Σελίδα 37 από 41 ΠρώτοΠρώτο ... 2732333435363738394041 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 541 έως 555 από 605

Θέμα: Virago xv 400....το πηρα!!!

  1. #541
    τοποθετηση οι ανταπτορες του μπροστινου στην επανω τιμονοπλακα και θυληκωμα σιγα σιγα οι μπουκαλες μεσα σε αυτους.....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00612.jpg 
Προβολές:	345 
Μέγεθος:	83,6 KB 
ID:	223501
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  2. #542
    τωρα οι συσφιξεις μας!

    μπουκαλες με ανταπτορες

    ανταπτορες με πανω τιμονοπλακα

    κατω τιμονοπλακα με μπουκαλες....

    Παρουσιαστηκε επισης ενα μικρο ''θεματακι'' με το σωληνακι του φρενου.
    Επειδη το πιρουνι ΕΠΙΜΗΚΥΝΘΗΚΕ το σωληνακι πλεον ηταν κοντο και δεν εφτανε στην δαγκανα.....

    ...ηταν ομως κοντο η?....


    χε χε χε!

    ...οταν το αντικατεστησα πριν μερικους μηνες με σωληνακι υψηλης πιεσης , φροντισα και εβαλα ενα καινουργιο 6 cm πιο μακρυ!

    ...απο την αρχη που customαριζα το xv ηθελα να σηκωσω το μπροστινο οποτε επεσα μεσα στην προβλεψη μου!

    ... απλα αλλαχθηκε η γωνια στο ρακορ , και περαστηκε απο διαφορετικο σημειο το σωλληνακι!...εξαερωση και τελος!!ΟΛΑ ΟΚ!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00613.jpg 
Προβολές:	341 
Μέγεθος:	91,5 KB 
ID:	223502
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  3. #543
    και ιδου!

    ..ακομα δεν φαινεται καλα βεβαια , εχω λιγη δουλεια ακομα να κανω στο γκαραζ....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00614.jpg 
Προβολές:	344 
Μέγεθος:	83,9 KB 
ID:	223503
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  4. #544
    ...η οποια δουλεια ειχε να κανει με επαναπροσδιορισμο των φαναριων και της βασης τους , την αφαιρεση του sissy bar (επιτελους επεισα και την γυναικα!) , και κατι αλλα ''ψιλα''....

    εδω στην πρωτη βολτα!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc05694.jpg 
Προβολές:	339 
Μέγεθος:	88,1 KB 
ID:	223504
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  5. #545
    αλλαξε αρκετα ε? :rotflmao:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc05696.jpg 
Προβολές:	338 
Μέγεθος:	66,9 KB 
ID:	223505
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  6. #546
    το αποτελεσμα ειναι οπως υπολογιζα αρχικα οτι θα βγει!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5698 smaller1.jpg 
Προβολές:	338 
Μέγεθος:	65,1 KB 
ID:	223506
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  7. #547
    ...επειδη περασε ο καιρος , βαζω μια φωτογραφια ''πριν & μετα'' για να ειναι εμφανεστερες οι αλλαγες που εγιναν....

    οριστε πως ηταν το μηχανακι οταν το πηραμε με την ιωαννα και πως ειναι σημερα μετα απο περισσοτερες απο 400 ωρες δουλειας πανω του....

    πως ξεκιναμε και που καταληγουμε...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	πριν & μετα (23-3-2011).jpg 
Προβολές:	334 
Μέγεθος:	80,1 KB 
ID:	223507
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  8. #548
    Κούκλα, αλλά....



    ρε γ@μwτο πως θα περάσεις κτέο τώρα;;;;;

  9. #549
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
    ρε γ@μwτο πως θα περάσεις κτέο τώρα;;;;;

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cebbceb1ceb4cebfcebcceb1.jpg 
Προβολές:	332 
Μέγεθος:	12,1 KB 
ID:	223508
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  10. #550
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
    Κούκλα, αλλά....



    ρε γ@μwτο πως θα περάσεις κτέο τώρα;;;;;


    κτεο?

    εχω συννενοηθει με το υπουργειο συγκοινωνιων...απλα πραγματα...

    ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ- ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΜΟΥ- ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΛΕΝΞΕΙ!!

    .....ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΠΑΩ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΚΑΝΕΝΟΣ!!!

    Θα μου στειλουν το χαρτι σπιτι και 500€ για την ενοχληση και ειμαστε οκ!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  11. #551
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215


    Για τη δουλειά σου και το μεράκι σου!

    Από συμπεριφορά πως ήταν μετά την επιμήκυνση των καλαμιών; Όχι επειδή άλλαξε η κάστερ, προφανώς θα έγινε λιγότερο ευκίνητο το μηχανάκι, εννοώ από άποψη ασάφειας στο μπροστινό ή τζόγων κλπ.

    Για καθαρά αισθητικό θέμα, δεν θα ήταν καλύτερα οι αντάπτορες να κατέβαιναν άλλους πέντε πόντους μέχρι την κάτω τιμονόπλακα;
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

  12. #552
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
    κτεο?

    εχω συννενοηθει με το υπουργειο συγκοινωνιων...απλα πραγματα...

    ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ- ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΜΟΥ- ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΛΕΝΞΕΙ!!

    .....ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΠΑΩ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΚΑΝΕΝΟΣ!!!

    Θα μου στειλουν το χαρτι σπιτι και 500€ για την ενοχληση και ειμαστε οκ!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Κατάλαβα.











    ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΓΚΑΛΟ, ΤΑ ΦΑΓΑΤΕ Ε;





    ΕΔΙΤ : Και το "ελένξει" γράφεται "ελέγξει".

    Μη γ@μάμε το υπέροχο επιστημονικό αυτό φόρουμ.

  13. #553
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
    κτεο?

    εχω συννενοηθει με το υπουργειο συγκοινωνιων...απλα πραγματα...

    ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ- ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΜΟΥ- ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΛΕΝΞΕΙ!!

    .....ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΠΑΩ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΚΑΝΕΝΟΣ!!!

    Θα μου στειλουν το χαρτι σπιτι και 500€ για την ενοχληση και ειμαστε οκ!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Ενδιαφερουσα αποψη μπορω να πω....... :rotflmao:

    Ωραια η δουλεια με τις προεκτασεις !!
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  14. #554
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio


    Για τη δουλειά σου και το μεράκι σου!
    thanx φιλος!




    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
    ..Από συμπεριφορά πως ήταν μετά την επιμήκυνση των καλαμιών; Όχι επειδή άλλαξε η κάστερ, προφανώς θα έγινε λιγότερο ευκίνητο το μηχανάκι, εννοώ από άποψη ασάφειας στο μπροστινό ή τζόγων κλπ.
    για την συμπεριφορα σου παραθετω αυτο που εχω γραψει παλιοτερα σε αλλο site
    Αναλυω καποιες σκεψεις και τις αλλαγες που ηρθαν σε αισθηση και συμπεριφορα με αυτην την μετατροπη:

    ... μπορω να πω οτι η μοτοσυκλετα εχει αλλαξει δραμματικα....

    ...απο την μια εχασε σε οδηγικη συμπεριφορα καθως ανυψωθηκε αισθητα το μπροστινο.....
    ...απο την αλλη τα νεα ποτηρια και το πιο σφιχτο πιρουνι την βελτιωσε....

    ...μπαχαλο!


    Αυτη η ανυψωση αλλαξε την μοτοσυκλετα 100%.
    οι κυριοτερες αλλαγες που εντοπιζονται μονομιας ειναι:

    α) το υψος της απο το εδαφος το οποιο ηταν αρκετα χαμηλο , οποτε απο οπτκης πλευρας αυτη η μετατροπη ειναι αποδεκτη...
    Το μονο που με προβληματιζει ειναι το stand το οποιο τωρα στηριζει την μοτοσυκλετα σε υπερβολικα ''ξαπλα'' θεση (κατι που το περιμενα βεβαια) , και θα χρειαστει να βρω λυση συντομα πριν κανει κανα ''κρακ'' και σκασει ολη η μηχανη κατω...

    β) Η γεωμετρια της μοτοσυκλετας.....η μοτοσυκλετα εχει σηκωθει και συναμα εχει μακρυνει το μεταξονια , εχει μεγαλωσει η γωνια καστερ οπως εχει μεγαλωσει και το ιχνος τρεϊλ!
    Oλα αυτα συνθετουν μια πολυ πιο ΑΡΓΗ γεωμετρια.....(στο virago!.....δηλαδη ποιος νοιαζεται?...)
    ...''κοψοραψιματα'' και πειραματισμοι που δεν θα τολμουσα ποτε σε μια supersport.......μεγαλο σχολειο! οι διαφορες βιδα με την βιδα σε καθε μετατροπη ειναι αισθητες κατα πολυ!.....βοηθαει στο να κατανοησει κανεις τι ρολο παιζει καθε εξαρτημα (απλα μετατρεποντας-ρυθμιζοντας-επισκευαζοντας-καταστρεφοντας το!)




    γ) Η θεση οδηγησης....οταν λεω οτι το μπροστινο εχει ανυψωθει , δεν το λεω για πλακα....μιλαμε για +6cm , βαλε και την εξαλειψη του sag , η φαση ειναι λες και καβαλαω ξενο μηχανακι....
    Τεσπα το αποτελεσμα αυτης της αλλαγης ειναι οχι τοσο εμφανισιακο , αλλα κυριως σε αισθηση! ~(για chopper μιλαμε παντα!)~

    .....Η αληθεια ειναι οτι η οδικη συμπεριφορα στο συνολο αλλαξε προς το χειροτερο...
    Αν και η κατασκευη των προσθηκων του μπροστινου ειναι πολυ μελετημενη και στιβαρη , οι επιδρασεις της εχουν να κανουν με τις αλλαγες που εφερε στην γεωμετρια και οχι με ''κλυδωνισμους'' και ''τζογους''
    ...τετοια φαινομενα ΔΕΝ υπαρχουν!

    αναμενομενο βεβαια καθως πριν αποφασισω για αυτην την μετατροπη ημουν βεβαιος οτι η επιδραση της δεν θα μπορουσε να ειναι παρα μονο αρνητικη....


    βεβαια επαναλμβανω οτι το θεμα στις μοτοσυκλετες αυτου του ειδους δεν ειναι τα γρηγορα γυρολογια , αλλα η εμφανιση και η αισθηση.....ενας τομεας στον οποιο πηρα το αποτελεσμα που ηθελα (με τα δεδομενα μεχρι στιγμης).

    ...μεγαλη πλακα εχει η μετακινηση της αποτελεσματικοτητας των φρενων....(αυτο δεν το περιμενα!)
    Η αποτελεσματικοτητα του μπροστινου φρενου εχει μειωθει αισθητα , ενω το πισω φρενο δειχνει λες και απεκτησε επιπλεον δυναμη!
    ...στην αρχη νομιζα οτι ηταν ιδεα μου , αλλα εκανα μερικες δοκιμες αποκλειστικα για αυτη την αιτια και τελικα το επιβεβαιωσα....
    Οσο ''κουφο'' και αν ακουγεται , ειναι πραγματικοτητα , και μαλιστα εχει μια ΑΠΟΛΥΤΑ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ!

    oι μοτοσυκλετες με μακρια μεταξονια τεινουν να εχουν πολυ πιο αποτελεσματικα πισω φρενα απο αυτες με κοντυτερα ( πχ τα πολυ ''κοντα'' supersport εχουν το πισω φρενο για σχεδον διακοσμητικους λογους...)
    ...και βεβαια οπως ειπα πρωτυτερα το μεταξονιο στο virago επιμηκυνθηκε.....χα!

    Επισης η ανυψωση της μοτοσυκλετας εμπρος , σε συνδυασμο με το χαμηλωμα που εκανα παλιοτερα πισω , μετατοπισε τον αξονα του κεντρου βαρους προς τα πισω αποφορτιζοντας τον εμπρος τροχο και επιβαρυνοντας τον πισω....ελαχιστα μεν , αντιληπτα δεν!

    επιπλεον η σκληροτερη αναρτηση εμπρος επεδρασε αρνητικα στην ''αισθηση'' του εμπροσθιου φρενου κατι που αξιζει να σημειωθει καθως μιλαμε για την μειωμενη αποτελεσματικοτητα του...

    ...βεβαια αυτες οι παρατηρησεις δεν θα εμπαινα στον κοπο να τις κανω , η ακομα χειροτερα δεν θα μου γινοντουσαν ιδιαιτερα ''αισθητες'' αν δεν οδηγουσα επι πολλα ετη ss & st κατασκευες , μια κατηγορια οπου το ζητουμενο ειναι η αποδοση και οχι η εμφανιση...

    ....για να μετατραπει το xv επρεπε να αντιστρεψω αυτο το σκεπτικο 180 μοιρες και να αφησω τις σουπερσπορταδικες μου καταβολες σε ενα σωληνακι υψηλης και τιποτα αλλο....

    Ειναι μερικες φορες που κατα την διαρκεια μια μετατροπης , ακουω τον supersportακια μεσα να μου λεει: ''...τι κανεις εκει ρεεεεεεεεεε???...''
    .... αλλα συνεχιζω (συνηθως) απτοητος καθως ξερω με ΤΙ μοτοσυκλετα εχω να κανω και ΠΩΣ θελω να την μετατρεψω!

    ...παρολο το οδηγικο χαλι που δημιουργησα δηλωνω οτι πετυχα τον σκοπο μου και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το αποτελεσμα....
    Ξεχναω οτι ξερω ......οτι μαθαινα τοσα χρονια .........ανεβαινω στο xv και παω τσαρκες.........




    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio

    Για καθαρά αισθητικό θέμα, δεν θα ήταν καλύτερα οι αντάπτορες να κατέβαιναν άλλους πέντε πόντους μέχρι την κάτω τιμονόπλακα;
    το σκεφτηκα αυτο , αλλα θα ειχε ενα ''θεματακι στην τοποθετηση....αν ερχοντουσαν ''προσωπο'' μεχρι την κατω πλακα , για να τοποθετηθουν θα επρεπε να γυρισουν οι πλακες αναποδα στον σταυρο ωστε να περασουν απο κατω και μετα να ξαναερθουν στα ισια τους για να περασουν τα καλαμια ....

    ...δεν ειναι κατι σπουδαιο , αλλα ειπα να το κανω ετσι οπως το βλεπεις ωστε να ειναι πιο απλοποιημενο.
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  15. #555
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!

    ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ Virago ΕΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ ΖΗΜΙΑ!!!

    (...σαν να λεμε το πρωτο του δοντακι!)

    Πραγματικα ειμαι πολυ ευτυχισμενος!....το μηχανακι κλεινει σε λιγο καιρο 1 χρονο στην κατοχη μου , ειναι μοντελο 1989 (22 ετων) και οι προκατοχοι δεν εδειξαν να εχουν την παραμικρη ιδεα απο συντηρηση......
    .....ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ!!

    ...ασε που ο κυβισμος του αφορα μια κατηγορια μοτοσυκλετων οι οποιες ''παρα-εισηχθησαν'' (εκεινη την εποχη) στοιβαγμενες σε container η μια πανω στην αλλη!
    ...οτι λειτουργουσε πουλιοταν , οτι δεν λειτουργουσε κοβοταν για ανταλλακτικα.....

    ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ?...ΔΕΝ ΣΚΟΠΕΥΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΔΗΛΑΔΗ???


    Τεσπα στο θεμα μας!
    Το μηχανακι εχει +65.000 χλμ , και οι μονες συντηρησεις που εχει δεχτει ειναι απο τα δικα μου τα χερια...(απ'οτι δειχνουν τα πραγματα).
    Επισης απο τα δικα μου τα χερια εχει υποστει βαρυτατο customizing , αλλα οχι ιδιαιτερες βελτιωσεις σε λειτουργικα θεματα , και περα απο ενα σετ εξατμισεων δεν εχω πειραξει στον κινητηρα το παραμικρο!

    Παρολα αυτα το χρησιμοποιω σχεδον καθημερινα , ειδικα στις αρχες πηγαινα με αυτο στην δουλεια μου στους κακοτραχαλους κωλοδρομους στον απροπυργο , και εχω κανει και 3 μικρα ταξιδακια....(μεσα στην πολη δεν τρεχω ποτε)

    Ποτε δεν μου εχει ζητησει το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ!.....ακομα και οταν διαπιστωσα οτι τα μπροστινα του μεσα αντι για λαδι ειχανε ΛΑΣΠΗ , ακομα και οταν κοιταξα το διαφορικο και ειδα οτι δεν υπηρχε σταλα βαλβολινης μεσα , αυτο λειτουργουσε αδιαμαρτυρητα!!...οσοι εχουν διαβασει ολο το θρεντ που εχω αναρτησει το ξερετε ηδη!





    ....χμμμμ..



    ...ολα αυτα μεχρι την παρασκευη που μας περασε......
    το μηχανακι παει! ....... ΧΑΛΑΣΕ!!

    Ειχαμε παει με το xv με την joan σε μια μοτοσυναντηση και μετα φυγαμε μια μικρη παρεα και τσιμπησαμε κατι στoν ρεντη....
    Στην επιστροφη μολις παρκαρα το μηχανακι παρατηρησα οτι ειχαν αποδυναμωθει ΠΟΛΥ τα φωτα και αμεσως μετα εσβησε...
    πατησα την μιζα ...ΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ......ΤΙΠΟΤΑ!

    Σαββατο πρωι φορτισα την μπαταρια και εδειξε οτι εχει λιγη ''ζωη'' ακομα....σκεφτηκα να το παρακολουθησω λιγες μερες και αν δεν αντεξει τωρα που ζεστανε ο καιρος και δεν εχει υγρασιες , να παω να παρω μια καινουργια....
    Η μπαταρια αντεξε με αυτην την φορτιση εως την περασμενη δευτερα το βραδυ! (..παλι βραδυ ε?..χμμμ)

    ......παλι τα ιδια , παλι αδυναμα φωτα , παλι μολις παρκαρα στην καφετερια δεν ειχε δυναμη να γυρισει την μιζα....
    ....''δεν γ@μιεται'' σκεφτηκα!....θα το βαλω σπρωχτο και θα παω αυριο να παρω μια μπαταρια να τελειωνει το εργο....και καθισα με την παρεα μου και απολαυσα το καφεδακι.

    Οταν ηταν η ωρα να φυγουμε , το μηχανακι ειχε κρυωσει (οπως και η μπαταρια) , και η μιζα γυρισε ραθυμα μεν , αλλα αρκετα ωστε να εκκινηθει το μοτερ.....

    Γυρισα στο γκαραζ με τον dashmod και καναμε μερικους ελεγχους (στις 02:00 το βραδυ)!

    To πρωτο πραγμα που σκεφτεται κανεις ειναι οτι κακαρωσε η μπαταρια....ΑΜ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ!!!

    ειχα την υποψια οτι δεν ειναι απλα η μπαταρια πεσμενη...και τις δυο φορες που η μοτοσυκλετα εμεινε απο ρευμα , ηταν μετα απο ΧΡΗΣΗ..(βραδυ με αναμενα φωτα)......

    Μετρησαμε το βολταζ με το μοτερ εν κινησει και εδειχνε σκαρτα 12 volt...
    ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ???
    Σημαινει οτι το μηχανακι ΔΕΝ ΦΟΡΤΙΖΕΙ!!!


    Αρα= ανορθωτης ή περιελιξη (τα δυο πιθανοτερα!)
    ..οσο παλια μπαταρια και να εχεις , την ωρα που θα λειτουργει ο κινητηρας θα δειχνει 13,5-14 volt!...απλα δεν θα ειναι ικανα τα στοιχεια πλεον να διατηρησουν την χωρητικοτητα της μπαταριας.....οποτε παει για φουντο!

    anyway!.....ξανα λοιπον στο γκαραζ απο το πρωι της τριτης (αυτη τη φορα με περιμενε απ' εξω ο κωστας) , να βρω εναν ανορθωτη που εχω φυλαξει απο virago 250 , και να παω απο εναν ηλεκτρολογο να τον βαλουμε πανω (αν ηταν αυτη η ζημια) , αλλιως να τσεκαρουμε την γεννητρια...(που δεν εχω ανταλλακτικο)...χμμμμμ!!

    καταλυτικη βεβαια για σημερα η παρουσια του κωστα....

    -''δεν βαζεις εσυ ρε μaλακα τον ανορθωτη?..μπορει να ταιριαζει ετσι οπως ειναι!''

    -''λες?''

    -''λεω''

    -''φτιαξε καφε και ξεκιναμε παρεα!''


    ΛΟΙΠΟΝ!!!

    ΛΟΙΠΟΝ ΛΕΩ!!!

    Οπως λυσαμε το αριστερο καπακι για να ξεφισαρουμε τον ανορθωτη , πεφτει το ματι μας στην ΑΣΦΑΛΕΙΑ του....Οπως ολοι σχεδον οι ανορθωτες ετσι και στο μηχανακι μου η ασφαλεια του ανορθωτη ΔΕΝ ειναι στο ασφαλειοκουτι , αλλα σε ενα ξεχωριστο (δικο του) κουτακι με δυο ακροδεκτες....

    πως ητανε?
    20 αμπερ ΚΑΡΒΟΥΝΙΑΣΜΕΝΟΥ ΠΑΞΙΜΑΔΙΟΥ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ?


    ΔΕΙΤΕ!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc05787.jpg 
Προβολές:	297 
Μέγεθος:	56,1 KB 
ID:	223715
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

Παρόμοια θέματα

  1. το πηρα το kle 400
    από gregogti στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2013, 17:44
  2. Το Πηρα!!!
    από pablack στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2004, 12:07
  3. Το Πηρα Το Πηρα!!!!!
    από BIKENEST στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 14:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF