Σελίδα 38 από 41 ΠρώτοΠρώτο ... 28333435363738394041 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 556 έως 570 από 605

Θέμα: Virago xv 400....το πηρα!!!

  1. #556
    ...δεν συζηταμε βεβαια πως βγηκε η ασφαλεια απο μεσα.....επισης καρβουνιαστηκαν οι ακροδεκτες μεσα στο ασφαλειοκουτι και ''αρπαξε'' και το πλαστικο!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc05788.jpg 
Προβολές:	365 
Μέγεθος:	52,8 KB 
ID:	223716
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  2. #557
    το προβλημα επιλυθηκε απλα και γρηγορα με χαρες και με τραγουδια!

    πεταχτηκε ο κωστας να παρει ψωμι , δυο ασφαλειοκουτια και 3-4 ''εικοσαρες'' ασφαλειες (αν και ειχα spare)......

    ...το ενα κουτι μπηκε επανω με την νεα ασφαλεια , το δευτερο για να υπαρχει!

    κοστος: 5€!

    αρε virago!....Με μαδησες!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc05789.jpg 
Προβολές:	366 
Μέγεθος:	62,2 KB 
ID:	223717
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  3. #558
    Ο λογος που καρβουνιαστηκε ετσι το ασφαλειοκουτι ειναι πιθανοτατα η κακη επαφη ενος η και των δυο θυληκων ακροδεκτων , καθως ειχαν ανοιξει και ειχαν τζογο με τους αρσενικους ακροδεκτες....


    μια κακια επαφη με τετοιο αμπεραζ δημιουργει σπινθηρισμους.....δηλαδη καταλαβατε γιατι ξεροψηθηκε το κακομοιρο!

    Τους ''πατησα'' λιγο με ενα πενσακι , εβαλα λιγο σπρευ και ολα καλα!

    το μηχανακι πηρε μπροστα και στο ρελαντι εδειχνε 13,6 volt , αν ανεβαζα ελαχιστες στροφες πηγαινε στο ''κανονικο'' 14!!

    (..που σημαινει οτι περιελιξη-μαγνητες-ανορθωτης-καλωδιωση ειναι ok!)
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  4. #559
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  5. #560
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Απίστευτο...


    Πως θα συνέλθεις ψυχολογικά από αυτό το σοκ?

    :hypnotize :hypnotize
    "Qu ils mangent de la brioche"

  6. #561
    Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
    ....Πως θα συνέλθεις ψυχολογικά από αυτό το σοκ?

    :hypnotize :hypnotize
    θα τα καταφερω σταυρο......

    ...τελικα η μπαταρια δεν ειχε τιποτα οποτε το ανειπωτο οικονομικο ρηγμα των 5€ που ανοιξε στην τσεπη μου υπερκαλυφθηκε απο τα 40€ που γλυτωσα απο την μπαταρια...


    ...θα επιζησω ρε φιλε!:rotflmao:
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  7. #562
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
    θα τα καταφερω σταυρο......

    ...τελικα η μπαταρια δεν ειχε τιποτα οποτε το ανειπωτο οικονομικο ρηγμα των 5€ που ανοιξε στην τσεπη μου υπερκαλυφθηκε απο τα 40€ που γλυτωσα απο την μπαταρια...


    ...θα επιζησω ρε φιλε!:rotflmao:
    και με το .... σοκ του ότι τελικά ............. δεν χαλάει
    (πάνω μάλιστα που χάρηκες ότι ... χαλάει) τί θα κάνεις;;;;;;;




  8. #563
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
    και με το .... σοκ του ότι τελικά ............. δεν χαλάει
    (πάνω μάλιστα που χάρηκες ότι ... χαλάει) τί θα κάνεις;;;;;;;



    μηδενα προ του τελους μακαριζε!....ενδεχομενως καποια στιγμη να κανει ΜΠΑΜ!!!:rotflmao:

    Κατσε να κανω και μια αναφορα στο κοστος που εχω να κανω καιρο......(περιλαμβανει τα τελευταια εξοδα σε μπροστινα , τα ρουλεμαν και την ζημια των 5€)
    Γενικα σαν συνολο οτιδηποτε ξοδεψα απο λαδια/αναλωσιμα/μετατροπες εως και την παραμικρη βιδα χωρις βεβαια την αγορα της μοτοσυκλετας.


    edit3): 17/4/11 κοστος 908€
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  9. #564
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    σημερα ζεφο

    πηρα το θρεντ σου μονοκοπανια..
    αποψεις κι αμα με εχεις χεσμενο δεν θα παρεξηγηθω..
    θα συμφωνησω με πολλους για το χρωμα.. ποτε δεν το συμπαθησα σε τιποτε τροχοκινουμενο...
    σκεψου ολα να ηταν ιδια ακομα και οι ριγες αλλα το χρωμα μαυρο.. ξερεις ποσο πιο γιαλιστερα θα ηταν τα νικελ?? λογω αντιθεσης.. χωρια οτι πανω στο μαυρο καθρεφτιζονται κιολας..
    επισης δεν μου αρεσαν ποτε αυτα τα ψεφτικα φιλτροκουτια των βιραγκο... βγαλτα πασα μου κι αμολα δυο χοανες τουμπανα να παρει κακια το μοτορι..

    αλλη παρατηρηση και θετικη.. ρε μπαγασα ριχνεις πολυ χαμαλικι που αποδιδει.. στα γυαλισματα θα σου προτεινα 2 αλοιφες μια ειναι η sonax κι η αλλη η autoglymm metal polish. κι οι δυο θα σε εκπληξουν με το ποσο λιγοτερο τριψιμο θα χρειαστεις.. κανουν θαυματα και μονο με 800αρι να το εχεις περασει.. και εννοιειται μονο με μαλακη βουρτσα.. εγω δεν ειχα λεφτα για σκληρη δυστυχως..

    παμε παλι στα αρνητικα
    ρε συ το βερνικι γιατι το χαλασες τριβοντας?????????????????????????????????????? δεν γυαλιζε απο μονο του? τοτε εχει προβλημα.. δεν ειμαι και 1000% σιγουρος ρωτα τον lspiros και sv9ck αλλα νομιζω πως αυτο που κανεις ειναι εντελως λαθος και σιγουρα χαλασες την ποιοτητα σε βαθος χρονου..

    θετικα παλι..αυτο με τα φωτα πιοο ψηλα λεει.. και δειχνει και πιο μακρυ το πιρουνι της... ωπα εφτασα και στην πατεντα της επιμηκυνσης.. ρε συ ζεφο οτι και να πεις εμενα δεν με πειθουν οι δυο εξωτερικες βιδες συσφιξης.. και ειδικα οταν η κατω τιμονοπλακα ειναι με μονο μια βιδα..εχω δει εδω μεσα καποιου την πατεντα για επιμηκυνση σε TDM αν θυμαμαι καλα με προσθηκες που βιδωναν μεσα στο πασο της ταπας του καλαμιου.. αν κι ειμαι εναντια ξεκαθαρα σε τετοιες πατεντες για λογους ασφαλειας.. δεν ξανακοιταμε τι καλαμια να ταιριαξουμε απο αλλο μηχανακι? custom enduro??? λογικα μας ενδιαφερει αρχικα η διαμετρος και το μηκος.. μπορει πχ [χ λεω απο steed να κανουν και να ειναι πιο μακριες..


    και με το .... σοκ του ότι τελικά ............. δεν χαλάει
    (πάνω μάλιστα που χάρηκες ότι ... χαλάει) τί θα κάνεις;;;;;;;

    θα παρει ενα ιταλικο να σωθει.. εμας το piaggio liberty 20006 μοντελο με 13000κμ παντως δεν στελενει καθολου ρευμακαι δεν ειναι απο ασφαλεια.. παρε ενα κι εσυ να εχεις να φτιαχνεις..


    καλες μετατροπες φιλε..

    ΥΓ. αφου ρε μπαγασα το εχεις με τις βαφες γιατι δεν το κανειες μαυροι?? ε?
    ε?
    ε??

  10. #565

    Re: σημερα ζεφο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    ...
    ΥΓ. αφου ρε μπαγασα το εχεις με τις βαφες γιατι δεν το κανειες μαυροι?? ε?
    ε?
    ε??

    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΑΥΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!...ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!

    ΑΜΑΝ ΠΙΑ!

    ΝΙΣΑΦΙ!!



    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  11. #566
    ...αυριο θα σου απαντησω επιμερους σε καθε ζητημα που εθεσες...

    τωρα κανει νυστα!
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  12. #567
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    ειχες και εσυ την γυναικα να σου θετει ολα τα ερωτηματα μεταμεσονυκτια??? χαχαχαχα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  13. #568

    Re: σημερα ζεφο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    πηρα το θρεντ σου μονοκοπανια..
    αποψεις κι αμα με εχεις χεσμενο δεν θα παρεξηγηθω..
    θα συμφωνησω με πολλους για το χρωμα.. ποτε δεν το συμπαθησα σε τιποτε τροχοκινουμενο...
    σκεψου ολα να ηταν ιδια ακομα και οι ριγες αλλα το χρωμα μαυρο.. ξερεις ποσο πιο γιαλιστερα θα ηταν τα νικελ?? λογω αντιθεσης.. χωρια οτι πανω στο μαυρο καθρεφτιζονται κιολας..
    επισης δεν μου αρεσαν ποτε αυτα τα ψεφτικα φιλτροκουτια των βιραγκο... βγαλτα πασα μου κι αμολα δυο χοανες τουμπανα να παρει κακια το μοτορι..
    σχετικα με το χρωμα εχω αναφερθει πολλες φορες ηδη , περα απο καποιους συγκεκριμενους λογους που με οδηγησαν σε αυτην την επιλογη...........ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ!
    (....βεβαια δεν αποκλειεται να το ξαναβαψω στο μελλον κατι διαφορετικο....)







    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    ..αλλη παρατηρηση και θετικη.. ρε μπαγασα ριχνεις πολυ χαμαλικι που αποδιδει.. στα γυαλισματα θα σου προτεινα 2 αλοιφες μια ειναι η sonax κι η αλλη η autoglymm metal polish. κι οι δυο θα σε εκπληξουν με το ποσο λιγοτερο τριψιμο θα χρειαστεις.. κανουν θαυματα και μονο με 800αρι να το εχεις περασει.. και εννοιειται μονο με μαλακη βουρτσα.. εγω δεν ειχα λεφτα για σκληρη δυστυχως..
    θα δοκιμασω αυτα που λες στην πρωτη ευκαιρια.....αν και με την autosol που χρησιμοποιω ειμαι πολυ ικανοποιημενος....






    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    .....παμε παλι στα αρνητικα
    ρε συ το βερνικι γιατι το χαλασες τριβοντας?????????????????????????????????????? δεν γυαλιζε απο μονο του? τοτε εχει προβλημα.. δεν ειμαι και 1000% σιγουρος ρωτα τον lspiros και sv9ck αλλα νομιζω πως αυτο που κανεις ειναι εντελως λαθος και σιγουρα χαλασες την ποιοτητα σε βαθος χρονου..

    σε βαθος χρονου?
    ....πριν κανα 2μηνο μου εφυγε ενα σφυρι απο το στυλιαρι προς τα πισω (κινητογραφικο γελιο λεμε!)...και κοπανησε πανω στο φτερο του xv.....παγωσε το αιμα μου!
    ...ελα να βρεις το σημαδι που εγινε.....(αν το βρεις θα σου χαρισω το μηχανακι!)
    ...επισης μεσα στο γκαραζ εφυγε κατω μια στιβα με ελαστικα και το ''πανω-πανω'' κατεληξε στο δεξι πλαϊνο καπακι του virago.....αφησε μια μαυριλα γ@μησε τα!....περασα με χοντρη αλοιφη να την βγαλω και να δω αν υπαρχει ζημια...αλλα ΤΙΠΟΤΑ!
    ......Θελω να καταληξω οτι δεν εχει κανενα προβλημα το βαψιμο του....και πολυ καλο ειναι μαλιστα!





    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    ...θετικα παλι..αυτο με τα φωτα πιοο ψηλα λεει.. και δειχνει και πιο μακρυ το πιρουνι της... ωπα εφτασα και στην πατεντα της επιμηκυνσης.. ρε συ ζεφο οτι και να πεις εμενα δεν με πειθουν οι δυο εξωτερικες βιδες συσφιξης.. και ειδικα οταν η κατω τιμονοπλακα ειναι με μονο μια βιδα..εχω δει εδω μεσα καποιου την πατεντα για επιμηκυνση σε TDM αν θυμαμαι καλα με προσθηκες που βιδωναν μεσα στο πασο της ταπας του καλαμιου.. αν κι ειμαι εναντια ξεκαθαρα σε τετοιες πατεντες για λογους ασφαλειας.. δεν ξανακοιταμε τι καλαμια να ταιριαξουμε απο αλλο μηχανακι? custom enduro??? λογικα μας ενδιαφερει αρχικα η διαμετρος και το μηκος.. μπορει πχ [χ λεω απο steed να κανουν και να ειναι πιο μακριες..
    ΧΜ ΧΜ ΧΜ!
    ....εξηγω αρκετα αναλυτικα οτι τα καλαμια ''χωνευουν'' αρκετα βαθια μεσα στις προσθηκες και οτι εχουν ΜΗΔΕΝΙΚΟ τζογο.....

    ...σαν μετατροπη δεν ειναι και οτι καλυτερο για την οδηγησιμοτητα , αλλα μιλαμε για ενα V2 400cc......(!)....προσανατολισμενο να ''δειχνει'' και οχι για να κανει γυρους στην πιστα....






    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    ....και με το .... σοκ του ότι τελικά ............. δεν χαλάει
    (πάνω μάλιστα που χάρηκες ότι ... χαλάει) τί θα κάνεις;;;;;;;
    ...αστα να πανε φιλε!....ΚΑΤΑΡΑ!!!:rotflmao:





    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    καλες μετατροπες φιλε..

    ευχαριστω φιλε!
    ΕΠΙΣΗΣ!!
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  14. #569
    ...μπορει να αφηνω ενα εξαρτημα στο μηχανακι μισοτελειωμενο η με καποιο αποτελεσμα το οποιο δεν με ικανοποιει , αλλα στην ουσια δεν ησυχαζω.....


    Πριν μερικους μηνες προσπαθουσα να βαψω ''νικελ'' (ανεπιτυχως) μερικα εξαρτηματα....


    Ειχα βουρτσαρει την τιμονοπλακα μου και ηθελα κατι αναλογο με την βιδα του σταυρου......δοκιμασα με νικελ βαφη και βγηκε ετσι:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc03734.jpg 
Προβολές:	295 
Μέγεθος:	18,9 KB 
ID:	224875
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  15. #570
    περα απο το ασχετο αποτελεσμα , η βαφη δεν αντεξε στο 22αρι γερμανοπολυγωνο και ''πληγιαστηκε'' κατα διαστηματα που χρειαστηκε να μαστορεψω...


    ουσιαστικα η λυση ηταν μπροστα στα ματια μου , απλα δεν την εβλεπα....




    εξελισσομεθα!

    ξεβαψα το χρωμα με remover , περασα με ενα 1000αρακι ντουκοχαρτο και γυαλισα με βουρτσα για μεταλλα!

    ιδου!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc05945.jpg 
Προβολές:	295 
Μέγεθος:	32,0 KB 
ID:	224876
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

Παρόμοια θέματα

  1. το πηρα το kle 400
    από gregogti στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2013, 17:44
  2. Το Πηρα!!!
    από pablack στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2004, 12:07
  3. Το Πηρα Το Πηρα!!!!!
    από BIKENEST στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 14:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF