :lol:

devil's animal
02/02/2010, 01:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
ρε παπαρα...δεν χρειαζετε να τρεχεις...να κανεις σουζες/πατιλικια/εντο...για να σε γραψουν οι μπατσοι...μονο και μονο τα αυτοκολλητα και η φατσα σου με τα λευκα γυαλια ειναι για αυτοφωρο...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



ΣΟΥΠΕΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΗΡΙΟ....

:beer: :beer: :beer:

εχω παρει και το παρακατω κρανακι εντουραδικο με γυαλια...:smokin:


187576

devil's animal
02/02/2010, 01:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Σταύρο μπράβο! καρακουκλάρα!

κρίμα που δν ήρθα εγκαίρως Κω να σε ψώλιαζα με το dr650 μου χιχιχι


εγω στο ειπα να ερθεις αλλα μαλλον το ενστικτο σου σε προειδοποιησε καλως....:a021:

devil's animal
02/02/2010, 01:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Πως λέμε οτι στη βροχή αν πατήσεις φρένο έχει μια υστέρηση ώσπου να καθαρίσει ο δίσκος απο τα νερά. Έχω την εντύπωση ότι αυτή η υστέρηση θα είναι μεγαλύτερης διάρκειας.

PS. Οι άσπρες τρύπες μου αρέσουν... τώρα που το σκέφτομαι όλες οι τρύπες ωραίες είναι! :lol:


δεν εχω αντιληφθει αυτη την υστερηση. ουτως ή αλλιως brakes are for pussies.:smokin:

P.S::rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

airpanos
02/02/2010, 01:57
:beer: Βλεπω και ασορτι death metal κρανος:beer:

Μπραβο φιλε το εχεις στησει ωραια το εργαλειο καλες βολτες και παντα ορθιος!

Και περιμενουμε το stage 2:D

NikosKK
02/02/2010, 02:04
Καλοτάξιδο!!!!ΓΑΜΕΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!! :beer: :beer:

project.breeze
02/02/2010, 03:23
Το μηχανάκι απλά μαμάει.Από τις πολύ όμορφες μετατροπές που έχω δει,μπράβο,βγήκε πολύ "κακό".Περιμένουμε να ακούσουμε τί θα κάνει ο Reinmeister στο μοτεράκι του και ειλικρινά ελπίζω να το καννιβαλίσει για να πάει ασορτί με το κοστούμι :beer:

byron
02/02/2010, 05:49
Καλορίζοκο ρε Devils :beer: ...... αλλά ρπμ, σα να καβαλάς οστεοφυλάκιο είναι. :confused: :confused: :confused:

Shaolin Monk
02/02/2010, 06:15
Φανταστικο... :beer:

Cpt. Haddock
02/02/2010, 06:20
Καλορίζικο ρε χαμένε

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Τα αυτοκόλλητα δεν ειναι του γούστου μου, αλλα περι ορέξεως :beer:



Δε μου λες... :look:




Στο excel με τα έξοδα..... πέρασες και την 800αρου κληση ; :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

filipp0s
02/02/2010, 06:23
Kαλοριζικο και καλοστριφτο το τουμπανο ρε!


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:




(κι εμενα δεν μου αρεσουν τα αυτοκολλητα αλλα αμα εσυ τα γουσταρεις πασο)

McGyver
02/02/2010, 06:35
Καλορίζικο μωρή Λουκία...

Να το χαρείς όσο δεν παίρνει και σε αφήνουν οι μπάτσοι...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

manhunter
02/02/2010, 06:52
Kαλοριζικο μωρη τρελλη
Πάντα όρθιος
Καλές σούζες, έντο και τα τοιάυτα

Πολύ κακό έγινε το άτιμο
Μπράβο σας


:beer: :beer: :beer:

ftsmf
02/02/2010, 06:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

Υ.Γ.1: Θα χαρω να ακουσω τις οποιες παρατηρησεις-προτροπες-συμβουλες σας…
Υ.Γ.2: Εχω κρατησει αναλυτικα, σ’ένα excel, τις τιμες από ότι εχω παρει + τα εργατικα και το συνολο είναι για πολλα κλαματα αλλα αυτά εχει το customizing…

αντε μωρε με το μπρικι :smokin: :smokin:

σε παω μια με το lanza(στον υμηττο τωρα που ειναι motard το δικο σου)

McGyver
02/02/2010, 07:08
Τώρα το είδα...

ΚΑΛΑ ΡΕ Μ@Λ@Κ@, ΤΗΝ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΣ ΠΑΝΩ;;;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

lanzaman
02/02/2010, 07:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από ftsmf
αντε μωρε με το μπρικι :smokin: :smokin:

σε παω μια με το lanza(στον υμηττο τωρα που ειναι motard το δικο σου)


διορθωση....

εγω θα σε παω με το lanza...:smokin: :smokin: :D

lspiros
02/02/2010, 07:15
παρα πολυ καλο,ειδικα η μασκα με το ολο κουστουμι ειναι τρελα.στειλε μου το ακριβες περιγραμμα του οργανου(VAPOR),να σου κοψω στο laser ενα plexy με οτι εκτυπωση η χρωμα θελεις,για να μην φαινονται ετσι χυμα τα καλωδια απο πισω.ετσι για να κοκορευομαι οτι εβαλα και εγω το χερακι μου σε αυτο το κομψοτεχνημα...:wave2:

ftsmf
02/02/2010, 07:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Τώρα το είδα...

ΚΑΛΑ ΡΕ Μ@Λ@Κ@, ΤΗΝ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΣ ΠΑΝΩ;;;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΡΕ ΣΥ.... θα ειναι το μικρο και ευχρηστο καθημερινο του μεσον μετακινησης.... κι οχι εργαλειο ηδονης και απολαυσης.... :bigcry: :smokin:

byron
02/02/2010, 07:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Να το χαρείς όσο δεν παίρνει και σε αφήνουν οι μπάτσοι...


Nαι καλά......:lol:

Στα σεμινάρια της ΕΛΑΣ με "ύποπτα προς τέλεση αδικήματος οχήματα" το XR με όλα τα διαόλια και τριβόλια πάνω του μπαίνει άνετα στο TOP 10 :rotflmao: :lol: :bawl: :rotflmao:

jimtarasxt660x
02/02/2010, 07:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n

Στα σεμινάρια της ΕΛΑΣ με "ύποπτα προς τέλεση αδικήματος οχήματα" το XR με όλα τα διαόλια και τριβόλια πάνω του μπαίνει άνετα στο TOP 10 :rotflmao: :bawl: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:



Devil's, το μηχανάκι είναι πανέμορφο...έχεις κάνει πολύ καλή επιλογή :winka:

Εύχομαι φίλε να το χαρείς :beer: :beer: :beer:

Και εννοείται ένα μεγάλο :a18: στον μάστορα-"πρίζα" :lol:

TROOPER
02/02/2010, 08:04
μαλακα σταυρο καλοστριφτο,παντα ορθιος και τα τοιαυτα!!!

2 παρατηρησεις:

1ον αυτο που σου ειπανε και οι αλλοι...ησουνα που ησουνα η χαρα του μπατσου,τωρα.....!:lol:

και

2ον βρε 3παπαρε τι βαψιματα ειναι αυτα????ολοι νομισανε οτι εισαι κανα μεταλο!!!ειναι δυνατον μια λουγκρα σαν εσενα απο το μπουρναζι με ασπρα γυαλια,σωμα φετα (δωδωνη),και καταθεσεις στο ανακτορο να καβαλας μηχανακι τιγκα στη νεκροκεφαλη ???

ΗΜΑΡΤΟΝ !!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

καλη διασκεδαση ρε !!!!:beer: :beer: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
02/02/2010, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Nαι καλά......:lol:

Στα σεμινάρια της ΕΛΑΣ με "ύποπτα προς τέλεση αδικήματος οχήματα" το XR με όλα τα διαόλια και τριβόλια πάνω του μπαίνει άνετα στο TOP 10 :rotflmao: :lol: :bawl: :rotflmao:

θα το έχουν φωτογραφία στα τμήματα, όπως έχουν στα φυλακια των νησιών τα τουρκικα πλοία για να τα αναγνωρίζουν :bigcry: :bigcry: :bigcry:

stefanos
02/02/2010, 08:34
Λοιπόν εντελώς "κόκκινος βαρώνος" το αεροπλάνο.:p
Καλές βόλτες.

STOYBI
02/02/2010, 08:38
Περι συνολικης εξωτερικης δουλειας το μηχανακι ειναι θαυμασιο....

Ευγε !!!

:beer: :beer:

devil's animal
02/02/2010, 08:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
Καλοτάξιδο!!!!ΓΑΜΕΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!! :beer: :beer:

ευχαριστω!
:beer: :beer: :beer:

KaTaNaS
02/02/2010, 08:54
ορθιος κι απο δώ!

:beer: :wave2:

devil's animal
02/02/2010, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Το μηχανάκι απλά μαμάει.Από τις πολύ όμορφες μετατροπές που έχω δει,μπράβο,βγήκε πολύ "κακό".Περιμένουμε να ακούσουμε τί θα κάνει ο Reinmeister στο μοτεράκι του και ειλικρινά ελπίζω να το καννιβαλίσει για να πάει ασορτί με το κοστούμι :beer:

η αρχικη ιδεα ηταν να φτιαχτει κατευθειαν το μοτερ αλλα επειδη λιγο λιγο ανεβαιναμε πολυ σε εξοδα αποφασισαμε να το στησουμε εμφανισιακα και να το μαθω σε ολο αυτο το χρονικο διαστημα και μετα το τουμπανιασμα...:beer: :beer: :beer:

devil's animal
02/02/2010, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Καλορίζοκο ρε Devils :beer: ...... αλλά ρπμ, σα να καβαλάς οστεοφυλάκιο είναι. :confused: :confused: :confused:


:lol: :lol: :lol:
ειπαμε ειναι συμβολικο...τα "κεφαλια" που θα παιρνει στον δρομο και θα εχει σαν λαφυρα...σαν τον Κυνηγο ενα πραμα... :smokin:

:beer: :beer: :beer:

devil's animal
02/02/2010, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Φανταστικο... :beer:

:beer: :beer: :beer:

devil's animal
02/02/2010, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Καλορίζικο ρε χαμένε

:beer: :beer:

Τα αυτοκόλλητα δεν ειναι του γούστου μου, αλλα περι ορέξεως :beer:



Δε μου λες... :look:




Στο excel με τα έξοδα..... πέρασες και την 800αρου κληση ; :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:


οχι...αλλα πονεσε πολυ το 400αρι που εδωσα...:sad: :( :bawl:

ευχαριστω anyway...
:beer: :beer: :beer:

devil's animal
02/02/2010, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s
Kαλοριζικο και καλοστριφτο το τουμπανο ρε!


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:




(κι εμενα δεν μου αρεσουν τα αυτοκολλητα αλλα αμα εσυ τα γουσταρεις πασο)

ευχαριστω Φιλιππα...

τα αυτκολλητα αμα τα βαρεθω τα αλλαζω στα καπακια...εχει απειρες επιλογες (http://www.amrracing.com/index.php?l=product_detail&p=1) :beer: :beer: :beer:

devil's animal
02/02/2010, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Καλορίζικο μωρή Λουκία...

Να το χαρείς όσο δεν παίρνει και σε αφήνουν οι μπάτσοι...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

ευχαριστω...

:beer: :beer:

devil's animal
02/02/2010, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Kαλοριζικο μωρη τρελλη
Πάντα όρθιος
Καλές σούζες, έντο και τα τοιάυτα

Πολύ κακό έγινε το άτιμο
Μπράβο σας


:beer: :beer: :beer:


:beer: :beer: :beer: :beer:

devil's animal
02/02/2010, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από ftsmf
αντε μωρε με το μπρικι :smokin: :smokin:

σε παω μια με το lanza(στον υμηττο τωρα που ειναι motard το δικο σου)


:a36: :a36: :a36: :a36: :a36:

:smokin:

p@nos
02/02/2010, 09:10
καλοριζικο ρε ντεβιλς!


το 650 ειναι απο τα αγαπημενα μου μηχανακια εβερ!μολις πεσει λιγο η τιμη του θελω να παρω κι εγω ενα :cool:


ενσταση βεβαια στο λουκ με την αλλη μασκα και τις νεκροκεφαλες, το φαναρι του πρεπει να ειναι η τετραγωνη κουμουτσα, για να θυμιζει σε ολους ποσο φλωρικα ειναι τα τωρινα μηχανακια:lol:
αλλα περι ορεξεως, ο καθενας εχει το δικο του γουστο...



να το προσεχεις και να το χαιρεσαι...αντε και στα δικα μου:lol:


:beer: :beer: :beer: :wave2:

devil's animal
02/02/2010, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Τώρα το είδα...

ΚΑΛΑ ΡΕ Μ@Λ@Κ@, ΤΗΝ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΣ ΠΑΝΩ;;;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ειναι χιλια κομματια ρε μ@λακα...πριν την ενισχυσει ο πατερας μου με διπλα και τριδιπλα λαμακια ηταν σαν παζλ...:lol: :lol: :lol:

τωρα την ειχα επανω για την φωτογραφιση...
αν βγαινω για παιχνιδι θα την βγαζω...:p


:beer: :beer:

devil's animal
02/02/2010, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από lanzaman
διορθωση....

εγω θα σε παω με το lanza...:smokin: :smokin: :D

μην τσακωνεστε κοριτσια...

ολες θα παρετε σειρα..
:rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer: :beer:

devil's animal
02/02/2010, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
παρα πολυ καλο,ειδικα η μασκα με το ολο κουστουμι ειναι τρελα.στειλε μου το ακριβες περιγραμμα του οργανου(VAPOR),να σου κοψω στο laser ενα plexy με οτι εκτυπωση η χρωμα θελεις,για να μην φαινονται ετσι χυμα τα καλωδια απο πισω.ετσι για να κοκορευομαι οτι εβαλα και εγω το χερακι μου σε αυτο το κομψοτεχνημα...:wave2:

ευχαριστω Σπυρο...
μαλλον θα φτιαχτει και μια αποσπωμενη βαση για το οργανο για να το παιρνω μαζι μου γιατι ποτε δεν ξερεις...:rolleyes:


εχεις π.μ.
:beer: :beer: :beer: :beer:

ftsmf
02/02/2010, 09:23
ρε συ σταυρακο περα απο την πλακα αυτα τα αυτοκολλητα βγαινουν ευκολα με ζεσταμα αν γουσταρεις η γαμας τα πλαστικα...??? οι νεκροκεφαλες παντως ειναι πολυ μπανικες ρε φιλε...

edit: μ@λακα τα skulls 'n' hummers γαμ@νε....

devil's animal
02/02/2010, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimtarasxt660x
:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:



Devil's, το μηχανάκι είναι πανέμορφο...έχεις κάνει πολύ καλή επιλογή :winka:

Εύχομαι φίλε να το χαρείς :beer: :beer: :beer:

Και εννοείται ένα μεγάλο :a18: στον μάστορα-"πρίζα" :lol:

ευχαριστω...
:beer: :beer: :beer:

KaTaNaS
02/02/2010, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ειναι χιλια κομματια ρε μ@λακα...πριν την ενισχυσει ο πατερας μου με διπλα και τριδιπλα λαμακια ηταν σαν παζλ...:lol: :lol: :lol:



δυστηχως αν θελουν κι ετσι χιλιοενωμενη με οποιονδήποτε τρόπο σε γραφουν! :sad:

devil's animal
02/02/2010, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μαλακα σταυρο καλοστριφτο,παντα ορθιος και τα τοιαυτα!!!

2 παρατηρησεις:

1ον αυτο που σου ειπανε και οι αλλοι...ησουνα που ησουνα η χαρα του μπατσου,τωρα.....!:lol:

και

2ον βρε 3παπαρε τι βαψιματα ειναι αυτα????ολοι νομισανε οτι εισαι κανα μεταλο!!!ειναι δυνατον μια λουγκρα σαν εσενα απο το μπουρναζι με ασπρα γυαλια,σωμα φετα (δωδωνη),και καταθεσεις στο ανακτορο να καβαλας μηχανακι τιγκα στη νεκροκεφαλη ???

ΗΜΑΡΤΟΝ !!!!!!!:rotflmao:

καλη διασκεδαση ρε !!!!:beer: :beer:

για τους μπατσους ασχολιαστο...:rolleyes:


για το θεμα των αυτοκολλητων εχω απαντησει απο πανω στον Βυρωνα...


ευχαριστω ρε!
:beer: :beer: :beer: :beer:

devil's animal
02/02/2010, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Λοιπόν εντελώς "κόκκινος βαρώνος" το αεροπλάνο.:p
Καλές βόλτες.


Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Περι συνολικης εξωτερικης δουλειας το μηχανακι ειναι θαυμασιο....

Ευγε !!!

:beer: :beer:

ευχαριστω αμφοτερους...

σαν χωματεροι που ειστε η γνωμη σας μετραει κατιτις παραπανω...
:beer: :beer: :beer:

devil's animal
02/02/2010, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ορθιος κι απο δώ!

:beer: :wave2:


να'σαι καλα Σταυρακο...
:beer: :beer: :beer:

devil's animal
02/02/2010, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
καλοριζικο ρε ντεβιλς!


το 650 ειναι απο τα αγαπημενα μου μηχανακια εβερ!μολις πεσει λιγο η τιμη του θελω να παρω κι εγω ενα :cool:


ενσταση βεβαια στο λουκ με την αλλη μασκα και τις νεκροκεφαλες, το φαναρι του πρεπει να ειναι η τετραγωνη κουμουτσα, για να θυμιζει σε ολους ποσο φλωρικα ειναι τα τωρινα μηχανακια:lol:
αλλα περι ορεξεως, ο καθενας εχει το δικο του γουστο...



να το προσεχεις και να το χαιρεσαι...αντε και στα δικα μου:lol:


:beer: :beer: :beer: :wave2:


η αγορα του ειναι πολυ φτηνη σε σχεση με τα αλλα της αγορας...
ειναι και διαχρονικο. δεν ξαναβγαινει κατι τετοιο. οπως με το vtr sp2.

τα φτιαξιματα και οι βελτιωσεις μου πηγαν σχεδον 2 φορες την τιμη που το πηρα.

το φαναρι και το οργανο ειναι επιεικως απαραδεκτα για ενα τοσο καλο μηχανακι.
σχεδιασμος του 1980.

ηθελα να ειναι λιγο space και κακο και γι'αυτο επιλεχτηκε η συγκεκριμενη μασκα...

ευχαριστω και συντομα με ενα ιδιο ευχομαι..
:beer: :beer: :beer:

devil's animal
02/02/2010, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ftsmf
ρε συ σταυρακο περα απο την πλακα αυτα τα αυτοκολλητα βγαινουν ευκολα με ζεσταμα αν γουσταρεις η γαμας τα πλαστικα...??? οι νεκροκεφαλες παντως ειναι πολυ μπανικες ρε φιλε...

edit: μ@λακα τα skulls 'n' hummers γαμ@νε....

δεν το εχω δοκιμασει αλλα φανταζομαι με ζεσταμα θα βγαινουν.
τα πλαστικα δεν καταλαβαινουν Χριστο γιατι ειναι φτιαγμενα για χωματινη χρηση...δλδ τουμπες ανα 10 μετρα.


Χρηστο περι ορεξεως κολοκυθοπιτα....
:beer: :beer:

devil's animal
02/02/2010, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
δυστηχως αν θελουν κι ετσι χιλιοενωμενη με οποιονδήποτε τρόπο σε γραφουν! :sad:


γκαφερ Σταυρακο.
απλο και γρηγορο.αν ξερεις οτι θα τις κανεις τις ταρζανιες φροντιζεις απο πριν...:winka:

ftsmf
02/02/2010, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

Χρηστο περι ορεξεως κολοκυθοπιτα....
:beer: :beer:

εμενα μου αρεσει η κολοκυθοπιτα.... :D :beer:

gixxerpap
02/02/2010, 09:43
επιτέλους!!!:beer: :beer: :beer:

έχει πέσει πολύ δουλειά, ανυπομονώ να το πάω βόλτα με τελειωμένο το μοτέρ!:D

μοναδική ένσταση τα αυτοκόλλητα...μου αρέσει το μπροστινό και πίσω φτερό, αλλά στα πλαινά του πέφτει βαρύ, μιας και έχει πολύ περισσότερο πλαστικό απο ένα ΜΧ ... όπως και να ΄χει, οι λευκές τρύπες πρέπει επειγόντως να εξαφανιστούν. τα πίσω πλαινά θα έπρεπε να είναι κόκκινα για να μη χτυπάνε άσχημα οι τρύπες ...

το νου σου με το θεριό, για να μπορείς να το χαίρεσαι για πολύυυυυυ καιρό:beer: :beer: :beer:

devil's animal
02/02/2010, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
επιτέλους!!!:beer: :beer: :beer:

έχει πέσει πολύ δουλειά, ανυπομονώ να το πάω βόλτα με τελειωμένο το μοτέρ!:D

μοναδική ένσταση τα αυτοκόλλητα...μου αρέσει το μπροστινό και πίσω φτερό, αλλά στα πλαινά του πέφτει βαρύ, μιας και έχει πολύ περισσότερο πλαστικό απο ένα ΜΧ ... όπως και να ΄χει, οι λευκές τρύπες πρέπει επειγόντως να εξαφανιστούν. τα πίσω πλαινά θα έπρεπε να είναι κόκκινα για να μη χτυπάνε άσχημα οι τρύπες ...

το νου σου με το θεριό, για να μπορείς να το χαίρεσαι για πολύυυυυυ καιρό:beer: :beer: :beer:


η λυση με τα πισω πλαστικα ηταν να παραγγελθουν μαυρα και να μην χρησιμοποιηθουν τα ασπρα που ειχε απο την μανα του...

τωρα δεν μπορω να κανω τιποτα με τις τρυπες...

εμενα μου αρεσουν. :a22: :a22: :a22:

ευχαριστω παπ..
:beer: :beer: :beer:

MAG/FMX
02/02/2010, 10:03
Μπραβο ρε παληκαρι πολυ ωραιο το εργαλειο σου, απτα αγαπημενα μου ετσι κ αλλιως.Μου αρεσαν πολυ το τιμονι με ολα τα μπιχλιμπιδια πανω κ γυρω του.Η μασκα πολυ καλη, αλλα σιγουρα βλεπεις τη νυχτα καλα.....? Στα μπροστινα καλαμια , βγαλε τις φουσκες κ βαλε πλαστικα κ κατι σφουγγαρενια προστατευτικα , γιατι του δινει πολυ σε ομορφια...........:evil: :wave2:

reinmeister
02/02/2010, 10:05
ειπαμε...αντρικο μηχανακι,αντρικα αυτοκολητα,αντρικο μοτερ...του πουστη...κατι θα παρει και ο σταυρος...:lol: :lol: :bawl: :bawl:

devil's animal
02/02/2010, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Μπραβο ρε παληκαρι πολυ ωραιο το εργαλειο σου, απτα αγαπημενα μου ετσι κ αλλιως.Μου αρεσαν πολυ το τιμονι με ολα τα μπιχλιμπιδια πανω κ γυρω του.Η μασκα πολυ καλη, αλλα σιγουρα βλεπεις τη νυχτα καλα.....? Στα μπροστινα καλαμια , βγαλε τις φουσκες κ βαλε πλαστικα κ κατι σφουγγαρενια προστατευτικα , γιατι του δινει πολυ σε ομορφια...........:evil: :wave2:


δεν εκανα κατι με τα καλαμια γιατι μαλλον θα αλλαχθουν.
τα αυτοκολλητα για τα πλαστικα προστατευτικα ειναι καβατζωμενα...:winka:

ευχαριστω...
:beer: :beer: :beer:

harris_x
02/02/2010, 10:10
Κα(υ)λορίζικο Σταύρο και πάντα όρθιο!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

devil's animal
02/02/2010, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ειπαμε...αντρικο μηχανακι,αντρικα αυτοκολητα,αντρικο μοτερ...του πουστη...κατι θα παρει και ο σταυρος...:lol: :lol: :bawl: :bawl:

τι εγινε μωρο μου?? δεν σε εχω δει αυτες τις μερες και μου εισαι παραπονεμενο??:ninja:

κατι θα κανω και για σενα...:a021:


αν ειναι να παρω παντως απο εσενα,καλυτερα οπως ειμαι τωρα...
:lol: :lol: :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
οι αλλαξοκωλιες δεν μειωνουν σε τιποτα το τοτε μεγαλειο...ας ηταν αντιστοιχα και σημερα τα πραγματα πολιτισμικα κι ας τον παιρναμε απο 10 αγορια ο καθενας...