Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 56

Θέμα: Θανατηφορο τροχαιο στην ΑΡΤΑ

  1. #1
    κΑι ΤωΡα Τι...?? Το avatar του/της aisxos
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    69

    Θανατηφορο τροχαιο στην ΑΡΤΑ

    Απο οτι μπορεσα να μαθω δυο παιδια ηλικιας 20 και 28 περιπου εχασαν την ζωη τους αδικα στο δρομο,οδηγωντας μια street r1 με χρωματα της fiat χθες το βραδυ στην στροφη στο καστρο.μια κλουβα η αγροτικο δεν μπορεσα να το διευκρινησω βγηκε απο το παρκιγκ διχως να κοιταξει με αποτελεσμα η συγκρουση να ειναι σφορδη και τα παιδια να χασουν ακαριαια την ζωη τους.και οι δυο δεν φοραγαν κρανος..Ωστοσο ο οδηγος του αυτοκινητου τους εγκατελειψε αλλα ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ βρεθηκε αργοτερα απο την αστυνομια.συλληπητηρια στις οικογενειες των παιδιων..

    MIA παρακληση:
    καθε μερα διαβαζουμε και ενα θανατηφορο ατυχημα..
    ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ και ΠΡΟΣΟΧΗ..
    δεν αξιζει να χανουμε την ζωη μας ετσι!
    Θα μπορουσα να γραφω μεχρι αυριο ονοματα δικων μας ανθρωπων που εχουν χαθει ετσι αδικα..Δεν χρειαζεται πιστευω να καταλαβουμε ολοι ποσο σημαντικο ειναι το κρανος.
    Λυπαμαι πολυ που ειμαι αυτος που γραφει οτι εχασαν την ζωη τους 2 παιδια τοσο νεα και με αυτο τον τροπο.
    καλη πρωτομαγια απο εμενα..

  2. #2
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949

    Re: Θανατηφορο τροχαιο στην ΑΡΤΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από aisxos
    Απο οτι μπορεσα να μαθω δυο παιδια ηλικιας 20 και 23 περιπου εχασαν την ζωη τους αδικα στο δρομο,οδηγωντας μια street r1 με χρωματα της fiat χθες το βραδυ στην στροφη στο καστρο.μια κλουβα η αγροτικο δεν μπορεσα να το διευκρινησω βγηκε απο το παρκιγκ διχως να κοιταξει με αποτελεσμα η συγκρουση να ειναι σφορδη και τα παιδια να χασουν ακαριαια την ζωη τους.και οι δυο δεν φοραγαν κρανος..Ωστοσο ο οδηγος του αυτοκινητου τους εγκατελειψε αλλα ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ βρεθηκε αργοτερα απο την αστυνομια.συλληπητηρια στις οικογενειες των παιδιων..

    MIA παρακληση:
    καθε μερα διαβαζουμε και ενα θανατηφορο ατυχημα..
    ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ και ΠΡΟΣΟΧΗ..
    δεν αξιζει να χανουμε την ζωη μας ετσι!
    Θα μπορουσα να γραφω μεχρι αυριο ονοματα δικων μας ανθρωπων που εχουν χαθει ετσι αδικα..Δεν χρειαζεται πιστευω να καταλαβουμε ολοι ποσο σημαντικο ειναι το κρανος.
    Λυπαμαι πολυ που ειμαι αυτος που γραφει οτι εχασαν την ζωη τους 2 παιδια τοσο νεα και με αυτο τον τροπο.
    καλη πρωτομαγια απο εμενα..
    Γιατί Δόξα τω Θεώ που ο οδηγός βρέθηκε; Έχεις την αυταπάτη ότι θα του κάνουν κάτι; Λες ότι κάθε μέρα διαβάζουμε για θανατηφόρα τροχαία κι έχεις δίκιο...Πές μου ΜΙΑ, μόνο ΜΙΑ περίπτωση που κάποιος να έκανε αναστροφή ή πέρασε με κόκκινο,σκότωσε κάποιον και τον κλείσανε μέσα για ανθρωποκτονία εκ προμελέτης...Όσο για το κράνος,ασχολίαστο...Ό,τι και να λέμε...τα όμορφα μυαλά όμορφα χύνονται στην άσφαλτο για να παραφράσω και την ταινία...Έχω ένα συνάδελφο στη δουλειά,έχει αγοράσει ένα XR1000 γιατί το ζαχάρωνε πολύ όπως λέει και δεν το φοράει ΠΟΤΕ μέσα στην πόλη...Του λέω έχεις γυναίκα,δυό παιδάκια,γιατί δεν το φοράς το κρανάκι;;; Η απάντησή του;;;; - Μέσα στην πόλη δεν τρέχω,άσε που φοβάμαι μην το γρατζουνίσω...

  3. #3
    beer drinker Το avatar του/της nakedorange
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    599
    Δεν υπαρχει πιο ασχημη ειδηση απο την αναγγελια ενος θανατου...


    Τα σεβη μου στις οικογενειες των νεκρων...



  4. #4

    Re: Re: Θανατηφορο τροχαιο στην ΑΡΤΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
    Γιατί Δόξα τω Θεώ που ο οδηγός βρέθηκε; Έχεις την αυταπάτη ότι θα του κάνουν κάτι; Λες ότι κάθε μέρα διαβάζουμε για θανατηφόρα τροχαία κι έχεις δίκιο...Πές μου ΜΙΑ, μόνο ΜΙΑ περίπτωση που κάποιος να έκανε αναστροφή ή πέρασε με κόκκινο,σκότωσε κάποιον και τον κλείσανε μέσα για ανθρωποκτονία εκ προμελέτης...Όσο για το κράνος,ασχολίαστο...Ό,τι και να λέμε...τα όμορφα μυαλά όμορφα χύνονται στην άσφαλτο για να παραφράσω και την ταινία...Έχω ένα συνάδελφο στη δουλειά,έχει αγοράσει ένα XR1000 γιατί το ζαχάρωνε πολύ όπως λέει και δεν το φοράει ΠΟΤΕ μέσα στην πόλη...Του λέω έχεις γυναίκα,δυό παιδάκια,γιατί δεν το φοράς το κρανάκι;;; Η απάντησή του;;;; - Μέσα στην πόλη δεν τρέχω,άσε που φοβάμαι μην το γρατζουνίσω...
    Δηλαδη αν τον εκλειναν φυλακη τα παιδια θα ξαναζουσαν?Ο ανθρωπος αυτος εκανε ενα λαθος,νυσταζε η ηταν κουρασμενος προφανως και δεν ηθελε να συμβει κατι τετοιο,δηλαδη δεν επροκειτο για προμελετημενο φονο.Φιλε μου πεθαναν 2παιδια και 2 οικογενειες θα ζουν με μεγαλη δυσκολια, γιατι να καταστραφει πληρως και η ζωη ενος ακομα ανθρωπου (σε ενα βαθμο εχει ηδη καταστραφει) στελνοντας τον ισοβια.Δεν τον δικαιολογω αλλα καλο ειναι οι πραξεις μας να στοχευουν καπου.Αν αυτος ο στοχος ειναι η εκδικηση,τοτε πρεπει να κοιταξουμε καλυτερα μεσα μας.

  5. #5
    Δήλ. δικαιωλογείται;;;;;;; Αν νύσταζε ή κάτι άλλο, ας έπαιρνε ένα ταξάκι...
    Ασυγχώρητος πιστεύω.

  6. #6
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949

    Re: Re: Re: Θανατηφορο τροχαιο στην ΑΡΤΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
    Δηλαδη αν τον εκλειναν φυλακη τα παιδια θα ξαναζουσαν?Ο ανθρωπος αυτος εκανε ενα λαθος,νυσταζε η ηταν κουρασμενος προφανως και δεν ηθελε να συμβει κατι τετοιο,δηλαδη δεν επροκειτο για προμελετημενο φονο.Φιλε μου πεθαναν 2παιδια και 2 οικογενειες θα ζουν με μεγαλη δυσκολια, γιατι να καταστραφει πληρως και η ζωη ενος ακομα ανθρωπου (σε ενα βαθμο εχει ηδη καταστραφει) στελνοντας τον ισοβια.Δεν τον δικαιολογω αλλα καλο ειναι οι πραξεις μας να στοχευουν καπου.Αν αυτος ο στοχος ειναι η εκδικηση,τοτε πρεπει να κοιταξουμε καλυτερα μεσα μας.
    Εννοείται πως τίποτα δεν θα φέρει πίσω τα παιδιά, μάλλον δεν έγινα κατανοητός...Μια ερώτηση αρχικά, εσύ πως ξέρεις ότι ο οδηγός ήταν νυσταγμένος ή κουρασμένος; Πού ξέρεις ότι δεν ήταν κάποιος με ανύπαρκτη παιδεία και κυκλοφοριακή αγωγή του στύλ "οι δρόμοι μου ανήκουν" ;
    Βεβαίως και κανείς δε θέλει να σκοτώσει κάποιον, αλλά όταν παραβιάζεις το κόκκινο, κάνεις ξαφνικά αναστροφή και βγαίνεις χωρίς να κοιτάς, το κάνεις εν γνώσει σου,άρα αν σκοτώσεις κάποιον το κάνεις συνειδητά...Στόχος δεν είναι η εκδίκηση βέβαια, στόχος είναι ο παραδειγματισμός, η τήρηση του νόμου και ο σεβασμός της ζωής του άλλου που κρέμεται από αυτόν που κάνει τη στραβή...

  7. #7
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
    Δήλ. δικαιωλογείται;;;;;;; Αν νύσταζε ή κάτι άλλο, ας έπαιρνε ένα ταξάκι...
    Ασυγχώρητος πιστεύω.
    ΑΚΡΙΒΩΣ!!!! Το ότι σκότωσε δύο ανθρώπους δεν τον ξενύσταξε; Τους παράτησε κι έφυγε...Η δικαιολογία είναι τα έχασα,φοβήθηκα,δε μου έχει ξανασυμβεί και όλα μέλι γάλα,δικαιολογείται και η εγκατάλειψη αβοήθητου θύματος...

  8. #8

    Re: Re: Re: Re: Θανατηφορο τροχαιο στην ΑΡΤΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
    Εννοείται πως τίποτα δεν θα φέρει πίσω τα παιδιά, μάλλον δεν έγινα κατανοητός...Μια ερώτηση αρχικά, εσύ πως ξέρεις ότι ο οδηγός ήταν νυσταγμένος ή κουρασμένος; Πού ξέρεις ότι δεν ήταν κάποιος με ανύπαρκτη παιδεία και κυκλοφοριακή αγωγή του στύλ "οι δρόμοι μου ανήκουν" ;
    Βεβαίως και κανείς δε θέλει να σκοτώσει κάποιον, αλλά όταν παραβιάζεις το κόκκινο, κάνεις ξαφνικά αναστροφή και βγαίνεις χωρίς να κοιτάς, το κάνεις εν γνώσει σου,άρα αν σκοτώσεις κάποιον το κάνεις συνειδητά...Στόχος δεν είναι η εκδίκηση βέβαια, στόχος είναι ο παραδειγματισμός, η τήρηση του νόμου και ο σεβασμός της ζωής του άλλου που κρέμεται από αυτόν που κάνει τη στραβή...
    Δεν ξερω φιλε υποθετω,μπορει να ειναι και αυτο που λες απλα πιθανολογω στο πρωτο.Συν οτι(υποθετω παλι)τα παιδια με το r δεν θα πηγαιναν και με 50.Οντως οταν παραβιαζεις κοκκινο η στοπ το κανεις συνειδητα αλλα μπορει απλα να μην το αντιλιφθηκε δε ξερω.Απ την αλλη μπορει να ηταν και μεθυσμενος. ;/

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
    Δήλ. δικαιωλογείται;;;;;;; Αν νύσταζε ή κάτι άλλο, ας έπαιρνε ένα ταξάκι...
    Ασυγχώρητος πιστεύω.
    Εσυ οταν γυρνας κουρασμενος απο καπου θα προτιμησεις να παρεις ταξι ενω εχεις μεταφορικο?Ποσο μαλλον στην επαρχεια.Και την επομενη να γυρισεις να το ξαναπαρεις με ταξι και να ξαναγυρισεις σπιτι σου?Δηλαδη οτι εβγαλες μεροκαματο να σου φυγει σε ταξι.Μπορει και να γυρνανε τυφλα απο διασκεδαση τι να πω ,απλα προτιμω να κανω μια προσπαθεια να υπερασπιστω τον ανθρωπο αφου τα παιδια εφυγαν και πλεον δεν γινεται τιποτα.

  10. #10
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297

    Re: Re: Θανατηφορο τροχαιο στην ΑΡΤΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
    Πές μου ΜΙΑ, μόνο ΜΙΑ περίπτωση που κάποιος να έκανε αναστροφή ή πέρασε με κόκκινο,σκότωσε κάποιον και τον κλείσανε μέσα για ανθρωποκτονία εκ προμελέτης...
    Δεν υπάρχει καμία, γιατί αυτές οι περιπτώσεις ΔΕΝ είναι εκ προμελέτης, αλλά είναι εξ ΑΜΕΛΕΙΑΣ.

    Το θέμα δεν είναι αυτό, το θέμα είναι αν η επιβαλλόμενη σε αυτές τις περιπτώσεις ποινή είναι η ΣΩΣΤΗ ή όχι.

    Γιατί το να φας μια ποινή εξαγοράσιμη (γιατί αυτό τρως, εκτός και αν έχει ήδη μητρώο) ΔΕΝ νομίζω ότι προσφέρει τίποτα σε κανένα.

    Ας τους επέβαλν "κοινωνική εργασία", όπως π.χ. να σκουπίζουν για κανά μήνα στο ΚΑΤ για να βλέπουν κιόλας τί σημαίνει χτυπάω κάποιον,
    ας του υποχρέωναν για κάνα μήνα να πηγαίνουν σε σχολεία και να μιλούν για τις συνέπειες της απρόσεκτης οδήγησης
    όπως γίνεται σε άλλες χώρες
    και τότε -πιστεύω- κάτι θα μπορούσε να γίνει.


  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
    Εσυ οταν γυρνας κουρασμενος απο καπου θα προτιμησεις να παρεις ταξι ενω εχεις μεταφορικο?Ποσο μαλλον στην επαρχεια.Και την επομενη να γυρισεις να το ξαναπαρεις με ταξι και να ξαναγυρισεις σπιτι σου?Δηλαδη οτι εβγαλες μεροκαματο να σου φυγει σε ταξι.Μπορει και να γυρνανε τυφλα απο διασκεδαση τι να πω ,απλα προτιμω να κανω μια προσπαθεια να υπερασπιστω τον ανθρωπο αφου τα παιδια εφυγαν και πλεον δεν γινεται τιποτα.

    Αν έχανες τον αδερφό σου φίλε μου κατ' αυτόν τον τρόπο, δεν θα τα έλεγες αυτά.
    Θα τον δικαιολογούσες και τότε;; Φυσικά και όχι. Εκει θα σε πόναγε..
    Έτσι πρέπει να σκεφτόμαστε...αν θέλουμε να λεγόμαστε ανθρωποι. Και ναι, σου μιλάω ειλικρινά, προτιμώ να γαμήσω το μεροκάμματο, παρά την ζωή 2 ανθρώπων, έχουν μεγαλύτερη αξία απο 30?

  12. #12
    Αλλα 2 παληκαρια χαθηκαν.ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ

  13. #13
    κΑι ΤωΡα Τι...?? Το avatar του/της aisxos
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    69

    Re: Re: Re: Re: Re: Θανατηφορο τροχαιο στην ΑΡΤΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
    Δεν ξερω φιλε υποθετω,μπορει να ειναι και αυτο που λες απλα πιθανολογω στο πρωτο.Συν οτι(υποθετω παλι)τα παιδια με το r δεν θα πηγαιναν και με 50.Οντως οταν παραβιαζεις κοκκινο η στοπ το κανεις συνειδητα αλλα μπορει απλα να μην το αντιλιφθηκε δε ξερω.Απ την αλλη μπορει να ηταν και μεθυσμενος. ;/
    γιατι να μην προτρεχουμε.τον δρομο αυτον τον εχω κανει απειρες φορες..ορατοτητα υπαρχει αρκετη και απο τις δυο πλευρες.ειναι αρκετα μεγαλος δρομος.ωστοσο μια μοτοσυκλετα μπορει να μπει και με 200 στο στροφη εκεινη.προς θεου δεν λεω οτι ειναι σωστο αλλα προσπαθω να σας δειξω πως ειναι ο δρομος..
    ωστοσο το να παρατησεις καποιον στο δρομο θελει οχι ισοβια αλλα παραδειγματισμο!!νομιζω ολοι μας εαν ερθουμε στην περιπτωση εαν δικος ανθρωπος να χτυπηθει και να τον παρατησουν στο δρομο αβοηθητο τοτε οχι μονο εκδικηση θα ζηταμε..και για αυτο σας παρακαλω πριν μιλαμε να σκεφτομαστε πως εαν ηταν δικο μας ανθρωπος πως θα τα βλεπαμε τοτε.ο οδηγος του αυτοκινητου δεν ηταν μεθυσμενος ουτε τα παιδια.

  14. #14
    κΑι ΤωΡα Τι...?? Το avatar του/της aisxos
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    69
    1


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	τρα.jpg 
Προβολές:	1208 
Μέγεθος:	83,8 KB 
ID:	196509

  15. #15
    Καλο ταξιδι στα παιδια κ δυναμη στις οικογενιες τους.
    Το ατυχημα/δυστυχημα σαφως κ δεν ειναι εκ προθεσεως.
    Η εγκαταλειψη;
    Αυτο ειναι το σημειο που εγω επικεντρωνω κ οτι κ να μου πει καποιος δεν μπορει να μου αλλαξει αποψη, ειναι μετα απο σκεψη (νηφαλια η οχι, εινΙ αλλη συζητηση).
    Το πιθανοτερο ειναι να πηγαινε γρηγορα το ρ1 κ να μην ασχοληθηκε να ο οδηγος του αυτ/του κατα την εξοδο του απο το παγκινγκ. ΟΚ. Μετα; Κοβουμε λασπη και αφηνουμε δυο παλληκαρια στον δρομο;
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Θανατηφόρο τροχαίο στην Πάτρα
    από CHNA28 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2012, 13:40
  2. Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2008, 21:47
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2005, 22:40
  4. ΠΣΚ στην Άρτα (mini ταξιδιωτικό)
    από dimitrism στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2004, 14:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF