Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 23

Θέμα: Μπουφανακι γυναικειο?

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της thrax
    Εγγραφή
    24/02/2006
    Μηνύματα
    89

    Μπουφανακι γυναικειο?

    Δίλημμα που νομιζω εχει απασχολήσει πολλους.
    Η σχεση παει μια χαρα, περναει ο καιρος και ερχεται η ωρα που λές κριμα το κοριτσι, να μην ταλαιπωρειται αλλο, ας του βρουμε μπουφανακι να παμε και κανα ταξιδι. Και ερωτω: ποσο δωσατε, δινετε, θα δινατε? καινουριο? καλο? βασικο?
    Μη με περνατε για γυφτο αλλα ενεκα της οικονομικης στενοτης και του ματαιου μιας σχεσης, που σημερα ειναι και αυριο παλι ειναι, αλλα μεθαυριο?
    Κρανακι υπαρχει παντως, νολαν ετσι? δεν ειμαστε τελειως εκτεθειμενοι! Νολαν κι εγω με μπουφαν σπιντι κορντουρα.
    Ελπιζω το ποστ να μην φυγει στις διαμαχες!

  2. #2

    Re: Μπουφανακι γυναικειο?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από thrax
    Δίλημμα που νομιζω εχει απασχολήσει πολλους.
    Η σχεση παει μια χαρα, περναει ο καιρος και ερχεται η ωρα που λές κριμα το κοριτσι, να μην ταλαιπωρειται αλλο, ας του βρουμε μπουφανακι να παμε και κανα ταξιδι. Και ερωτω: ποσο δωσατε, δινετε, θα δινατε? καινουριο? καλο? βασικο?
    Μη με περνατε για γυφτο αλλα ενεκα της οικονομικης στενωτης και του ματαιου μιας σχεσης, που σημερα ειναι και αυριο παλι ειναι, αλλα μεθαυριο?
    Κρανακι υπαρχει παντως, νολαν ετσι? δεν ειμαστε τελειως εκτεθειμενοι! Νολαν κι εγω με μπουφαν σπιντι κορντουρα.
    Ελπιζω το ποστ να μην φυγει στις διαμαχες!
    Αν κάποια πράγματα όπως μια αναπηρία(*) ή ένα σοβαρό χτύπημα(*) και ο ανθρώπινος πόνος(*) μπορούν να "εξαγοραστούν" με 300-400? που κάνει ένα μπουφανάκι, δεν νομίζω ότι υπάρχει άνθρωπος που θα προβληματιζόταν ιδιαίτερα αν πρέπει να κάνει το έξοδο...


    (*) κούφια να είναι η ώρα που τα γράφω...
    surfing the wild side

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της thrax
    Εγγραφή
    24/02/2006
    Μηνύματα
    89
    Ούτε με 300 ούτε με 30000000 δεν εξαγοραζεται φιλε μορφεα. Μακαρι να υπήρχε μπουφαν ή κρανος ή δεν ξέρω και γω τι που να μας εξασφαλιζε απόλυτη προστασία απ όλα αυτα και χαλάλι τα κωλόχαρτα.
    Όλοι θέλουμε φυσικά το καλύτερο για μας και τους ανθρώπους μας,
    πόσο μάλλον όταν γι αυτούς φέρουμε και άμεση ευθύνη που τους κουβαλάμε πίσω μας.
    Αλλά κάνουμε αναγκαστικα κάποιον συνβιβασμό προσπαθώντας να συνδιασουμε το μέγιστο όφελος για τα χρήματα που μπορούμε να δώσουμε τελικα. Και εγώ βλέπω εξοπλισμούς σε μαγαζιά και περιοδικα που θα θελα πολύ να ειχα αλλα συμβιβάζομαι με αυτά που έχω τωρα και ελπίζω αυριο μεθαύριο να μπορεσω να αναβαθμίσω και τον δικό μου εξοπλισμο.
    Δεν υποτίμησα την αξία καμιας ζωης ή το κοστος για την απώλεια ούτε τρίχας απο άνθρωπο!
    Θα θελα μόνο τις γνώμες απο φιλους που έχουν αντιμετωπισει παρομοια κατασταση, τι εκαναν τελικα.

  4. #4
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Ποτέ δεν ξέρεις που θα καταλήξει μια σχέση...και ποτέ δεν πρέπει να μετανοιώνεις γι αυτά που κάνεις!!!
    Άρα αν γουστάρεις να της το πάρεις θα το κάνεις, διαφορετικά όχι.
    Γνώμη μου είναι να το πάρεις, για να χαρείτε μαζί τη μηχανή με μεγαλύτερη ασφάλεια και χωρίς άγχος.

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  5. #5
    παρε ενα τζακετ για σενα ως δευτερο να εχεις .Τωρα αν εχετε ιδιο σωματοτυπο εισαι οκ και το δινεις στην κοπελια σου να φοραει.

  6. #6
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
    παρε ενα τζακετ για σενα ως δευτερο να εχεις .Τωρα αν εχετε ιδιο σωματοτυπο εισαι οκ και το δινεις στην κοπελια σου να φοραει.
    Αν είναι να το πάρει θα το πάρει στο νουμερο της και σε γυναικεία γραμμή, όχι στο δικό του...

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της thrax
    Εγγραφή
    24/02/2006
    Μηνύματα
    89
    Ευτυχως δεν εχουμε τον ιδιο σωματότυπο!
    (...χμ, εκτός κι αν την γεμισω με εφημερίδες απο μεσα ή χοντρα ρουχα, θα με λατρεψει που μου κοβει τοσο, καλοκαιριατικα!)
    Ενηγουεη, εσεις μπαινετε στον κοπο να μου απαντησετε κι εγω χαζογελαω, σορυ!
    Αυτο που ηθελα ειναι γνωμες (και απο τα κοριτσια του φορουμ) για κανενα οικονομικο βαλιου φορ μονευ μπουφανακι, αλλα οχι της πλακας, επιπεδου λιντλ, ετσι?
    Τα φρανκ τομας που πετυχα στο μοτομαρκετ, τα χει κανεις υπ οψη του σαν φιρμα?

  8. #8
    στη δικη μου περιπτωση, δε χρειαστηκε ποτε να μου πάρει κάποιος οτιδηποτε σε εξοπλισμο μιας και τα εχω όλα.
    όμως επειδη για την κοπέλα σου τυγχανει να μη συμβαινει το ίδιο, θα σου ελεγα πως καλο θα ταν να της πάρεις μια κορντουρα σε γυναικεια γραμμη αλλα με φουλ προστατευτικα ώστε να της αρεσει να το φοραει και να είναι ασφαλής πάνω στη μηχανη!
    τωρα για το αν πάει καλά η σχεση, μη το σκεφτεσαι, κανεις κατι γιατι το θέλεις!
    ειδικοτερα στην περιπτωση των περισσοτερων που οι κοπελιες ακολουθουν την αγαπη του αντρα ,τη μηχανη δηλαδη , χωρις να χουν καμμια σχεση με αυτη, αξιζουν και το σεβασμο και την αγαπη και φυσικα ενα βασικο εξοπλισμο!
    so do it!
    αν τ6ο σκεφτεις κι αλλιως, εσυ θα της πάρεις εξοπλισμο .......αλλοι πληρωνουν φουστιτσες και αρωματα
    μακρια από σκυλαδες, ρατσιστες και απαιδευτους



  9. #9
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thrax
    Ευτυχως δεν εχουμε τον ιδιο σωματότυπο!
    (...χμ, εκτός κι αν την γεμισω με εφημερίδες απο μεσα ή χοντρα ρουχα, θα με λατρεψει που μου κοβει τοσο, καλοκαιριατικα!)
    Ενηγουεη, εσεις μπαινετε στον κοπο να μου απαντησετε κι εγω χαζογελαω, σορυ!
    Αυτο που ηθελα ειναι γνωμες (και απο τα κοριτσια του φορουμ) για κανενα οικονομικο βαλιου φορ μονευ μπουφανακι, αλλα οχι της πλακας, επιπεδου λιντλ, ετσι?
    Τα φρανκ τομας που πετυχα στο μοτομαρκετ, τα χει κανεις υπ οψη του σαν φιρμα?
    Κοίτα για bering, spidi,colory είναι απ τα πιο οικονομικά. Από κει και πέρα αν πας στη Dainese ανεβαίνεις στη τιμή.


    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  10. #10
    Πηρα απο warm up Mixalakopoyloy 189 ενα μπουφανακι της Held cordura με τις προστασιες του αδιαβροχο και ολα τα σχετικα προσφορα απο 220 στα 170 νομιζω.
    Εχω και εγω στενοτητα τωρα και αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα.
    Πηγαινε και στο μαγαζακι της Φιλαδελφειας Εχει αρκετα καλα πραγματα και οικονομικα
    -Εγω σε αυτό το ΓΑΙΔΟΥΡΙ δεν ανεβαινω

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thrax
    Ευτυχως δεν εχουμε τον ιδιο σωματότυπο!
    εισαι ατυχος τοτε και ξηλωσου να αγορασεις τζακετ στην κοπελα !! και οχι ματζιριες απο την λαικη ,ετσι?

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
    Αν είναι να το πάρει θα το πάρει στο νουμερο της και σε γυναικεία γραμμή, όχι στο δικό του...
    ναι αλλα λεει ο ανθρωπος οτι μπορει να φαει πατατα και να του μεινει το τζακετ στο χερι :a029: .......αιντε ψαχνε μετα και γυναικα και να ανεβαινει σε μοτο και να της κανει και το μπουφαν ...... καλυτερα παιξε λαχεια ........

  13. #13
    φρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ Το avatar του/της tati
    Εγγραφή
    11/04/2006
    Μηνύματα
    725
    δε της λες να παει να το παρει μονη της ....????

    κοιτα............μπουφανακι πρεπει να παρει με προστατευτικά εαν και εφόσον κυκλοφορείτε πανω στη μηχανή..............

    τωρα για τιμουλες και μαρκες θελει λιγο ψάξιμο..........σε συνδυασμό παντα με τι της αρέσει...............


    όλα εκεί παιζουν + - 200 αλλά απο τη στιγμή που προκειται για ασφαλεια......να τα δωσεις/ει /ετε.........

    υπαρχουν βεβαια και πιο ακριβά αλλα δεν είναι αναγκη...dainesse κτλ...

  14. #14
    Bering Sunrise 108 ? και είναι και UNISEX

  15. #15
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zanny
    Bering Sunrise 108 ? και είναι και UNISEX
    ayto ειναι διατριτο!!!


    και αν το πανε και το χειμωνα θα παρει αλλο?


    cordura +1000 gia bering πηγαινε και δες γυρω στα 200-250ευρω
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ Supermoto 2006
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2006, 14:05
  2. δερματινο μπουφανακι.....
    από Spazz στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2005, 17:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF