Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 38

Θέμα: ξεφτιλα

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/03/2005
    Μηνύματα
    165

    ξεφτιλα

    χθες επεσε στα χερια μου ενα video με μια μοτοσυκλετα που εκανε οτι βλακεια φανταζεστε.περνουσε με κοκκινο σφηνες σε μοτοσυκλετες, σουζα αναμεσα στις διαβασεις πεζων.Κατεβαινε απο τη μεσογειων και εφτασε μεχρι τη διασταυρωση της βουλιαγμενης και μου φανηκε οτι πηγενε στο περιοδικο που μας φιλοξενει στα forums του.εκει θολωσαν την εικονα για να μη δουμε τα γραφεια του μοτο(υποθετω).και φυσικα ολα αυτα με το λογοτυπο του μοτο πανω αριστερα της εικονας.καποιοι που τσαντιζονται οταν καποιοι αυτοκινιτιστες μας αποκαλουν αλητες,νομιζουν οτι εχουν αδικο oi αυτοκινιτιστες οταν βλεπουν αυτά;.Καποιος (GHOST RIDER) ανοιξε το χορο που καποιος πηγαινει με 300 σε αυτοκινιτοδρομο.και ακολουθησαν καποιοι δικοι μας και φτασαμε στο σημειο να κανουν οτι τους ερθει στο κεφαλι για να γυρισουν ενα video.Μεθαυριο να βγαλουν την μανα τους στο σφυρι τη γυναικα τους και οτι ακολουθει.ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΔΕΡΦΟΣ και στη μοτοσυκλετα; και το χειροτερο ειναι οτι το υιοθετει ενα περιοδικο που απο την υλη του περνουν γνωμη και διαμορφωνουν συνειδηση καποιοι.αν το μοτο (πραγμα που το ευχομαι)δεν εχει καμοια σχεσει με ολα ευτα τι γυρευει το σημα του πανω στην εικονα του video .Περιμενω μια απαντηση.αθελα του ΜΟΤΟ συμβαινουν αυτά; Μη ξεχνατε διαμορφωνονται συνηδησεις ειμαστε ολοι υπευθυνοι και πιο πολύ οι αρθρογραφοι που κανουν οτιδηποτε για να ανεβουν οι πωλησεις
    wrench

  2. #2

    Re: ξεφτιλα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από wrenchfzr
    μου φανηκε οτι πηγενε στο περιοδικο που μας φιλοξενει στα forums του.
    Πρωτα απο ολα το περιοδικο ΜΟΤΟ δεν εχει καμια σχεση με το WWW.MOTO.GR ,και αυτο τσουζει καποιους πολυ,πιστεψε με, και δεν ειμαστε εμεις αυτοι!

    Φυσικα και εχει σχεση το video με το περιοδικο,αφου το ειχαν διανεμει μεσω CD μαζι με καποιο τευχος πριν λιγα χρονια!

    Το να τρεχει καποιος σε εναν τελειο,αδειο αυτοκινητοδρομο δεν το θεωρω αδικημα,το να παει να πατησει ομως πεζους και να κανει σφηνες σε συναδελφους μοτοσυκλετιστες,αυτο ειναι Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟ!
    Αλλα βλεπεις αυτοι δεν ειναι σαν και μας κουλοι,αυτοι ειναι ΔΟΚΙΜΑΣΤΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ μεγαααααλα τιμονια,επαγγελματιες του ειδους high class!

    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ™ (trademark periklisk)

  3. #3
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    οχι οτι λέω καλά εκαναν και γύρισαν τέτοιες σκηνές...
    προς θεού αλλά ποιός απο εμας δεν εχει οδηγήσει γρήγορα μεσα στη κίνηση...

    οχι ποιός??
    και η ζωή συνεχίζεται...

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
    οχι οτι λέω καλά εκαναν και γύρισαν τέτοιες σκηνές...
    προς θεού αλλά ποιός απο εμας δεν εχει οδηγήσει γρήγορα μεσα στη κίνηση...

    οχι ποιός??
    Εχεις δικιο,και οποιος πει ψεματα να του κολλησει η γκαζιερα στην διασταυρωση πατησιων-αλεξανδρας!!!

    Ομως σφηνες σε αδελφια μας?
    Μια φορα που πηγαινα ηρεμος με περασε ξυστα ερχομενος απο σφηνα ενα καργα βαλιτσωμενο μηχανακι(1000cc+) που εκτος οτι πηγε να με ριξει κοντεψα να παθω εμφραγμα,και απο τοτε πρεπει να θυμαται ο τυπακος καλα τι σημαινει να σε περνανε ξυστα με +100km/h (οχι δεν θα σας πω σε ποιο δρομο γιατι θα με μαλωσετε )

  5. #5
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Εχεις δικιο,και οποιος πει ψεματα να του κολλησει η γκαζιερα στην διασταυρωση πατησιων-αλεξανδρας!!!

    Ομως σφηνες σε αδελφια μας?
    Μια φορα που πηγαινα ηρεμος με περασε ξυστα ερχομενος απο σφηνα ενα καργα βαλιτσωμενο μηχανακι(1000cc+) που εκτος οτι πηγε να με ριξει κοντεψα να παθω εμφραγμα,και απο τοτε πρεπει να θυμαται ο τυπακος καλα τι σημαινει να σε περνανε ξυστα με +100km/h (οχι δεν θα σας πω σε ποιο δρομο γιατι θα με μαλωσετε )
    ετσι ειναι και μετα η μαλ@@κια του άλλου είναι οτι εχει και την ικανοποίηση ζωγραφισμένη στο προσωπό του..

    μιλάμε ωρες ωρες φερόμαστε τελείως χαζά....

    και η ζωή συνεχίζεται...

  6. #6
    Ωχώχ...τα πλευρά μου Το avatar του/της bonepeeler
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    888
    Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
    ετσι ειναι και μετα η μαλ@@κια του άλλου είναι οτι εχει και την ικανοποίηση ζωγραφισμένη στο προσωπό του..

    μιλάμε ωρες ωρες φερόμαστε τελείως χαζά....


    Για αυτό το λόγο πέφτουμε.
    Όλες οι μνήμες είναι ίχνη δακρύων.

    Jurobei Chikanatsu


  7. #7
    merikes apories mono exw...

    1. giati auto to thema einai sta texnika themata?

    2. an auto to videaki itan meros tainia me kombarsous kai alla den tha itan exeretiko iliko? prosopika apo aisthitikis apopsis mou aresei poli (kai se pollous alous apo oti fenete apo tin diadosi tu). an fisika exeresoume tin pleura tou poso epikindino itan auto...

    3. o anamartitos ton litho prwtos valeto.
    an erthei kapios kai mou pei pws egw den paranomw kai den kanw pote malakies ston dromo kai tha simfwnisw mazi tou oti exei dikaioma na sxoliasei toso edona to video auto.

    kata ta alla einai ena EXERETIKA epikindino egxirima kai mono edelos ilithioi kai "prosorina" anegefaloi tha to epixirousan.

    kai gia na katalixw sto epixirima mou..
    einai polli pio epikindino apo to na odigeis me 300 ston autokinitodromo, alla kai auto einai pio epikindino apo to na odigeis me 200, alla kai auto einai pio epikindino apo to pernas me kokkino epidei viazese kai den vlepeis alla oximata, alla kai auto einai pio epikindino apo to na pernas anamesa apo imistamatimena koutia stin mesogiwn, alla kai auto einai pio epikindino apo....

    elpizw na katalavenete kai na min me kadiliasete gia mia akoma fora...


  8. #8
    .
    Εγγραφή
    10/09/2003
    Μηνύματα
    916
    Ολοι εχουμε τρεξει μεσα στην κινηση, και εγω προσωπικα καποιες φορες που ετρεχα για δουλειες και 1-2 φορες που απλά μου την "βαρεσε".

    Το θεωρω ομως μεγαλη μ@λ@κια που το εβαλαν σε υλικο περιοδικου εφοσον ειναι η χειροτερη εικονα που μπορει να δειξει ενας μοτοσυκλετιστης ή "μηχανοβιος"......

  9. #9
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
    Για αυτό το λόγο πέφτουμε.
    μωρε να πέσω επιδει το εχω προκαλέσει εγω ...
    τουλάχιστον δεν μου φταίει κανένας..
    να πέσω για το ξερό το κεφάλι ενος μ@@@κα που θέλει ντε και καλά να το παιξει ροσι στην πατησίων σηκώνει πολλές κλωτσιες...
    και η ζωή συνεχίζεται...

  10. #10
    TL1000S....ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Το avatar του/της kostom
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    663
    Και φυσικά δεν ξέρω άν το γνωρίζετε αλλά ο
    οδηγός είναι γνωστός αγωνιζόμενος.....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tsigaro.gif 
Προβολές:	337 
Μέγεθος:	11,5 KB 
ID:	19247

  11. #11
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
    οχι οτι λέω καλά εκαναν και γύρισαν τέτοιες σκηνές...
    προς θεού αλλά ποιός απο εμας δεν εχει οδηγήσει γρήγορα μεσα στη κίνηση...

    οχι ποιός??

    άλλο να οδηγήσεις γρήγορε κι άλλο να οδηγήσεις γρήγορα, εις βάρος κάποιων άλλων ατόμων

    έχει διαφορά
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  12. #12
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    άλλο να οδηγήσεις γρήγορε κι άλλο να οδηγήσεις γρήγορα, εις βάρος κάποιων άλλων ατόμων

    έχει διαφορά
    αχααχαχχααχ

    ειμαι σιγουρος οτι δεν διάβασες τα τελευταία μυνήματα...

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    και η ζωή συνεχίζεται...

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/03/2005
    Μηνύματα
    165

    Re: ξεφτιλα

    φιλε after.δεν ηξερα οτι αυτο το video ειχε κυκλοφορεισει πριν χρονια.αλλα το νοημα του γραμματος ειναι οτι δεν επιτρεπεται να προωθει to ψδto περιοδικο.και σε πληροφορω οτι πανω αριστερα απο την εικονα φανταζε το λογοτυπο του ΜΟΤΟ, σαν να ειναι πνευματικη του ιδιοκτησια.αν θεωρουμε οτι αυτο ειναι αισχος,για μενα ειναι γιατι σαν μοτοσυκλετυστης ειμαι μειονοτητα και δεν δεχομαι κανενας να με εκμεταλευεται νομιζω οτι οι μοτοσυκλετιστες εχουμε καποιες ευαισθισιες και αληλεγγυη μεταξυ μας.αν λοιπον καποιος στην περιπτωση μας το περιοδικο,εκμεταλευεται την αγαπη μας για να μας πουλα οτι θελει ειναι λαθος.δεν θα επρεπε να το κρινουν; αν δεν το εκαναν τοτε μου δινουν το δικαιωμα να τους κρινω.
    wrench

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/03/2005
    Μηνύματα
    165
    φιλε sonic.συγνωμη που εθεσα το γραμμα στα τεχνικ αλλα ενιωθα πιο ανετα λογω του οτι επικοινωνω συχνα μεσα αου αυτο το σημειο.ναι ολοι μας το καναμε αυτα που δειχνει το cd αλλα μημου πεις οτι δεν νιωθεις ενοχα γιατι η συνηδηση δεν λειτουργει κατα παραγελεια.αν λοιπον εσενα σε ρωτησει καποιος γιατι το κανεις μπορει να δικαιολογηθεις,αυτος ο μαλακας τι θα πει;και δε μου λες,οι νεοι μοτοσυκλετιστες δεν περνουν παραδειγμα απο αυτο; γιατι καποτε το περιοδικο ΜΟΤΟ ειχε και ενα αλλο χαρακτηρα που σιγα σιγα χαθηκε.δεν θελω να κανω τον νομοδιδασκαλο αλλα εχω παιδεια και οταν τους υπενθυμηζα τη ζωνη ασφαλειας η το κρανος καποτε αρχισαν να μου τη λενε οταν για 100 μετρα πηγα χωρις ζωνη.απο αυτο καταλαβαινεις οτι σε καποια ηλικεια διαμορφωνονται νοοτροπιες σκεψου στην ηλικια της μαγκιας να βλεπουν ενα video με αυτες τις κινησεις μες τη κινηση.την αλλα μερα θα το επιχειρισουν.αυτο φοβαμαι ενα τσουρμο μαγκες
    wrench

  15. #15
    το οτι θα υπαρχουν πολοι νεοι που θα μημηθουν αυτα τα πραγματα και θα τραυματιστουν ή χειρωτερα θα τραυματισουν και αλλους ειναι πολυ πιθανο (για να μην πω σηγουρο).

    αλλα αυτο δεν μπορει να ειναι το βασικο επηχηριμα εναντιον ενος τετοιου βιντεο...
    απλα γιατι οτνα καποιος οδηγα μηχανη πρεπει να εχει πληρη επιγνωση των κινδυνων που εμπεριεχει αυτη του η πραξη...
    δεν νομιζω πως θα υπαρξει εστω και ενας νεοσ που θα αποφασισει να ξεκινησει να κανει τετοιες μαλα@@# επιδει ειδε αυτο το βιντεο
    συγουρα ομως θα πορωσει ακομα περισωτερο καποιον που ειναι ειδη στο sicko προγραμμα τησ μαλακ@#$...

    τελος πιο ειναι το χηροτερο? το οτι εκανε το παλικαρι αυτα που εκανε ή οτι τα τραβηξε βιντεο? ή μηπως το οτι το βιντεο το εδωσε το μοτο?

    αν η απαντηση ειναι η πρωτη ειμαι μαζι σας...

    και να πω και κατι ακομα... ηταν κυριος επικινδυνο για τους πεζους και λιγο για τουσ αλους μοτοσικλετηστες αλλα κυριος για τον ιδιο τον οδηγο!!!


    sorry για το κουραστικο γραμμα...

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF