Σελίδα 1 από 11 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 165

Θέμα: Forum και Λογοκρισία

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Valentino_Ptossi
    Εγγραφή
    03/08/2004
    Μηνύματα
    112

    Exclamation Forum και Λογοκρισία

    Παρατηρώ τελευταία ότι πέφτει πολύ έλεγχος στα post και γίνεται πολύ λογοκρισία.
    Έτσι το forum παύει να είναι μια συζήτηση μεταξύ φίλων. Αντίθετα εμένα προσωπικά μου δίνει την αίσθηση ποστάρω προσπαθώντας παράλληλα να κρυφτώ από κάποιον, χωρίς να μου δίνετε η δυνατότητα να λέω ακριβώς αυτό που θέλω.

    Καταλαβαίνω πως το κακό με τα spam έχει παραγίνει αλλά σε συζητήσεις με φίλους έχω παρατηρήσει να κόβονται μυνήματα που δεν είναι spam. Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί απαγορεύονται δημοσιεύσεις link με warez;

    Αν το FORUM αποτελεί ιδιοκτησία κάποιου, να μας το πει να το ξέρουμε για να μην τον ενοχλούμε κιόλας!

    ΥΓ. Τα σχόλια αυτά είναι πάντα καλοπροαίρετα και δεν έχω σκοπό να θίξω μεμονωμένα άτομα , αλλά μια κατάσταση η οποία έχει αρχίσει και με κουράζει αρκετά. Θα ήθελα να ακούσω την πλευρά των συντονιστών μήπως καταλάβω κάτι που μου διαφεύγει.

    Φιλικά πάντα, για ένα FORUM που το θεωρώ δικό Μας
    two beer or not two beer?

  2. #2
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Τα ερωτήματα αυτά έχουν ξαναγίνει, κι έχουν απαντηθεί. Αλλά πάμε μια ακόμα...

    Το φόρουμ φυσικά και ανήκει σε κάποιον ή κάποιους. Υπάρχει το domain που κάποιος πληρώνει, υπάρχει ο server που κάποιος πληρώνει και 'πληρώνει', και υπάρχει και ο χρόνος που κάποιοι αφιερώνουν ώστε εσύ κι εγώ να έχουμε φόρουμ 24/7. To μηχάνημα, το vBulletin, η βάση δεδομένων... δε λειτουργούν από μόνα τους! Και οι απαιτήσεις μεγαλώνουν μαζί τον πληθυσμό του.

    Κάποιος ή κάποιοι, μια ωραία μέρα αποφάσισαν να κάνουν αυτό το χώρο και αυτό το φόρουμ. Και μόνο το γεγονός ότι κυκλοφορείς ακόμα εδω και φτάνεις στο σημείο να εκφράσεις κάποιο παράπονο, μετά από 2 χρόνια εγγραφής, σημαίνει ότι σου αρέσει έστω και λίγο. Αυτοί λοιπόν που το έφτιαξαν και το διαμόρφωσαν έχουν μια ΑΛΦΑ άποψη για τα πράγματα. Είναι αδύνατο η άποψη αυτή να συμπίπτει με την άποψη των 13000 εγγεγραμμένων. Αν δε σου αρέσει, απλά μετακομίζεις στο παραδίπλα φόρουμ (υπάρχουν πάρα πολλά) και τελειώνει το θέμα. Νομοτελειακά κάθε τέτοιος χώρος θα χρωματίζεται από τη γενική άποψη αυτών που τον διαχειρίζονται, και σε βάθος χρόνου θα φανεί η χρησιμότητα και αξία του (ή όχι).

    Το γεγονός ότι σου ψιλοαρέσει είναι αποτέλεσμα του *χρόνου* και *κόπου* διαφόρων διαχειριστών, κατί που δε μπορείς να δεις άμεσα. Για να είναι αυτό το φόρουμ κάτι περισσότερο από ένα ανόητο καφενείο με λαλάκες που γράφουν ό,τι τους καπνίσει, χρειάζονται ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ κάποιοι βασικοί κανόνες. Υπάρχει το άγραφο "netiquette", κάποιες ποσταρισμένες ανακοινώσεις, και τέλος η κοινή λογική.

    Αναπόφευκτα οι 'γραμμένοι' κανόνες εκφράζουν ως ένα σημείο τους διαχειριστές. Αλλά όπως είπαμε και πριν, σε όποιον δεν αρέσουν ...απλά μετακομίζει. Βέβαια, για να μην υπάρχει παρεξήγηση, ως ελεύθερο φόρουμ τα πάντα (τα σχετικά) είναι ανοιχτά προς συζήτηση. Και αυτό κάνουμε αυτή τη στιγμή. Αλλά αν δε μπει κάποια στιγμή ένα όριο, τότε χάσαμε το νόημα.

    Για να μπορεί λοιπόν κανείς να πει ότι αυτό το φόρουμ ΕΧΕΙ νόημα και λόγο ύπαρξης, χρειάζεται μέτρο και στοιχειώδη έλεγχο. Άν κάποιος θέλει να συζητήσει για εργόχειρο, overclocking, μαγειρική, ορειβασία, μακιγιάζ, κτηνοβασία, μπορεί να βρει κάποιο άλλο φόρουμ. Εδώ έχει μοτοσυκλέτες και μοτοσυκλετιστές.

    Επίσης για να έχει κάποιος λόγο και κίνητρο να ΞΑΝΑΜΠΕΙ στο φορουμ, καλό θα είναι αυτό (το φόρουμ) να διατηρεί κάποια ουσία. Αν είναι φίσκα σε ερωταποκρίσεις τύπου chat, 100αδες posts με γελάκια και μαλακίες, και γενικώς ότι ασχετοσύνη κατεβαίνει στο κεφάλι καθενός... τότε το φόρουμ θα καταλήξει σε μια παρέα 20 ατόμων και θα πεθάνει γιατί κανείς άλλος δε θα βρίσκει νόημα στο να διαβάζει τις βλακείες των 20.

    Αν δε βρίσκεις νόημα στην απαγόρευση περι warez κλπ, προφανώς δε βρίσκεις νόημα στη νομιμότητα γενικότερα, και κάτι μου λέει ότι ούτε πινακίδα έχεις!

    ...αλλά όπως και να'χει, όπως είπαμε εδώ δεν έχει δημοκρατία. Εφόσον η διαχειριση δε θέλει warez, και *έχει προειδοποιήσει*, τότε απλά θα κόβει μηνύματα χωρίς δεύτερη κουβέντα. Καθένας είναι ελεύθερος να πάει να φτιάξει ένα forum για warez ή ό,τι άλλο θέλει. Αυτό είναι δημοκρατία, όχι το να κάνει ό,τι θέλει εδώ.

    Επίσης μηνύματα που απλά ΖΑΛΙΖΟΥΝ τους άλλους γιατί είναι ουσιαστικά chat που θα μπορούσε να έχει γίνει με PM ή email, φυσικά και κοβονται. Βλ. παραπάνω περί ουσίας στο φόρουμ.

    Δε γνωρίζω αν κάπου έχουν κοπεί μηνύματά σου, αλλά αν είναι έτσι σίγουρα κάποιος λόγος θα υπάρχει. Κόβονται καθημερινά ΠΟΛΛΑ ποστ, αλλά ως τώρα δεν υπήρξε κάποιο επίμονο παράπονο. Να θυμίσω ότι κάποιοι χρήστες moto.gr που κάποια στιγμή είδαν ότι αυτός ο χώρος τους *περιορίζει*, έφτιαξαν άλλο φόρουμ. Τι πιο απλό? Γιατί να αλλάξουν οι κανόνες για τους οποίους έχουν παράπονο 10-20 άτομα, ενώ οι υπόλοιπες 100άδες είναι ικανοποιημένοι?

    Η διαχείριση αποτελείται από ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ που έχουν κι άλλες δουλειές να κάνουν. Συνεπώς η διαχείριση έχει δικαίωμα ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ να κάνει. Μπορεί κάποιο να το παραδεχτεί και να επανορθώσει, μπορεί και όχι. Απλά και ανθρώπινα όλα.


    ΤΙ ΣΟΥ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ:

    - Ότι *ίσως* τα γούστα σου περί κοινωνικοποίησης διαφέρουν από το μέσο όρο. Δεν είναι φυσικά κακό. Αλλά και ούτε ο μέσος όρος είναι κάτι αμελητέο για εμάς.
    - Ότι το φόρουμ αυτό το διαβάζουν κάνε μήνα *ΠΟΛΛΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ* κόσμου (registered & guests), και συνεπώς η διαχείριση έχει μεγαλύτερες ευθύνες απ' όσες φαντάζεσαι.
    - Ότι υπάρχει εμπειρία ετών πάνω στην online κοινωνικοποίηση, αλλά και στα fora μοτοσυκλέτας ειδικότερα, και η διαχείριση προσπαθεί να αποφύγει 'ιστορικά' λάθη(!)


    Αυτά για την ώρα. Ελπίζω να σε έχω καλύψει.


    Refs:

    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=11378

    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=21621

    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=13600
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  3. #3
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302

    Thumbs up

    Γα ακόμα μία φορά βρεθήκαμε να δικαιολογούμε τα αυτονόητα......

    O SF απάντησε εμπεριστατωμένα και με ακρίβεια


    Εγώ θα προσθέσω ότι Οφείλουμε Σεβασμό στον εαυτό μας, τους συνφορουμίτες μας και τον κόσμο που μας διαβάζει καθημερινά.
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  4. #4
    Παρά ένα... Το avatar του/της gerodim
    Εγγραφή
    04/01/2006
    Μηνύματα
    393

    ...

    Εντάξει, βέβαια μου έχουνε σβήσει κατά καιρούς μηνύματα που δεν είχαν να κάνουν ούτε με έλλειψη σεβασμού ούτε με κάτι που θα μπορούσε να προσβάλλει ή να θίξει κάποιον... Απλά ήτανε διαφορετικά προσωπικά γούστα με κόσμο που είχε δικαίωμα να επέμβει και να σβήσει....
    Χα! Το πήρα το μωρό...

  5. #5
    Παρά ένα... Το avatar του/της gerodim
    Εγγραφή
    04/01/2006
    Μηνύματα
    393
    Και για την ακρίβεια αυτό που θα επιθυμούσα από πλευράς των διαχειριστών είναι όταν σβήσουν κάποιο ποστ να ενημερώσουν το χρήστη για τη διαγραφή του και για τους λόγους που έγινε και όχι απλά να κάθεται ο χρήστης να ψάχνει που μπορέι να κατέληξε το ποστ...
    Χα! Το πήρα το μωρό...

  6. #6
    ναι ρε αλλα ξερεις κατι ενημερωνουμε κιολας οπως λεει και ο gerodim


    εγω μεχρι και 5/8 εγραφα

    πηγα μεχρι και στη μονοημερη

    πως πανε και σβηνουν ετσι

  7. #7
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Τώρα, αναφορικά με τις διαγραφές/μεταφορές μηνυμάτων, πρέπει φτου κι απ'την αρχή να εξηγούμε τα αυτονόητα? Είναι δυνατόν σε ένα ερασιτεχνικό δωρεάν ελεύθερο φόρουμ κάθε χρήστης να έχει την προσωπική του νταντά ή γραμματέα? Διαβάστε παραπάνω... με λίγη προσοχή...

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2006
    Μηνύματα
    364
    ΦΙΛΕ SF........................


    Άφού μέ τά έπιχειρήματα σου μέ έπεισες γιά τό άνιδιοτελές.......
    τό άφιλοκερδές.......τού forum...,
    καί μού έδωσες καί μαθήματα ....τού άπόλυτου δημοκρατικού..........φασισμού....
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ......
    Στά πλαίσια αύτά τών όσων διαφωνούν μαζί σας.....
    συμπεριλαμβάνεται καί ή άναφορά τών γεννητικών όργάνων ...
    τών διαχειριστων...????
    ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ......
    Ήταν ή άπάντηση κάποιου διαχειριστή σας.....σέ κάποια συζήτηση.....!!!!!!!
    Μετά άπό λίγο βέβαια τά έσβησε σάν παντοδύναμος μαζί μέ τίς ..
    διαμαρτυρίες μας.....!!!!!!!!!!!!
    Προσωπική άποψη αύτή....
    Δέν είδα σέ αύτό τό forum...έδώ καί μερικούς μήνες πού γράφω....
    πάνω άπό 20 όπως είπες σκεπτόμενους,νά γράφουν,άντε 50....
    Ή έστω ,τουλάχιστον αύτοί φαίνονται..
    Μπορεί νά ύπάρχουν καί άλλοι πού προτιμούν μόνο νά διαβάζουν.....
    Τί νά τίς κάνω τίς 15000 χιλιάδες λοιπόν,,????
    Έκτός άμα ό σκοπός τού forum...είναι τόσο άφιλοκερδής πού ....
    ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ.......
    Γιά είκονίτσες καί μαλακιούλες χαζοχαρούμενες...καλά είναι...!!!!!
    ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΦΤΑΝΕΙ.....καί όποιοι έχουν άποψη καί θέση..
    άποτελούν πρόβλημα γιά σάς....
    ΤΟΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΕ.......νά ήσυχάσουμε καί οί δυό....!!!!!!!
    ΑΛΛΙΩΣ.........ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ.........
    Μή μέ κόψετε έπειδή διαφωνώ μαζί σας....καί μήν μού άφαιρείτε.........τό λόγο


    Α Δ Ι Κ Α


    ΥΓ.Μού άρέσει ΕΔΩ..πού είμαι καί γράφω ......
    Ή στάση μερικών όμως άπό σάς...ΟΧΙ
    Παραπέτασμα καί χούντα μού θυμίζει....!!!!

  9. #9
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Δεν ξέρω σε ποιό περιστατικό αναφέρεσαι, αλλά ούτε και καταλαβαίνω τι γράφεις. Έχει φασισμό εδώ πέρα και δε σου αρέσει ή σου αρέσει που γράφεις και κάθεσαι;;; Ή παραέχει πολλές φατσούλες; Ή όχι; Άσε που τα έμπλεξες και με τα νούμερα... ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ, το 1ο μας μήνυμα σου έχει απαντήσει ήδη. Για σκέψου λίγο.
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  10. #10
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
    ΦΙΛΕ SF........................


    Άφού μέ τά έπιχειρήματα σου μέ έπεισες γιά τό άνιδιοτελές.......
    τό άφιλοκερδές.......τού forum...,
    καί μού έδωσες καί μαθήματα ....τού άπόλυτου δημοκρατικού..........φασισμού....
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ......
    Στά πλαίσια αύτά τών όσων διαφωνούν μαζί σας.....
    συμπεριλαμβάνεται καί ή άναφορά τών γεννητικών όργάνων ...
    τών διαχειριστων...????
    ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ......
    Ήταν ή άπάντηση κάποιου διαχειριστή σας.....σέ κάποια συζήτηση.....!!!!!!!
    Μετά άπό λίγο βέβαια τά έσβησε σάν παντοδύναμος μαζί μέ τίς ..
    διαμαρτυρίες μας.....!!!!!!!!!!!!
    Σε μένα αναφέρεσε... και γιατί σαν άνθρωποι κι εμείς κάνουμε και λάθη... δεν τα έσβησα όμως εγώ.... μετά απο εκείνη την απάντηση, δεν ασχολήθηκα άλλο.... έχουμε σοβαρότερα πράγματα να κάνουμε απο το ασχολουμαστε με την φιλοσοφία καιτην αντίρρηση (και μόνο για να έχουμε να γράφουμε κάτι, γιατί από ουσία μηδέν).
    Σόρρυ πάντως για το λεξιλόγιο... είχα την εντύπωση ότι είμαστε και κάπως πιο χαλαροί οι εμπλεκόμενοι με τον μοτοσυκλετισμό... Αυτό δεν διατίνονται οι κατά καιρούς οι εδώ επικριτές των πάντων;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa

    Προσωπική άποψη αύτή....
    Δέν είδα σέ αύτό τό forum...έδώ καί μερικούς μήνες πού γράφω....
    πάνω άπό 20 όπως είπες σκεπτόμενους,νά γράφουν,άντε 50....
    Ή έστω ,τουλάχιστον αύτοί φαίνονται..
    Μπορεί νά ύπάρχουν καί άλλοι πού προτιμούν μόνο νά διαβάζουν.....
    Τί νά τίς κάνω τίς 15000 χιλιάδες λοιπόν,,????
    Τι να σου πω.... Πρέπει να τις κάνεις υποχρεωτικά κάτι;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa

    Έκτός άμα ό σκοπός τού forum...είναι τόσο άφιλοκερδής πού ....
    ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ.......
    Όντως άποψή σου.... Θες να πεις κάτι; Σε χρειαζόμαστε για κάποιο λόγο; δλδ; για πες τι εννοείς...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa


    Γιά είκονίτσες καί μαλακιούλες χαζοχαρούμενες...καλά είναι...!!!!!
    ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΦΤΑΝΕΙ.....καί όποιοι έχουν άποψη καί θέση..
    άποτελούν πρόβλημα γιά σάς....
    ΤΟΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΕ.......νά ήσυχάσουμε καί οί δυό....!!!!!!!
    Δεν είναι ανάγκη να στείλουμε κάποιον.. κι εδώ μέσα ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ έχουν φάει ΒΑΝ... κι αυτό γιατί προσέβαλλαν με τον τρόπο τους (κι όχι με αυτά που έγραφαν) τους πάντες...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa

    ΑΛΛΙΩΣ.........ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ.........
    Μή μέ κόψετε έπειδή διαφωνώ μαζί σας....καί μήν μού άφαιρείτε.........τό λόγο


    Α Δ Ι Κ Α


    ΥΓ.Μού άρέσει ΕΔΩ..πού είμαι καί γράφω ......
    Ή στάση μερικών όμως άπό σάς...ΟΧΙ
    Παραπέτασμα καί χούντα μού θυμίζει....!!!!


    Βλέπεις να έχεις εμποδιστεί ποτέ να γράψεις;

    Σε γειτονικό φόρουμ, έχουν κανόνες.... εκεί δεν γράφουν Greeklidh ή αγγλικά ας πουμε.... Αν κάποιος λοιπόν γράψει σε αυτές τις γλώσσες, οι μοντ τα μεταφράζουν και τον προειδοποιούν και αν ξαναγράψει τότε τρώει ΒΑΝ.... είναι κι αυτός ένας τρόπος.... δεν τον εφαρμόζουμε εδώ... γι αυτό κι γράφουν εδώ τόσοι πολλοί....

    Καμμία διάθεση δεν υπάρχει (ούτε και σκέψη) για διευθυντήρια, πολιτικά γραφεία κλπ κλπ...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2006
    Μηνύματα
    364
    ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ......


    Καί γώ έπιθυμώ....καί μού άρέσει νά είμαι χαλαρός....όταν γράφω έδώ μέσα....
    Ούτε είμαι καί τόσο εύθικτος......άν γραφεί καί καμμιά μαλακία...
    Άπλά ήταν ή δεύτερη φορά.....πού έρχόμενος σέ άντιπαράθεση...
    μέ σάς μού κακοφάνηκε......ΠΟΛΥ......
    αύτή ή αίσθηση τού ότι ή ΜΠΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ........
    καί........ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΙΖΩ.........!!!!!!
    Όπως κάναμε μικροί.....!!!!!!
    Καί τίς δύο φορές οί διαμαρτυρίες μου καί οί ένστάσεις μου.....
    ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ..........
    Καί.......ΕΝΟΙΩΣΑ ΠΟΛΥ ΞΕΒΡΑΚΩΤΟΣ.......!!!!!
    Είδικά τήν πρώτη φορά.....μή τολμάς καί τά βάζεις μέ τήν έξουσία.....!!!!!
    Ούτε κάποιον έπαγγελματία έξέθεσα,ούτε προσέβαλα κάποιον τόσο
    άσχημα βρίζοντας.....παρά ΕΙΧΑ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ.....μέ σάς.....!!!!!!!!!!
    Φίλε sf....είμαι πολύ σαφής.....
    Μού άρέσει ό χώρος.....άλλά όταν νοιώθω....ΚΑΠΕΛΛΩΜΕΝΟΣ..............θά τό πώ....
    Δέν είπα ότι όλα είναι στραβά....
    Άν ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ........νά είμαι μαζί σας.......άπλά θά έφευγα....
    ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑ.......
    Άλλά δέν είναι καί τό καλύτερο νά λές στόν άλλον....αύτή είναι ή θέση μας...καί άν δέ σού άρέσει....ΦΕΥΓΑ.....
    Ούτε τούς κανόνες προσπάθησα νά άλλάξω ούτε τίποτε άλλο.............
    Άπλά θέλω νά λέω τήν άποψη μου,δέν μπορούν όλοι νά συμφωνούν μαζί σας.......
    Όταν όμως μού σβήνετε αύτά πού γράφω.......πού είναι ή δημοκρατία...????
    Κάποιος φίλος σας μού έγραψε ότι είμαι άνισσόροπος...ό Θάνος
    καί μετά άναρωτιόταν πού μέ πρόσβαλε....!!!!!!!!!
    Δέν θύμωσα έκεί...
    Όταν μού άφαίρεσε τό λόγο καί μού είπε άν ξαναμιλήσεις γιαυτό θά σέ στείλω......ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΦΩΝΗΣΑΜΕ ΔΙΑ ΑΣΗΜΑΝΤΟΝ ΑΦΟΡΜΗΝ........τότε θύμωσα.....καί πήγε φυσικά καί τά έσβησε όλα
    καί τά δικά του καί τά δικά μου...
    ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Η ΓΛΩΣΣΑ ΤΣΑΚΙΖΕΙ ΚΟΚΚΑΛΑ......!!!!
    Καί πώς άν προσπαθούμε νά είμαστε σωστοί θά ........
    ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟ.......
    ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΤΙΣΤΙΚΟ.......ΕΠΙΠΕΔΟ
    πού τόσο τό ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ........!!!!!!
    Έλπίζω αύτή ή άνταλλαγή άπόψεων νά βοηθήσει........όλους μας....
    ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ.......

    ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ........!!!!!!!!

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
    Όταν όμως μού σβήνετε αύτά πού γράφω.......πού είναι ή δημοκρατία...????
    Κάποιος φίλος σας μού έγραψε ότι είμαι άνισσόροπος...ό Θάνος
    καί μετά άναρωτιόταν πού μέ πρόσβαλε....!!!!!!!!!
    Δέν θύμωσα έκεί...
    Όταν μού άφαίρεσε τό λόγο καί μού είπε άν ξαναμιλήσεις γιαυτό θά σέ στείλω......ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΦΩΝΗΣΑΜΕ ΔΙΑ ΑΣΗΜΑΝΤΟΝ ΑΦΟΡΜΗΝ........τότε θύμωσα.....καί πήγε φυσικά καί τά έσβησε όλα
    καί τά δικά του καί τά δικά μου...
    Άκουσε να δεις...

    ΔΕΝ έχω πει ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ανισόρροπο εδώ μέσα και άσε τις φαντασίες κατά μέρος γιατί πολύ το έχεις τραβήξει!!

    Σου ζήτησα να μου κάνεις quote το σημείο όπου σε προσέβαλα και φυσικά δεν είχες τίποτα να πεις γιατί πολύ απλά ποτέ δεν έγινε κάτι τέτοιο αλλά όλα ήταν προϊόντα της φαντασίας σου.

    Το μόνο που σου είπα ήταν ότι παίρνεις μηδέν στην έκθεση και είμαι έτοιμος να το επαναλάβω όσες φορές θέλεις μια και βρίσκω τα ποστ σου εντελώς ασύνδετα. Αυτό δεν σημαίνει ότι κάποιος είναι ανισόρροπος εκτός και αν μαζί με την έκθεση, απουσίαζες και από τα νέα ελληνικά...

    Επομένως πολύ καλά έκανα και έσβησα όλη τη διαμάχη εφόσον δεν είχε ουσία και λόγο ύπαρξης μέσα σε ένα άσχετο ποστ!

    Όσο όμως έσβησα εσένα, άλλο τόσο έσβησα κι εμένα αν και θα μπορούσα κάλλιστα να κάνω επιλογή και να δημιουργήσω εντυπώσεις, πράγμα που δεν κάνω ποτέ!

    Αλλά πού να καταλάβουμε... μόνο να κρίνουμε και να φιλοσοφούμε ξέρουμε.

    Εντέλει αγαπητέ για να στο πω και διαφορετικά.... το φόρουμ είναι ιδιόκτητο όσο κι αν αδυνατείτε όλοι εσείς οι σοφιστές να το καταλάβετε...

    Είναι σαν να σας καλέσει κάποιος σπίτι του να διασκεδάσετε κι εσείς αντί να περνάτε καλά, να του κάνετε συνέχεια παρατηρήσεις γιατί δεν σας αρέσουν τα χαλιά και τα έπιπλα ή γιατί έχει χαμηλά τη μουσική...

    Όταν το καταλάβετε αυτό και αρχίσετε να κοιτάτε τη δουλειά σας αντί να αναμασάτε όλη την ώρα το παραμύθι της δημοκρατίας που αν είχε χέρια θα μας φασκέλωνε όλους, τότε θα δεις ότι όλοι θα ηρεμήσουν και όλοι θα περνάνε καλύτερα...
    Θάνος..

  13. #13
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
    ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ......


    Καί γώ έπιθυμώ....καί μού άρέσει νά είμαι χαλαρός....όταν γράφω έδώ μέσα....
    Ούτε είμαι καί τόσο εύθικτος......άν γραφεί καί καμμιά μαλακία...
    Άπλά ήταν ή δεύτερη φορά.....πού έρχόμενος σέ άντιπαράθεση...
    μέ σάς μού κακοφάνηκε......ΠΟΛΥ......
    αύτή ή αίσθηση τού ότι ή ΜΠΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ........
    καί........ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΙΖΩ.........!!!!!!
    Όπως κάναμε μικροί.....!!!!!!
    Καί τίς δύο φορές οί διαμαρτυρίες μου καί οί ένστάσεις μου.....
    ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ..........
    Καί.......ΕΝΟΙΩΣΑ ΠΟΛΥ ΞΕΒΡΑΚΩΤΟΣ.......!!!!!
    Είδικά τήν πρώτη φορά.....μή τολμάς καί τά βάζεις μέ τήν έξουσία.....!!!!!
    Ούτε κάποιον έπαγγελματία έξέθεσα,ούτε προσέβαλα κάποιον τόσο
    άσχημα βρίζοντας.....παρά ΕΙΧΑ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ.....μέ σάς.....!!!!!!!!!!
    Φίλε sf....είμαι πολύ σαφής.....
    Μού άρέσει ό χώρος.....άλλά όταν νοιώθω....ΚΑΠΕΛΛΩΜΕΝΟΣ..............θά τό πώ....
    Δέν είπα ότι όλα είναι στραβά....
    Άν ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ........νά είμαι μαζί σας.......άπλά θά έφευγα....
    ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑ.......
    Άλλά δέν είναι καί τό καλύτερο νά λές στόν άλλον....αύτή είναι ή θέση μας...καί άν δέ σού άρέσει....ΦΕΥΓΑ.....
    Ούτε τούς κανόνες προσπάθησα νά άλλάξω ούτε τίποτε άλλο.............
    Άπλά θέλω νά λέω τήν άποψη μου,δέν μπορούν όλοι νά συμφωνούν μαζί σας.......
    Όταν όμως μού σβήνετε αύτά πού γράφω.......πού είναι ή δημοκρατία...????
    Κάποιος φίλος σας μού έγραψε ότι είμαι άνισσόροπος...ό Θάνος
    καί μετά άναρωτιόταν πού μέ πρόσβαλε....!!!!!!!!!
    Δέν θύμωσα έκεί...
    Όταν μού άφαίρεσε τό λόγο καί μού είπε άν ξαναμιλήσεις γιαυτό θά σέ στείλω......ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΦΩΝΗΣΑΜΕ ΔΙΑ ΑΣΗΜΑΝΤΟΝ ΑΦΟΡΜΗΝ........τότε θύμωσα.....καί πήγε φυσικά καί τά έσβησε όλα
    καί τά δικά του καί τά δικά μου...
    ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Η ΓΛΩΣΣΑ ΤΣΑΚΙΖΕΙ ΚΟΚΚΑΛΑ......!!!!
    Καί πώς άν προσπαθούμε νά είμαστε σωστοί θά ........
    ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟ.......
    ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΤΙΣΤΙΚΟ.......ΕΠΙΠΕΔΟ
    πού τόσο τό ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ........!!!!!!
    Έλπίζω αύτή ή άνταλλαγή άπόψεων νά βοηθήσει........όλους μας....
    ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ.......

    ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ........!!!!!!!!

    το να γκρινιαζουμε δεν θα ανεβασουμε το επιπεδοι του μοτοσυκλεττισμου!!!

    Το επιπεδο ανεβαινει με τις πραξεις μας και σε αυτο οι ανθρωποι στους οποιους αναφερεσαι προσπαθουν εμπρακτα να κανουν κατι καλυτερο!

    Αφησε σε παρακαλω λοιπον το υφακι του αδικοχαμενου κονδυλοφορου και πιασε δουλεια για μια καλυτερη μοτοσυκλεττιστικη ελλαδα οπως κανουμε πολλοι εδω μεσα


    φιλικα
    Σταθης

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2006
    Μηνύματα
    364
    ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΩ..................


    Καί ύπόσχομαι νά μήν σάς ξαναενοχλήσω......
    Όταν γράφεις φίλε Θάνος........
    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ.......
    Τί έννοείς....??
    Δέν θεωρείς ΑΝΙΣΟΡΡΟΠΟ........αύτόν πού τά γράφει........???
    Σέ άφησα νά τό δείς μόνος σου τονίζοντας το διακριτικά.....!!!!
    Ούτε quote....ούτε τίποτε....ό καθένας ξέρει τί γράφει.....
    Λυπάμαι άλλά άν δέν τό παραδέχεσαι......ότι τό έγραψες.....είσαι
    Ψ Ε Υ Τ Η Σ

    Αύτό ήταν καί τό τελευταίο......άν μού έπιτρέψετε στή συνέχεια...
    θά συνεχίσω......νά γράφω ,νά άπαντώ, νά μαθαίνω,........
    νά ένημερώνω....καί νά ένημερώνομαι.....


    Καμμιά διάθεση δέν έχω γιά σοφιστίες καί φιλοσοφίες.........
    Δέν είναι ό τύπος μου.......
    ΑΛΛΑ.....έπειδή τίς πρώτες στιγμές πού μπήκα μού άρεσε τό πολύ ζεστό κλίμα καί μού θύμισε παλιές καλές στιγμές πού μαζευόμασταν καί λέγαμε τίς ίστορίες μας γιά τά μηχανάκια μας.........γιαυτό είλικρινά ......
    πολλές φορές ...
    ΕΝΟΙΩΣΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ.........


  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
    Όταν γράφεις φίλε Θάνος........
    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ.......
    Τί έννοείς....??
    Δέν θεωρείς ΑΝΙΣΟΡΡΟΠΟ........αύτόν πού τά γράφει........???
    Σέ άφησα νά τό δείς μόνος σου τονίζοντας το διακριτικά.....!!!!
    Ούτε quote....ούτε τίποτε....ό καθένας ξέρει τί γράφει.....
    Λυπάμαι άλλά άν δέν τό παραδέχεσαι......ότι τό έγραψες.....είσαι
    Ψ Ε Υ Τ Η Σ
    Τέτοιες λέξεις από μένα δεν έχουν γραφτεί ΠΟΤΕ!!!

    Καταρχίν δεν υπάρχει λέξη ανισορροπίες...

    Δεν ασχολούμαι άλλο... είναι γελοίο πλέον φαίνεται ότι είσαι συγχισμένος και δεν ξέρεις τι να πεις...

    Εδώ είναι φόρουμ και ό,τι λέμε υπάρχει καταγεγραμμένο!

    Αν δεν έχεις το θάρρος της γνώμης σου είναι δικό σου πρόβλημα.

    Απόδειξε μου ότι είμαι λάθος κάνοντας quote. Διαφορετικά τα πολλά λόγια είναι φτώχια.

    Όσο για το ψεύτης... απαξιώ και ν'ασχοληθώ με φαιδρότητες...
    Θάνος..

Σελίδα 1 από 11 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2009, 19:05
  2. Αφιερωμενο στους καγκουρες του forum και μη...
    από Ταξιδευτής στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 79
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2007, 14:35
  3. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2004, 22:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF