Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: Kaze-R 115 VS Honda Innova 125

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2005
    Μηνύματα
    4

    Kaze-R 115 VS Honda Innova 125

    Gia sas paidia. Eimai kainourios stin parea sas kai den eimai kai megalos gnostis. Omos logo douleias thelo na paro ena apo ta 2 papakia pou anafero. Ektos tis profanis diaforas ton kibikon, tha ithela na mou peite pio proteinete na paro. To thelo pio poli gia mesa stin poli, e....kai kana taksidaki kontino.

  2. #2
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Modenas Kriss II 115

    http://www.gorgolis.gr/kriss.htm

  3. #3
    Καλησπέρα, και εγώ καινούριος στο forum.. Αν και δεν έχω πείρα, ούτε μηχανολογικές γνώσεις, θα σου πρότεινα το kazze-r. Απλά και μόνο από εμπειρία!! τα έχω οδηγήσει και τα δύο (απλά έτυχε). Για πόλη είναι ότι πρέπει.. έχει και πολύ δυνατο κινιτήρα!! Τώρα το Innova δεν με ευχαρίστησε όσο το Kazze-r.

    Φιλικά, Νίκος.

  4. #4
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Εαν ντε και καλα θελεις ενα απο τα δυο που αναφερεις, παρε το Kawasaki.
    Δεν σου λεω γιατι, ρωτα κανενα μηχανικο.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2005
    Μηνύματα
    21
    Θα σου πω πρωτα για το Kaze-R του οποιου ειμαι κατοχος εδω και 12.000χλμ (2 χρονια αν υπολογιζω καλα). Εχω το μοντελο που ειχαν ανεβασει τα πισω φλας δεξια και αριστερα απο το πισω φαναρι (στο αμεσως επομενο βγαλανε τα μπροστινα στην ποδια).
    Μηχανολογικα: το δικο μου, μου εχει βγει σκυλι, το χρησιμοποιω τοσο μεσα στην πολη οσο και εξω (εκδρομες κλπ) και με εχει βγαλει ασπροπροσωπο πχ με 2 ατομα σε βουνο με σχετικη ανεση (μην ξεχναμε οτι μιλαμε για 115 κυβικα...) , βεβαια του κανω καθε 1500χλμ service, αλλα γενικοτερα μηχανολογικο προβλημα δεν μου εχει παρουσιασει.
    Οδηγικη συμπεριφορα: γενικα ειναι πολυ σταθερο και προβλεψιμο εχω πεσει μονο μια φορα απο υγρασια στο δρομο (+δικια μου απειρια) σε στροφη οπου κατηφοριζε αποτομα οπου εχασα το πισω. Γενικοτερα ακομα και να χασει και το μπροστα προσφυση (απο νερα η φρεναρισμα πανικου που μπλοκαρει) μαζευεται σχετικα ευκολα αν διατηρησεις την ψυχραιμια σου. Συμπερασματικα δεν εχω παραπονο απο την οδηγικη του συμπεριφορα και συγκριτικα με αλλα ειναι πολυ καλη. Η σελα και γενικοτερα η θεση οδηγησεις ειναι πολυ ανετη και προβληματα θα παρατηρησεις μονο μετα απο μια-μιαμιση πανω του (μιλαμε παντα για παπι)
    Δυναμη: αρκετη και την νιωθεις (παντα στα πλαισια των 115 κυβικων του), τελικη εχω δει στο κοντερ του 110 και κατι ψιλα. Η εξατμιση του ειναι ψιλοθορυβωδεις σχετικα με τα καινουργια που κυκλοφορουν χωρις ομως να δημιουργει ιδιαιτερο προβλημα.
    Αυτα απο πρωσοπικη αποψη που εχω σχηματισει και σε συναρτηση με την εμπειρια μου (το πρωτο μου μηχανακι σαν οδηγος)

    Το Innova το εχω οδηγησει για πολυ λιγο και η βασικη διαφορα που εντοπισα ειναι οτι ειναι πιο ψηλο με αποτελεσμα να φοβαμαι να το γειρω συνηθισμενος κιολας απο το Kaze-R και μικροτερο τιμονι. Απο φιλο που το εχει εδω και λιγο καιρο εχω ακουσει παραπονα σχετικα με το υψος του και μου λεει οτι φοβαται να το γειρει γιατι χανει ψιλοευκολα το πισω. Ακομα αντιμετωπισε προβλημα με την σαμπρελα (εμενε απο λαστιχο συχνα) και του ειπαν απο συνεργειο οτι εχει καποιο προβλημα η ζαντα που λυνεται με αλλαγη της ( αυτο με καθε επιφυλαξη απλα ρωτα ιδιοκτητες και ψαξτο λιγο).

    Αυτα.........
    Προσωπικα το καινουργιο Kaze-R εμφανισιακα μου φαινεται λιγο (εως πολυ ) ασχημο, αλλα εσυ αγοραζεις οποτε εσυ αποφασιζεις.......

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2005
    Μηνύματα
    4
    Sas eyxaristo olous gia tis apantisis sas. Fisika den exo kataliksi akoma (poli noris gia kati tetoio), omos siga siga perno arketes plirofories kai sas eyxaristo gia ayto.

    File Newba kai emena to palio Kaze-R mou fainotan poli pio omorfo, alla se mia agora den eimai apo tous anthropous pou koito prota tin omorfia(oxi oti den paizei kai ayto rolo, alla deyterebonta)

  7. #7
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    Μ'αρέσει που λέτε όλοι σαν επιχείρημα κατά του Innova "Ρώτα κανα μηχανικό". Και τι θα του πει δηλαδή; Ότι του φεύγουν οι ρόδες κ ότι δεν παιρνει μπρος αν πρωτα δεν δαγκώσεις την κεραία; Τόσο καιρό του πίνω το αίμα κ μόνο λάδι έχει ζητήσει. Κ με όσους φίλους τα έχουμε στήσει σε φιλική κόντρα το Innova είναι μπροστά, παρόλο τα 87 κιλά μου κ το 1.90 ύψος. Εμένα δεν μου φαίνεται ψηλό.. Κ έχω οδηγήσει πολλά παπάκια. Τα πλαγιάσματα του με 110+ στο S-άκι στο τέλος του κηφισού τα κάνει πολύ άνετα πάντως. Άλλωστε είναι HONDA και είναι και best-seller. Τώρα τι kawasaki και kamasutra μου λέτε....
    ...

  8. #8
    επειδή έχω και τα 2 μηχανάκια το kazer προσωπικό και το innova της δουλειάς μου.Τα - του innova: μετά από πολύωρη οδήγηση πονάει ο κώλος σου,τρίζει πάρα πολύ(αυτό το φανάρι),τρίζει το πίσω φρένο,δεν έχει τόσο καλά φρένα όσο το kazer.Τα + έχει πιο πολύ δύναμη,είναι πιο όμορφο,έχει καλύτερη μεταπώληση.Το kazer - δεν έχει δυνατά φώτα (το 1ο kazer εχω) αργεί να ανεβάσει,καίει λιγάκι παραπάνω,κάνει πιο πολύ θόρυβο.Τα + δεν σπάει Π Ο Τ Ε !!!,δεν κουράζει....

  9. #9
    έχει πολύ καλό μπροστινό φρένο(κάνει και καλό endo).Να πώ ότι το kazer έχει 80.000χλμ και το innova 17.000.Καλύτερα παρε kazer

  10. #10
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ SUZUKI SHOGUN ME TO ΚΑΖΕ-R ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΕ ΠΕΠΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ KAWASAKI.

    ΤΟ INNOVA ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΤΟ ΜΠΟΥ.......

    ΤΟ MODENAS EINAI ΙΣΩΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΠΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΤΡΑΧΡΟΝΑ, ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΣΕΛΑ,ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΙΜΟΝΙ.

    ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΞΕΧΑΣΕ ΤΑ ΠΑΠΙΑ, ΣΦΙΞΕ ΤΑ ΛΟΥΡΙΑ ΣΟΥ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΤΟ HONDA SH150.
    17΄ ΤΡΟΧΟΙ, ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΣΧΕΔΟΝ, ΙΜΑΝΤΑ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΚΑΘΕ 20000km, ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΟ ΧΩΡΟ, ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΣΕΛΑ, ΜΕ ΨΕΚΑΣΜΟ.
    ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ CRYPTON 03 ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΟ

  11. #11
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Προς SnakeMJK.
    Κανε μια βολτα απο συνεργεια και μαγαζια με ανταλακτικα και μετα ελα να μου πεις. Ειναι κοινο μυστικο οτι πολλα βαρανε μπιελα και μαλιστα γρηγορα.
    Το θεμα του τεντωτηρα το προσπερναω.

    Κατα τα αλλα θα συμφωνισω με τον SCBR1000RR.

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2005
    Μηνύματα
    4
    File kali protasi san scooter... alla proton den mou aresoun ta scooter....kai deyteron...den sfigo ligo ta louria.....einai 1000 eyro pano

    Pantos i oli sizitisi, ektos pou me ekane na matho polla gia ta 2 mixanakia, mou balate kai ena trito sto mialo...(Modenas). Tora eimai anamesa sta 3 alla einai kalo mperdema. (Na po oti mallon apomakrino tin skepsi mou apo to Innova)

  13. #13
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cooltzo
    File kali protasi san scooter... alla proton den mou aresoun ta scooter....kai deyteron...den sfigo ligo ta louria.....einai 1000 eyro pano
    ΞΕΦΕΥΓΕΙΣ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΠΙ, ΤΟ SH ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ ΣΕ ΜΕΓΕΘΟΣ

    ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΠΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΟΠΙΣΘΙΑ ΣΟΥ ΜΕΤΑ.
    ΠΑΡΕ ΕΝΑ SH Η ΕΝΑ BEVERLY ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑ

    ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΚΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2005
    Μηνύματα
    4
    File an ftaso stin Korintho pistebo eite me to scooter eite me to papaki.. ta opisthia mou ksero pos tha einai...blepeis eimai apo Ioannina kai oso na peis megali i apostasi

    Alla i alitheia einai oti ontos mou exoun pei gia anesi ta scooter, omos emena apo palia den mou exoun katsei poli kala. (xoris kapion idiaitero logo mixanologiko-alloste opos eipa den ksero apo ayta)

  15. #15
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cooltzo
    File an ftaso stin Korintho pistebo eite me to scooter eite me to papaki.. ta opisthia mou ksero pos tha einai...blepeis eimai apo Ioannina kai oso na peis megali i apostasi

    Alla i alitheia einai oti ontos mou exoun pei gia anesi ta scooter, omos emena apo palia den mou exoun katsei poli kala. (xoris kapion idiaitero logo mixanologiko-alloste opos eipa den ksero apo ayta)
    ΤΑ ΣΚΟΥΤΕΡ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΡΩΣ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟΥΜΠΕΣ ΜΕ ΤΑ ΡΟΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ , ΑΛΛΑ ΜΕ 17΄ ΖΑΝΤΑ ΚΑΙ ΣΑΜΑΡΑΚΙΑ ΤΑ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ TUBELESS ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΧΕΙΣ,
    KAI TA ΣΚΟΥΤΕΡ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΗ ΣΕΛΑ ΣΑΝ ΤΟ PIAGGIO TO BEVERLY Η ΤΟ HONDA TO SH150.
    ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΕΣΕΝΑ ΠΕΡΝΕΙΣ

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF