Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 56 από 56

Θέμα: Θανατηφορο τροχαιο στην ΑΡΤΑ

  1. #46
    Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
    ...δε θέλω να συνέχισω αυτή τη κουβέντα γιατί ότι και να λέμε τα παιδιά είναι εκεί που είναι και πίσω δε γυρνάνε .


  2. #47
    κΑι ΤωΡα Τι...?? Το avatar του/της aisxos
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    69
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Δήμιος
    Για να καταλαβουμε λιγακι τι λεει εδω ο αρτινος...γιατι η βλακεια εχει και καποιο οριο...

    ΔΕΔΟΜΕΝΑ....
    1. ενα αυτοκινητο παραβιασε την προτεραιοτητα και χτυπησε μια μοτοσυκλετα που κινειτο κανονικα επι κεντρικης οδου
    2. ο οδηγος μετα το ατυχημα εγκατελειψε τα θυματα
    3. οι επιβαινοντες στη μοτο δεν φορουσαν κρανος

    ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
    1. η μηχανη ετρεχε πολυ (?)


    Ειμαι αρτινος και γνωριζω τον δρομο σαν την παλαμη μου..
    1)οντως παραβιασε την προταιρεοτητα το αυτοκινητο.
    2) ισχυει απολυτακαι ΔΕΝ δικαιοληγειτε με τιποτα
    3)και να φορουσαν δεν θα ζουσαν,η συγκρουση ηταν τοσο σφοδρη που διαμεληστηκε ο οδηγος.(δεν ειναι τεκμηριομενο μιας και δεν βρισκομαι αρτα αλλα προσπαθω να διασταυρωσω στοιχεια)
    4)ναι πρεπει να ειχε χλμ η μηχανη ΑΛΛΑ οποιος αρτινος εαν θελει μπορει να το ελεγξει αυτο που λεω..ας παει στο παρκιγκ να εας κανει τον κοπο να βγει οπως βγηκε το αμαξι αυτο..η ορατοτητα ειναι αρκετη και ανοιχτη να δεις εαν ερχεται κατι εαν βεβαια κανεις τον κοπο να κοιταξεις..ΩΣΤΟΣΟ υπαρχουν φαναρια που αναβοσβηνουν πορτοκαλι καθως βγαινεις απο το παρκιγκ και εαν βγεις με μικρη ταχυτητα και προσεκτικα υπαρχει χωρος να περασουν δυο νταλικες μαζι διπλα η μια στην αλλη..ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση η μηχανη να βρισκοταν τοσο δεξια μιας και κλεινει μετα ο δρομος και θα βρεθεις στο πεζοδρομιο..καθε αρτινος το γνωριζει αυτο..
    δυστυχως το ατυχημα εγινε στις 9 το βραδυ και πιστευω οτι και αυτο επαιξε ρολο..
    το να κατηγορουμε τα παιδια και ας πηγαιναν ΟΣΑ ΟΣΑ δεν νομιζω να ειναι σωστο..Να Εστιασουμε στο σωστο θεμα που ειναι η εγκαταλειψη αυτων..

  3. #48
    κΑι ΤωΡα Τι...?? Το avatar του/της aisxos
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    69
    Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
    Μη χρησιμοποίηση κράνους

    υπέρβαση ταχύτητας άνω των 60 χλμ/ωρα σε κεντρικό αστικό δρόμο με 2 -3 διαβάσεις πεζών ( χωρίς φανάρια ) που οδηγούν στα αθλητικά κέντρα της πόλης και στο πάρκο.

    πέρασμα δρόμου χωρίς να έχουμε κάνει επαρκή έλεγχο,

    ειπες οτι μενεις αρτα...για πες μου εσυ λοιπον ποσες φορες δεν φορεσες κρανος..??
    ποσες φορες στον συγκεκριμενο δρομο πηγαινες με 60?
    ποσες φορες εκανες περασμα σε αυτον τον δρομο και να εισαι σιγουρος για το ποιος μπορει να πεταχτει απο το παρκιγκ..η καποιο παιδακι απο το παρκο?η καποιος γυφτος με το αγροτικο που αλωνιζουν??ποσες φορες σε περασαν πανω σε αυτον τον δρομο και κολησες στα δεξια του δρομου και μεσα στην στροφη??
    νομιζω οτι κοροιδευομαστε και κρυβομαστε πισω απο το ιδιο μας το δαχτυλο..
    στα λεω αυτα γιατι 10 χρονια αρτα με μηχανακι μηχανη τα εχω δει και εγω αυτα οπως και εσυ νομιζω..τα παιδια ειχαν την ατυχια να βρεθει καποιος μπροστα τους και να εισαι ευχαριστημενος που δεν την ειχα εγω και εσυ.καποιοι δεν ειναι τοσο τυχεροι οσο εμεις.
    σεβαστητε το αυτο και αφηστε τα περιττερο.

  4. #49
    Πικραμένο μέλος Το avatar του/της guzzistas
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    851
    Τα γεγονότα που έμαθα εγώ είναι:
    Τα παιδιά πήγαιναν με ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ταχύτητα (έτσι εξηγείται ο διαμελισμός και η αδυναμία οποιαδήποτε αντίδρασης και ελιγμού), δεν φόραγαν κράνη, αλλά και να φόραγαν μάλλον πάλι δεν θα γλύτωναν (λόγια ατόμου που πήγε εκεί μετά την σύγκρουση). Τόσο πολύ έτρεχαν.
    Πιστεύω ότι οι ευθύνες είναι 50-50... Και τα παιδιά έφταιγαν και ο π@π@ρας που βγήκε στο δρόμο και μετά έφυγε (απαράδεκτο).

    Ας κλείσει εδώ το θέμα.... Τώρα τι να λέμε... τα παιδιά έφυγαν.....

    Αυτά να τα βλέπουν μερικοί άμυαλοι και να καταλαβαίνουν ότι η μηχανή δεν σταματά κι ας έχεις πατήσει το φρένο......
    και μερικοί άλλοι που μπαίνουν μέσα σε ένα κουτί και δεν τους ενδιαφέρει τίποτα.....

    ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ!!! ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΚΕΙ ΕΞΩ!
    Οι μόνοι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ από τους πολιτικούς, είναι οι ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.



  5. #50
    απλο μελος Το avatar του/της granazi
    Εγγραφή
    31/12/2009
    Μηνύματα
    1.250
    τα παιδια πανε.
    κουραγιο στους δικους τους ανθρωπους.
    επιτρεπεται να πεφτεις επιβαλεται να σηκωνεσαι


  6. #51
    Αρχικά δημιουργήθηκε από aisxos
    Ειμαι αρτινος και γνωριζω τον δρομο σαν την παλαμη μου..
    1)οντως παραβιασε την προταιρεοτητα το αυτοκινητο.
    2) ισχυει απολυτακαι ΔΕΝ δικαιοληγειτε με τιποτα
    3)και να φορουσαν δεν θα ζουσαν,η συγκρουση ηταν τοσο σφοδρη που διαμεληστηκε ο οδηγος.(δεν ειναι τεκμηριομενο μιας και δεν βρισκομαι αρτα αλλα προσπαθω να διασταυρωσω στοιχεια)
    4)ναι πρεπει να ειχε χλμ η μηχανη ΑΛΛΑ οποιος αρτινος εαν θελει μπορει να το ελεγξει αυτο που λεω..ας παει στο παρκιγκ να εας κανει τον κοπο να βγει οπως βγηκε το αμαξι αυτο..η ορατοτητα ειναι αρκετη και ανοιχτη να δεις εαν ερχεται κατι εαν βεβαια κανεις τον κοπο να κοιταξεις..ΩΣΤΟΣΟ υπαρχουν φαναρια που αναβοσβηνουν πορτοκαλι καθως βγαινεις απο το παρκιγκ και εαν βγεις με μικρη ταχυτητα και προσεκτικα υπαρχει χωρος να περασουν δυο νταλικες μαζι διπλα η μια στην αλλη..ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση η μηχανη να βρισκοταν τοσο δεξια μιας και κλεινει μετα ο δρομος και θα βρεθεις στο πεζοδρομιο..καθε αρτινος το γνωριζει αυτο..
    δυστυχως το ατυχημα εγινε στις 9 το βραδυ και πιστευω οτι και αυτο επαιξε ρολο..
    το να κατηγορουμε τα παιδια και ας πηγαιναν ΟΣΑ ΟΣΑ δεν νομιζω να ειναι σωστο..Να Εστιασουμε στο σωστο θεμα που ειναι η εγκαταλειψη αυτων..
    Ο οδηγος οντως διαμελιστηκε.

    Η ορατοτητα ειναι αρκετη στο συγκεκριμενο παρκινγκ, συμφωνω, αλλα και παλι, αυτο δεν λεει τιποτε απολυτως. Αν πηγαινεις με τουλαχιστον 150 χλμ/ωρα, διανυεις 45 μετρα/δευτερολεπτο στο περιπου! Φαντασου πως μπορει να κοιταξε ο οδηγος και να μην ειδε καν τη μηχανη και μετα βρισκομενος στη μεση του δρομου , η μηχανη καρφωθηκε πανω του!

    Αν δεις το αμαξι (δεν ειναι αμαξι ακριβως, ειναι τυπου κλουβας οπως ξαναειπα, με logo γνωστου ζαχαροπλαστειου πανω) θα δεις πως η συγκρουση ηταν σφοδροτατη. Μιλαμε για ΠΟΛΛΑ χιλιομετρα.

    Προς Θεου, το ξαναλεω, δεν προσπαθω να δικαιολογησω τον οδηγο του αμαξιου. Με τιποτα.

    Και καποιος μιλησε περι βλακειας πριν σε καποιο ποστ...μπορεις λοιπον αγαπητε να μου πεις τι θα γινοταν αν εσπαγε ο διαολος το ποδι του και δεν ηταν αμαξι εκει, αλλα ενας πατερας και ενα παιδι, πανω σε ενα μηχανακι? Θα εφταιγε ο πατερας να φανταστω που κοιτουσε τη δουλεια του και οχι οι καγκουρες που πανε σαν τρελοι στους στενοδρομους της Αρτας, ε?

    Ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα...
    Ciao Super Sic...

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macrozan
    Εγγραφή
    25/04/2007
    Μηνύματα
    151
    ανοίχτε ένα θέμα σε άλλη κατηγορία σε Γενικό επίπεδο θεωρητικό, και θα έχουμε όλοι πολλά να πούμε

    σε συγκεκριμένη νεκροψία δε μού βγαίνει να φιλοσοφώ

  8. #53
    Αρχικά δημιουργήθηκε από macrozan
    ανοίχτε ένα θέμα σε άλλη κατηγορία σε Γενικό επίπεδο θεωρητικό, και θα έχουμε όλοι πολλά να πούμε

    σε συγκεκριμένη νεκροψία δε μού βγαίνει να φιλοσοφώ
    Σωστος...παραφερθηκα και εγω..

    Το σταματαω εδω...καλο κουραγιο στις οικογενειες.

    Ciao Super Sic...

  9. #54

  10. #55
    παιδια έχει ανοιξει ενα γκρουπ στο facebook για τα παιδια που σκοτωθηκαν http://www.facebook.com/?ref=home#!/group.php?gid=113540372019516&v=wall

  11. #56
    Κουβεντούλα για τον χαμό των παιδιών δεν παίζει.

    Κουράγιο στους δικούς τους.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Θανατηφόρο τροχαίο στην Πάτρα
    από CHNA28 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2012, 13:40
  2. Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2008, 21:47
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2005, 22:40
  4. ΠΣΚ στην Άρτα (mini ταξιδιωτικό)
    από dimitrism στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2004, 14:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF