Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 96

Θέμα: Γερανεια 20/2/05

  1. #1
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224

    Cool Γερανεια 20/2/05

    Αλλη μια ωραια Κυριακη ...

    Το ραντεβου ειχε κανονιστει για τις 09:00 στην διασταυρωση της παλιας Εθνικης προς Θηβα με την Αττικη οδο. Ηταν σχετικα νωρις μιας και καποιοι θελαν να γυρισουν και νωρις πισω. Δηλωσαν μαλιστα οτι θα ειναι και ΠΡΩΤΟΙ στο σημειο σηναντησης! Αν και δεν ηταν δικο μου το ποστ, απο αισθημα ευθυνης, μιας και ηξερα οτι στο σημειο του ραντεβου δεν εχει χωρο για μηχανες, ετοιμασα την μηχανη και στις 8:30 επινα καφε, απεναντι απο την Africa, στην μονη εσοχη που βρηκα (ωστε να χωραει καποιες μηχανες) διπλα στην μαντρα ενος εργοστασιου. Κατα τις 9:47 εφτασε ο Μιχαλης (M1ke με CB 500) και λιγο μετα εμφανιζεται κι ο Χρηστος (tai με Shadow 400). Σιγα - σιγα μεχρι τις 9:05 ειχαμε μαζευτει (επειδη δεν καλοθυμαμαι την σειρα αφιξης) οι: Κωνσταντινος (ΟΧΙ Κωστας) (ΚΑΝΕΝΑΣ με Navigator 1000) με τα απο επικοινωνια που ειχαμε με ΠΜ και τηλεφωνικα το πρωι κατα τις 7:30, ερχομενος απο το Κιατο, Λεωνιδας (φιλος του M1ke με KLE 400), Ματθαιος (MatMat με Africa), Νικος (nikoskkk με F 650 GS), Χρηστος (free rider με Thandercat).
    Ειμασταν ολοι?
    Οχι βεβαια!!!
    Ο "πρωτος" αντισταθηκε σθεναρα μεχρι τις 9:30 !
    Και ναι κυριες και κυριοι ο Σταυρος (KaTaNas με το καινουργιο του KaTaMa LC4), ερχεται τελευταιος στο ραντεβου !!! Γιεεεεεεεε!
    Τελευταιος?
    Αυτος που ανοιξε το ποστ που ειναι ρε παληκαρια?
    Μηπως ειναι αυτος που μολις περασε στην Αττικη πανω απο την γεφυρα με χιλια πηγαινοντας για Ελευσινα?
    Του εμοιαζε αλλα, μπααααα ...
    Θα εχανε την εξοδο? Κανει παρεα με τον free rider?
    Καποια στιγμη κατα τις 9:37 εμφανιζεται κατω απο την Αττικη ο "Πες_του_Χρηστου_οτι_αργησα_να_ξυπνησω_και_να_με_περιμε ει_Γιωργος" (gcrook με SV 600 S), και παιρνει επαξια την εσχατια απο τον "Πρωτο_στο_ραντεβου_Σταυρο"!!! Γιεεεεε !!!

    Περιμεναμε λιγο ακομα, μιας κι υπηρχαν και καποιες αλλες δηλωσεις ενδιαφεροντος, απο τους Stako, Spazz, Spike, Sas, Kostom, Tatoo23, Powerphot (μια απλη ερωτηση για το αν εχει λασπη το χωμα εκανε ο ανθρωπος).

    Κατα 9:47 ξεκιναει τελικα το κονβοϊ των 10 μηχανων προς την Μανδρα.
    Την περιγραφη της διαδρομης θα την παραλειψω μιας κι την εχω περιγραψει σχετικα προσφατα σε αλλο ποστ, στα "Ταξιδιωτικα"

    Οδηγουσα μιας κι ηξερα τον δρομο, εχοντας στο νου μου να μην χασω την διασταυρωση μετα τα "S"ακια στα Παλαιοκουνδουρα, που ΔΕΝ εχει ΚΑΜΜΙΑ ταμπελα!
    Η μερα ηταν ηλιολουστη με πολυ λιγα συνεφφακια αραια και που. Ο καιρος εμοιαζε να ειναι μαζι μας. Θα στεγνωνε και τις πολλες λασπες σκεφτομουνα ...
    Αφου στριψαμε ολοι απολαμβαναμε την χαλαρη βολτα, σε διαδρομη μεσα απο πευκα στα βορεια του ορους Πατερας.
    Περασαμε τους δυο οικισμους των Αη Γιωργηδων, του περα και του δωθε (κατω και ανω ειναι αλλα δεν εχω καταλαβει γιατι, μιας κι εχουν το ιδιο ακριβως υψομετρο), συνεχισαμε με δυτικη κατευθυνση που ξαφνικα, και για μικρο διαστημα, γυριζει σε ανατολικη για να αναιβει μεχρι ενα εκκλησακι (Παναγια κατι) στα 800μ.

    Το περιστατικο που ακολουθει δεν ειχα σκοπο να το αναφερω στην αρχη.
    Κυριως για μην στεναχωρησω δικους μου ανθρωπους και φιλους, αλλα μιας κι "επεσε" σε διπλανο ποστ ...
    Η στροφη των 180 μοιρων ΔΕΝ φαινεται και πολυ ευκολα καποιος μπορει να φυγει ισια. Επειδη το ηξερα εκοψα παρα πολυ για να κοψουν κι ολοι οι αλλοι μαζι μου. Ξεκιναω να στριβω (ανοιγοντας το γκαζι) και αφου εχω δει τον δρομο, με τον βραχο στο αριστερο μου χερι, εχω γυρισει δεξια και μετραγα της μηχανες για να δω αν ερχονται ολοι, μιας και το κοψιμο ταχυτητα και η 180αρα στροφη μου διναν αυτην την ευκολια.
    Το λαθος φιλοι μου ειναι παντα διπλα μας!
    Νομισα οτι ειχα δει τον δρομο !!!
    Οταν ξαναγυριζω το κεφαλι μπροστα βλεπω οτι ο δρομος ΔΕΝ ισιαζε, αλλα συνεχιζε να στριβει προς τα δεξια, και το μπροστινο της Αφρικα, ηταν μολις 15αρια ποντους απο το νεροφαγωμα μεταξυ του βραχου και της ασφαλτου, με κατευθυνση προς αυτο.
    Θυμαμαι που προλαβα να σκεφτω οτι ΔΕΝ το αποφευγω. Προλαβα να δω οτι δυο μετρα πιο περα ειναι πιο ρηχο (μολις 10 ποντους απο την ασφαλτο). Επισης προλαβα και ανασηκωθηκα, καθως η Αφρικα βουτηξε μεσα. Δεν εκλεισα (πιθανον γιατι δεν προλαβα) το γκαζι, και προσπαθησα να την κατευθηνω προς το "ρηχο". Πρωτα με την ζαντα μετα με το λαστιχο το μπροστινο "επιασε" στην ασφαλτο και η Αφρικα πηδωντας σαν τσιναρι, ανεβηκε στον δρομο!
    Η ολη φαση εγινε παρα πολυ γρηγορα και μονο οι δυο απο πισω μου προλαβαν να την παρουν χαμπαρι.

    Εκοψα λιγο στην μεση του δρομου, για να ζητησω συγνωμη που τους τρομαξα και την βολτα που πηγε να χαλασει στην αρχη της κι ολας, ενω ηταν "χαλαρη".
    Συγνωμη που ζηταω για αλλη μια φορα απο 'δω μεσα μιας κι ηταν 100% δικη μου "Μαλακια", χωρις να εχω καμμια δικαιολογια!

    Την αδρεναλινη που ειχα γεμισει προσπαθησα να την "εκτονωσω" στο επομενο 1 χλμ μεχρι το εκκλησακι, κυνηγωντας τον Γιωργο που το οδηγησε σχετικα σβελτα. Απο τις 2-3 πρωτες στροφες ομως καταλαβα οτι ΔΕΝ μου εβγαινε και το αφησα!
    Στο εκκλησακι σταματησαμε για ενα τσιγαρο και για να απολαυσουμε λιγο τις μυρωδιες και την οποια θεα, μιας και ηταν το ψηλοτερο σημειο της (ασφαλτινης) διαδρομης που καναμε.

    Στην συνεχεια κατηφορησαμε αποτομα για να πεσουμε στον δρομο που ερχεται απο τα Βιλια για Ψαθα. Περασαμε απ' εξω το Κριεμάδι. Κατηφορησαμε για την διασταυρωση Ψαθας - Πορτο Γερμενου. Ξανανηφορησαμε μεχρι να βγουμε στο δυτικο μερος του βουνου, με την καταπληκτικη θεα προς την παραλια της Ψαθας 400μ απο κατω μας κι αρχησαμε το κατεβασμα για 'κει.
    Φτανοντας στην παραλια, στριβουμε αριστερα και μεσα απο "βοτσαλοδρομο" φτανουμε μετα απο καμμια 600αρια μετρα στα "ψαραδικα" που εχει εκει, με σκοπο να πιουμε καφεδακι.

    Σταματοντας τις μηχανες ειχαμε τα γνωστα!
    Ο "Που_με_πατε_ρε_πουστη_μου_Χρηστος_fre_rider", αρσησε ενα ενδελεχη ελεγχο, μηπως σκιστηκε κανα λαστιχο απο τα βοτσαλα ή μηπως στραβωσε καμμια ζαντα ή κανα ψαλιδι και φυσικα κατεληξε με την κλασσικη πια ατακα ...
    "Επρεπε να ειχα παρει το Suzuki"!
    Αφου αποδειχτηκε οτι ξεπερασε με σθενος κι αυτην την φοβερη και τρομερη "κακουχια" το Thandercat, κατσαμε σε ενα τραπεζακι μολις 3 ....
    Οχι ΛΑΘΟΣ !
    4 μετρα (τα μετρησα) απο την θαλασσα!
    Ο Γιωργος, απο την αλλη, για να μου δειξει την ικανοποιηση του απο την διαδρομη μου υποσχεθηκε οτι στο επομενο "πεσιμο" που θα εχει μαζι μου ΔΕΝ θα πει τιποτα!
    Η διαφωνια Ηλιος ή Σκια λυθηκε πολυ απλα, βαζοντας το τραπεζι μισο στον Ηλιο και μισο στην σκια, ωστε να κατσει ο καθενας οπου θελει.

    Οι 7 στους 10, απολαυσαν το καφεδακι τους.
    Οι υπολοιποι βολευτηκαν με μαριδιτσα, κεφτεδακια, πατατες και φετα, που οφειλω να πω οτι ΔΕΝ πηγαιναν με τιποτα κατω!
    Αναγκαστηκαμε να τα "σπρωξουμε" με λιγο τσιπουρακι ...
    Τοσοδα καλε ...
    Οσο παταει η γατα ...

    Φωτογραφιες πεφταν γυρω μας σωρο ...
    Παρακαλουνται οι κ.κ. φωτογραφοι, να κανουν το καθηκον τους!
    Κουβεντουλα και πλακιτσα, με τον μονο θορυβο γυρω μας, να ειναι ο φλοισβος του κυματος.
    Περασε ετσι η ωρα και πεινασαν αυτοι που επιναν καφε ...

    Συμφωνοντας για επομενο σταθμο "ανεφοδιασμο" την Πίσια (εκτος απο ατον πραγματικο που χρειαζοταν ο Γιωργος) ξεκινησαμε ...
    Σε ενα μινι στοπ για φωτογραφιες αποφασισα να ξεφορτωθω ενα αποθεμα ενοχλητικων υγρων.
    Ορκιζομαι οτι ΔΕΝ το ξανακανω με 9 μηχανες απο πισω μου να κορναρουν και να μου λενε οτι "πλυμηριζω την θαλασσα" κι αλλα τετοια σιχαμερα!

    Μεσα απο τον Σχοίνο αρχησαμε την αναβαση προς την Πίσια.
    Φτανοντας προχωρησαμε κατ' ευθειαν προς τον "Πλατανο" καμμια 500αρια μετρα εξω και 100μ ψηλοτερα απο το χωριο.
    Μιας κι η μιση αποσταση μεχρι το παρκινγκ της ταβερνας ηταν χωμα, φανταζεστε την συνεχεια ...
    Ελεγχος μηχανης, "επρεπε να ειχα παρει το Suzuki" και αλλα τετοια ...
    Ηταν πολυ ομορφα στην αυλη - μπαλκονι της ταβερνας και σκεφτομασταν να κατσουμε εξω, τελικα αποδειχτηκε καλη η επιλογη του μαγαζατορα που ετοιμασε ενα τραπεζι μεσα, απεναντι απο το τζακι.
    Ειχε μαλιστα αρχισει να σερβιρει μονος του, πιττες, σαλατες, φετες, τζατζικια, πατατες, σουβλακια, κοκορετσακια και κρασι!
    ΔΕΝ μας ρωτησε!
    Εμεις θα λεγαμε οχι!
    Μονος του το 'φερε!
    Για το φαϊ, περιεργως πως, μας "ρωτησε", λεγοντας "θα σας φερω ενα Γιουλμπαση και μια Αρνακι στα κλιματα", και μην φερνοντας κανενας αντιρηση ηρθαν κι αυτα.
    Βεβαια καποιοι(ος) που "τρελλαινονται" στην θεα του κρεατος, ηθελαν και δευτερο Γιουλμπαση, αλλα επικρατησαν ψυχραιμοτερες φωνες και υπηρξε μια αυτοσυγκρατηση μιας κι ηδη ηταν πολλα και ειχαμε και να οδηγησουμε μετα ...
    Η "πηχτη" χολιστερινη (ζουμι) του Γιουλμπαση εγινε αντικειμενο εντονης διαμαχης ...
    "Εχασα την μπουκιτσα μου! Εχασα την μπουκιτσα μου!", "Αστην κατω αυτη, ειναι η δικια μου!", κι αλλα τετοια, αλλα δεν ειχαμε λιμνη κοντα ...
    Κατα την διαρκεια του φαγητου επιασε και βροχη που μας αναγκασε να φερουμε και τα κρανη μεσα.
    Η νεφωση ειχε κατεβει αρκετα χαμηλα και ομιχλη ηταν η προβλεψη για το βουνο ...

    Συνεχιζεται ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  2. #2
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224

    Re: Γερανεια 20/2/05

    η συνεχεια ...

    Οταν καποια στιγμη παραζεσταθηκαμε και αποφασισαμε να φυγουμε, κατα τις 3:30, η βροχη ειχε σχεδον σταματησει. Υπηρχε μονο μια ελαφρια ψιχαλα αραια και που.
    Στην εξοδο του παρκινγκ φευγαν δυο δρομοι.
    Ο αριστερος της επιστροφης και ο δεξιος της "αρετης"!
    Απο τους 10 για τους 3 ξεραμε οτι θα γυριζαν σιγουρα απο Λουτρακι.
    Η βροχη που προηγηθηκε, εκανε τους τρεις Εφτα!
    Εκανα μια προσπαθεια να αποτρεψω την "εξορμηση" μιας κι ειχα ξαναπερασει την μιση διαδρομη με αναλογες συνθηκες και την ειχα χαρακτηρησει ψιλοδυσκολη και επιπλεον δεν ηξερα και τις δυνατοτητες των παιδιων που ηθελαν να ερθουν.
    Το παθος τους ομως δεν μου αφησε περιθωριο για δευτερη κακη σκεψη.
    Ο Νικος και ο Σταυρος ειχαν ηδη στριμενες τις μηχανες προς το βουνο και απλως περιμεναν να χαιρετησουν τα παιδια που θα εφευγαν για Λουτρακι.

    Δεν μπορεσαμε να καταλαβουμε γιατι μας χαιρετουσαν με ενα βλεμα οικτου ...
    Αλλα το καταλαβαμε λιγο αργοτερα!
    Το πρωτα χιλιομετρα βγηκαν ευκολα σε καλο χωμα με πετρα μεσα που κραταγε με μονα μικροεμποδια τα περασματα μεσα απο λιμνες με λασπονερα, που δεν ξερεις τι υπαρχει απο κατω ...
    Φτανοντας σ' εναν Προφητη Ηλια, σταματησαμε λιγο, για να βαλω το GPS πανω στην μηχανη, μιας κι ειχε σταματησει η βροχη, αλλα και για να ανοιξουμε μπουφαν και κρανη, μιας κι ειχαμε βρασει (απο την προσπαθεια)!

    Τις πρωτες μεγαλες λασπες τις περασαμε σχετικα ευκολα.
    Στην δευτερη μεγαλη λασπουρια, κανοντας τον "λαγο", διαλεξα το χειροτερο περασμα, κι οταν ειχε χωθει κατα το 1/3 η Αφρικα, προσπαθοντας να αλλαξω γραμμη ακουμπησε με το πλαϊ στα μαλακα.
    Δεν την σηκωσα αμεσως, αν και μπορουσα γιατι ηταν "ημιορθια", αλλα περιμενα να σταματησει καπου "στερεα" ο Σταυρος, για να μου δειξει τον τροπο "σηκωματος" που τους ειπε ο Καραχαλιος στο σεμιναριο.
    Πραγματικα η Αφρικα εμοιζε με ποδηλατακι οπως σηκωθηκε.

    Αν και τα δυσκολα κομματια ηταν ακομα μπροστα μας και ειμασταν προετοιμασμενοι για πολλες αναλογες "ασκησεις", αυτη εμελλε να ειναι η ΜΟΝΗ σε ΟΛΗ την διαδρομη!
    Προχωρουσαμε προς την "Παναγια του Πραθι" μεσα απο πολλη λασπη που γινοταν πιο δυσκολη στις φουρκετες, που δεν ειχες το περιθωριο, ουτε για "ταχυτητα", αλλα ουτε για καποια "ευθεια" γραμμη.
    Καποιες στιγμες που σε "σταματαγε" η λασπη, βρισκοσουνα και με τα δυο ποδια πατημενα (μια κι η λασπη ηταν τουλαχιστον ως τους μασπιεδες) και "κυλουσες" αργα αργα προς τα πισω, μιας και το οτι φρεναρες ΔΕΝ εχει απολυτως καμμια σημασια!
    Ανεβαινοντας ενα τετοιο κομματι μου ζητησαν τα παιδια να τους βγαλω μια φωτογραφια στην προσπαθεια τους να περασουν. Εκανα κανα 5λεπτο για να βρω ενα τροπο να "στησω" την μηχανη, μιας και βουλιαζαν τα ΠΑΝΤΑ! Παντως οι φωτογραφιες βγηκαν!

    Λιγο πιο πανω ηταν το Πραθι, οπου και καναμε μια σταση για "αναληψη" δυναμεων και να συμβουλευτουμε και τον χαρτη. Ο μονος χαρτης που εδειχνε τους δρομους αυτους, ειναι ο καινουργιος "Topo250 - Πελοποννησος" της Αναβασης, αλλα εχει πολυ μεγαλη κλιμακα 1:250.000. Βοηθησε καμποσο, αλλα η μεγαλη βοηθεια δοθηκε απο τον χαρτη με τους χωματοδρομους (παλι της Αναβασης) που εχω περασμενο μεσα στο GPS.
    Πιο κατω ειδα στο GPS ενα δρομο που "μαλλον" απεφευγε το μεγαλο "ανοιχτο" λασποκομματι που ειχα περασει την προηγουμενη φορα.
    Και οντως ετσι εγινε. Μας εβγαλε συντομοτερα στην ακρη του οροπεδιου, μεσα απο το δασος (που ειναι λιγο πιο "στερεα" τα πραγματα), παρακαμπτοντας το.
    Απο 'κει και περα γενικα ΔΕΝ ειχαμε λασπη, μιας κι η πετρα εδωσε την θεση της στην "πουδρα"!
    Οι μηχανες "ανοιξαν" λιγακι κι οι δισκοι του συμπλεκτη πηραν καποιες ανασες!
    Βεβαια εκει υπηρχε αλλος "πονος" απο της καθετες δυναμεις αλλα αυτο το προβλημα ξεπερνιοταν αν οδηγουσες ορθιος, πραγμα που εκανε πολυ πιο ευκολη την οδηγηση, με μονο μειονεκτημα οτι δεν ειχες ελεγχο της καταστασης πισω σου.
    Ο Σταυρος μιας κι ετσι κι αλλιως ΔΕΝ ειχε ελεγχο (δεν ειχε καθρεφτες) οδηγουσε ορθιος το μεγαλυτερο κομματι.

    Κατα τις 5:30 βρηκαμε τον δρομο που κατεβαινε προς την Μαρουλα κι απο 'κει στην Κινεττα.
    Σταματησαμε στην διασταυρωση για τσιγαρο και μιας και δεν καπνιζαν οι αλλοι καπνιζα εγω και γι' αυτους.
    Ειδαμε στον χαρτη οτι υπαρχει ενα αλλος δρομος που κανοντας ενα ημικυκλιο στο βουνο ξανακατεβαινε στο ιδιο σημειο.
    Το σκεφτηκαμε λιγο. Σκεφτηκαμε και την νυχτα που ερχοταν γοργα και πηραμε την αποφαση.
    Χεστην την γρηγορη εξοδο! Συνεχιζουμε απ' το βουνο!

    Οταν νομισαμε οτι βρηκαμε την επομενη εξοδο, και καναμε καμμια 500αρια μετρα σ' αυτην, το GPS ξαναβοηθησε στο να καταλαβουμε οτι οδευουμε σε αδιεξοδο.
    Τελικα το υψομετρο αρχισε να χανετε γοργα πισω μας και μεσα απο στανες και μετα μεσα απο τον οικισμο της Μαρούλας φτασαμε, σ' ενα πευκο με παγκακι διπλα στην Εθνικη.
    Η αναπαυση του πολεμιστη συνοδευτηκε απο ενα καφε.
    Αλλη φορα να φερνεις την ζαχαρη σου Σταυρακη! Εγω πινω σκετο!

    Δοκιμασαμε να παρουμε τηλεφωνο την αλλη ομαδα, αλλα ηταν πανω στις μηχανες, αφου ειχαν σταματησει για καφε στο Λουτρακι, οπως μαθαμε αργοτερα, και οδηγουσαν για Αθηνα.
    Γυρισαμε για κανα δυο χιλιομετρα πισω προς τον κομβο τη; Κινεττας για να πιασουμε την Εθνικη.
    Αρχισε κι η βροχη, αλλα αυτο καλο μας εκανε μιας και ξεπλενονταν σ'ενα βαθμο οι μηχανες.
    Γυρισαμε παρεουλα μεχρι τα διοδια οπου και αποχαιρετησαμε τον Σταυρο μιας κι εγω με τον Νικο θα πηγαιναμε απο Αττικη.
    Στην δικη μου διασταυρωση χαιρετηθηκαμε και με τον Νικο.

    Στο σπιτι, ξεντηθηκα στο μπαλκονι, για να γλυτωσω τους πυροβολισμους!
    Εμαθα οτι κι οι αλλοι γυρισαν χωρις απροοπτα.
    Λιγο αργοτερα εμαθα τα ασχημα με τον Σταυρο και στεναχωρηθηκα, περισσοτερο για την κακια στιγμη (μιας κι ευτυχως ΔΕΝ επαθε τιποτα) που του χαλασε την απολαυστικη βολτα.


    Να 'μαστε καλα παιδια και να ξανακανουμε βολτες.

    Και προσοχη η "μαμακια" ειναι ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ!
    Εμενα μου περασε συριζα παντως ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  3. #3
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Τωρα οι φωτογραφοι μπορουν να κανουν την δουλεια τους ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  4. #4
    όταν η ρόδα γυρίζει Το avatar του/της sas
    Εγγραφή
    07/08/2003
    Μηνύματα
    1.013
    Μπράβο ρε παίδες....
    Έκανα περίπου την ίδια διαδρομή και εγώ την Κυριακή (δεν ήρθα μαζί σας, γιατί όπως σας είπα το βαρκαντέρο της παρέας δεν σήκωνε τόση λάσπη)

    Την επόμενη όμως φορά

    Περιμένω φώτο

  5. #5
    και τωρα οι καλες φωτο!!!!!!!!!!


    οχ........................................








    Υπομονή,, η ανάλυση των Φώτο είναι μεγάλη και θέλουν κατέβασμα!!!!!!!!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
    και τωρα οι καλες φωτο!!!!!!!!!!


    οχ........................................








    Υπομονή,, η ανάλυση των Φώτο είναι μεγάλη και θέλουν κατέβασμα!!!!!!!!
    Ριχτες τις ρημαδες να γουσταρωμεν

    Αντε και οι υπολοιποι με τις φωτογραφικες να δηλωσουν το παρων!
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  7. #7
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
    ..........................
    Υπομονή,, η ανάλυση των Φώτο είναι μεγάλη και θέλουν κατέβασμα!!!!!!!!
    Αργεις με το "κατεβασμα".
    Για παρ' τα χερια σου!
    Αν τα νιωθεις, μετα το χτεσινο ...

    :rotflmao:
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  8. #8
    Μόνο κάτι μελανιές στα πλευρά………………………………




    Από τη γυναίκα μου επειδή ροχάλιζα!!!!!


    Ποτέ δεν ροχαλίζω!!!!!!!!!!!! Φαντάσου κούραση
    :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

  9. #9
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
    ..............
    Ποτέ δεν ροχαλίζω!!!!!!!!!!!! Φαντάσου κούραση
    :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

    Μια χαρα σε βρισκω!

    Κι εγω, αν και δεν ποναγα πουθενα, ημουνα καπως περιεργα το βραδυ, αλλα μ' ενα καλο υπνο συνηλθα!
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  10. #10
    Για να δούμε τώρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	new-3.jpg 
Προβολές:	474 
Μέγεθος:	5,5 KB 
ID:	9097

  11. #11
    Θα τα πάρω στο κρανίο.






    Η συνάντηση!!
    :hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	493 
Μέγεθος:	91,7 KB 
ID:	9098

  12. #12
    Πρώτη στάση σε υψόμετρο…….έχω παγώσει αλλά δεν το λέω πουθενά








    Σιγά μη δεν έβγαζα τη μηχανή μου Φώτο



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	new-1.jpg 
Προβολές:	487 
Μέγεθος:	99,7 KB 
ID:	9099

  13. #13
    Να και οι υπόλοιποι της παρέας


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	new-3.jpg 
Προβολές:	437 
Μέγεθος:	87,5 KB 
ID:	9100

  14. #14
    Ώρα για καφεδάκι………………….




    Και τσιπουρακι!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	new-6.jpg 
Προβολές:	428 
Μέγεθος:	72,6 KB 
ID:	9101

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Μήτσος1
    Εγγραφή
    11/01/2005
    Μηνύματα
    448
    Μπράβο ρε παίδες, χαίρομαι για εσάς,

    Ελπίζω σύντομα και οι υπόλοιποι ασφάλτινοι να κανονίσουμε κάτι παρόμοιο στο πολύ κοντινό μέλλον...

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Καλημερες 20/05
    από evvou στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2006, 14:21
  2. Καλημέρες Πέμπτης 20/10/05
    από makis206 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2005, 22:18
  3. Tomorrow πιοι θα ειμαστε ΔΕΛΕΑΡ 20/06/05 ?
    από anco στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2005, 23:19
  4. Kαλημέρα...20/05/2005
    από bonepeeler στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 11:26
  5. Φωτό απο Γαλαξίδι 20/2/05
    από petridist στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2005, 23:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF