Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Ποιό απ' όλα?

  1. #1
    FZS600 Fazer Το avatar του/της schumacher_
    Εγγραφή
    13/05/2006
    Μηνύματα
    220

    Ποιό απ' όλα?

    Είμαι σε αναζήτηση μπουφάν τις τελευταίες ημέρες και έχω "καταλήξει" σε 3-4... όλα ειναι πάνω κάτω στα ίδια λεφτά, με μέγιστη διαφορά 50?, οπότε δεν τίθεται θέμα φτηνού-ακριβού... Το κυριότερο πρόβλημά μου μάλλον είναι ότι δε μπορώ να αποφασίσω αν θέλω δερμάτινο ή όχι! Θα ήθελα κάποιες απόψεις πάνω στο θέμα "δερμάτινο ή συνθετικό", γιατί είναι και το πρώτο μου μπουφάν, οπότε δεν έχω προηγούμενη εμπειρία (κρύο-ζέστη, ασφάλεια κλπ)... όποιος θέλει ας μου πει ποιό από τα παρακάτω μπουφάν θεωρεί καλύτερο και γιατί... Το πρώτο είναι δερμάτινο, το δεύτερο cordura, ενώ το τρίτο (το οποίο είδα σήμερα) είναι από ένα υλικό που η Colori το αναφέρει ως Cybertech και στο μαγαζί μου είπαν ότι είναι ελαστική cordura... Τι είναι ακριβώς ξέρει κανείς? Και κυρίως κατά πόσο είναι το ίδιο ασφαλές και ανθεκτικό με τα άλλα 2?

    Dainese 1

    Dainese 2

    Colori

  2. #2
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Το cybertech είναι κάτι σαν κορντούρα όμως είναι άφλεκτο (δεν καίγεται με αναπτήρα) και έτσι αντέχει πολύ περισσότερο από την κορντούρα στις θερμοκρασίες από την τριβή με το οδόστρωμα φτου, φτου ,φτου μακριά από εμάς.......... και πλησιάζει σε μεγάλο βαθμό την αντοχή του δέρματος.

  3. #3

    Re: Ποιό απ' όλα?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από schumacher_
    Είμαι σε αναζήτηση μπουφάν τις τελευταίες ημέρες και έχω "καταλήξει" σε 3-4... όλα ειναι πάνω κάτω στα ίδια λεφτά, με μέγιστη διαφορά 50?, οπότε δεν τίθεται θέμα φτηνού-ακριβού... Το κυριότερο πρόβλημά μου μάλλον είναι ότι δε μπορώ να αποφασίσω αν θέλω δερμάτινο ή όχι! Θα ήθελα κάποιες απόψεις πάνω στο θέμα "δερμάτινο ή συνθετικό", γιατί είναι και το πρώτο μου μπουφάν, οπότε δεν έχω προηγούμενη εμπειρία (κρύο-ζέστη, ασφάλεια κλπ)... όποιος θέλει ας μου πει ποιό από τα παρακάτω μπουφάν θεωρεί καλύτερο και γιατί... Το πρώτο είναι δερμάτινο, το δεύτερο cordura, ενώ το τρίτο (το οποίο είδα σήμερα) είναι από ένα υλικό που η Colori το αναφέρει ως Cybertech και στο μαγαζί μου είπαν ότι είναι ελαστική cordura... Τι είναι ακριβώς ξέρει κανείς? Και κυρίως κατά πόσο είναι το ίδιο ασφαλές και ανθεκτικό με τα άλλα 2?

    Dainese 1

    Dainese 2

    Colori

    Το dainese 2 μου αρεσει περισσοτερο...


  4. #4
    το trax ειναι και σε καλη τιμη.......παντως αν επαιρνα κορντουρα θα προτιμουσα το gator dainese που ειναι και σε προσφορα ενα συγκεκριμενο χρωμα.

    παρε κορντουρα τωρα και αργοτερα παιρνεις και ενα δερμα η το αντιθετο

  5. #5
    FZS600 Fazer Το avatar του/της schumacher_
    Εγγραφή
    13/05/2006
    Μηνύματα
    220
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά...

    @arxaios: θα το ψάξω κι εγώ λίγο στο νετ για να δω τι παίζει... αν έχεις κανένα πρόχειρο link κάν'το ένα ποστ...

    @kalant: το συγκεκριμένο μπουφανάκι το έχω δει σε ένα άλλο χρώμα, όπου έχει κόκκινο είναι γκρι σκούρο για να καταλάβεις... πάντως το μοντέλο είναι αυτό

    @zolotas: το trax είναι όντως σε καλή τιμή και γι' αυτό το έχω στα υπ'οψιν. Για την ακρίβεια, το D-Dry της Dainese και το Colori βγαίνουν στα 300? περίπου, ενώ το Trax στα 350?, ενώ η κανονική τιμή του είναι σχεδόν 450?...

  6. #6
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Έχω ένα μπουφαν της colori από cybertech και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το τεστ με τον αναπτήρα το έχω κανει στο δικό μου και όντως δεν καίγεται.
    Η γνώμη μου είναι να το προτιμησεις καθώς είναι ελληνικό και δεν το έχω δει να υστερεί σε ποιότητα σε σχέση με ORINA και SPIDI που έχω και τα έχω πληρώσει "Χρυσά"

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Έχω ένα μπουφαν της colori από cybertech και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το τεστ με τον αναπτήρα το έχω κανει στο δικό μου και όντως δεν καίγεται.
    Η γνώμη μου είναι να το προτιμησεις καθώς είναι ελληνικό και δεν το έχω δει να υστερεί σε ποιότητα σε σχέση με ORINA και SPIDI που έχω και τα έχω πληρώσει "Χρυσά"
    οταν λες χρυσα ........περιμενε με τον καιρο να τα δεις ,εκει θα φανει η ποιοτητα

  8. #8

    Re: Ποιό απ' όλα?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από schumacher_
    Είμαι σε αναζήτηση μπουφάν τις τελευταίες ημέρες και έχω "καταλήξει" σε 3-4... όλα ειναι πάνω κάτω στα ίδια λεφτά, με μέγιστη διαφορά 50?, οπότε δεν τίθεται θέμα φτηνού-ακριβού... Το κυριότερο πρόβλημά μου μάλλον είναι ότι δε μπορώ να αποφασίσω αν θέλω δερμάτινο ή όχι! Θα ήθελα κάποιες απόψεις πάνω στο θέμα "δερμάτινο ή συνθετικό", γιατί είναι και το πρώτο μου μπουφάν, οπότε δεν έχω προηγούμενη εμπειρία (κρύο-ζέστη, ασφάλεια κλπ)... όποιος θέλει ας μου πει ποιό από τα παρακάτω μπουφάν θεωρεί καλύτερο και γιατί... Το πρώτο είναι δερμάτινο, το δεύτερο cordura, ενώ το τρίτο (το οποίο είδα σήμερα) είναι από ένα υλικό που η Colori το αναφέρει ως Cybertech και στο μαγαζί μου είπαν ότι είναι ελαστική cordura... Τι είναι ακριβώς ξέρει κανείς? Και κυρίως κατά πόσο είναι το ίδιο ασφαλές και ανθεκτικό με τα άλλα 2?

    Dainese 1

    Dainese 2

    Colori
    Αν θες την αποψή μου man!!!!!! dainese 2 και colori...
    Για τσέκαρε αυτο.....το βγάζει και σε μαύρο!!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gsfcfrm2.jpg 
Προβολές:	451 
Μέγεθος:	21,0 KB 
ID:	49786

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyota
    Εγγραφή
    03/07/2003
    Μηνύματα
    413
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
    οταν λες χρυσα ........περιμενε με τον καιρο να τα δεις ,εκει θα φανει η ποιοτητα
    Ακόμα και να πάθει κάτι το COLORI,πας στο κατάστημα που το πήρες και στο επισκευάζουν δωρεάν.

    Το Σάββατο πήρα το καλοκαιρινό το Assos (http://www.coloriposto.gr/posto/gr/d...?ProductID=623) και τη Δευτέρα πήγα και το άφησα στο κατάστημα για να μου κοντύνει λίγο τα μανίκια και να μου ανεβάσει λίγο τις θήκες για τα προστατευτικά των αγκώνων.Τιμή; ΔΩΡΕΑΝ.

    Αν το κάνουν και άλλες εταιρίες αυτό(Spidi,Dainese etc)... Δε νομίζω.Γι'αυτό COLORI.
    Πάντα όρθιοι.

    Sex is like hacking.You get in,you get out and you hope you didn't leave something behind that can be traced back to you.

  10. #10
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
    οταν λες χρυσα ........περιμενε με τον καιρο να τα δεις ,εκει θα φανει η ποιοτητα
    Φίλε μου το COLORI το έχω ήδη 2,5 χρονάκια και σε καθημερινή σχεδόν χρήση και δεν έχει πάθει τίποτα.................
    Το ORINA εμεινε από φερμουάρ στους 5 μήνες και κανείς δεν αναλαμβάνει να το φτιάξει και τα κουμπώματα (σούστες, κόπιτσες) από τον 1ο μήνα.
    Το SPIDI σκίστηκε σε πολύ ελαφριά χύμα (σταματημένος σχεδόν) και πετάχτηκε.

  11. #11
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Α! και κάτι άλλο .........
    Αν το θες για καθημερινή χρήση και χειμώνα, μην πάρεις κοντό αλλά 3/4 (μεσάτο) .

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιο απ΄ όλα
    από Stelth στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2007, 23:24
  2. Κ2? ποιο απ'τα 2???
    από h_m_akis στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2006, 17:53
  3. Λοιπόν...περισσότερο απ'όλα μου την σπάει....
    από vaskunito στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 144
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2006, 20:14
  4. Επείγον !!! Να διαβαστούν απ ' ολα τα Πιτσουνάκια ...
    από Shark Tale στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2005, 10:37
  5. Ποιο απ'ολα τα αξεσουαρ ??
    από Giannis_L στο forum BMW
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2005, 10:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF