Σελίδα 7 από 51 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 760

Θέμα: Kteo ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ-ΝΕΑ.

  1. #91
    Θεσσαλικό Κλιμάκιο ! Το avatar του/της Hell_Rider
    Εγγραφή
    14/01/2007
    Μηνύματα
    1.373
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pardalotzatziki Προβολή μηνύματος
    Στο Συνεταιριστικο στο Βόλο 20Ε. Τωρα εμαθα και την τιμη ΚΑΙ οτι πρεπει να περασω ΤΩΡΑ! Αυτο με την εξατμιση δε μάρεσε...δυσκολο το βαλε-βγαλε...
    Αναλογος τι εξατμιση εχεις και τι μηχανη.... εγω πηγα με το Τσοπερ :P

    "γμτ πρεπει να αλλαξω και το avatar"
    Now people keep asking if we're going to change
    I look'em in the eye
    Tell'em no fucking way !!!

  2. #92
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Hell_Rider Προβολή μηνύματος
    μετραει ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ της πινακιδας !!!!!!!
    με ποια χρονιά πρώτη άδεια;

  3. #93
    Θεσσαλικό Κλιμάκιο ! Το avatar του/της Hell_Rider
    Εγγραφή
    14/01/2007
    Μηνύματα
    1.373
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    με ποια χρονιά πρώτη άδεια;
    αυτο δεν το γνωριζω, εκει εμενα με ρωτησε ο τυπας απλα τι μοντελο ειναι..δεν μου ειπε τπτ αλλο...
    Now people keep asking if we're going to change
    I look'em in the eye
    Tell'em no fucking way !!!

  4. #94
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Για την Αττική πάντως ισχύει το παρακάτω:

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Untitled.jpg 
Προβολές:	919 
Μέγεθος:	84,9 KB 
ID:	259156

    απο εδω

  5. #95
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    γενικα εχω παρακολουθησει το θεμα.δεν ξερω αν εχει ειπωθει καπου α λλου,αλλα ας το πω γιατι μπορει να φανει σε καποιους χρησιμο...λοιπον.
    πριν 2-3 μερες πηγε ο αδερφος μου σε ενα κεπ να μεταβιβασει την μηχανη μου.εκτος των κ λασικων χαρτιων:εξουσιοδοτηση,αδεια,ταυτοτητες κλπ,του ζητησαν χαρτι απτο κτεο οπου εχει περασει η μοτοσυκλετα(fazer 600cc).του ειπα ν πως πλεον αν δεν εχει περασει κτεο,δεν μπορει να μεταβιβαστει...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KTEOHellas Προβολή μηνύματος
    Για το κόστος όπως και για τα πρόστιμα των εκπρόθεσμων ελέγχων και των παραβάσεων για το κτέο που θα βεβαιώνονται από την τροχαία θα μου επιτρέψεις να επανέλθω σύντομα όταν θα έχουμε και κάποια ενημέρωση από το υπουργείο. Εμείς μέχρι πρότινος είχαμε δωρεάν τον έλεγχο! Μόλις έχω κάποια ενημέρωση θα ενημερώσω αμέσως!
    Για τις μοτοσυκλέτες από 1998 έως 2008 πάλι δεν έχουμε κάποια ενημέρωση οπότε καλό θα ήταν να μην κάνουμε εικασίες και μπερδέψουμε τον κόσμο. Σιγά σιγά πάντως θα καλούνται όπως τα αυτοκίνητα τώρα, δηλαδή μόλις κλείσουν 4 χρόνια από την ημερομηνία 1ης κυκλοφορίας.
    Φίλε μου δώσε μας λίγο τα φώτα σου αν έχεις την καλωσύνη.

    Να σου βάλω δύο ερωτήματα

    1. Τι γίνετε με τα enduro ,προσοχή όχι τα ψευτοεντούρο (οι όροι που χρησιμοποιώ μαρτυρούν και την ηλικία μου το ξέρω) πχ κάποια XR ή TT που όταν πήραν έγκριση τύπου στην Ελλάδα ας πούμε δεν είχαν φλας ?
    2. Τι γίνετε με τα δίχρονα πχ TZR TDR RD κλπ σου έχει έρθει κανένα για να περάσει ? Γιατί πιστεύω όσο και τέλεια ρυθμισμένο να είναι ένα από τα προαναφερθέντα πρέπει να είναι πια εκτός προδιαγραφών.

    Τι έχει προβλέψει το κράτος σ' αυτές τις περιπτώσεις αυτόματα να απαξιώνει την περιουσία σου.Φαντάζομαι με αντιλαμβάνεσαι.

    Παρακαλώ παιδιά αν ξέρει κάποιος να απαντήσει μην αρχίσουμε σχόλια περί Ελληνικού κράτους όλοι καμένοι είμαστε...

  7. #97
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    1. Τι γίνετε με τα enduro ,προσοχή όχι τα ψευτοεντούρο (οι όροι που χρησιμοποιώ μαρτυρούν και την ηλικία μου το ξέρω) πχ κάποια XR ή TT που όταν πήραν έγκριση τύπου στην Ελλάδα ας πούμε δεν είχαν φλας ?
    2. Τι γίνετε με τα δίχρονα πχ TZR TDR RD κλπ σου έχει έρθει κανένα για να περάσει ? Γιατί πιστεύω όσο και τέλεια ρυθμισμένο να είναι ένα από τα προαναφερθέντα πρέπει να είναι πια εκτός προδιαγραφών.
    Δεν ξέρω να σου απαντήσω, αλλά η λογική μου λέει ότι το όχημα πρέπει να ανταποκρίνεται στις προδιαγραφές που ίσχυαν όταν πήρε πρώτη άδεια στην Ελλάδα.

  8. #98
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/12/2008
    Μηνύματα
    287
    buckley για τα διχρονα που λες πηγε παιδι με tdr250 και περασε κανονικοτατα.
    http://www.2strokers.com/index.php?t...sg4845#msg4845

  9. #99
    ρε παιδιά επειδή δεν έχω καταλάβει ακόμα. μένω θεσ/νίκη και αγόρασα μηχανή τον μάρτιο αλλά δεν μου ζήτησαν κτεο στην μεταβίβαση. Η μηχανή έχει πινακίδες καβάλας και η μεταβίβαση έγινε θεσ/νίκη. πότε περνάω κτέο? μπορώ να το δω κάπου?

  10. #100
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου δώσε μας λίγο τα φώτα σου αν έχεις την καλωσύνη.

    Να σου βάλω δύο ερωτήματα

    1. Τι γίνετε με τα enduro ,προσοχή όχι τα ψευτοεντούρο (οι όροι που χρησιμοποιώ μαρτυρούν και την ηλικία μου το ξέρω) πχ κάποια XR ή TT που όταν πήραν έγκριση τύπου στην Ελλάδα ας πούμε δεν είχαν φλας ?
    2. Τι γίνετε με τα δίχρονα πχ TZR TDR RD κλπ σου έχει έρθει κανένα για να περάσει ? Γιατί πιστεύω όσο και τέλεια ρυθμισμένο να είναι ένα από τα προαναφερθέντα πρέπει να είναι πια εκτός προδιαγραφών.

    Τι έχει προβλέψει το κράτος σ' αυτές τις περιπτώσεις αυτόματα να απαξιώνει την περιουσία σου.Φαντάζομαι με αντιλαμβάνεσαι.

    Παρακαλώ παιδιά αν ξέρει κάποιος να απαντήσει μην αρχίσουμε σχόλια περί Ελληνικού κράτους όλοι καμένοι είμαστε...
    1. Είχαν όλα και φλάς και κόρνα και απ όλα.
    2. Περνάς με τις προδιαγραφές που είχαν όταν ήρθαν (που δεν πρέπει να υπήρχαν καθόλου)

  11. #101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimis_gr Προβολή μηνύματος
    ρε παιδιά επειδή δεν έχω καταλάβει ακόμα. μένω θεσ/νίκη και αγόρασα μηχανή τον μάρτιο αλλά δεν μου ζήτησαν κτεο στην μεταβίβαση. Η μηχανή έχει πινακίδες καβάλας και η μεταβίβαση έγινε θεσ/νίκη. πότε περνάω κτέο? μπορώ να το δω κάπου?
    απαντώ στο ερώτημά μου, μίλησα σήμερα με το κτεο πυλαίας και μου είπαν ότι περνάω κτεο τον νοέμβριο 25euro

  12. #102
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    aaaaaaand cut.

    Συμφωνα με τις προδιαγραφες τα XT κοβονται στα καυσαερια. Ειναι δυνατον να ισχυει αυτο?
    Πηγα σημερα και μου λενε οτι απο το 1999 και πισω δεν μετρανε καυσαερια. Εγω το πηρα 6/2000. Η παραγωγη του ΧΤ500/600Ε σταματησε το 2003. Ολα τα ΧΤ θα κοβονται και αντε βρες ακρη με τους μπατσους. Η ΥΑΜΑΗΑ δινει 5,95, το ΚΤΕΟ σε κοβει στα 4,5-5 και εμενα δεν κατεβηκε κατω απο 8! Και μου λενε δεν περναει τις προδιαγραφες του ΚΤΕΟ. Αν παει κανενας με ΧΤ Ε ας ενημερωσει.

  13. #103
    Τσαντισμενο Μελος Το avatar του/της Buenaventura
    Εγγραφή
    01/05/2009
    Μηνύματα
    171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pardalotzatziki Προβολή μηνύματος
    aaaaaaand cut.

    Συμφωνα με τις προδιαγραφες τα XT κοβονται στα καυσαερια. Ειναι δυνατον να ισχυει αυτο?
    Πηγα σημερα και μου λενε οτι απο το 1999 και πισω δεν μετρανε καυσαερια. Εγω το πηρα 6/2000. Η παραγωγη του ΧΤ500/600Ε σταματησε το 2003. Ολα τα ΧΤ θα κοβονται και αντε βρες ακρη με τους μπατσους. Η ΥΑΜΑΗΑ δινει 5,95, το ΚΤΕΟ σε κοβει στα 4,5-5 και εμενα δεν κατεβηκε κατω απο 8! Και μου λενε δεν περναει τις προδιαγραφες του ΚΤΕΟ. Αν παει κανενας με ΧΤ Ε ας ενημερωσει.
    Χαχαχαχαχαχα....

    Κατσε να δεις που μετα θα αρχισουν να κοβουν τα Vstrom για πλαισια...τα TDM για φρενα,τα Innova για φωτα,τα Crypton για αβολη σελα....and so on.....

    Φανταζεσαι προστημμα που εχουν να πεσουν......ρε αυτοι ειναι πολυ πονηροι...
    The Ace of Spades

  14. #104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pardalotzatziki Προβολή μηνύματος
    aaaaaaand cut.

    Συμφωνα με τις προδιαγραφες τα XT κοβονται στα καυσαερια. Ειναι δυνατον να ισχυει αυτο?
    Πηγα σημερα και μου λενε οτι απο το 1999 και πισω δεν μετρανε καυσαερια. Εγω το πηρα 6/2000. Η παραγωγη του ΧΤ500/600Ε σταματησε το 2003. Ολα τα ΧΤ θα κοβονται και αντε βρες ακρη με τους μπατσους. Η ΥΑΜΑΗΑ δινει 5,95, το ΚΤΕΟ σε κοβει στα 4,5-5 και εμενα δεν κατεβηκε κατω απο 8! Και μου λενε δεν περναει τις προδιαγραφες του ΚΤΕΟ. Αν παει κανενας με ΧΤ Ε ας ενημερωσει.
    Και τι θα γίνει δηλαδή?? Θα πληρώνουμε πρόστιμα κάθε φορά που θα μας σταματάνε μπάτσοι???

  15. #105
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Πως περνανε ΚΤΕΟ τα καγκουρια? Καπως ετσι....

Σελίδα 7 από 51 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ερώτηση για τα νέα ΤΕΚΜΗΡΙΑ
    από trumpet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2008, 17:40
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2007, 15:40
  3. ΥΠΑΡΧΟΥΝ Runflat ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ?
    από X_NR750 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2006, 08:44
  4. Ο καιρος για τη νεα εβδομαδα
    από tifoefs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2005, 19:14
  5. Top συγκριτικό test για τα νέα χιλιάρια μωρά!
    από milaber στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2004, 02:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF