Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: Δερματινα Bering τη γνωμη σας.......

  1. #1

    Δερματινα Bering τη γνωμη σας.......

    Ρε παιδια σκεφτομαι να αγορασω δερματινο μπουφαν και πανταλονι που να ενωνει..της Bering
    Εχετε κατι υποψη σας? τα εχει φορεσει κανενας σας?απο κρυο τι λενε?Τα κορντουρα ξερω οτι ειναι καλυτερα...
    Μου αρεσουν τα Bering εχω καλοκαιρινο μπουφαν!
    Η καμια αλλη μαρκα αν προτεινετε....
    Ευχαριστω προκαταβολικα..

    Μην υπογραφετε εκει μπορει να χαθει....εδω υπογραψτε στο μπλουζακι μου...θα κανετε φρρρρρρρ να σας ακουσω..φανταστικε τροχονομε.....

  2. #2
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Εγώ αγόρασα τον Φεβρουάριο το Bering σειρά Slick 420 ευρώ και αμέσως την επόμενη μέρα του έβαλα aftermarket πλάτη της Knox με αλλα 25 ευρώ. Είμαι καθόλα ευχαριστημένος απ' αυτό (νερό, κρύο, εμφάνιση). Ευτυχώς, δεν έμαθα ΠΟΤΕ απο αντοχή σε πτώση/σύγκρουση και ΟΥΤΕ επιθυμώ.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	timg_v28693289781113233893591.jpg 
Προβολές:	1701 
Μέγεθος:	4,8 KB 
ID:	26711
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  3. #3
    ρακόμελος Το avatar του/της dodos_1
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    219
    εχω και εγω το ιδιο μπουφαν.Είμαι πολυ ικανοποιημένος.Εχει πολύ καλή επένδυση.Μεχρι στιγμής κυκλοφοράω μόνο με κοντομάνικο.Πολύ καλό δερμα...και απο θέμα πτώσης μακάρι να μην το δοκιμάσεις ποτέ!:smilea:

    το πήρα 380 από το moto expert στο Περιστερι.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	leatherj5.jpg 
Προβολές:	1605 
Μέγεθος:	6,4 KB 
ID:	26747

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2005
    Μηνύματα
    142
    Μοντελο Highland, δυστυχως δεν εχω φωτο.
    Ειμαι ευχαριστημενος.
    Με την επενδυση δεν μπαινει κρυο καθολου.
    Εχει πολυ καλη εφαρμογη και επειδη ειναι μονοχρωμο μαυρο ειναι πολυ διακριτικο και ετσι το φοραω και στη δουλεια.
    O καλύτερος εξοπλισμός προστασίας είναι το μυαλό, που μπορείς να τον φοράς και πάντα

  5. #5
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Γεια σου Ελα Ελα,

    Εχω την φόρμα Bering Thunder (διαιρούμενη). Καλή εφαρμογή, λέει οτι ειναι ψιλοαδιάβροχη και είναι (όπως λέει - ψιλό- ), αλλά μετά από λίγο αρχίζει να μπάζει. Σε πτώση με 50χαω δεν έπαθε σχεδόν τίποτα. Ούτε εγώ, οπότε έβγαλε τα λεφτά της.
    Στο κρύο μπάζει από τα ελαστικά τμήματα (εσωτερικό στους αγκώνες και στα γόνατα) αλλά έτσι είναι πιο εύκαμπτη και άνετη.
    Την πήρα από το PRS το 2004, και νομίζω ότι ακόμα ισχύει η προσφορά. Original τιμή 850 E, και πουλιέται 550 E επειδή είναι παλιό μοντέλο.
    Νομίζω ότι είναι πολύ καλή τιμή.

    sapila racing
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
    Εγώ αγόρασα τον Φεβρουάριο το Bering σειρά Slick 420 ευρώ και αμέσως την επόμενη μέρα του έβαλα aftermarket πλάτη της Knox με αλλα 25 ευρώ. Είμαι καθόλα ευχαριστημένος απ' αυτό (νερό, κρύο, εμφάνιση). Ευτυχώς, δεν έμαθα ΠΟΤΕ απο αντοχή σε πτώση/σύγκρουση και ΟΥΤΕ επιθυμώ.

    Το συγκεκριμενο που εχεις ενωνει και με παντελονι,ή ειναι το φερμουαρ της επενδυσης που εχω δει???
    Ευχαριστω για τις απαντησεις!!

    Υ.Γ Σε ολομαυρο υπαρχει?
    Μην υπογραφετε εκει μπορει να χαθει....εδω υπογραψτε στο μπλουζακι μου...θα κανετε φρρρρρρρ να σας ακουσω..φανταστικε τροχονομε.....

  7. #7
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ela ela
    Το συγκεκριμενο που εχεις ενωνει και με παντελονι,ή ειναι το φερμουαρ της επενδυσης που εχω δει???
    Ευχαριστω για τις απαντησεις!!

    Υ.Γ Σε ολομαυρο υπαρχει?
    Ναι, το φερμουάρ που έχει στο κατώτατο άκρο περιμετρικά είναι για σύνδεση με παντελόνι της ίδιας εταιρίας. Τώρα για παντελόνι άλλης δεν ξέρω αν γίνεται.

    Και ναι, βγαίνει και σε ολόμαυρο, αλλα προσωπικά νομίζω πως "δε λέει". Και 'γω για ολόμαυρο πήγαινα αλλα μόλις είδα αυτό που έβαλα φωτογραφία άλλαξα γνώμη κατευθείαν.

    Υ.Γ: Έχει και ενα δεύτερο φερμουάρ για την επένδυση/γιλέκο που αφαιρείται πολύ εύκολα. Α να μην ξεχάσω να σου πω οτι επειδή η επένδυση έχει εσωτερικά φύλλο αλουμινίου θα κυκλοφορείς και τον Δεκέμβριο με κοντομάνικο αμα γουστάρεις!!!

    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2005
    Μηνύματα
    142
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
    Εγώ αγόρασα τον Φεβρουάριο το Bering σειρά Slick 420 ευρώ και αμέσως την επόμενη μέρα του έβαλα aftermarket πλάτη της Knox με αλλα 25 ευρώ. Είμαι καθόλα ευχαριστημένος απ' αυτό (νερό, κρύο, εμφάνιση). Ευτυχώς, δεν έμαθα ΠΟΤΕ απο αντοχή σε πτώση/σύγκρουση και ΟΥΤΕ επιθυμώ.

    απο που πηρες την πλατη, μου φαινεται καλη η τιμη και θα ηθελα και εγω να παρω προς αντικατασταση εκεινου του πραγματος που κανει και για βαση για ποντικι:smilea:
    O καλύτερος εξοπλισμός προστασίας είναι το μυαλό, που μπορείς να τον φοράς και πάντα

  9. #9
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Η εργοστασιακή πλάτη οπως λες κάνει πιο πολύ για mousepad παρά για προστατευτικό εξοπλισμό

    Η aftermarket πλάτη είναι οπως και τα υπόλοιπα προστατευτικά της Knox. Συγκεκριμένα το μοντέλο που εγώ αγόρασα είναι το Advanced X και το πήρα απο το ίδιο μαγαζί που αγόρασα και το Bering.

    Πήρα το συγκεκριμένο γιατί ηταν και το μοναδικό που υπήρχε διαθέσιμο εκείνη τη στιγμή. Πάντως η Knox βγάζει και κάτι αλλα προστατευτικά που είναι κλάσεις ανώτερα πιστεύω http://www.planet-knox.co.uk/
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DRAKOS1
    Εγγραφή
    18/03/2003
    Μηνύματα
    115
    ΦΙΛΕ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ BERING ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ. ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΑΣΣΑΛΟ ΚΑΙ ΣΕ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΗ ΤΙΜΗ ΑΠ' ΟΤΙ ΕΞΩ. ΝΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ.
    ΑΙΓΑΙΟΥ 19 Ν. ΣΜΥΡΝΗ ΤΗΛ. 210-9322471

    ΚΑΛΕΣ ΑΓΟΡΕΣ

  11. #11
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    ΜΠΟΥΦΑΝ

    Bering Slick....

    420 αλλά αν πας με μετρητά το παίρνεις στα 370-380....

    Ζεστό.....

    Ανθεκτικό στις πτώσεις (ξέρω τι λέω)...

    Το μόνο του μειονέκτημα είναι ότι τα μεγέθη είναι ΧS-S-M-L-XL και έτσι είναι αρκετά δύσκολο να βρεις το ακριβές σου μέγεθος....

    Συμβουλή :
    1. Όποιο και να πάρεις όταν το φοράς να είναι ΤΣΙΤΑ κολλητό πάνω σου. Θα ανοίξει λιγάκι με τον καιρό.
    2. Όταν το δοκιμάζεις μην κοιτάς τον καθρέφτη (στην αρχή τουλάχιστον) αλλά πάρε την θέση που έχεις πάνω στην μηχανή σου όταν οδηγάς. Έτσι θα δεις πως σου κάθετε το μπουφάν.

    ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ
    Είχα επίσης το Bering Track με τις ξύστρες.... Απλά χάλια..... μην το πάρεις.... στις γάμπες έχει λάστιχο αντί για φερμουάρ και καθόλου προστασία για τις κνήμες....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #12
    Παιδες ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!
    Απο μπουφαν θα παρω το slick και απο παντελονι ειδα το track που ελεγες και δεν μου αρεσε θα παρω το αμεσως προηγουμενο που ειναι ποιο toyring αλλα δεν εχει ξυστρες εχει εσωτερικα προστατευτικα της knox,και κατεβενει μεχρι κατω στη μποτα.απο οτι εχω ακουσει οσοι εχουνε bering ειναι ευχαριστημενοι και ειναι εφαμιλα της daineese.Ισως και καλυτερες τιμες.
    Αυτα....αν εχετε να μου πειτε κατι αλλα οτιδηποτε για την bering δεκτο!
    Μην υπογραφετε εκει μπορει να χαθει....εδω υπογραψτε στο μπλουζακι μου...θα κανετε φρρρρρρρ να σας ακουσω..φανταστικε τροχονομε.....

  13. #13
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ela ela
    ......απο οτι εχω ακουσει οσοι εχουνε bering ειναι ευχαριστημενοι και ειναι εφαμιλα της daineese.Ισως και καλυτερες τιμες.
    ....
    Καλύτερες τιμές από Dainese σίγουρα.....

    Το εφάμιλλο το ξεχνάς όμως... καμμία σχέση.... Η μέρα με την νύχτα...... ούτε στο δέρμα ούτε στις ραφές, ούτε στο πως κάθεται πάνω σου........

    Περίπου διπλάσια τιμή τα Dainese αλλά...... ότι πληρώνεις παίρνεις.....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/03/2004
    Μηνύματα
    200
    Knox φέρνει ο Βασσάλος ή πρέπει να ψάξουμε σε άλλον;

  15. #15
    Vstromάκιας από κούνια... Το avatar του/της NikdeV82
    Εγγραφή
    30/06/2006
    Μηνύματα
    53
    Δές και το Colori Dias Leather... Πολύ καλό μπουφαν δέρμα..
    Είμαι πολύ ευχαριστημένος... Βέβαια από οκτώβρη και μετά ξανά

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Θέλω τη γνώμη σας
    από dodos_1 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2005, 17:16
  2. Λοιπόν τη γνώμη σας για tatto
    από kapeos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2005, 21:47
  3. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2004, 20:00
  4. Τη γνωμη σας
    από gRim στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2004, 09:52
  5. Τη γνώμη σας παρακαλώ..
    από almalibera στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2003, 13:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF