Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 31

Θέμα: ταχυμεταφορες

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akispoulis
    Εγγραφή
    04/12/2002
    Μηνύματα
    211

    ταχυμεταφορες

    Σημερα το πρωι, πηγα στην ACS καλαματας να παρω ενα δεμα για την μηχανη μου!!το οποιο τους εστηλα να το αγορασουν απο αθηνα!μοτο πιερακος το βαρος του δεν ξεπερνουσε τα 300-400 γραμαρια! ηταν σε ενα κουτακι 30χ40 περηπου! ΛΟΙΠΩΝ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΑΓΟΡΑΣ ΚΛΠ. ΗΤΑΝ 25,35........ΚΑΘΑΡΗ ΚΛΟΠΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΥΜΑΡΤΟΝ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΤΣΙ! με εβαλαν και υπογραψα σε ενα ηλεκρονικο μηχανιμα ,στο οποιο δεν ξερω που θα τοποθετηουν την υπογραφη μου.........οσο για αποδηξη,για τα λευτα μου μου πηραν ...-μου εκλεψαν....--εαν το αυτοκολητο που ειναι κολημενο στο κουτι επανω ,που δεν φενετε καν τι γραφει αυτο ειναι αποδηξη πληρωμς τους??? δεν νομηζω! φηλοι μου μακρια απο την ACS ειναι αποτεονες!!!!!!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akispoulis Προβολή μηνύματος
    Σημερα το πρωι, πηγα στην ACS καλαματας να παρω ενα δεμα για την μηχανη μου!!το οποιο τους εστηλα να το αγορασουν απο αθηνα!μοτο πιερακος το βαρος του δεν ξεπερνουσε τα 300-400 γραμαρια! ηταν σε ενα κουτακι 30χ40 περηπου! ΛΟΙΠΩΝ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΑΓΟΡΑΣ ΚΛΠ. ΗΤΑΝ 25,35........ΚΑΘΑΡΗ ΚΛΟΠΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΥΜΑΡΤΟΝ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΤΣΙ! με εβαλαν και υπογραψα σε ενα ηλεκρονικο μηχανιμα ,στο οποιο δεν ξερω που θα τοποθετηουν την υπογραφη μου.........οσο για αποδηξη,για τα λευτα μου μου πηραν ...-μου εκλεψαν....--εαν το αυτοκολητο που ειναι κολημενο στο κουτι επανω ,που δεν φενετε καν τι γραφει αυτο ειναι αποδηξη πληρωμς τους??? δεν νομηζω! φηλοι μου μακρια απο την ACS ειναι αποτεονες!!!!!!
    απο Φαληρο - Ζωγραφου 13,5 μεταφορικα για εναν μεγαλο φακελο!
    Σε άλλη courier απο αυτη που λες! Τα ιδια ειναι ολες!

    "Ογκοχρεωση" και μαλακιες!

  3. #3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akispoulis Προβολή μηνύματος
    φηλοι μου μακρια απο την ACS ειναι αποτεονες!!!!!!
    Καταλαβαίνω, αλλά θα μπορούσες να ρώταγες πριν τους επιλέξεις, ή ακόμα πιο απλά, να χρησιμοποιούσες την ιστοσελίδα τους για να υπολογίσεις το κόστος.

    Υπάρχει η επιλογή των ΕΛ.ΤΑ με λιγότερα από τα μισά χρήματα που έδωσες.
    Think faster than you ride

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Καταλαβαίνω, αλλά θα μπορούσες να ρώταγες πριν τους επιλέξεις, ή ακόμα πιο απλά, να χρησιμοποιούσες την ιστοσελίδα τους για να υπολογίσεις το κόστος.

    Υπάρχει η επιλογή των ΕΛ.ΤΑ με λιγότερα από τα μισά χρήματα που έδωσες.
    +782

  5. #5
    προσεκτικό (πλέον) μέλος Το avatar του/της dimitris_speed
    Εγγραφή
    21/02/2003
    Μηνύματα
    71
    Υπάρχει και η επιλογή της γενικής ταχυδρομικής με φθηνότερα έξοδα αποστολής,αλλά κάπως αμφίβολο το πότε θα φτάσει το δέμα στον προορισμό του.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsoukas77
    Εγγραφή
    29/06/2004
    Μηνύματα
    375
    Πηγαινεις στην Hellinmoto,χωρις να ρωτησεις τιμη δινεις παραγγελια για μια Panigale,υπογραφεις την παραγγελια και οταν ερχεται η μοτο και μαθαινεις την τιμη,τους χαρακτηριζεις απατεωνες.
    Μαλιστα.
    Κατω τα χερια απο τον 'Ακη!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akispoulis
    Εγγραφή
    04/12/2002
    Μηνύματα
    211
    γι ιδιο σχεδων σε ογκο και βαρος δεμα..και απο λαρησα ..οχι απο αθηνα, στην γενηκη ταχυδρομικη, εδωσα μονο 13,5 ευρω! δλδ τα μισα απ οτι στην ACS............

  8. #8
    Συγκαμένο μέλος Το avatar του/της Drake Ramore
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    329
    Me ELTA οπουδήποτε στην Ελλάδα συστημένο δεματάκι ως 2 κιλά θα σου πάρουν 4-5 ευρώ. Την περασμένη βδομάδα πουλησα κάτι πραγματακια που έμειναν απο την μοτο και στην μια περίπτωση ήταν 5 ευρώ (κοντά στο 1 κιλό) και στην άλλη 4 ευρω (κάπου 300-400 γραμμάρια). Και οι δυο περιπτώσεις μάλιστα ήταν σε νησί.

    Σε κουριερ συμφέρει μονο αν εισαι επαγγελματιας και έχεις συμφωνια μαζί τους. Να εχεις δηλαδή μεσα στον μήνα κάποιες μεταφορές και τέλος του μηνα να σου κόβουν τιμολόγιο. Εκει πραγματικά έχουν ανταγωνιστικές τιμές.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VASOS
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    500
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akispoulis Προβολή μηνύματος
    Σημερα το πρωι, πηγα στην ACS καλαματας να παρω ενα δεμα για την μηχανη μου!!το οποιο τους εστηλα να το αγορασουν απο αθηνα!μοτο πιερακος το βαρος του δεν ξεπερνουσε τα 300-400 γραμαρια! ηταν σε ενα κουτακι 30χ40 περηπου! ΛΟΙΠΩΝ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΑΓΟΡΑΣ ΚΛΠ. ΗΤΑΝ 25,35........ΚΑΘΑΡΗ ΚΛΟΠΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΥΜΑΡΤΟΝ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΤΣΙ! με εβαλαν και υπογραψα σε ενα ηλεκρονικο μηχανιμα ,στο οποιο δεν ξερω που θα τοποθετηουν την υπογραφη μου.........οσο για αποδηξη,για τα λευτα μου μου πηραν ...-μου εκλεψαν....--εαν το αυτοκολητο που ειναι κολημενο στο κουτι επανω ,που δεν φενετε καν τι γραφει αυτο ειναι αποδηξη πληρωμς τους??? δεν νομηζω! φηλοι μου μακρια απο την ACS ειναι αποτεονες!!!!!!
    Τί να πώ, εγώ τις προάλες έστειλα με την ACS, ως απλός ιδιώτης, δέμα πραγματικού βάρους 6 kg (14,4 kg με την ογκομέτρηση) με αντικαταβολή (επιπλέον χρέωση) στην Αλεξανδρούπολη, με παράδοση την επομένη, με κόστος Ε28,6, ενώ η Γενική Ταχυδρομική ζητούσε τα διπλάσια και όσα η "πόρτα-πόρτα" των ΕΛΤΑ.

    Οπότε ο χαρακτηρισμός "απατεώνες" είναι τουλάχιστον υπερβολικός, για να μην πω κάτι άλλο.

    Επίσης, με ένα κλικ πηγαίνεις στο site του εκάστοτε ταχυ-αποστολέα για τον υπολογισμό του κόστους αποστολής, διαδικασία που δεν διαρκεί πάνω από 5 λεπτά...

    Βέβαια, μακράν η πιο συμφέρουσα επιλογή για αποστολή δέματος είναι το απλό ταχυδρομείο των ΕΛΤΑ.

    Και για του λόγου το αληθές:
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων acs.jpg‎   GT.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από VASOS; 13/10/2012 στις 16:51.

  10. #10
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Drake Ramore Προβολή μηνύματος
    Me ELTA οπουδήποτε στην Ελλάδα συστημένο δεματάκι ως 2 κιλά θα σου πάρουν 4-5 ευρώ. Την περασμένη βδομάδα πουλησα κάτι πραγματακια που έμειναν απο την μοτο και στην μια περίπτωση ήταν 5 ευρώ (κοντά στο 1 κιλό) και στην άλλη 4 ευρω (κάπου 300-400 γραμμάρια). Και οι δυο περιπτώσεις μάλιστα ήταν σε νησί.

    Σε κουριερ συμφέρει μονο αν εισαι επαγγελματιας και έχεις συμφωνια μαζί τους. Να εχεις δηλαδή μεσα στον μήνα κάποιες μεταφορές και τέλος του μηνα να σου κόβουν τιμολόγιο. Εκει πραγματικά έχουν ανταγωνιστικές τιμές.
    ελτα με διαφορα,υπαρχει και η δυνατοτητα να το στειλει με επιστολικη αλληλογραφια υπο προυποθέσεις ακομα φθηνοτερα

    http://www.elta.gr/el-gr/%CF%85%CF%8...%BF%CF%82.aspx

  11. #11
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitris_speed Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει και η επιλογή της γενικής ταχυδρομικής με φθηνότερα έξοδα αποστολής,αλλά κάπως αμφίβολο το πότε θα φτάσει το δέμα στον προορισμό του.
    Τίποτα δεν είναι δεδομένο, είναι που θα σου κάτσει... εντελώς συμπτωματικά σήμερα με πήρε συγγενής μου από Θεσσαλονίκη τηλέφωνο και με ρώτησε εάν παρέλαβα ένα δωράκι που μου είχε στείλει με courier πρίν 3-4 μέρες. Δεν είχα λάβει τίποτα και ο άνθρωπος άστραψε και βρόντηξε και μου είπε πως θα πάει να κάνει παράπονα. Δεν πέρασε 1 ώρα και μου τηλεφωνούν από Γενική Ταχυδρομική ότι έχουν ένα δέμα για μένα και να πάω να το παραλάβω ο ίδιος (!!!) γιατί δεν κάνουν λέει παραδόσεις μεσημέρι!!! Πρίν κανα 6 μηνο είχα παραγγείλει από ίντερνετ ένα κινητό και δεν το είχα λάβει, πήρα τηλ στο κατάστημα που το αγόρασα και ο άνθρωπος ορκιζόταν ότι το είχε στείλει με Γενική πάλι, τους παίρνει τηλ. και μετά από μισή ώρα μου τηλεφωνούν να πάω εγώ να το παραλάβω από τα γραφεία τους γιατί δεν είχαν λέει μηχανάκι!!! Η γυναίκα μου στο γραφείο που εργάζεται όταν λαμβάνουν δέμα και είναι με την εν λόγω εταιρεία πάνε και το παραλαμβάνουν οι ίδιοι γιατί ποτέ δεν κάνουν παράδοση αλλά τους ειδοποιούν μόνο ότι ήρθε...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Τίποτα δεν είναι δεδομένο, είναι που θα σου κάτσει... εντελώς συμπτωματικά σήμερα με πήρε συγγενής μου από Θεσσαλονίκη τηλέφωνο και με ρώτησε εάν παρέλαβα ένα δωράκι που μου είχε στείλει με courier πρίν 3-4 μέρες. Δεν είχα λάβει τίποτα και ο άνθρωπος άστραψε και βρόντηξε και μου είπε πως θα πάει να κάνει παράπονα. Δεν πέρασε 1 ώρα και μου τηλεφωνούν από Γενική Ταχυδρομική ότι έχουν ένα δέμα για μένα και να πάω να το παραλάβω ο ίδιος (!!!) γιατί δεν κάνουν λέει παραδόσεις μεσημέρι!!! Πρίν κανα 6 μηνο είχα παραγγείλει από ίντερνετ ένα κινητό και δεν το είχα λάβει, πήρα τηλ στο κατάστημα που το αγόρασα και ο άνθρωπος ορκιζόταν ότι το είχε στείλει με Γενική πάλι, τους παίρνει τηλ. και μετά από μισή ώρα μου τηλεφωνούν να πάω εγώ να το παραλάβω από τα γραφεία τους γιατί δεν είχαν λέει μηχανάκι!!! Η γυναίκα μου στο γραφείο που εργάζεται όταν λαμβάνουν δέμα και είναι με την εν λόγω εταιρεία πάνε και το παραλαμβάνουν οι ίδιοι γιατί ποτέ δεν κάνουν παράδοση αλλά τους ειδοποιούν μόνο ότι ήρθε...

    ...Mε παιρνουν τις προαλλες απο ACS, περιμενα ενα ρουτερ...
    "ναι, ο κ, Ελ...? Μάλιστα. Εχουμε εδω ενα μπλα μπλα... μπορειτε μεχρι τις 6 να περασετε σημερα, αλλιως αυριο.."
    "η διευθυνση μου ειναι η ταδε. Μεχρι τις 6 θα το εχετε φερει ΕΣΕΙΣ καθοτι αυτη ειναι η δουλεια σας και αυτο εχω πληρωσει!"
    σε μιση ωρα ηταν εδω

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    ...Mε παιρνουν τις προαλλες απο ACS, περιμενα ενα ρουτερ...
    "ναι, ο κ, Ελ...? Μάλιστα. Εχουμε εδω ενα μπλα μπλα... μπορειτε μεχρι τις 6 να περασετε σημερα, αλλιως αυριο.."
    "η διευθυνση μου ειναι η ταδε. Μεχρι τις 6 θα το εχετε φερει ΕΣΕΙΣ καθοτι αυτη ειναι η δουλεια σας και αυτο εχω πληρωσει!"
    σε μιση ωρα ηταν εδω

    Μπράβο Μητσε.

    Διότι, ως γνωστον, ο ΠΕΛΑΤΗΣ εχει ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΙΟ.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #14
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    ...Mε παιρνουν τις προαλλες απο ACS, περιμενα ενα ρουτερ...
    "ναι, ο κ, Ελ...? Μάλιστα. Εχουμε εδω ενα μπλα μπλα... μπορειτε μεχρι τις 6 να περασετε σημερα, αλλιως αυριο.."
    "η διευθυνση μου ειναι η ταδε. Μεχρι τις 6 θα το εχετε φερει ΕΣΕΙΣ καθοτι αυτη ειναι η δουλεια σας και αυτο εχω πληρωσει!"
    σε μιση ωρα ηταν εδω
    Για την ACS
    Η χρεωσεις ειναι 3

    Αν ερθουν να το παραλαβουν το αντικειμενο απο τον αποστολεα
    Η μεταφορα
    Αν ερθουν και το παραδωσουν στον παραληπτη.

    Door 2 door
    Καταστημα 2 door
    Door 2 Καταστημα
    Καταστημα 2 καταστημα

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Μπράβο Μητσε.

    Διότι, ως γνωστον, ο ΠΕΛΑΤΗΣ εχει ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΙΟ.


    καλα, τραγουδα!


    (αν και μ αρεσει που με παρακολουθεις)


    @Sapadak, η συμφωνια με την εταιρια τηλεφωνιας ήταν οτι θα μου ερθουν τα ρουτερ στο χωρο μου, αβιαστα, αβαδιστα κλπ κλπ

    Επρεπε να κλεισω και να παω εγω δλδ?

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF