Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: xj6 diversion προβλήματα

  1. #16
    kαλησπεριζω την ομορφη παρεα σας..διαβαζωντας αυτο το ποσταρισμα,,θελω να αναφερω οτι κ γω σημερα ενδιαφερομενος να αγορασω ενα xj του 10,,διαπιστωσα στη
    βολτα κατι παρομοιο..εφοσον ξεκινησα στο 5λεπτο στο φαναρι μου σβηνει..ωπ λεω κατι γινεται...φευγω το ανοιγω,,ολα καλα,,,θα ταν λαθος χειρισμος ισως σκεφτηκα..
    στην επιστροφη στην κινηση στην πολη ξανα στο φαναρι το ιδιο..να πω οτι δεν κανει το τσαφ που κανει το xtx λογω tps,,μιας κ υπηρξα κατοχος του συγκεκριμενου..
    να αναφερω οτι η βενζινη ηταν στη ρεζερβα κ οπως ειπε ο ιδιοκτητης στο μαγαζι καθονταν 2 μηνες...κατα τ αλλα μπορω να πω οτι ειναι ενα πολυ φιλικο μηχανακι,,που δενεσαι με την πρωτη πανω του κ πολυ ευκολοδηγητο κ με δευτερο ατομο σε συνθηκες πολεως...τωρα αυτο με το σβησιμο ομως με προβληματιζει..
    giannis yzf

  2. #17
    Το να κάτσει το μηχανάκι 2 μήνες δεν δικαιολογεί το σβήσιμο, ψεκαστό είναι, όχι καρμπυρατεράτο.
    Αν ήταν ρεζέρβα τράβαγε αέρα η τρόμπα και έκανε διακοπές με συνέπεια να μην ψύχεται και να μειώνεται δραματικά ο χρόνος ζωής της.
    Φωνάζουμε μετά ότι κάηκε η τρόμπα...

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Το να κάτσει το μηχανάκι 2 μήνες δεν δικαιολογεί το σβήσιμο, ψεκαστό είναι, όχι καρμπυρατεράτο.
    Αν ήταν ρεζέρβα τράβαγε αέρα η τρόμπα και έκανε διακοπές με συνέπεια να μην ψύχεται και να μειώνεται δραματικά ο χρόνος ζωής της.
    Φωνάζουμε μετά ότι κάηκε η τρόμπα...
    σ ευχαριστω φιλε μου,για την απαντηση σου...υπαρχει τροπος να διαπιστωσω αν εχει παρει <<μεντα>>η τρομπα...αν μπει στον εγκεφαλο ισως?
    εκτος απ αυτο το θεμα ηταν ενα αξιολογο σε πολυ καλη κατασταση μηχανακι κ με ενδιαφερει,,απλα δε θελω να βρεθω προ εκπληξεων..
    giannis yzf

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis yzf Προβολή μηνύματος
    σ ευχαριστω φιλε μου,για την απαντηση σου...υπαρχει τροπος να διαπιστωσω αν εχει παρει <<μεντα>>η τρομπα...αν μπει στον εγκεφαλο ισως?
    εκτος απ αυτο το θεμα ηταν ενα αξιολογο σε πολυ καλη κατασταση μηχανακι κ με ενδιαφερει,,απλα δε θελω να βρεθω προ εκπληξεων..
    Το γυμνό xj6 το έχει ο ξάδελφός μου γύρω στους 10 μήνες, το παρκάρει στον δικό μου χώρο γιατί δεν έχει δικό του και το βολτάρω συχνά. Το μηχανάκι είναι απίθανο για τα λεφτά του και παρά τα όσα διαβάζω για σβησίματα κλπ, αυτό δεν έχει κάνει κιχ. Τέσπα, η βλάβη στην τρόμπα θα φανεί σε βάθος χρόνου εκτός κι αν φουλάρεις το συγκεκριμένο που βολτάρισες και σου κάνει πάλι τα ίδια. Αν έχει λίγα χιλιόμετρα βέβαια αποκλείεται να είναι η τρόμπα.

  5. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2013
    Μηνύματα
    89
    Σε xj6 Diversion, εδώ και 1 χρόνο, κανένα πρόβλημα. Και μένα μου φαίνεται χαμηλά το ρελαντί. Απλά το συνήθισα.

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2012
    Μηνύματα
    51
    παιδιά κανένα πρόβλημα το έχω 2 χρόνια 16.000 χιλ και έχω κάνει και την μισή ευρώπη ταξιδάκι... μέχρι και πίστα το έβαλα... καλό καλό λίγο καλύτερες αναρτήσεις να είχε θα ήμασταν πολύ καλά..

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. yamaha xj6 (diversion naked)- γνωμες?
    από stefkeft στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 1053
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2023, 10:31
  2. yamaha xj6 diversion
    από dimdil στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2009, 14:46
  3. Yamaha XJ6 (Diversion) Naked
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2008, 20:02
  4. yamaha xj6 diversion
    από st.John στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2008, 16:35
  5. XJ6 Diversion
    από Road67 στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2008, 10:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF