Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 37

Θέμα: Yamaha DIVERSION (half fairing)

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2013
    Μηνύματα
    89

    Yamaha DIVERSION (half fairing)

    Εντάξει λοιπόν! Η Diversion στην αυλή, πανέμορφη, έτοιμη για να αλληλοσυστηθούμε. Και ξεκινάμε. Στα πρώτα 150 χιλιόμετρα μαζί της (σε ταξίδι και λίγο πόλη) διαπίστωσα επαρκέστατη δύναμη για όλες τις περιστάσεις, αξιοπρεπές φρενάρισμα μπρος-πίσω, νορμάλ μπροστά ανάρτηση και λιγο σκληρή πίσω, η σέλα στο μισάωρο ψιλοταλαιπωρία και sport ήχο απο την εξάτμιση που ξεχνάς οτι είναι κάπου εκεί κάτω. Ωραία θέση οδήγησης και χωρίς προβλήματα απο τον αέρα μέχρι τα 120+ χιλιόμετρα (βέβαια το ταξιδάκι το έκανα με κάμποσο άνεμο). Επίσης για την κατηγορία, στρίβει ωραιότατα (η Fazer με δυσκόλευε περισσότερο). Ο συνοδηγός ΜΙΑ ΧΑΡΑ ειδικά με ''πλάτη'' στο κουτί. Αρνητικά μεχρι στιγμής μου φαίνονται το πολύ μεγάλο βάρος που γίνεται αισθητό απο στάση και σε μανούβρες με πολύ χαμηλή ταχύτητα (για μένα ΔΕΝ είναι οτι καλύτερο για αρχάριους) και Η ΖΕΕΕΕΣΤΗ απο τον κινητήρα! Έλιωσα λέμε! Ρε παιδιά, οι παλιοι το καλοκαίρι τί κάνετε; Πως φοράτε μπουφάν;
    Τουλάχιστον το χειμώνα θα γλιτώσω καλοριφέρ...
    Απο την μηδαμινή αυτή συμβίωση λοιπόν, αυτά είναι τα συμπεράσματά μου. Γνώμη μου είναι οτι πρόκειται για ένα απο τις ομορφότερες, πολυχρηστικές μοτοσυκλέτες στα 600, που τα έχει όλα και προσφέρει πλήρη εξοπλισμό σε κάλιστη τιμή!
    Να χουμε να λέμε λοιπόν!

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2013
    Μηνύματα
    89
    Λοιπόν, έμαθα οτι παίζει ''γέμισμα'' σέλας οδηγού και συνεπιβάτη με 60€ σε μαγαζί στην Αθήνα και λέω να το τσεκάρω.Οταν έχω νέα και αποτελέσματα θα δημοσιεύσω εντυπώσεις και φωτό!

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2013
    Μηνύματα
    89
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	mikri.jpg 
Προβολές:	463 
Μέγεθος:	105,2 KB 
ID:	303308 1η επίσημη εκδρομή - Στενή Ευβοιας, και ''ιδιαίτερο'' μάθημα στη συμπεριφορά στις στροφές.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ngelos
    Εγγραφή
    20/03/2009
    Μηνύματα
    448
    Να το χαίρεσαι το Yamahaκι σου!

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2013
    Μηνύματα
    89
    Ευχαριστώ @ngelos, ανυπομονώ κάθε φορά για την επόμενη διαδρομή...καινούρια moto, καταλαβαίνεις!

  6. #6
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Omorfo to kokkino...

  7. #7
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GFawkes Προβολή μηνύματος
    Omorfo to kokkino...
    δεν το λες και κοκκινο
    μπορντο ροδο κοκκινο ισως....
    οπως και να ναι ομορφο ειναι
    καλοταξιδο φιλε

  8. #8
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    ξανακοιταζοντας το πρεπει να ειναι και αρκετα ανετο...

    οι γωνιες ποδιων/χεριων μοιαζουν ανθρωπινες σε σχεση με αλλα 600αρια...

    Μια πιο μεγαλη καρινα μονο χρειαζεται να μην γινονται και τα παουτσια κ@#ος απο τα νερα.

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2013
    Μηνύματα
    89
    H ιδέα του naked αλλά λίγο fairing για να μήν κάνεις windsurfing με κέρδισε εξ αρχής. Απορώ πως μπορεις να ταξιδέψεις με το γυμνό.Εδω με αυτό και πάνω απο τα 120 αρχίζει και δέρνει.

  10. #10
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Ελα ντε. Εγώ όταν ακούω κάποιους με γυμνά να λένε για "μέχρι 180 μια χαρά" κλπ, αναρωτιέμαι. Μήπως κλέβουν περισσότερο τα κοντέρ τους από το δικό μας;

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsopanoskylo Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	mikri.jpg 
Προβολές:	463 
Μέγεθος:	105,2 KB 
ID:	303308 1η επίσημη εκδρομή - Στενή Ευβοιας, και ''ιδιαίτερο'' μάθημα στη συμπεριφορά στις στροφές.
    καλοταξιδο φιλε μου. εχουμε ακριβως το ιδιο και δε θα μετανοιωσεις καθολου για την αγορα του.
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2013
    Μηνύματα
    89
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Ελα ντε. Εγώ όταν ακούω κάποιους με γυμνά να λένε για "μέχρι 180 μια χαρά" κλπ, αναρωτιέμαι. Μήπως κλέβουν περισσότερο τα κοντέρ τους από το δικό μας;
    Μια χαρά για 1000 μέτρα προφανώς, αλλιώς εννοούν με τη μύτη κολλημένη στο ντεπόζιτο

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2013
    Μηνύματα
    89
    Νιώθω ήδη αρκετή αυτοπεποίθηση εντός και εκτός πόλεως και απολαμβάνω τα κολακευτικά σχόλια απο γνωστούς και αγνώστους.Έχει ότι ζήταγα και παραπάνω. Ναι, δεν νομίζω πως θα μετανοιώσω φίλε μου!

  14. #14
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Αποκλείεται να το μετανοιώσεις, αξιόπιστο μηχανάκι, δε βάζει φωτιά στην άσφαλτο αλλα έχει μια χαρά ροπές, για τα λεφτά του είναι μια χαρά.

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2013
    Μηνύματα
    89
    Μια κρύα μέρα του Δεκεμβρη,κατεβαίνω απο τη μηχανή, κλειδώνω το τιμόνι, και πάω σε ένα μάθημα.Μιάμιση ώρα αργότερα, επιστρέφω, βάζω μπρος και...μπαταρία τέλος! Το πρόγραμμα της ημέρας απο κει και μετά, κατα διαόλου. Ποδαρόδρομος, συνεργείο για φόρτιση, χαμένες εργατοώρες κτλ. Το θέμα είναι πως υποπτευομαι πως κάποιοι απο εδώ, κάποια στιγμη, θα την έχετε πατήσει με την ΘΕΣΗ PARK που αφήνει τα φώτα θέσης ανοιχτά. Δυστηχώς είναι σε λάθος θέση κατα τη γνώμη μου, μιας και βρίσκεται πολύ κοντά στη θέση κλειδώματος του τιμονιού, και τη μέρα, όντας βιαστικός άνετα ξεχνιέσαι και στρίβεις το κλειδί 1 νανοεκατοστό δεξιότερα απο το πρέπον. Το είχα πάθει ήδη άλλες 3-4 φορές πριν παραδόση πνεύμα η μπαταρία, οπότε σκέφτομαι να βάψω εκείνη την περιοχή της κλειδαριάς μπας και είμαι πιό προσεχτικός. Αν πάλι δεν σας έχει τύχει ποτέ ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ γιατί σε ταξιδάκι αυτό δεν θα έχει καθόλου πλάκα

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XJ6 Diversion Full Fairing
    από makis206 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2009, 09:30
  2. Ξέρει κανείς αν γίνεται σε Yamaha Diversion 1996
    από BILLY FILTH στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2006, 06:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF