Σελίδα 25 από 51 ΠρώτοΠρώτο ... 15202122232425262728293035 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 361 έως 375 από 760

Θέμα: Kteo ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ-ΝΕΑ.

  1. #361
    περασα την περασμενη βδομαδα το παπι κτεο με 15 ευρω.
    παρολο που σκαμπιλιζει το πιστονι καργα και καιει λαδια,δεν μου ειπαν τιποτα.
    οταν ρωτησα τον νεαρο πως το ακουει το μηχανακι μου ειπε,ακουγετε σαν καινουργιο,αψογο:a31:
    οχι οτι δεν τοξερα αλλα ειναι αλλο ενα μετρο καθαρα εισπρακτικο.

  2. #362
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cristof40 Προβολή μηνύματος
    περασα την περασμενη βδομαδα το παπι κτεο με 15 ευρω.
    παρολο που σκαμπιλιζει το πιστονι καργα και καιει λαδια,δεν μου ειπαν τιποτα.
    οταν ρωτησα τον νεαρο πως το ακουει το μηχανακι μου ειπε,ακουγετε σαν καινουργιο,αψογο:a31:
    οχι οτι δεν τοξερα αλλα ειναι αλλο ενα μετρο καθαρα εισπρακτικο.

    Παρολα τα κονηματα τα χεριου που βαζεις με το εμοτικο σου.....

    Δεν σε βλεπω ομως διαθετιμενο να πας εσυ.......

    Απο μονος σου να φταξεις το παπακι σου για να μην αναπνεουμε οι υπολοιποι σε καθε φαναρι τα λαδακια σου.....

    Το κτεο σου φταιει... και το εισπρακτικο μετρο.....

    Ε ρε ... Να το διαβαζε μονο ο μαλακας που σε περασε και δεν σου εκανε τα 15 ..... 215...!!!

  3. #363
    γιατι με ξερεις και απο χθες?που ξερεις εσυ αν εγω θα το φτιαξω η οχι?
    που ξερεις αν αναπνεεις τα λαδια μου σε καθε φαναρι εσυ η ο καθενας?
    να πληρωσω παραπανω (λαδωσω) δεν το εχω κανει ποτε στην ζωη μου...
    και αν καταλαβαινες τι εγραψα και εννοουσα δεν θα εγραφες αυτα που.....
    και τελος εισαι πολυ μικρος και λιγος για να μου κανεις μαθημα οικολογιας

  4. #364
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Συνιστώ ηρεμία.... και ανάλογες των ηλικιών σας συμπεριφορές.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #365
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cristof40 Προβολή μηνύματος
    περασα την περασμενη βδομαδα το παπι κτεο με 15 ευρω.
    παρολο που σκαμπιλιζει το πιστονι καργα και καιει λαδια,δεν μου ειπαν τιποτα.
    οταν ρωτησα τον νεαρο πως το ακουει το μηχανακι μου ειπε,ακουγετε σαν καινουργιο,αψογο:a31:
    οχι οτι δεν τοξερα αλλα ειναι αλλο ενα μετρο καθαρα εισπρακτικο.
    Εγώ νομίζω ότι εφόσον αποφάσισες να πάς το μηχανάκι στο ΚΤΕΟ και γνώριζες το πρόβλημα του, θα έπρεπε να μεριμνήσεις για να το φτιάξεις ΠΡΙΝ το ΚΤΕΟ. Από εκεί και πέρα το ότι στο ΚΤΕΟ στο πέρασαν δεν είναι νομίζω για τα 25 ευρώ που σου κόστισε γιατί και να σε έκοβαν πάλι θα τα είχες πληρώσει.

    Το αν ο πιτσιρικάς που σου είπε ότι το μηχανάκι ήταν «σαν καινούριο» έπρεπε να κάνει αυτή τη δουλειά ή όχι είναι άλλο θέμα.

    Εισπρακτικό ή όχι το συγκεκριμένο μέτρο, θα έπρεπε να είναι η αφορμή για όλους μας να σουλουπώνουμε λιγάκι τα μηχανάκια μας πριν τα πάμε στο ΚΤΕΟ.

    Εγώ νομίζω ότι γνωρίζοντας όπως λες ότι το μηχανάκι δεν περνάει κανονικά ΚΤΕΟ καθαρά ηθικά θα έπρεπε να ενδιαφερθείς να το φτιάξεις από πρίν και όχι να συμμετάσχεις στο «έγκλημα». Νομικά πάντως σωστός είσαι…

  6. #366
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cristof40 Προβολή μηνύματος
    γιατι με ξερεις και απο χθες?που ξερεις εσυ αν εγω θα το φτιαξω η οχι?
    που ξερεις αν αναπνεεις τα λαδια μου σε καθε φαναρι εσυ η ο καθενας?
    να πληρωσω παραπανω (λαδωσω) δεν το εχω κανει ποτε στην ζωη μου...
    και αν καταλαβαινες τι εγραψα και εννοουσα δεν θα εγραφες αυτα που.....
    και τελος εισαι πολυ μικρος και λιγος για να μου κανεις μαθημα οικολογιας

    Μην εξαπτεσαι......

    Γενικη ηταν απαντηση μου και το ποστ σου παραδειγμα.....

    Αλλωστε δεν δαφωνουμε πουθενα ..... Μαλακα λεω εγω αυτο που στην χαρισε .... Ομοιως και εσυ....!!!

    Καθαρα εισπρακτικο το μετρο ..... Συμφωνω απολυτος και επαυξανω με το λαδωμα...!!

    Το παραξενο στην ολη υποθεση θα ηταν εαν ειχαμε εδω μεσα καποιο ποστ για τον υπαληλο που θα σε εκοβε και δεν θα ανεχοταν μυγα στο σπαθι του....!!!

    Ετσι μαθαμε να βλεπουμε τα ΚΤΕΟ στην Ελλαδα...!!!

  7. #367
    Το αν ο πιτσιρικάς που σου είπε ότι το μηχανάκι ήταν «σαν καινούριο» έπρεπε να κάνει αυτή τη δουλειά ή όχι είναι άλλο θέμα.

    δεν ειναι αλλο θεμα...αυτο ακριβως ειναι το θεμα.
    εδωσα 15 ευρω και οχι 25 που λες.
    εγω σαν πρωην μηχανικος ηξερα το προβλημα που εχει το παπι μου και γι αυτο δεν το κυκλοφορουσα(τωρα το εχω φτιαξει,αφου το περασα κτεο)
    ειπα στον εαυτο μου...15 ευρω ειναι ας τα χασω να παω να δω...θα με κοψουν?
    αυτο ηθελα και αυτο περιμενα.ΝΑ ΜΕ ΚΟΨΟΥΝ.
    ομως δεν με εκοψαν.γι αυτο ειπα πως ειναι ενα καθαρα εισπρακτικο μετρο.ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΩΡΑ?

  8. #368
    Ρε συ Χρηστάρα μην τα παίρνεις, δικός μας είναι ο stoubi, τελικά ανέβασες κυβισμό, άλλαξες καρμπ; για πε, για πε.

  9. #369
    Ας δούμε και μια άλλη πλευρά όμως…

    Θυμάμαι κάποια φορά κουβέντιαζα με έναν σε δημόσιο ΚΤΕΟ και τον ρώτησα για το ένα έκοβαν τα αυτοκίνητα (νομίζω 50 ευρώ ήταν) και μου είπε ότι πρέπει να είναι πραγματικά ερείπιο για να κόψουν κάποιο αυτοκίνητο (τόνισε τα λάστιχα και τα φρένα κυρίως) .

    Απάντηση… αποστομωτική… 50 ευρώ κοστίζει το ΚΤΕΟ… αν έχει ζημιά κάτω από 100 ευρώ δεν τη γλιτώνει… Αν υπολογίσεις και το κόστος χρήσης / κτίσης του αυτοκινήτου (τέλη κυκλοφορίας, τεκμήρια και λάστιχα κ.τ.λ.)….
    Αν δε μπορεί να το πληρώσει το αμάξι αλλά το έχει ανάγκη ; Τι ; Να τον αφήσω να τον γράψουν ; Το πρόστιμο είναι σχεδόν όσο ένα μηνιάτικο πλέον… 600 ευρώ μισθό έχω και εγώ και κατά πάσα πιθανότητα και αυτός με το αυτοκίνητο που το φέρνει με κάποιο πρόβλημα εν γνώση του…

  10. #370
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cristof40 Προβολή μηνύματος
    Το αν ο πιτσιρικάς που σου είπε ότι το μηχανάκι ήταν «σαν καινούριο» έπρεπε να κάνει αυτή τη δουλειά ή όχι είναι άλλο θέμα.

    δεν ειναι αλλο θεμα...αυτο ακριβως ειναι το θεμα.
    εδωσα 15 ευρω και οχι 25 που λες.
    εγω σαν πρωην μηχανικος ηξερα το προβλημα που εχει το παπι μου και γι αυτο δεν το κυκλοφορουσα(τωρα το εχω φτιαξει,αφου το περασα κτεο)
    ειπα στον εαυτο μου...15 ευρω ειναι ας τα χασω να παω να δω...θα με κοψουν?
    αυτο ηθελα και αυτο περιμενα.ΝΑ ΜΕ ΚΟΨΟΥΝ.
    ομως δεν με εκοψαν.γι αυτο ειπα πως ειναι ενα καθαρα εισπρακτικο μετρο.ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΩΡΑ?


    Το οτι στην χαρισανε παντως δεν εχει καμμια δουλεια με το εισπρακτικο... Αντιθετα...!!

    Εισπρακτικο ( και δεν μιλαω για το κρατος ) ειναι οταν σε υποχρεωνουν σε επανελεγχο ( και 2ο χαμενο μεροκαματο ) γιατι το μονο που δεν λειτουργει απο το αμαξι σου ειναι το ενα απο τα τεσσερα πιτσιλιτιρια του παρ μπριζ....!!!

    Την στιγμη που το μπροστινο αμαξι με τα 400 αλογα και φρενα για μονο απο τα 80 απο αυτα....

    Φευγει κυριος...!!

  11. #371
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ZauZ Προβολή μηνύματος
    Ας δούμε και μια άλλη πλευρά όμως…

    Θυμάμαι κάποια φορά κουβέντιαζα με έναν σε δημόσιο ΚΤΕΟ και τον ρώτησα για το ένα έκοβαν τα αυτοκίνητα (νομίζω 50 ευρώ ήταν) και μου είπε ότι πρέπει να είναι πραγματικά ερείπιο για να κόψουν κάποιο αυτοκίνητο (τόνισε τα λάστιχα και τα φρένα κυρίως) .

    Απάντηση… αποστομωτική… 50 ευρώ κοστίζει το ΚΤΕΟ… αν έχει ζημιά κάτω από 100 ευρώ δεν τη γλιτώνει… Αν υπολογίσεις και το κόστος χρήσης / κτίσης του αυτοκινήτου (τέλη κυκλοφορίας, τεκμήρια και λάστιχα κ.τ.λ.)….
    Αν δε μπορεί να το πληρώσει το αμάξι αλλά το έχει ανάγκη ; Τι ; Να τον αφήσω να τον γράψουν ; Το πρόστιμο είναι σχεδόν όσο ένα μηνιάτικο πλέον… 600 ευρώ μισθό έχω και εγώ και κατά πάσα πιθανότητα και αυτός με το αυτοκίνητο που το φέρνει με κάποιο πρόβλημα εν γνώση του…

    εχω δουλεψει ως εκπαιδευτης υποψηφιων οδηγων,εχω κανει διαικπερεωσεις αυτοκινητων και εχω περασει εκαντονταδες ι.χ κτεο για εξτρα εισοδημα(και ναι ντρεπομαι γι αυτο)
    εκ πειρας σας λεω οτι οι περισσοτεροι δεν γνωριζουν αν εχει καποιο προβλημα το οχημα τους.
    και εγω θα μπορουσα να μην γνωριζω οτι στο παπι μου χτυπαει το πιστονι και μια μερα να μου κολαγε εν κινηση με της οποιες συνεπειες.
    δεν λεω οτι στα κτεο πρεπει να κοβουν τα οχηματα με το παραμικρο προβλημα αλλα αμα θελουν να ειναι ανθρωποι και σωστοι επαγγελματιες ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΝ ΤΟΝ
    ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ.

  12. #372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cristof40 Προβολή μηνύματος
    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΝ ΤΟΝ
    ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ.
    Σωστός +1

  13. #373
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cristof40 Προβολή μηνύματος
    εχω δουλεψει ως εκπαιδευτης υποψηφιων οδηγων,εχω κανει διαικπερεωσεις αυτοκινητων και εχω περασει εκαντονταδες ι.χ κτεο για εξτρα εισοδημα(και ναι ντρεπομαι γι αυτο)
    εκ πειρας σας λεω οτι οι περισσοτεροι δεν γνωριζουν αν εχει καποιο προβλημα το οχημα τους.
    και εγω θα μπορουσα να μην γνωριζω οτι στο παπι μου χτυπαει το πιστονι και μια μερα να μου κολαγε εν κινηση με της οποιες συνεπειες.
    δεν λεω οτι στα κτεο πρεπει να κοβουν τα οχηματα με το παραμικρο προβλημα αλλα αμα θελουν να ειναι ανθρωποι και σωστοι επαγγελματιες ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΝ ΤΟΝ
    ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ.
    Εμένα πάντως όταν πέρασα το αυτοκίνητο με συμβούλευσε το παλληκάρι πως θέλω δεξί ψαλίδι, σε ιδιωτικό ΚΤΕΟ έτσι;

  14. #374
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Το οτι στην χαρισανε παντως δεν εχει καμμια δουλεια με το εισπρακτικο... Αντιθετα...!!

    Εισπρακτικο ( και δεν μιλαω για το κρατος ) ειναι οταν σε υποχρεωνουν σε επανελεγχο ( και 2ο χαμενο μεροκαματο ) γιατι το μονο που δεν λειτουργει απο το αμαξι σου ειναι το ενα απο τα τεσσερα πιτσιλιτιρια του παρ μπριζ....!!!

    Την στιγμη που το μπροστινο αμαξι με τα 400 αλογα και φρενα για μονο απο τα 80 απο αυτα....

    Φευγει κυριος...!!
    δεν μου την χαρισαν......
    ο νομος τα προβλεπει αυτα...δηλ?
    στο χαρτι του κτεο,στης παρατηρησεις πρεπει να γραφουν το καθε προβλημα που εχει το οχημα ασχετα αν επηρεαζει την οδικη ασφαλεια η οχι
    ασχετα αν περναει τον ελενχο κτεο η οχι
    αυτος δεν ειναι και ο πραγματικος σκοπος του κτεο παγκοσμιως?
    αν συμφωνουμε να συμφωνησουμε τοτε οτι στην ελλαδα ειναι και αυτο γτπκ.

  15. #375
    επειδη κανετε φιλοσοφικη συζητηση και το θεμα ειναι πιο απλο,

    ειναι κομπλε το οχημα και οι μετρισεις ειναι μεσα στα επιτρεπτα ορια? -> περνεις κανονικο δελτιο κτεο και τα ξανα λεμε σε 2 χρονια,

    εχει ελλειψεις που βαση ΦΕΚ χαρακτηριζονται δευτερευουσες? -> περνεις κανονικο δελτιο κτεο το οποιο πανω αναγραφει πως μεσα σε 2 μηνες απο την ημερομηνια του το περασες θα πρεπει να εχεις φτιαξει αυτες και αυτες τις ελλειψεις και τα ξανα λεμε σε 2 χρονια. Τωρα σε ελεγχο της τροχαιας ενα διαπιστωση πως βαση του δελτιο κτεο δεν εχεις επισκευασει αυτες τις δευτερευουσες ελλειψεις και εχει περασει το αναφερομενο 2μηνο, σε γραφει.

    οταν το οχημα εχει σοβαρες ελλειψεις σου δινουν ενα δελτιο κτεο που λεει πως πρεπει να πας να το φτιαξεις στα εξης σημεια και ελα παλι σε... δεν θυμαμαι ποσες μερες νομιζω 30

    και τελος οταν το οχημα ειναι χρεπι τοτε υπαρχει και το δελτιο με τις επικυνδυνες ελλειψεις οπου κανονικα (και ισχυει μονο στα δημοσια) καλειται η τροχαια και κατασχει το οχημα διοτι πολυ απλα ειναι επικυνδυνο να κυκλοφορει...

    τωρα το πως θα δουλευει ο καθε υπαλληλος αναφερωνται στο ΦΕΚ δλδ το τι πρεπει να ελεγχεται σε καθε οχημα και τα επιτρεπτα ορια.
    αυτα και ελπιζω να μην σας κουρασα....

    σημ. μπορει καποιος να μου βρει το ΦΕΚ για την προσκληση δικυκλων για τον νομο Μαγνησιας??? γιατι το ΥΠΕ τον παιζει...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

Παρόμοια θέματα

  1. Ερώτηση για τα νέα ΤΕΚΜΗΡΙΑ
    από trumpet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2008, 17:40
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2007, 15:40
  3. ΥΠΑΡΧΟΥΝ Runflat ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ?
    από X_NR750 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2006, 08:44
  4. Ο καιρος για τη νεα εβδομαδα
    από tifoefs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2005, 19:14
  5. Top συγκριτικό test για τα νέα χιλιάρια μωρά!
    από milaber στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2004, 02:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF