PDA

View Full Version : ktm lc4



favas7
04/02/2010, 17:06
βρηκα ευκαιρια στα 2500 ευρω ενα lc4 του 2002 με σχεδον 7000χλμ.....αναποδα μπροστα με excel ζαντες κ michelen λαστιχα pilot......η αποψη σας??
ευχαριστω.....

ftsmf
04/02/2010, 17:18
προκειτε να παρεις μεταχειρισμενο μηχανακι και μαλιστα κτμ(με την εννοια οτι τα σκιζουν)...
ασε τις δικες μας γνωμες και τραβα το σε εμπιστο μηχανικο να το τσεκαρει καλα και να το κανει και μια βολτα πριν το παρεις...
η τιμη για 2002 μοντελο ισως να μπορει να διαπραγματευτει λιγο ακομη.....

camen
04/02/2010, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από favas7
βρηκα ευκαιρια στα 2500 ευρω ενα lc4 του 2002 με σχεδον 7000χλμ.....αναποδα μπροστα με excel ζαντες κ michelen λαστιχα pilot......η αποψη σας??
ευχαριστω.....

Τα λεφτα δε μου λενε τιποτα...ΜΠορει να εχει 4000 και να τα αξιζει μεχρι τελευταιο ευρω μπορει και να εχει 2000 και να εχει σκορπισει ηδη...
Η και το αναποδο:D

Πρεπει να το πας σε εναν καλο μηχανικο να το τσεκαρει.Οχι οτι αυτο σε διασφαλιζει αλλα για την ιδεα μονο.
Περισσοτερο κοιτα τι ανθρωπος το ειχε.Αν εκανε τα σερβις του στην ωρα τους και αν το εσκιζε.
Να σκορπισει μπορει ανα πασα στιγμη...:winka:

Κ ομιλει κατοχος lc4 sm του 2003...:D

:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

favas7
04/02/2010, 17:31
ειναι σε εμπιστο μηχανικο...το ειχε ενας 40αρις μεσα στην πολη.....απλα για μενα δεν ξερω

camen
04/02/2010, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από favas7
ειναι σε εμπιστο μηχανικο...το ειχε ενας 40αρις μεσα στην πολη.....απλα για μενα δεν ξερω

Παντως με λιγα περισσοτερα χρηματα μπορεις να βρεις '03+.Με το ασημι μοτερ που ειναι πιο αξιοπιστα...:winka:

Ποσα χλμ εχει το εν λογω?

ftsmf
04/02/2010, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Παντως με λιγα περισσοτερα χρηματα μπορεις να βρεις '03+.Με το ασημι μοτερ που ειναι πιο αξιοπιστα...:winka:

Ποσα χλμ εχει το εν λογω?

το παιδι λεει οτι εχει 7000χλμ... εγω ακομα και απο 40αρη(ποτε δεν ξερεις ποιος ειναι λαμογιο) δεν το πιστευω οτι εχει τοσα λιγα... αλλα μπορει να ειμαι απλα καχυποπτος... τιποτα.. μονο μηχανικος για σιγουρα...

camen
04/02/2010, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ftsmf
το παιδι λεει οτι εχει 7000χλμ... εγω ακομα και απο 40αρη(ποτε δεν ξερεις ποιος ειναι λαμογιο) δεν το πιστευω οτι εχει τοσα λιγα... αλλα μπορει να ειμαι απλα καχυποπτος... τιποτα.. μονο μηχανικος για σιγουρα...

Τα χιλιομετρα δεν λενε κατι...
Κ εμενα ειναι '03 και ειχε 8000...:winka:

Το θεμα ειναι τι ζημιες εχει βγαλει το μηχανακι,τι εχουν φτιαχτει και ΚΥΡΙΩΣ πως εχουν φτιαχτει...
Το να βγαλει μια ζημια δε λεει τιποτα.Σημασια εχει να εχει φτιαχτει σωστα...:winka:

ftsmf
04/02/2010, 17:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Τα χιλιομετρα δεν λενε κατι...
Κ εμενα ειναι '03 και ειχε 8000...:winka:

Το θεμα ειναι τι ζημιες εχει βγαλει το μηχανακι,τι εχουν φτιαχτει και ΚΥΡΙΩΣ πως εχουν φτιαχτει...
Το να βγαλει μια ζημια δε λεει τιποτα.Σημασια εχει να εχει φτιαχτει σωστα...:winka:

+1000
αυτα πρεπει ομως να τα τσεκαρει μηχανικος εμπειρος με κτμ.. δεν νομιζω οτι μπορει ο καθε μαστορας να ασχοληθει με κτμ και να το τσεκαρει οπως πρεπει(γνωμη μου)...

favas7
04/02/2010, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ftsmf
+1000
αυτα πρεπει ομως να τα τσεκαρει μηχανικος εμπειρος με κτμ.. δεν νομιζω οτι μπορει ο καθε μαστορας να ασχοληθει με κτμ και να το τσεκαρει οπως πρεπει(γνωμη μου)...


σε μαγαζι με ktm ειναι κ ο μαστορας τα δουλευει πανω κατω στα 10 χρονια....μ λεει οτι ειναι μια χαρα αλλα για αργοτερα δεν εγγυαται κατι ο ιδιος

ftsmf
04/02/2010, 18:00
γενικα καλα σου ειπε ο μαστορας... και δεν υπαρχει περιπτωση μαστορας να σου εγγυηθει κατι για αργοτερα.... κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει κατι για μεταχειρισμενο μηχανακι ειτε ειναι κτμ ειτε οτιδηποτε αλλο... αν το ακουσε ο μαστορας να ειναι καλο το μηχανακι τοτε η ρισκαρεις και το παιρνεις η οχι..... εγω θα ρισκαρα στη θεση σου γιατι μου αρεσουν τα κτμ... αλλος δεν θα ρισκαρε.. στο χερι σου ειναι...

παντως με το που το παρεις το πηγαινεις χαλαρα στην αρχη να του κανεις και μια αλλαγη λαδιων και σερβις γενικοτερα και το σκιζεις(γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα το σκισεις) αφου σιγουρευτεις για την καλη του κατασταση.....

favas7
04/02/2010, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από ftsmf
γενικα καλα σου ειπε ο μαστορας... και δεν υπαρχει περιπτωση μαστορας να σου εγγυηθει κατι για αργοτερα.... κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει κατι για μεταχειρισμενο μηχανακι ειτε ειναι κτμ ειτε οτιδηποτε αλλο... αν το ακουσε ο μαστορας να ειναι καλο το μηχανακι τοτε η ρισκαρεις και το παιρνεις η οχι..... εγω θα ρισκαρα στη θεση σου γιατι μου αρεσουν τα κτμ... αλλος δεν θα ρισκαρε.. στο χερι σου ειναι...

παντως με το που το παρεις το πηγαινεις χαλαρα στην αρχη να του κανεις και μια αλλαγη λαδιων και σερβις γενικοτερα και το σκιζεις(γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα το σκισεις) αφου σιγουρευτεις για την καλη του κατασταση.....

δεν ξερω....δεν θεωρω τα κτμ τοσο αξιοπιστα....μετα το δουκα π ειχα...πολυ γκαζι αλλα δεν ξερω....ευχαριστω παντωσ για το χρονο σας παιδια....να στε καλα κ παντα ορθιοι ειτε στις 2 ειτε στη μια

p@nos
04/02/2010, 18:18
file pou na deis 50ari na kanei 1xlm souza me 5h mesa

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


πηγαινε σε ενα μαστορα να πει μια γνωμη

camen
04/02/2010, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από favas7
δεν ξερω....δεν θεωρω τα κτμ τοσο αξιοπιστα....μετα το δουκα π ειχα...πολυ γκαζι αλλα δεν ξερω....ευχαριστω παντωσ για το χρονο σας παιδια....να στε καλα κ παντα ορθιοι ειτε στις 2 ειτε στη μια

Oχι δεν ειναι και τα πιο αξιοπιστα και το πραγμα ειναι λιγο λαχειο:winka:
Αλλα ειναι μηχανακι με απιστευτο στησιμο...
Φρεναρες,αναρτησαρες,μοτεραρες...


Τωρα αν καμια φορα σκορπανε τι να κανουμε...:sad: :sad: :sad:
Μακρυα απο εμας....:p

:beer: :wave2:

favas7
04/02/2010, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Oχι δεν ειναι και τα πιο αξιοπιστα και το πραγμα ειναι λιγο λαχειο:winka:
Αλλα ειναι μηχανακι με απιστευτο στησιμο...
Φρεναρες,αναρτησαρες,μοτεραρες...


Τωρα αν καμια φορα σκορπανε τι να κανουμε...:sad: :sad: :sad:
Μακρυα απο εμας....:p

:beer: :wave2:

θα δουμε εν πορεια........

camen
04/02/2010, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από favas7
θα δουμε εν πορεια........

Παντως σχετικα ευκολα μπορεις να προλαβεις τις περισσοτερες ζημιες πριν γινουν.
Αρκει να το παρακολουθει καποιος που ΞΕΡΕΙ απο ΚΤΜ.Πολυ σημαντικο αυτο.
ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ολοι οι μηχανικοι αυτα τα μηχανακια...

Καποιοι τα βλεπουν και τρεμουν και αλλοι τα βλεπουν και χαιρονται...:winka:

nio.nik
05/02/2010, 10:19
και να του κανεις τακτικα και σχολαστικα τα σερβις του!! εμενα εχει 27.000 ΚΜ και το πηγαινα στο χωριο (φανταστιτε βουνο, ασφαλτος, στροφες και τρελα τοπια) και το εσκιζα και δεν εχει κανει κιχ αλλα..στα 5.000 ΚΜ ηταν το σερβις στα 4.500 ΚΜ το πηγαινα και αλλαγη λαδιων καθε 2.000 χιλιτομετρα και σωστο ζεσταμα και ενα φιλακι το πρωι και ενα φιλακι το βραδυ πριν παω για υπνο... (ξεχασα ενα κομπλερ μιζας στα 26.000 και αυτο απο δικια μου βλακεια)
παντως με το που θα ανεβεις στην σελα του θα σε αγγαλιασει και δεν θα μπορεις να οδηγησεις αλλο μηχανακι.
σου ευχομαι τα καλυτερα...

tripleloup
05/02/2010, 15:54
γεια και απο μενα πιστευω οτι οι προλαλησαντες σε εχουν καλυψει εγω μια απ τα ιδια θα σου πω...αν τα κμ ειναι πραγματικα τοτε δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα...σαν πρωην κατοχος sm640''02 αλλα και duke''03 με σωστες αλλαγες λαδιων κλπ θα βγαλεις 20000-25000 χωρις προβληματα μονο θεμα υπαρχει με το κομπλερ τις μιζας και φυσικα υπερθερμανσεις , θερμοστατη και τα ματια σου γιατι το ραγισμα δεν το γλυτωνεις....:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

kouremenos
05/02/2010, 17:53
εγω πηρα ενα DukeII 640 μεταχειρισμενο με πολυ ρισκο απο μαγαζι μετα απο 15 χρονια γιαπωνεζος.ο μόνος που το άκουσε ημουν εγώ .... και τελικά έως τώρα όλα καλά 3000χλμ δικα μου . σερβις στην ώρα του κτλ ... το μηχανάκι είναι ΣΚΕΤΗ Κ@ΥΛΑ.!!!!!!!!και ας έχει τα μίσα άλογα από το προηγούμενο .... ΝΤΟΥ ΣΤΟ KTM !!!!!!!!!


187925

melowolem
18/04/2010, 04:48
εγω συμφωνο με το camen.μπορει να εχει τελειωσει το στρωσιμο και ο τυποσ να το πηγαινε ταπα(δεν νομιζω γιατι θα επεφτε απο τα ιδια του τα λαδια).περα απο την πλακα καθε μηχανακi ειναι αξιοπιστο οσο αξιοπιστος ειναι και ο αναβατης που το καβαλαει.εαν ειναι στα @ρχιδι@ του και το παει συνεχεια στα κοκκινα η δεν του αλλαζει μπουζι και λαδια δεν 8α φταιει το μηχανακη εαν του πει τραβα γαμ..σου και πηγαινε με τα ποδια.
απλα προσεξετο λιγο περισσοτερο γιατι τα ευραπαικα ανταλλακτικα κοστιζουν.
σου ευχομαι οτι καλυτερο.