Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 1 από 1

Θέμα: Touring μπότες Revit Link GTX

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της rex4539
    Εγγραφή
    09/02/2023
    Μηνύματα
    73

    Touring μπότες Revit Link GTX

    Οι Revit Link GTX είναι αδιάβροχες μπότες touring.

    Παραθέτω εντυπώσεις μετά από 7 μήνες χρήσης.

    Φόρμα και αίσθηση
    Έχουν φόρμα κλασικής μπότας touring. Οι μπότες έχουν σκληρή αίσθηση αλλά είναι εύκαμπτες, κάνοντας την οδήγηση απολαυστική και ξεκούραστη. Επίσης, παρά την άκαμπτη σόλα, είναι μια χαρά και για περπάτημα. Φοριούνται πολλές ώρες χωρίς να κουράζουν. Έχουν εσωτερικό κλείσμο με φερμουάρ, το οποίο έχει έξυπνη σχεδιάση και η άκρη του zipper έχει velcro το οποίο κολλάς πάνω στην μπότα ώστε να μην υπάρχει περίπτωση να ανοίξει λόγω πίεσης. Εξωτερικά έχουν κλείσιμο με velcro σε 2 σημεία. Φυσικά είναι πλήρως αδιάβροχες λόγω της Gore-tex μεμβράνης. Οι μπότες είναι βαριές. Επίσης είναι αρκετά χοντρές και ενδεχομέμως να δυσκολέψουν λίγο στην αλλαγή ταχυτήτων σε μηχανές με μικρή απόσταση μαρσπιέ και λεβιέ ταχυτήτων. Σε πρόσφατο ταξίδι μονοκοπανιά Αθήνα-Αλεξανδρούπολη 8,5 ωρών με το MT-07 έφτασα με απόλυτα ξεκούραστες πατούσες.

    Ποιότητα κατασκευής
    Άριστη στην μπότα. Δεν έχουν την παραμικρή γρατσουνιά μετά από άπειρες αλλαγές ταχυτήτων και τρίψιμο πάνω στα μέταλα της μηχανής. Αλλά κρατάω μια επιφύλαξη για το φερμουάρ, το οποίο για κάποιο λόγο δεν μου γεμίζει το μάτι. Δεν έχει ανοίξει ποτέ ή παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα αλλά κάτι δεν μου αρέσει πάνω του

    Προστασία
    Πρόκειται για μπότες με προστασία 2222, δηλ. προστασία μέχρι την κνήμη, προστασία level 2 στην τριβή, προστασία level 2 στην περικοπή κρούσης και προστασία level 2 στην εγκάρσια ακαμψία. Σίγουρα δεν είναι τόσο σκληρές και άκαμπτες όσο κάποιες αγωνιστικές μπότες αλλά προσφέρουν τη χρυσή τομή ασφάλειας και άνεσης.

    Εξαερισμός
    Οι μπότες είναι ζεστές. Φανταστικές για τον χειμώνα και πολύ καλές για τέλος φθινοπώρου / αρχές άνοιξης. Παρά την χρήση Gore-tex μεμβράνης που υποτίθεται πως είναι διαπνέον, στην πράξη αυτό δεν συμβαίνει γιατί οι μπότες είναι πολύ χοντρές σε πάχος. Έχουν κάτι τρυπούλες εξαερισμού σε μερικά σημεία αλλά δεν νομίζω πως κάνουν κάτι... Μέχρι και τώρα πάντως αρχές Μαΐου φοριούνται ευχάριστα. Ιούλιο-Αύγουστο δεν ξέρω αλλά έχω την αίσθηση πως θα ψήνεται το πόδι μέσα.

    Value for money
    Όχι κακό value for money στην αρχική τιμή αλλά εγώ τις πήρα σε προσφορά οπότε για μένα ήταν πολύ καλό. Οι μπότες πιστεύω θα κρατήσουν για πάντα, το φερμουάρ δεν ξέρω.

    Σύνοψη
    Πολύ καλές αδιάβροχες touring μπότες με εξαιρετική προστασία.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20211202-131149_FBR073_Boots_Link_GTX_Black_front.jpg 
Προβολές:	64 
Μέγεθος:	68,1 KB 
ID:	452686
    Τελευταία τροποποίηση από rex4539; 02/05/2024 στις 16:29.

Παρόμοια θέματα

  1. μποτες revit
    από spourgiti στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2009, 13:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF