Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: suzuki gsr 600 vs hornet

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/04/2010
    Μηνύματα
    17

    suzuki gsr 600 vs hornet

    paides kalispera.
    neos xrhsths kai sxetika neos motoshkletisths. 8a h8ela th voi8eia sas mhpws kai vrw akrh...
    eimai metaksu tou gsr 600 kai tou hornet. epanalavvanw eimai neos motoshklethsths opote paizei shmantiko rolo to panw se poia mhxanh 8a ma8w kalutera....
    euxaristw ek twn proterwn...

  2. #2
    Και τα δύο είναι καλά μηχανάκια και έχουν ελαστικό κινητήρα (περισσότερο το Hornet) που θεωρείται πλεονέκτημα για κάποιον αρχάριο , από την άλλη το gsr υπερτερεί σε τιμή και καλό είναι να προτιμήσεις το μοντέλο με Abs ...


    Κάνε βόλτα και τα δύο και όποιο σου κάτσει καλύτερα πάρτο πάντως είναι και τα δύο καλά για ξεκίνημα ...



  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/04/2010
    Μηνύματα
    17
    oso afora thn katanalwsh exoun megalh diafora? ypo normal sun8hkes odhghshs kai me arketa hremo to deksi mou xeri..epishs ap oti exw akousei einai kapws avola gia to sunepivath..isxuei ontws kati tetoio?

  4. #4
    Καλησπερα φιλε. Εγω εχω GSR , πρωτη μου μηχανη και εμενα. Και τα δυο μηχανακια ειναι πολυ καλα για νεους οδηγους. Απο συνεπιβατες δεν εχω ακουσει κανενα ιδιαιτερο παραπονο. Ειναι πολυ καλυτερα απο GSXR και χειροτερα απο VSTROM αν με εννοεις. Για τον συνοδηγο παντα. Η καταναλωση αν δεν κανω λαθος ειναι μεγαλυτερη του GSR αλλα με νορμαλ οδηγηση δεν νομιζω να υπαρχει ιδιαιτερη διαφορα. Μετα τις 9.000 rpm γλεντας με το GSR, οπως γλενταει και ο βενζινας βεβαια:smilea: . Δεν ξερω αν ψαχνεις για καινουριο η μεταχ/νο αλλα ηυπαρχει διαφορα στην τιμη,με το GSR να υπερτερει και στις δυο περιπτωσεις. Το δικο μου μηχανακι στο συνιστο ανεπιφυλακτα.Εγω το εχω 8μηνες και νιωθω τοσο καλα μαζι του που εχω παει απο εκδρομη 700χλμ σε μια ημερα μεχρι και που μπηκα στην πιστα των μεγαρων! Κανε τα και ενα τεστ αν μπορεις και με το καλο να παρεις το GSR και να ερθεις στο κλαμπ μας:smilea: !

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    αν δεν κάνω λάθος το Hornet απλά χάνει στο κινητήρα,δηλαδή πως το εννοώ ? Οτι τo GSR είναι πιο νευρικό λόγω του κινητήρα απο το GSX-R.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    αυτό δεν το γνώριζα,το έμαθα τώρα

  7. #7
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Και τα 2 χρησιμοποιούν detuned εκδόσεις των SS κινητήρων, οπότε άδικα χαίρεστε :P
    Life begins at 45°.

  8. #8
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LordVeyron
    Οτι τo GSR είναι πιο νευρικό λόγω του κινητήρα απο το GSX-R.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
    Κ το hornet ειναι νευρικο λογω του κινητηρα απο το cbr (που τρεχει κ στο moto2)

    Οπότε φίλε,όποιο και να πάρεις ρίχνε κάνα λεξοτανίλ στο ρεζερβουάρ που και που για να χεις το κεφάλι σου ήσυχο. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  9. #9
    The Cortexiphan Junkie Το avatar του/της manhunter
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
    Οπότε φίλε,όποιο και να πάρεις ρίχνε κάνα λεξοτανίλ στο ρεζερβουάρ που και που για να χεις το κεφάλι σου ήσυχο. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




  10. #10
    Εξε-ληγμένο Μέλος Το avatar του/της eagleye101
    Εγγραφή
    22/08/2011
    Μηνύματα
    150
    Τι πηρες τελικα;
    One with everything

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hornettrela
    Εγγραφή
    28/03/2012
    Μηνύματα
    254
    απο που βγαινει οτι το gsr ειναι πιο νευρικο?
    http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...king%20ABS.htm

    http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...ornet%2009.htm
    Παμε για αλλα!

  12. #12
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από hornettrela Προβολή μηνύματος
    γιατι θελεις να το κανεις αυτο στον εαυτο σου? τοσα μηχανακια ειναι εκει εξω? τι σε τραβηξε στο gladius?
    το nickname κι η ημερομηνια εγγραφης δεν σου κινουν την περιεργεια? αυτοι που βγαζουν πιο γρηγορο το σουτζουκι τα εχουν οδηγησει και τα δυο? εχω την εντυπωση πως το χορνετ δεν το βλεπουν πουθενα τ'αλλα γιαπωνεζικα γυμνα λοιγω στησιματος. ετσι εχω ακουσει...

  13. #13
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Για το Gladius εδω...

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    78
    Προσωπικα ειμαι νέος στο φόρουμ κ νέος σε μέγαλες μηχανές. Εχω οδηγήσει διάφορες αλλά δεν μπορούσα οικονομικά να πάρω κάποια γιαυτό ειχα μεινει με το Ybr. Οπότε σκέφτηκα να πάρω γνωμες

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki Gsr 600s (fairing) Abs
    από Electra στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2007, 01:13
  2. Fazer 600 Vs Hornet 600
    από KNOTIS21 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2006, 14:45
  3. Suzuki Gsr 600
    από gavos στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2006, 12:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF