Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Yamaha dt125x 2007

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2016
    Μηνύματα
    17

    Yamaha dt125x 2007

    Καλησπερα σε ολους,θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με την αγορα του αναφερομενου μοντελου.Ειναι αξιοπιστο ασφαλες και καταλληλο μηχανακι για καθημερινες αποστασεις καθως και ταξιδια 200 και χιλιομετρων?Αξιζει τα λευτα του (παντα για μεταχειρισμενο) η μηπως εχετε κατι αλλο να μου προτεινετε στα 125 κυβικα μεχρι 2000 ευρω? Ευχαριστω εκ των προτερων!

  2. #2
    οχι δες για καποιο 4τ 125 αν θες να κανεις ολλα αυτα...

    dr125
    wr125
    xt125

    σε αυτο το στυλ
    ORGIA!!!!!

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2016
    Μηνύματα
    17
    δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα για το dr γιατι και μενα μου αρεσε ουτε επισης για το xt που κοιταξα επισης..μονο το wr ειναι πολυ καλο αλλα επισης πολυ ακριβο..

  4. #4
    με το dt παντος δεν παιζει να βγαλεις 200ρες για πολυ καιρο... και μεσα στην πολη θα εισαι συνεχεια στα βενζιναδικα δεν δεν εχεις θεμα.. αλλιως car.gr και βρησκεις τι θες με τις επιλογες που σου δηνει...
    ORGIA!!!!!

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2016
    Μηνύματα
    17
    δηλαδη τι θα μου προτεινατε ως ενα καταλληλο μηχανακι της κατηγοριας μεχρι 2000 μεταχειρισμενο?(fx,cbr?)

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της I-want-a-moto
    Εγγραφή
    24/09/2015
    Μηνύματα
    192
    Είναι πολλά τα μοντέλα πχ κοίτα για YBR,CBF,CBR,XR,XLV,CLR και βλέπεις τι παίζει ανάλογα με τα χρήματα που διαθέτεις και το τι σου αρέσει περισσότερο!!! Τα δίχρονα δυστηχώς δεν κάνουν για κάθε μέρα καθώς πίνουν το πάτο τους!!! Απέφυγε επίσης τα ευρωπαίκά και τα κινέζικα...Δίπλωμα τι έχεις?
    Kαταφαντασίαν επιδέξιος...

  7. #7
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.511
    Παρόν, εχω dt125x 6 χρόνια
    Το μοτερ του ειναι το παλιο καλο προερχόμενο απο το 1989 φυμωμενο διαχρονικό αξιοπιστο με λιγο μεγαλυτερη αποδοση και χαμηλότερο συνολικό βάρος κατασκευής απο οποιοδηποτε 4Τ 125.
    Φυσικά και το μοτέρ δεν εχει κανένα πρόβλημα για πορεία 200 και όσο αντέχει ο αναβάτης, φυσικά ενα ταξίδι με 125ρι ειναι παντα ταξίδι με 125cc μοτο σύνεση σε μ.ο.τ. και οχι τερμα γκάζι για ωρα
    Εαν ειναι καλοδιατηρημένο και συντηρημενο μπορει να γυρίσει τον κόσμο ολοκληρο
    Καταναλωση ΔΕΝ καίει ουτε την μανα του ουτε τον πατέρα του που λετε τα εργοστασιακα και χωρις μετατροπές μοντέλα 5-5,5 στην πολη και 4,5-5 εκτος πολης
    Ομως επιδη ειναι ενα δίχρονο και σε ενα τετραχρονο εμπάργκο δεν εχει μεγαλη εμπορικοτητα ως last of μοικαν, το μηχανάκι φοράει πολυ ποιοτικότερο πακετο περιφερειακών συγκριτικα και για αυτο τον λογο κοστιζε το '05 4500χιλ

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της I-want-a-moto
    Εγγραφή
    24/09/2015
    Μηνύματα
    192
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Παρόν, εχω dt125x 6 χρόνια
    Το μοτερ του ειναι το παλιο καλο προερχόμενο απο το 1989 φυμωμενο διαχρονικό αξιοπιστο με λιγο μεγαλυτερη αποδοση και χαμηλότερο συνολικό βάρος κατασκευής απο οποιοδηποτε 4Τ 125.
    Φυσικά και το μοτέρ δεν εχει κανένα πρόβλημα για πορεία 200 και όσο αντέχει ο αναβάτης, φυσικά ενα ταξίδι με 125ρι ειναι παντα ταξίδι με 125cc μοτο σύνεση σε μ.ο.τ. και οχι τερμα γκάζι για ωρα
    Εαν ειναι καλοδιατηρημένο και συντηρημενο μπορει να γυρίσει τον κόσμο ολοκληρο
    Καταναλωση ΔΕΝ καίει ουτε την μανα του ουτε τον πατέρα του που λετε τα εργοστασιακα και χωρις μετατροπές μοντέλα 5-5,5 στην πολη και 4,5-5 εκτος πολης
    Ομως επιδη ειναι ενα δίχρονο και σε ενα τετραχρονο εμπάργκο δεν εχει μεγαλη εμπορικοτητα ως last of μοικαν, το μηχανάκι φοράει πολυ ποιοτικότερο πακετο περιφερειακών συγκριτικα και για αυτο τον λογο κοστιζε το '05 4500χιλ
    E όταν τα 4τ πίνουν 3-3,5 ή και λιγότερο δεν λες ότι πίνει και λίγο χώρια ότι δεν πίνει μόνο βενζίνη αλλά και λάδι... Παρόλαυτα σε επιδόσεις σίγουρα πατάει όλα τα 4τ που για τις μικρές κατηγορίες είναι αρκετά σημαντικό.Δεν ξέρω βέβαια αν το Α1 το καλύπτει και για αυτό ρώτησα το φίλο τι δίπλωμα έχει. Τα δίχρονα είναι άλλος έρωτας αλλά δυστηχώς έρχονται με συμβιβασμούς... Μεγάλη προσοχή επίσης καθώς πολλά είναι σκισμενα,καγκουρεμένα και πειραγμένα οπότε θέλει καλή γνώση του κάθε μοντέλου και μάτι (και αυτί) όταν ελέγχεις κάποιο για αγορά...
    Kαταφαντασίαν επιδέξιος...

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF