Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: Τροχαίο στο Μενιδι - Ζητουνται πληροφορίες

  1. #1
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619

    Τροχαίο στο Μενιδι - Ζητουνται πληροφορίες

    Κυκλοφορει ελευθερος αναμεσα μας.Τα ξημερωματα της Τεταρτης προς Πεμπτη (23/5 προς 24/5) κατεβαινα την Καραμανλη στο Μενιδι.Στη διασταυρωση με την Βρεττου βλεπω ενα μηχανακι ξαπλωμενο.Ενας πιτσιρικας ηταν πλακωμενος απο το μηχανακι (παπια μη αναγνωρισιμη απο τον τρακο) κι ενας αλλος 3-4 μετρα πιο μακρυα.
    Προσπερασα το τρακαρισμα και κατεβηκα να παρω τηλ τροχαια κλπ.Στο σημειο ηταν ηδη ενα φορτηγο οδικης βοηθειας.Ο οδηγος του ηταν μεσα και μιλαγε στο κινητο.Αφου εδιωξα μερικους περιεργους που "χαζευαν" το ατυχημα πλησιασα τον δευτερο πιτσιρικα.Ο πρωτος (ο πλακωμενος απο το παπι) ανασαινε με δυσκολια και υπεθεσα πως ηταν βαρια.Ετσι δεν τον πλησιασα καν και προχωρησα στον αλλο ο οποιος ειχε τις αισθησεις του.
    Με ρωταγε αν θα πεθανει.Υπηρχε μια μεγαλη λιμνη αιματος και το ενα του ποδι ηταν σχεδον κομμενο.Προσπαθησα να τον ηρεμησω ωστε να μην κανει κινησεις ασκοπες κι επιδεινωσει την κατασταση του και μετα κινηθηκα προς τον οδηγο της οδικης ο οποιος μιλαγε ακομα στο τηλ.
    Τον ρωτησα αν τους χτυπησε εκεινος και μου ειπε οτι τους χτυπησε ενα φορτηγο.Ο οδηγος αυτου του φορτηγου ειχε παρκαρει λιγο πιο πανω ,ειχε κατεβει και ειδοποιησε με το κινητο του τροχαια και ΕΚΑΒ.Παντα συμφωνα με τα λεγομενα του οδηγου της οδικης.
    Φορτηγο παρκαρισμενο εγω δεν ειδα πουθενα,ποσο μαλλον τον οδηγο φαντασμα.
    Μετα απο λιγο εφυγα απο το σημειο και μιλησα την επομενη μερα με τον αξιωματικο της τροχαιας που ανελαβε την υποθεση.
    Ο οδηγος της οδικης ΔΕΝ ανεφερε τιποτα για το φορτηγο φαντασμα.Τα παιδια ειπαν οτι επεσαν μονα τους αλλα η κατασταση του παπιου δεν το δικαιολογει.Χαρακτηριστικα να σας πω οτι το ενα μαρσπιε (το πισω) ηταν σπασμενο σε τρια κομματια.

    Οποιος ξερει κατι,ακουσε κατι,ειδε κατι ας βοηθησει.Οποιος τους χτυπησε και τους αφησε εκει ειναι δολοφονος.Απο τη στιγμη που δεν εχει παραδοθει ακομα σημαινει πως μπορει ευκολα να το ξανακανει.Στη θεση αυτων των δυο παιδιων(οπου ο ενας εχασε τελικα το ποδι του) μπορει να βρεθουμε ΟΛΟΙ.

    Αν ξερετε κατι επικοινωνειστε με την τροχαια Νεας Ιωνιας στο 210-2854400 και ζητειστε τον κυριο Ντανά που εχει αναλαβει την υποθεση.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  2. #2
    Συγγνωμη, αλλα απο τη στιγμη που τα ιδια τα παιδια ειπαν οτι επεσαν μονα τους γιατι ψαχνεις φαντασματα?
    Δεν στην λεω , απλα μου φαινεται καπως
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  3. #3
    Εγινε συνήθεια να βλέπεις τράκο στη Καραμανλή.. εγω βλέπω 1 τουλάχιστον μέρα παρα μέρα... τραγικο ...

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  4. #4
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cosgili Προβολή μηνύματος
    Συγγνωμη, αλλα απο τη στιγμη που τα ιδια τα παιδια ειπαν οτι επεσαν μονα τους γιατι ψαχνεις φαντασματα?
    Δεν στην λεω , απλα μου φαινεται καπως
    Το παιδι που μιλαγα μου εδειξε καπου αοριστα και μου ειπε "αυτος μας χτυπησε".Στην τροχαια ειπαν πως επεσαν μονοι τους.Ο οδηγος της οδικης μου ειπε για ενα φορτηγο που τους χτυπησε κι εφυγε.Το σοκ απο τον τραυματισμο μπορει να σε κανει να λες οτι ναναι.Η κατασταση του παπιου ηταν τραγικη.Ειχε γινει σαν παζλ.Αυτος που ηταν πλακωμενος κατω απο το παπι ειχε χτυπημενο το δεξι του ποδι ενω ηταν πλακωμενο το αριστερο του.

    Βγαζεις ακρη?
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  5. #5
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Εγώ, πάντως, δεν κατάλαβα ακριβώς. Υπονοείς ότι ο οδηγός της οδικής είναι ο "δολοφόνος" ή κάποιος που σηκώθηκε κι έφυγε?
    Life begins at 45°.

  6. #6
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εγώ, πάντως, δεν κατάλαβα ακριβώς. Υπονοείς ότι ο οδηγός της οδικής είναι ο "δολοφόνος" ή κάποιος που σηκώθηκε κι έφυγε?
    Οχι φιλε μου δεν υποννοω τιποτα.Γεγονοτα παραθετω και λεπτομερειες που δεν κολλανε μεταξυ τους.ΔΕΝ ειδα κατι λλα αν ειχε γινει ατυχημα και τοβλεπα θα επαιρνα αριθμο αυτοκινητου αμεσως.Μη σου πω πριν ακομα παρω τροχαια και εκαβ.Επισης στην τροχαια θα ελεγα αυτη τη σημαντικη λεπτομερεια περι φορτηγου φαντασματος.
    Αν εβλεπες τα παιδια εκεινα κατω στο δρομο θα καταλαβαινες.Ισως τα λεω μπερδεμενα αλλα δεν βοηθαει και το πληκτρολογιο.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  7. #7
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Το σοκ και η ψυχολογική σου κατάσταση δικαιολογεί απόλυτα να είσαι συγχυσμένος και μπερδεμένος, δεν είναι λίγο να αντικρύζεις κάποιον έτσι και να σε ρωτάει άμα θα πεθάνει...καταρχάς λοιπόν συγχαρητήρια για το θάρρος σου και την κίνησή σου να βοηθήσεις με το να διώξεις τους περίεργους θεατές και να πρωτίστως να είσαι παρέα με τον πολυτραυματία. Από κει και πέρα όμως ο τίτλος ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ βασίζεται σε μια εικασία και όχι σε κάτι ατράνταχτο και αδιάσειστο. Καλύτερα βάλε τίτλο όποιος θέλει να βοηθήσει σε τροχαίο ή αναζήτηση μάρτυρα σε τροχαίο...

  8. #8
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Το σοκ και η ψυχολογική σου κατάσταση δικαιολογεί απόλυτα να είσαι συγχυσμένος και μπερδεμένος, δεν είναι λίγο να αντικρύζεις κάποιον έτσι και να σε ρωτάει άμα θα πεθάνει...καταρχάς λοιπόν συγχαρητήρια για το θάρρος σου και την κίνησή σου να βοηθήσεις με το να διώξεις τους περίεργους θεατές και να πρωτίστως να είσαι παρέα με τον πολυτραυματία. Από κει και πέρα όμως ο τίτλος ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ βασίζεται σε μια εικασία και όχι σε κάτι ατράνταχτο και αδιάσειστο. Καλύτερα βάλε τίτλο όποιος θέλει να βοηθήσει σε τροχαίο ή αναζήτηση μάρτυρα σε τροχαίο...

    Η αληθεια ειναι πως ημουν πολυ κουρασμενος.Θαρρος παπαρια,μεσα μου ετρεμα.Επειδη δεν ειναι η πρωτη φορα που βλεπω τετοιο πραγμα απο κοντα σου λεω πως εκανα πολυ λιγα.Συγχυση υπηρχε εκεινη τη στιγμη αλλα το επομενο πρωι τα παντα βρηκαν τη θεση τους.Ειμαι απολυτα σιγουρος για οτι ειδα και ακουσα.
    Λυπαμαι που δεν πηρα εκεινα τα μαθηματα πρωτων βοηθειων αλλα...
    Για τον τιτλο εχεις δικηο,ειναι βαρυς αλλα ειμαι οργισμενος.Αν θελει καποιος μοντ ας τον αλλαξει.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από the who Προβολή μηνύματος
    Θαρρος παπαρια,μεσα μου ετρεμα.
    Παπαριά θάρρος έχουμε όλοι μας. όλοι τρέμουμε μέσα μας. Το θάρρος είναι όταν καταπολεμάς τη κότα μέσα σου και δρας.
    Που κάθεσαι και ασχολείσαι δε λές και είναι δικοί σου άνθρωποι, θα το χαρακτηρίσω απλά και λιτά ως ανθρωπιά.
    Δεν έχει μείνει και πολύ γύρω μας.

    Δεν τα γράφω αυτά για να σου πλέξω το εγκώμιο, εξάλλου θεωρώ ότι ούτως ή άλλως υποχρέωσή μας είναι.

    Τα γράφω για να τα πω στον εαυτό μου, και σε όσους μπορεί να βρεθήκαμε ή να βρεθούμε σε παρόμοια θέση.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Μίλα με τους γωνείς των παιδιών.

  11. #11
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Παπαριά θάρρος έχουμε όλοι μας. όλοι τρέμουμε μέσα μας. Το θάρρος είναι όταν καταπολεμάς τη κότα μέσα σου και δρας.
    Που κάθεσαι και ασχολείσαι δε λές και είναι δικοί σου άνθρωποι, θα το χαρακτηρίσω απλά και λιτά ως ανθρωπιά.
    Δεν έχει μείνει και πολύ γύρω μας.

    Δεν τα γράφω αυτά για να σου πλέξω το εγκώμιο, εξάλλου θεωρώ ότι ούτως ή άλλως υποχρέωσή μας είναι.

    Τα γράφω για να τα πω στον εαυτό μου, και σε όσους μπορεί να βρεθήκαμε ή να βρεθούμε σε παρόμοια θέση.

    Ποιο εγκωμιο και μλκιες?Ο δρομος ειναι δρομος για ολους.Εκει ειμαστε ολοι ισοι κι ολοι ειναι "δικοι μας ανθρωποι".Θα σταματαγα για τον οποιοδηποτε γιατι ετσι με εμαθε ο πατερας μου.Κι επειτα σημερα ηταν αυτα τα παιδια αυριο μπορει να ειμαι εγω στη θεση τους.
    Το θεμα παντως δεν ειναι φιλολογικο.Οποιος ξερει,ακουσε,εμαθε κατι ας βοηθησει ρε μαγκες.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  12. #12
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Μίλα με τους γωνείς των παιδιών.
    Περιμενω να μιλησω με τον τροχαιο παλι.Μολις μιλησουμε θα μιλησω και με τους γονεις των παιδιων.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  13. #13
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Επειδή τυχαίνει να έχω ασχοληθεί με το παιδί με το πόδι(ξέρω την κατασταση και των 2 απο πολυ κοντά λόγω δουλειάς) το πιο πιθανό είναι να έπεσαν μόνοι τους.
    Δεν είναι πολύ σίγουρο μιας και ο Π...... μετά την αποσωλήνωση δεν τα είχε και 400 αλλά μάλλον έτσι έγινε.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

Παρόμοια θέματα

  1. Amsterdam (ζητουνται πληροφοριες)
    από κουκουρουκου στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2006, 21:22
  2. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2006, 08:51
  3. Καλάβρυτα (ζητουνται πληροφοριες)
    από Anritsu στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2006, 13:39
  4. Δρυμώνας (ζητουνται πληροφοριες)
    από Nefeli στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2006, 15:42
  5. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2005, 14:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF