PDA

View Full Version : Ερωτηση για fairing



dimpalis
14/02/2010, 13:44
Χαιρετω ολους. Θελω μια βοηθεια, εχω ενα cbr 600 f2, θελω να του αλλαξω ολα τα πλαστικα , ο βαφεας στην αθηνα μου λεει 900 ευρω για repsol δουλεια, αντιπροσωπειας δεν υπαρχουν για αυτο το μοντελο, το ebay μου λεει 400 ευρω kai 95% στο ταιριασμα των πλαστικων . το ερωτημα ειναι?
το εχει κανει κανεις σας να μου πει τι παιζει απο ποιοτητα και γενικα αν αξιζει τον κοπο?

ευχαριστω

boldor900f
14/02/2010, 19:35
Τα κινέζικα δεν εφαρμόζουν .
Θα χρειαστείς πατέντες,αμφιβόλου αποτελέσματος.
Καλύτερα βάψε τα δικά σου.

gkr
14/02/2010, 20:17
έχω ίδιο μηχανάκι και του έχω κινέζικο κουστούμι από το 2007, παράγγειλε άφοβα αλλά από κάποιον μεγάλο κινέζο. η εφαρμογή μη σε φοβίζει, αρκεί να πιανουν λίγο τα χέρια σου ή ο μηχανικός σου να έχει λίγο σχέση με το σπορ.
προτείνω τον auctmarts και πλήρωσε το 20σαδόλλαρο για να ασφαλίσεις την αποστολή.
είναι λίγο ρίσκο το τελωνείο αλλά με τόσο μεγάλη διαφορά τιμής αξίζει το κόπο.

SeNNinhA
14/02/2010, 20:23
Μια χαρά κουμπώνουν τα πλαστικά. Βεβαια δεν είναι όλοι οι κινέζοι το ίδιο. Πάντως αν και δεν κουμπώνουν όπως τα μαμά και θέλει λίγο προσοχή σε μερικά tabs για να μην σπάσουν, εαν τα δεις φορεμένα δύσκολα θα καταλάβεις ότι δεν είναι μαμά. Και έχουν και πολύ καλή βαφή. Τα είχα πάρει και εγώ για το TLR τα έχει φορεμένα και φίλος στο δικό του CBR 600F κάτι (δε θυμάμαι πιο ακριβώς).

GO FOR

McTalas
14/02/2010, 20:27
κινεζικα με 1000!!!!

εγω πηρα απο τον moto-777 του οποιου γ@μανε!! απο βαψιμο, απο εφαρμογη αψογη!!!

δεν αξιζει να δωσεις τοσα πολλα για πολιεστερικα, καλυτερα τα abs !!

Opisthogonia
14/02/2010, 20:28
sto ebay yparxoune piotites k piotites ama agorasis apo Aucmarts na xeris oti tha einai kala k tha koubonoune telia exo agorasi peripou 10 set tetia plastika k se pliroforo oti tou sigkekrimenou tipou einai TELIA
fadasou oti ena koustoumi pou pirame apo ton kinezo afton gia K7/K8 1000 pirame mono to meseo komati apo ta plaina(einai 3 komatia) apo ta kinezika k valame ola ta alla mama k koubosane mama k kinezika telia
;)


K o moto-777 pou leei o filos mc talas einai poli kalos alla oxi se ola ta montela ...gia CBR 1000 08 pou pirame eitane telia gia gsxr 600 09 eitane GTP k h dio pou anafero grafoune sto forum k boroune na se epiveveosoune gia ta legomena mou ;)

dimpalis
16/02/2010, 01:47
Οκ το πιάσα, ευχαριστώ για τον κόπο σας , θα τα πάρω από κάποιον από τους 2 που λέτε κ ο θεος βοηθός :)