Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 31

Θέμα: Μερική κλοπή, κόστος μπροστινού συστήματος

  1. #1

    Μερική κλοπή, κόστος μπροστινού συστήματος

    Καλημέρα

    Κατέβηκα το πρωί να πάρω τη μηχανή στη πυλωτή, ο τόπος ήταν γεμάτος λάδια και έλειπαν: μάσκα, φώτα, κάρτερ, ψυγείο. Φαντάζομαι καταλαβαίνετε πως νοιώθω. Πριν κάμποσα χρόνια μου είχαν πάρει σηκωτό παπί. Η μηχανή ήταν δεμένη, σε στενό χώρο, πρέπει να καθίσαν αρκετή ώρα το βράδυ αλλά ήταν καλυμμένοι γιατί μπροστά παρκάρουν αυτοκίνητα και δεν υπάρχει ορατότητα από το δρόμο.

    Το vstrom είναι του 2004, πέρα από το κόστος, με ξέσκισαν, κυκλοφορώ μόνο με μηχανή πάνω από 20 χρόνια, αυτοκίνητο χρησιμοποιώ το τελευταίο χρόνο για να πηγαίνω βόλτα το μπέμπη που προέκυψε πέρυσι, αρρωσταίνω με την ιδέα και μόνο ότι θα πρέπει να κυκλοφορώ με το κουβά μέχρι να δω τι θα κάνω.

    Το ερώτημα είνα,ι αν μπορεί κάποιος να κάνει χονδρική εκτίμηση για το κόστος και αν αξίζει το κόπο. Από την άλλη αν δε αποκαταστήσω τη ζημιά, τι να το κάνω το υπόλοιπο μηχανάκι;

  2. #2
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Τι λες τώρα??????

    Τα μουνι@ έσκισαν ολόκληρο μηχανάκι στο δρόμο????

    τι να πω ρε φίλε.............
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  3. #3
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    φιλε,πραγματικα σου αλαξαν τα φωτα.θεωρω οτι καλυτερα να πουλησεις τα υπαρχοντα πραγματα,γιατι ανακατασκευη μονο απο ebay ισως να συμφερει.παντως εχε το νου σου στις αγγελειες γιατι οι πουσταραδες ειναι θρασυτατοι και μεχρι και αγγελια βαζουν.
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  4. #4
    ΣινανάϊΌπαΓιαβρουμ&Αμάν Το avatar του/της Corki
    Εγγραφή
    12/06/2011
    Μηνύματα
    227
    Ακριβως το ιδιο ειχαν κανει σε φιλο μου πριν 2 χρονια! Ιδιο μηχανακι ιδιας χρονολογιας , ισως 2005.

    Περιοχη χαλανδρι ,ακριβως σε πυλωτη οπως σε εσενα.

    Αυτος σιγα σιγα το ξανα εφτιαξε κομματι κομματι. Υπομονη φιλε . Θα το ξαναφτιαξεις και εσυ.

  5. #5

  6. #6

  7. #7

  8. #8

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    πουσταραδες, ψοφατε ρε!!!!!!

    Φιλος, λυπαμαι! Προσπαθησε να μη τρελενεσαι οσο γινεται! Ανεβα, παρε μια αγκαλια τον πιτσιρικα και ολα θα γινουν!


  10. #10
    Ειλικρινά με τσάκισε. Όπως οι περισσότεροι παλεύω με τους λογαριασμούς πλέον. Εφορία δε την έχω πληρώσει ακόμα, μου στέλνουν ειδοποιητήρια, απλά δε περισσεύουν. Με το παιδί τα έξοδα έτσι και αλλιώς έχουν αυξηθεί Αυτή τη στιγμή και εγώ δε ξέρω τι να κάνω, το κόστος αποκατάστασης φαντάζομαι είναι πολύ μεγάλο, απλώς θα ήθελα να ξέρω τι ποσό αγγίζει...

  11. #11
    Παρε σβαρνα τις αγγελιες και τα συνεργεία για ανταλλακτικα απο τρακαρισμένα.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Παρε σβαρνα τις αγγελιες και τα συνεργεία για ανταλλακτικα απο τρακαρισμένα.

    Πιό πολύ για παραγγελία μοιάζει... Πήραν αυτά που χρειάζονταν
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #13
    Το μηχανάκι το λάτρευα. Μπορεί να λένε διάφορα, στρώμα, δεν έχει χαρακτήρα, είναι άσχημο κλπ, εγώ ξέρω ότι μας είχε πάει σε όλη την ελλάδα τα καλοκαίρια φορτωμένο σα γαϊδούρι πριν γεννηθεί ο μικρός, άνετα και απροβλημάτιστα, με πάει κάθε μέρα στη δουλειά γρήγορα και σε 500 άλλες δουλειές και τρεξίματα που έχω, χώνεται παντού σχεδόν σα παπί παρόλο το φαινομενικό όγκο, δεν έβγαλε ποτέ πρόβλημα, πέρα από μια ελλατωματική μπαταρία που τα έφτυσε, το κόστος της συντήρησης ποτέ δε προβλημάτισε και το φέρινγκ του μου έσωσε τη ζωή, όταν ο παπάρας με εμβόλισε από τα πλάγια, καθώς μου επέτρεψε να φύγω στον αέρα και δε με κράτησε να με πλακώσει η μηχανή. Έχω περάσει πολλά από το 2004 μαζί του, δεν είχα κανένα λόγο να το αλλάξω, μεγαλώναμε μαζί, ο μικρός τρελλαινότανε όταν τον ανέβαζα στη σέλα, όποτε έβλεπε τέτοιου τύπου μηχανή φωνάζει μπαμπά μπαμπά, πραγματικά με σκίσανε.

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byr0n Προβολή μηνύματος
    Πιό πολύ για παραγγελία μοιάζει... Πήραν αυτά που χρειάζονταν
    Και εγώ το ίδιο κατάλαβα. Πήρανε συγκεκριμένα κομμάτια, μπορούσαν να πάρουν ολόκληρη τη μηχανή πανεύκολα. Γνώσεις είχανε, εμένα μου έπαιρνε πολύ ώρα να κάνω τα βασικά, μου κάνει εντύπωση που μπήκαν στη φασαρία με το όποιο (μικρό) ρίσκο αντί να τη πάρουν ολόκληρη και να τη κομματιάσουν με την ησυχία τους. Εκτός αν όντως δε μπορούσαν να λύσουν τη κλειδαριά αλλά δε νομίζω...

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jent Προβολή μηνύματος
    Και εγώ το ίδιο κατάλαβα. Πήρανε συγκεκριμένα κομμάτια, μπορούσαν να πάρουν ολόκληρη τη μηχανή πανεύκολα. Γνώσεις είχανε, εμένα μου έπαιρνε πολύ ώρα να κάνω τα βασικά, μου κάνει εντύπωση που μπήκαν στη φασαρία με το όποιο (μικρό) ρίσκο αντί να τη πάρουν ολόκληρη και να τη κομματιάσουν με την ησυχία τους. Εκτός αν όντως δε μπορούσαν να λύσουν τη κλειδαριά αλλά δε νομίζω...
    πολλες φορες ολοκληρη η μηχανη ειναι "βασανο" γιατι δεν υπαρχει αρκετος χωρος στο συνεργειο για να μπει και να κομματιαστει γρηγορα...(99% αυτοι που το εκαναν αυτο χωρις φως ειναι μαστορακια απο συνεργεια)...
    οποτε οπως ειπε ο Βυρωνας ηταν παραγγελια για καποιον γνωστο και με τα ανταλλακτικα ακομα και ελεγχος να γινει στο συνεργειο δεν χρειαζεται να εχουν γραφτει στο βιβλιο εισοδου σαν μηχανη ολοκληρη...

    παρε σβαρνα τα ανταλλακταδικα για κανα φτηνο ανταλλακτικο και παρε τα απαραιτητα (καρτερ, ψυγειο) και κυκλοφορα την μονο πρωϊνα χωρις μασκα και φωτα, μεχρι να τα παρεις και αυτα...

    καλη δυναμη...

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. βελτιωση μπροστινου συστηματος σε Cbr600
    από b_bong12 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2010, 11:00
  2. Γεφυρα μπροστινου συστηματος
    από sotos 8 στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2010, 13:19
  3. "Μερική" Κλοπή Aprilia
    από powerphot στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2009, 10:11
  4. Ανομοιόμορφη προφόρτιση, μπροστινού συστήματος.
    από lamoun στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2008, 01:13
  5. Αλλαγή μπροστινου συστήματος
    από PortisHead στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2008, 12:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF