PDA

View Full Version : ανακληνομενη βαση πινακιδας



loop
23/12/2009, 20:45
καλησπερα φιλοι μου, θελει ενας φιλος να παρει μια ανακληνομενη βαση απο αυτο εξω η οποια ειναι ηλεκτρικη και με τηλεχειρισμο το σάιτ που θελει να την παρει ειναι αυτο
http://www.trydeal.com/
εχει κανενας καμια εμπειρια με το συγκεκριμενο σιτε?σε ποσες μερες περιπου θα ειναι ελλαδα?

mankam
23/12/2009, 22:18
αν δεν τον ενδιαφερει να ειναι ηλεκτρικη υπαρχει αυτο
.http://www.rider-world.com/rider/store/catalogue/PT.action

και μια μοντα αξιοπροσεχτη

http://www.bikenet.gr/index.php?option=com_smf&Itemid=89&topic=11317.0

lakou636
24/12/2009, 00:14
εχω παρει μια και ειναι με ηλεκρομαγνητη.ειναι πολυ δυνατη και φαινεται καλη.(την συνεδεσα με μπαταρια και σηκωνεται ακαριαια)αλλα ακομα δεν την εχω τοποθετησει πανω στην μηχανη ωστε να σου πω σιγουρα.παντωσ αν θεσ καμια φωτο η να την δεισ και εγω αθηνα ειμαι ευχαριστωσ να την δεισ να την επεξεργαστεισ να παρεισ ιδεεσ και ισωσ και να φτιξεισ μια αυτοσχεδια δικια σου...

loop
25/12/2009, 15:14
τελικα παιδια μετα απο ψαξιμο ειδα οτι η συγκεκριμενη δεν αξιζει γιατι εχει πλαστικα γραναζακια στο μοτερακι και ειναι ευαισθητο,αρα παμε σε καποια αλλη λυση....
απο το site rider world φαινετε αρκετα καλη αλλα δεν ειναι ηλεκτρικη..:(..
απο την αλλη μια ιδιοκατασκευη αξιζει??...επειδη σαν ατομο τον ξερω δεν θα κατσει να ασχοληθει να φτιαξει κατι λογω χρονου...αρα παμε σε κατι εμποριου...

και βεβαια περασε απο το μυαλο μου μια απλη της Valter moto με 49 ευρω που αναφερανε μερικοι(μαγαζι δεν ξερω ακομα) και να της τοποθετησεις ενα σερβομοτερ..

Lelos69
02/02/2010, 13:42
Αχα!

Lelos69
02/02/2010, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από loop
καλησπερα φιλοι μου, θελει ενας φιλος να παρει μια ανακληνομενη βαση απο αυτο εξω η οποια ειναι ηλεκτρικη και με τηλεχειρισμο το σάιτ που θελει να την παρει ειναι αυτο
http://www.trydeal.com/
εχει κανενας καμια εμπειρια με το συγκεκριμενο σιτε?σε ποσες μερες περιπου θα ειναι ελλαδα?

Φιλε loop και εμενα αυτο το site μου συστησε καποιος που εχει παρει το προιον απο αυτους. Και μιλησα και μαζι τους και μου ειπαν οτι φτανει σε 7-14 εργασιμες μερες.Και συνολικα ειναι 159 δολαρια αν δεν κανω λαθος.Να μην ασχοληθω καν λες?Εχεις βρει τελικα κατι στην Ελλαδα?

loop
02/02/2010, 19:58
ειχα βρει την συγκεκριμενη μεταχειρισμενη εδω γυρω στα 80 ευρω..αλλα γενικα δεν αξιζει γιατι σπαει πολυ γρηγορα επειδη εχει πλαστικα γραναζακια και μου ειπαν να την αποφυγω..γενικα παιζουν και πιο αξιολογες απο ελλαδα αναλογα με το οικονομικο,ας πουμε θεωρω κοροιδια να δωσεις 250 και 300 ευρω για μια ανακληνομενη..
βεβαια με το φιλαρακι μου καναμε την εξης παντεντα η οποια μας ηρθε τσαμπα...
ακου οπως ειναι η πινακιδα κολλησαμε δυο λεπτες γραμμες απο σκρατς,ενα αριστερα και ενα τερμα δεξια...κατω απο την σελα υπαρχει το αντιστοιχο σκρατς που κολλαει πανω στις δυο αυτες γραμμες και καλυπτει τα νουμερα και μεχρι τωρα δεν υπερχε κανενα προβλημα ουτε φευγει ουτε τιποτα και σε μπλοκο που μας σταματησαν ουτε καν μας ειπαν τιποτα φυσικα οταν μας σταματησαν δεν την ειχαμε κρυμενη...

Try it..:beer: :smokin: :beer:

Lelos69
02/02/2010, 20:05
Χαχαχαχαχα ειστε πραγματικα πολυμηχανοι!!!!!Το καλο με τη ηλεκτρικη ειναι οτι αμα δεις την αστυνομια μπροστα,πατας το κουμπι και κατεβαινει,ουτε σταματας να την κατεβασεις ουτε τπτ. Χθες μου σφυριξαν ενα μαγαζι εδω στην Ελλαδα οτι εχει ηλεκτρικο μαραφετι.Θα το ψαξω και αν ειναι και η τιμη καλη θα το παρω(το πολυ μεχρι 150 και αν).Αλλιως,μια χαρα ειναι και ο λασπωτηρας!!!!!!!!!

loop
02/02/2010, 20:50
αμα σου πω για το τι χαζομαρες εχουμε σκεφτει και για τετοιες περιπτωσεις θα γελαγες μεχρι αυριο ενα απο τα πιο απιστευτα που ακουστηκαν ειναι να δεσεις το σκρατς με πετονια σε περιπτωση αναγκης να την τραβηξεις και απλα να ξεκολλησει..και αλλες τετοιου τυπου γελιοτητες....παντως αν βρεις κατι καλο ποσταρε το εδω να το δουμε και να το συζητησουμε ολο και καποιος θα ξερει καποιον που να εχει εμπειρια πανω του...

Lelos69
02/02/2010, 21:07
χαχαχαχαχαχαχαχαχα πετονια?????Ε μη νομιζεις και εμεις κατι τετοια απιστευτα βαζουμε στο νου μας!!!!!!Θα το ψαξω αυτες τις μερες,δεν θελω να πω τπτ περισσοτερο γιατι η πηγη που μου το ειπε δεν ειναι εμπιστη,θα δω με τα ματια μου και θα ενημερωσω!!!!!:winka:

gs 500 f
27/02/2010, 18:40
βρε παιδια να ρωτησω κατι? ο αστυνομικος οταν δει οτι υπαρχει ανακλινομενη πινακιδα δεν βεβαιωνει παραβαση ?αφου η πινακιδα δεν ειναι σε σταθερο και ισως μη φωτιζομενο σημειο?

SVX
27/02/2010, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από gs 500 f
βρε παιδια να ρωτησω κατι? ο αστυνομικος οταν δει οτι υπαρχει ανακλινομενη πινακιδα δεν βεβαιωνει παραβαση ?αφου η πινακιδα δεν ειναι σε σταθερο και ισως μη φωτιζομενο σημειο?

Μαλλον θα υπαρχει καποιος νομος (αν ειναι η ιδια παραβαση η αποκρυψη με την απουσια πινακιδας ΔΕΝ ξερω)


Αν σας σταματησουν ομως και δουν τετοιο μαραφετι μπορουν να γινουν πολλα.... μπορει να κατηγορηθει καποιος για προθεση αλλων "αξιοποινων" πραξεων...κι ετσι οπως εχει γινει ο αντιτρομοκρατικος νομος... γμστα


υπαρχει και αυτη με 39 ευρω http://www.barracudamoto.it/DettaglioProdotto.aspx?IDP=354&CAT=52