Σελίδα 5 από 14 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 203

Θέμα: Δίπλωμα Μηχανής (πλήρης οδηγός)!

  1. #61
    καλησπέρα.
    Μόλις πήρα στα χέρια μου το δίπλωμα για παπάκι. Πουθενά δεν διευκρινίζει ότι δεν είναι με συμπλέκτη. Άρα αν οδηγώ την honda cbf 250 δεν με γράφει κανείς !
    Δεν υπάρχει αγριότερο θηρίο από τον άνθρωπο, που κατέχει δύναμη ίση με το πάθος του.

  2. #62
    Αρχικά δημιουργήθηκε από route 66
    οχι ετσι δεν το ξεχωριζεις.

    δεξια εχει κατι γραμματα που λεει κωδ.παρατ(πχ 113ή103).μετα απο εκει που λεει υπογραφη σφραγιδα.αμα παρεις τηλ τροχαια θα σου πουνε τι ειναι ο κωδικος σου δηλ με συμπλεκτη ή οχι, γιατι δε θυμαμαι ακριβως το νουμερο

    δηλ. αν σε σταματήσουν ρωτάνε τι σημαίνει αυτός ο αριθμός;;;;;
    Δεν υπάρχει αγριότερο θηρίο από τον άνθρωπο, που κατέχει δύναμη ίση με το πάθος του.

  3. #63

    50cc

    ime 16 sta 17 thelo na vgalo diploma g 50cc poso tha kostisei oli i ipothesi?

  4. #64
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mevi
    δηλ. αν σε σταματήσουν ρωτάνε τι σημαίνει αυτός ο αριθμός;;;;;
    οχι,το ξερουν ηδη.το θεμα ειναι αν το γνωριζεις εσυ.τι γραφει διπλα?113?
    Route 66 R & B Band "Zefiry" (Rolling Stones με Brian Jones'version)

  5. #65

    Re: 50cc

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos1652
    ime 16 sta 17 thelo na vgalo diploma g 50cc poso tha kostisei oli i ipothesi?
    τιποτα.αφου δεν πας καθολου σε σχολη.στην τροχαια θα δωσεις εξετασεις.κατι παραβολα μονο νομιζω
    Route 66 R & B Band "Zefiry" (Rolling Stones με Brian Jones'version)

  6. #66

    Re: Re: 50cc

    Αρχικά δημιουργήθηκε από route 66
    τιποτα.αφου δεν πας καθολου σε σχολη.στην τροχαια θα δωσεις εξετασεις.κατι παραβολα μονο νομιζω
    http://www.drivingschool.gr/AD20.htm
    διαβασε και αυτο
    Route 66 R & B Band "Zefiry" (Rolling Stones με Brian Jones'version)

  7. #67
    Αρχικά δημιουργήθηκε από route 66
    οχι,το ξερουν ηδη.το θεμα ειναι αν το γνωριζεις εσυ.τι γραφει διπλα?113?

    Συγνώμη αλλά που βρίσκεται αυτός ο αριθμός:
    αριθμός άδειας οδήγησης ή αριθμός εντύπου για τη διαχείριση της άδειας;
    ευχαριστώ
    Δεν υπάρχει αγριότερο θηρίο από τον άνθρωπο, που κατέχει δύναμη ίση με το πάθος του.

  8. #68
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mevi
    Συγνώμη αλλά που βρίσκεται αυτός ο αριθμός:
    αριθμός άδειας οδήγησης ή αριθμός εντύπου για τη διαχείριση της άδειας;
    ευχαριστώ
    επειδη εγω εχω την παλια αδεια,τη ροζ,το γραφει τερμα δεξια. λεει κωδικος παρατηρησεων.εσενα, σα νεο παιδι που εισαι, λογικα το διπλωμα δεν εχει την ιδια μορφη.παντως για να σου φυγουν οι αμφιβολιες μπες σε μια σχολη οδηγων και ρωτα ή μιλα στο δρομο με ενα τροχαιο, Ζητα ,ή κατι αναλογο ή πηγαινε μια στο υπουργειο και ρωτα.
    παντως σιγουρα υσχιει ο περιορισμος και ειναι κριμα να φας προστιμο.αμα μαθεις μη ξεχασεις να ενημερωσεις και απο εδω γιατι πολλοι ρωτανε
    Route 66 R & B Band "Zefiry" (Rolling Stones με Brian Jones'version)

  9. #69
    Αρχικά δημιουργήθηκε από route 66
    επειδη εγω εχω την παλια αδεια,τη ροζ,το γραφει τερμα δεξια. λεει κωδικος παρατηρησεων.εσενα, σα νεο παιδι που εισαι, λογικα το διπλωμα δεν εχει την ιδια μορφη.παντως για να σου φυγουν οι αμφιβολιες μπες σε μια σχολη οδηγων και ρωτα ή μιλα στο δρομο με ενα τροχαιο, Ζητα ,ή κατι αναλογο ή πηγαινε μια στο υπουργειο και ρωτα.
    παντως σιγουρα υσχιει ο περιορισμος και ειναι κριμα να φας προστιμο.αμα μαθεις μη ξεχασεις να ενημερωσεις και απο εδω γιατι πολλοι ρωτανε
    δειξ'τους και το διπλωμα.και να τους ρωτησεις απο που φαινεται ο περιορισμος.ελπιζω να μην εδωσες με suzuki fx ,που εχει συμπλεκτη και κουραζομαστε αδικα.
    Route 66 R & B Band "Zefiry" (Rolling Stones με Brian Jones'version)

  10. #70
    θα ρωτήσω και θα σας πω. Ένας φίλος μου που ασχολείται μου είπε ότι δεν το γράφει πουθενά και ότι μπορώ να οδηγήσω. Και η γραμματέας στη σχολή οδηγών μου είπε ότι δεν γράφει πουθενά ότι έδωσα χωρίς συμπλέκτη. Θα ρωτήσω όμως την τροχαία.
    Δεν υπάρχει αγριότερο θηρίο από τον άνθρωπο, που κατέχει δύναμη ίση με το πάθος του.

  11. #71
    επειδη πολλοι απο εμας ρωταμε τους περιορισμους σχετικα με το συμπλεκτη που φαινεται,αν φαινεται,αν με γραφουν(εγω μεχρι ζητα ρωτησα αλλα δεν εμεινα ικανοποιημενος απο την απαντηση του)βρηκα σε μια ιστοσελιδα τι σημαινουν οι διαφοροι κωδικοι.

    078
    Η άδεια οδήγησης ισχύει αποκλειστικά και μόνο για οχήματα με αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων. Στην σελίδα 5 του εντύπου της άδειας οδήγησης γράφεται με το χέρι η ένδειξη {78/Α1}η{78/Β1}η {78/Β}κ.ο.κ. όπου ο κωδικός {78}σημαίνει αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων και τα γράμματα Α1,Α,Β1,Β κ.ο.κ τις υποκατηγορίες η κατηγορίες οχημάτων για τις οποίες απαιτείται όπως το αντίστοιχο όχημα έχει αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων.

    ο κωδ.078 σημαινει τα παραπανω.στη σελιδα 5 του εντυπου αδειας οδηγησης φαινεται.στο διπλωμα ομως οχι.μαλλον θα φανει στην επεκταση μιας και εχουν τα αρχεια του διπλωματος αλλα σε ελεγχο δεν μπορει ο τροχαιος να το καταλαβει.τουλαχιστο εγω αυτο καταλαβαινω.σας δινω και την ιστοσελιδα,για οποιον ενδιαφερεται.


    http://www.drivingschool.gr/codes.htm
    Route 66 R & B Band "Zefiry" (Rolling Stones με Brian Jones'version)

  12. #72
    νομπελιστας χημειας!!! Το avatar του/της pilotos_xtreme
    Εγγραφή
    18/07/2008
    Μηνύματα
    463
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
    εγω ειχα δωσει με παπι για 125αρι , κ μετα απο 2 χρονια το εκανα ανεξαρτητου cc



    μονο για κονομα το κανουν ...

    Να σημειωσω οτι εδωσα στην δραπετσωνα και με κοψανε ΑΔΙΚΑ ... επειδη δεν ειχα λαδωσει, τα λαμογια ... ενω ηξερα να οδηγω και δεν ειχα κανει κατι ...

    +1 κ απο εμενα. με κοψανε γτ εκανε την ευθεια λεει σε λιγοτερο απο 13 δευτερολεπτα. ο δασκαλος ειχε μετρησει 18 και οταν πηγα στον εξεταστη κ τον ρωτησα να μου δειξει ποσο το κανα μου πε το μετρησα με το ρολοι χειρος μου.
    για να μην τον σκοτωσω εφυγα.
    κ την επομενη λαδωσα.
    κ μια χαρα ξερω να οδηγαω.


    προς ολους τους πιτσιρικαδες απο 18 +
    συμφερει φουλ να δωσετε αυτο με το συμπλεκτη.
    Θέλω να με πας εκεί που όλα είναι ωραία
    και να 'χω πάντοτε παρέα
    σου λέω θέλω να με πας
    Θεσσαλονίκη με φεγγάρι
    όλους τους πόνους μου να΄πάρει
    να ξημερώσεις στο Βαρδάρη
    εκεί για πάντα να με πας

  13. #73
    Να κανω κι εγω την ερωτηση μου , αφου πρωτα φυσικα διαβασα και τις 5 σελιδες του topic.
    Εχω δωσει και εχω περασει , απο τις 12/07/2010 , για διπλωμα αυτοματο 125 , εχοντας ηδη διππλωμα αυτ/του ροζ , β επαγγελματικο.
    Παιρνω καποιο χαρτι , απο το υπουργειο , μεχρι να παραλαβω το διπλωμα νεου τυπου , κ.λ.π?
    Η δεν παιρνω τιποτα , και οδηγω ετσι το scooter μου?

  14. #74
    Αρχικά δημιουργήθηκε από route 66
    επειδη πολλοι απο εμας ρωταμε τους περιορισμους σχετικα με το συμπλεκτη που φαινεται,αν φαινεται,αν με γραφουν(εγω μεχρι ζητα ρωτησα αλλα δεν εμεινα ικανοποιημενος απο την απαντηση του)βρηκα σε μια ιστοσελιδα τι σημαινουν οι διαφοροι κωδικοι.

    078
    Η άδεια οδήγησης ισχύει αποκλειστικά και μόνο για οχήματα με αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων. Στην σελίδα 5 του εντύπου της άδειας οδήγησης γράφεται με το χέρι η ένδειξη {78/Α1}η{78/Β1}η {78/Β}κ.ο.κ. όπου ο κωδικός {78}σημαίνει αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων και τα γράμματα Α1,Α,Β1,Β κ.ο.κ τις υποκατηγορίες η κατηγορίες οχημάτων για τις οποίες απαιτείται όπως το αντίστοιχο όχημα έχει αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων.

    ο κωδ.078 σημαινει τα παραπανω.στη σελιδα 5 του εντυπου αδειας οδηγησης φαινεται.στο διπλωμα ομως οχι.μαλλον θα φανει στην επεκταση μιας και εχουν τα αρχεια του διπλωματος αλλα σε ελεγχο δεν μπορει ο τροχαιος να το καταλαβει.τουλαχιστο εγω αυτο καταλαβαινω.σας δινω και την ιστοσελιδα,για οποιον ενδιαφερεται.


    http://www.drivingschool.gr/codes.htm
    επανερχομαι στο θεμα μετα απο ερωτηση.λοιπον εχουμε και λεμε.κατ'αρχην υσχιουν τα παραπανω σχετικα με τον κωδικο(078).
    επειδη ομως οι περισσοτεροι εξεταστες δεν το γνωριζουν, γραφουν απλα κατηγορια Α μικρο εως 25kw.εαν λοιπον δεν το γραψουν χειρογραφα οτι υσχιει ο περιορισμος τοτε παιδια πηρατε διπλωμα και οδηγατε τα παντα στην κατηγορια σας.μετα απο δυο χρονια το διπλωμα γινεται απεριοριστων κυβικων και...μια χαρα(οδηγατε και varadero)
    με λιγα λογια οσοι δωσατε με παπακι ημιαυτοματο και δεν γραφει τον περιορισμο ειστε τυχεροι.
    αυτο βεβαια ειναι λαθος αλλα δεν οφειλεται στο εξεταζομενο αλλα στον εξεταστη που δεν εχει ακομη ενημερωθει.(θα γινει και αυτο καποια στιγμη)
    φυσικα "το παιζετε"αμα δωσετε με παπακι γιατι μπορει να πεσετε στο ενημερωμενο και να σας ρωτησει.
    "επιθυμητε κυριε να δωσετε για την μικρη κατηγορια με συμπλεκτη ή οχι?"
    με λιγα λογια εγω προτεινω να δινετe με συμπλεκτη.ποτε δεν ξερετε τι γινεται, εκτος και αμα δε θελετε.
    αυτα
    Route 66 R & B Band "Zefiry" (Rolling Stones με Brian Jones'version)

  15. #75
    Αρχικά δημιουργήθηκε από route 66
    επανερχομαι στο θεμα μετα απο ερωτηση.λοιπον εχουμε και λεμε.κατ'αρχην υσχιουν τα παραπανω σχετικα με τον κωδικο(078).
    επειδη ομως οι περισσοτεροι εξεταστες δεν το γνωριζουν, γραφουν απλα κατηγορια Α μικρο εως 25kw.εαν λοιπον δεν το γραψουν χειρογραφα οτι υσχιει ο περιορισμος τοτε παιδια πηρατε διπλωμα και οδηγατε τα παντα στην κατηγορια σας.μετα απο δυο χρονια το διπλωμα γινεται απεριοριστων κυβικων και...μια χαρα(οδηγατε και varadero)
    με λιγα λογια οσοι δωσατε με παπακι ημιαυτοματο και δεν γραφει τον περιορισμο ειστε τυχεροι.
    αυτο βεβαια ειναι λαθος αλλα δεν οφειλεται στο εξεταζομενο αλλα στον εξεταστη που δεν εχει ακομη ενημερωθει.(θα γινει και αυτο καποια στιγμη)
    φυσικα "το παιζετε"αμα δωσετε με παπακι γιατι μπορει να πεσετε στο ενημερωμενο και να σας ρωτησει.
    "επιθυμητε κυριε να δωσετε για την μικρη κατηγορια με συμπλεκτη ή οχι?"
    με λιγα λογια εγω προτεινω να δινετe με συμπλεκτη.ποτε δεν ξερετε τι γινεται, εκτος και αμα δε θελετε.
    αυτα

    Τέλεια ευχαριστώ πολύ..... Σιγά μην είναι ενημερωμένοι!! Η κυρία μόνο την τσαντούλα Louis Vuitton ήξερε να κρατάει καλά. Με πόσα μηνιάτικα την αγόρασε;;;;;


    Δεν υπάρχει αγριότερο θηρίο από τον άνθρωπο, που κατέχει δύναμη ίση με το πάθος του.

Σελίδα 5 από 14 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Διπλωμα μηχανης προσφορα
    από Xrated στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2010, 12:48
  2. Διπλωμα μηχανης απεριοριστων???
    από dioni στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2009, 15:19
  3. Δίπλωμα μηχανής
    από EddY στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2009, 02:26
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2008, 20:40
  5. Δίπλωμα μηχανής
    από apost στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2007, 17:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF