Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: Exei kaneis GPS?

  1. #1

    Question Exei kaneis GPS?

    Ean exei kapios,tha mporouse na mou pei kata poso einai xrisimo stin poli kai mikra taksidia.Plirofories gia times,montela,xartes kai baseis stiriksis gia mixani enoeite euprosdektes!(uparxei universal basi stiriksis gia GPS se mixani)

  2. #2
    Mitac mio168 με εγκατεστημενο το destinator PN
    Εχει αναλυτικο χαρτη για πανω απο 20 πολεις και ολες τις διαδρομες εκτος αυτων,αναλυτικοτατα

    Γενικα, οτι καλυτερο για Ελλαδα,με πληρως ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ φωνητικες οδηγιες και μενου

    Οτι αλλο ακουσεις απλα οι χαρτες ειναι μαπα(για πολεις)

    Το καλο ειναι οτι συνεργαζεται με pda οποτε εχεις και εναν υπολογιστη παλαμης μαζι

    Τιμη του παραπανω πακετου στα ~470€

    Εμενα μου εχει λυσει τα χερια και στην δουλεια και σε προσωπικη χρηση,δεν μπορω πια χωρις αυτο
    Ασε που του εχω περασει ολες τις καμερες και με προειδοποιει


    ΞΑΝΑ: Οτι αλλο κυκλοφορει στην Ελληνικη αγορα, εχει χαρτες που δεν φτανουν ουτε το 20% σε καλυψη του Destinator PN

    Δες και εδω

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    I kaliteri periptosi gia GPS einai ena Pocket PC me gps (opos to MIO) .Vevea to Mio einai kapos akrivo gia ta xaraktiristika tou.Mporeis na pareis ena ftino ipaq (1930 klp.) apo ebay (150-200e max) kai ena bt gps me kana 80ri akoma kai na eisai super.Oson afora tous xartes,an kai i kaliteri efarmogi ploigisis einai to TOMTOM distixos den yparxoun xartes gia ellada,opote menoume me to Destinator PN pou omos exei plireis xartes gia athina kai polles alles perioxes.Genika sto aytokinito einai arketa xrisimo kai entiposiako gadget.An pareis bt gps protimise ena me SirfStar 3 chipset...einai tromera kai pianoun pantou sima.
    An xriasteis dentinator pn...pm me
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ashton
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    282
    Mio 168
    Πλήρες σύστημα PDA με ενσωματωμένη αντένα GPS.
    Επεξεργαστής Intel PXA-255 300 MHz
    GPS: Ενσωματωμένη αντένα SiRF Extract
    Έγχρωμη οθόνη αφής 3,5"
    Microsoft® Windows Mobile Pocket PC 2003
    Διαστάσεις: 112.18 x 69.6 x 24.15mm, 147gr
    Η συσκευασία περιελάμβανει: AC Adaptor, Car Charger, ActiveSync USB Cable, Carry Case, Car Holder, Gooseneck, Stereo Headset, External GPS Antenna.

    Destinator 3 και ψηφιακοί χάρτες της NGI
    Οι χάρτες καλύπτουν Αθήνα, Πειραιά, Αττική, Θεσσαλονίκη, Βασικό Εθνικό Οδικό Δίκτυο και χάρτες οδών για Καβάλα, Ιωάννινα, Λάρισα, Λαμία, Βόλο, Χαλκίδα, Χανιά, Ρέθυμνο, Ηράκλειο & Άγιο Νικόλαο.
    Περιλαμβάνει 25.000 σημεία ενδιαφέροντος (γήπεδα, εστιατόρια, τράπεζες, βενζινάδικα, κλπ).
    Φωνητικές και Οπτικές οδηγίες στα Ελληνικά.
    469 me to fpa

    Το mio168 είναι μια πολύ καλή & φθηνή πρόταση, αλλά σε καινούργιο μόνο για κανένα μήνα ακόμα, αφού αποσύρεται.

    Έχει έρθει ήδη το mioA201, που με το destinator πάει στα 570 ευρώ.

    Mio A201
    Πλήρες σύστημα PDA με ενσωματωμένη αντένα GPS.
    Επεξεργαστής Intel PXA-270 312 MHz "Bulverde"
    Έγχρωμη οθόνη αφής 3,5", 320 x 240 QVGA
    GPS module: SiRFStar III
    Microsoft® Windows Mobile 5.0
    Διαστάσεις: 118 x 71 x 17.6mm, 176gr
    Η συσκευασία περιελάμβανει: AC Adaptor, Car Charger, ActiveSync USB Cable, Carry Case, Device Holder, Gooseneck.
    Destinator 3 και ψηφιακοί χάρτες της NGI
    Οι χάρτες καλύπτουν Αθήνα, Πειραιά, Αττική, Θεσσαλονίκη, Βασικό Εθνικό Οδικό Δίκτυο και χάρτες οδών για Καβάλα, Ιωάννινα, Λάρισα, Λαμία, Βόλο, Χαλκίδα, Χανιά, Ρέθυμνο, Ηράκλειο & Άγιο Νικόλαο.
    Περιλαμβάνει 25.000 σημεία ενδιαφέροντος (γήπεδα, εστιατόρια, τράπεζες, βενζινάδικα, κλπ).
    Φωνητικές και Οπτικές οδηγίες στα Ελληνικά.

    Yπάρχει με Destinator-3 προεγκατεστημένο και το
    Acer n35
    Samsung Processor S3C2410 at 266MHz,Microsoft® Windows® Mobile 2003 Pocket PC Premium Edition, 64MB SDRAM, 32MB Flash Memory, 256MB SD-Card with pre-installed Destinator 3 application & regional map, SD(SDIO)/MMC Slot, 3.5" transflective TFT 240x320 65.536 Colours, Battery rechargable Lition, Pocket PC Applications:Microsoft Pocket Outlook,Pocket Word, Pocket Excel, MSN Messenger, Media Player 9.0, Microsoft Reader 2.0 for Pocket PC, Active Sync.3.7.1, Dimensions:120(L)mm x 72(W)mm x 20(H)mm, Weight:165gr Accessories: USB sync,AC adaptor,Leather cover,Car holder
    γύρω στα 460 ευρώ, αλλά δεν έχει bike holder, ενώ τα mio έχουν.

  5. #5
    Το acer n35 εχει αργο cpu και με το destinator pn σερνεται

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ashton
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    282
    Γενικά η Acer δείχνει να χάνει το παιχνίδι στα pda.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lantz
    Εγγραφή
    26/01/2003
    Μηνύματα
    226
    Εγω έχω ένα Dell Axim X50v με επεξεργαστή intel xScale 624MHz, BT, WiFi, compact flash + SD memory slots και το σημαντικότερο, ανάλυση 640χ480.. Το είχα πάρει από ebay με τα μεταφορικά περίπου στα 320 ευρώ (καινούργιο) και αγόρασα και ενα δέκτη GPS που είναι και BT (80 ευρώ με μεταφορικά) οπότε κάνω την δουλειά μου μία χαρά.. Άσε που μπορώ να απολαύσω (όσο γίνετε σε 3,7'' οθόνη) αρκετές ταινιούλες..

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lantz
    Εγω έχω ένα Dell Axim X50v με επεξεργαστή intel xScale 624MHz, BT, WiFi, compact flash + SD memory slots και το σημαντικότερο, ανάλυση 640χ480.. Το είχα πάρει από ebay με τα μεταφορικά περίπου στα 320 ευρώ (καινούργιο) και αγόρασα και ενα δέκτη GPS που είναι και BT (80 ευρώ με μεταφορικά) οπότε κάνω την δουλειά μου μία χαρά.. Άσε που μπορώ να απολαύσω (όσο γίνετε σε 3,7'' οθόνη) αρκετές ταινιούλες..
    Τι προγραμμα πλοηγησης δουλευεις?

  9. #9
    Τα Dell όντως είναι πολύ δυνατά σε επεξεργαστή και πολύ φτηνά σε σχέση με τον ανταγωνισμό...

    Εγώ έχω ένα Casio E200 206Mhz και 64Ram-Rom και ένα Anextek Sp230 400Mhz και 128Ram-Rom

    Και τα δύο πάνε πολύ καλά. Με σχεδόν αμελητέες διαφορές. Δε λέω στο φόρτωμα είναι πιο γρήγορο το SP230 αλλά κατά τη πλοήγηση δε παρατηρώ κάτι το τρομερό...

    Εκείνο όμως που έχω να συμβουλεύσω είναι πως αν έχετε PDA και θέλετε να βάλετε GPS βάλτε με τσιπάκι SIRF STAR III...!...έχει τη καλύτερη λήψη και δε θα το μετανοιώσετε....

    Εγώ τα πήρα μεταχειρισμένα και δεν έχουν κανένα πρόβλημα...ειδικά το Casio E200 έχει τρελές δυνατότητες από τη στιγμή που μπορείς να συνδέσεις σκληρό δίσκο οποιαδήποτε χωρητικότητας...

  10. #10
    Για κατοχους mitac mio168


    Εχω βαλει τα windows mobile 2003se απο τα 2003 απλα(με flash firmware), και κατοπιν(δεν χρειαζεται να εχεις βαλει τα νεα windows) εχω μετατρεψει με ενα προγραμμα(ce monitor/navigator) τον δεκτη απο ΝΜΕΑ σε SIRF

    Δουλευει πολυ καλυτερα, και με τα νεα windows μπορω να το σουλευω landscape


  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lantz
    Εγγραφή
    26/01/2003
    Μηνύματα
    226
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Τι προγραμμα πλοηγησης δουλευεις?
    Destinator PN

    Είχα δοκιμάσει και το Tomtom 5 αλλά για κάποιο λόγο δεν έτρεχε.. (αν θυμάμαι καλά..)

  12. #12
    Euxaristo olous gia tis apantiseis sas!!!!
    Exo sxedon kataliksei se ena PDA tis Typhoon to M500.
    To kalo me auto to Pda einai oti mporei na xrisipoiithei kai san tilefono,kai fotografiki mixani 1,3MP!
    Grafo ta xaraktiristika akribos opos ta leei to filadio,gia na mou peite kai eseis tin apopsi sas!!

    Xaraktiristika Tilefonou : GSM quad band 850/900/1800/1900 MHz,GPRS class 10,MMS,SMS,e-mail,anoixti akroasi,akoustiko Bluetooth,MP3,WMA,WAV,Midi playback,autonomia 150-200 ores

    Xaraktiristika PDA : Windows Mobile 2006 gia pocket PC phone,epeksergastis Smasung S3C 2440 300Mhz,mnimi 64MB Ram-64MB Rom,othoni 240X320,65.000colours,camera 1,3MP
    Genika,otan piga sto magazi na to do,to epiasa sta xeria mou kai itan arketa stibaro kai elafri!


    Kostizei 350,ella ta xrimata den me problimatizoun!Me endiaferei na min kolaei kai na trexei me kanoniki taxitita tis efarmogesTi lete aksizei???????




    Apo thema kereas Bluetooth GPs,autoi sto magazi mou deiksan mia (mia eixan mono!!) alla kostizei 120euro kai den kseran na mou poun ean exei SirfStar chipaki!!!!

    Apo e-bay brika polla motnela me to sirfstar,mallista 2 apo auta eixan kai iliako sullekti gia tin epektasi ton oron autonomias!Exei kaneis na protinei kapio dokimasmeno montelo?


    Gia xarti tora,mou eipan oti exoun 2 :ton Papago7 Greece

    kai

    tonDenstinator 3

    Me timi 130 kai 170 antistixa !!!!!!!
    Ilikrina den perimena na einai toso akriboi!!!


    Yparxei periptosi na tous bro spasmenous gia Download apo to internet???????????


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	b000ap1dy2.03.lzzzzzzz.jpg 
Προβολές:	296 
Μέγεθος:	39,3 KB 
ID:	45033

  13. #13
    Φίλε μου όλα φαίνονται πολύ καλά στην εν λόγω συσκευή. Ένα μονάχα είναι που με προβληματίζει...ο επεξεργαστής είναι samsung και δε ξέρω πόσο καλά θα αποδίδει σε σχέση με έναν ARM και σε τι ποσοστό θα δουλέυουν το ίδιο;...

    Πολλές από τις εφαρμογές που κυκλοφορούν στο ιντερνετ γράφουν πως είναι σχεδιασμένες για ARM, Xscale, Mips και αυτό με βάζει κάπως σε σκέψη...ελπίζω να έχω λάθος αλλά αν αρχίσουν να βγαίνουν απαιτητικές εφαρμογές σχεδιασμένες για ARM πόσο καλά θα μπορεί να ανταπεξέλθει ο Samsung;....

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    aderfe min agoraseis xartes..eidika to papago pou einai moufa.
    An den vreis Dentinator PN apo inet (pio neo apo to 3) steile mou pm na se ftia3o.
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  15. #15

    Euxaristo

    Euxaristo olous sas gia tis plirofories sas!Se mia ebdomada peripou pao na paro to PDA kai argotera tha paro kai tin kerea!Molis paro tin kerea tha miliso me Banditgr kai lantz (tous opious euxaristo paaaaara pollu!!!!) gia Destinator!!!


Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. exei kaneis sxesi me Samo?
    από mystique στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2008, 23:09
  2. exei kaneis CryptonR??
    από sakisalive στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2006, 20:55
  3. exei kaneis to thlefono toy MC Import sthn mixalakopoulou?
    από Julius στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2004, 11:07
  4. Mathimata asfalous odigisis.Exei kaneis plirofories?
    από Traveller στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF