Σελίδα 46 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 36414243444546474849505156 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 676 έως 690 από 887

Θέμα: MZ Riders Greece!!!

  1. #676
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    ΣΤΟ ΔΙΑΟΛO πηγες και το ειδες απο κοντα?Ρε παιδια αυτο ειναι Z οχι MZ...
    Ρε παιδια εγω ξαναπηρα παλι δεν το σηκωνε..χαχαχαχα..ΠΑντως για να ανεβασε φωτο με καποιον θα μιλησε καθ θα της ειπε να βαλει φωτογραφιες..

    Υ.γ.Για μεταβιβαση θελει κτεο,αδεια,(μπορει και ασφαλεια) και βεβαιωση οτι δνε χρωσταει σηματα Α και υπομονη το βασικοτερο..

  2. #677
    Πήγα, Καραβίδα.
    Πρόσφατα μεταβίβασα μότο. Ασφάλεια και βεβαίωση τελών δεν ζήτησαν από τον αγοραστή. Άλλως θα με ειδοποιούσε. Του είχα δώσει από την αρχή το δελτίο ΚΤΕΟ.

  3. #678
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Τα τοπικ με μεζεδες εχουν πολυ ενδιαφερον αυτες τις μερες..
    Για πες εντυπωσεις που το ειδες απο κοντα και απο το μοτο και απο τον-την πωλητη..Το ψηνει να το παρεις..?

  4. #679
    Επειδή ήδη έχω μία ΜΖ, μόνον σε εξαιρετική περίπτωση άλλης θα αγόραζα δεύτερη. Και η συγκεκριμένη ΜΖ δεν είναι εξαιρετική περίπτωση.
    Αν σε ενδιαφέρει πραγματικά, κτύπα μείωση τιμής και παρ'την αφού πιάνει το χέρι σου από μηχανές.

  5. #680
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/08/2014
    Μηνύματα
    9
    Καλημερα σε ολους.Ανακαλυψα τυχαια το φορουμ πριν λιγο καιρο.Εχω και εγω ενα mz 251 απο το 1990 και θα σας γραψω καποια πραγματα απο την συμβιωση μαζι του.Εχω γυρισει την μιση ελλαδα πανω σε αυτο αλλα τα τελευταια χρονια το εχω μονο για καθημερινη χρηση και οχι για ταξιδια λογω οικογενειας και μικρων παιδιων.το μηχανακι εχει δουλεψει ως και ντελιβερυ για 3 χρονια.Στην αρχη το μηχανακι τα πρωτα 5 χρονια μου ειχε βγαλει αρκετες ζημιες(πιστονι,μπιελα τρομπα φρενων,δαγκανα δισκοπλακας,ελατηριο επαναφορας μανιβελας )και διαφορα αλλα γραφικα οπως π.χ κυκλοφορουσα στην τσεπη με ασφαλειες οταν δουλευα ντελιβερυ γιατι οταν επεφτα σε λακουβα φευγαν κτλ
    το πηγαινα σε διαφορους μαστορες που υπηρ)χαν τοτε για mz(φιλιππου στο νεο ηρακλειο,χριστοδουλου στη νικαια,ναυτη στην καλιθεα,στεφανοπουλο στου ζωγραφου) και απο κανεναν δεν ειχα μεινει ευχαριστημενος.Εδω και 15 χρονια το μηχανακι το πηγαινω στον Ιωνα.Την πρωτη φορα που το πηγα πριν 15 χρονια το μηχανακι λυθηκε τελειως γιατι προχωρησα και σε βαφη και απο τοτε δεν εχει ξαναυπαρξει προβλημα και το μηχανακι παει 1 φορα τον χρονο μονο για service.Τελευταια μετατροπη που εκανα ειναι πριν 2 χρονια η αλλαγη καρμπυρατερ με γιαπωνεζικο MIKUNI VM30-82.Mε την αλλαγη αυτη εχω μετρησει μια οικονομια της ταξης 20% περιπου σε καυσιμο,το μηχανακι δουλευει πιο γλυκα σε ολο το φασμα των στροφων και εχει σταματησει σχεδον τελειως το σκορτσαρισμα που κανουν τα mz οταν κλεινεις το γκαζι .Διακρινω ωστοσο μια επιθεση στον συγκεκριμενο μαστορα απο καποιους εδω μεσα.Εγω προσωπικα βρισκω τις τιμες του νορμαλ οσον αφορα την εργασια και πολλες φορες για ψιλοπραγματα που περναω δεν μου εχει παρει και φραγκο.Επισης πολλες φορες οταν μου εχει κοπει ντιζα γκαζιου η συμπλεκτη εντος αττικης εχει ερθει και μου την εχει αλλαξει και ειναι πολυ εξυπηρετικος

  6. #681
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Καλώς το φίλο!!!
    Πάντα όρθιος κι εύχομαι άλλα τόσα και περισσότερα χρόνια με τον ΜεΖέ σου!!
    Σχετικά με τον μάστορα, μάλλον παίζει το σενάριο ότι ξηγιέται ανάλογα με τα κέφια και αν του αρέσει η φάτσα του πελάτη, δεν εξηγείται αλλιώς, διότι έχουμε από τη μια φανατικούς υπέρμαχους (με τεκμήρια και επιχειρηματολογία) κι από την άλλη φανατικούς πολέμιους (με άλλα τόσα τεκμήρια και επιχειρηματολογία)!
    Μυστήριο καλύπτει την υπόθεση... πάντως όλοι συμφωνούμε στο ότι είναι ΜΟΡΦΗ!!!
    ...το νου σου!!

  7. #682
    Καλώς όρισες, redfire7!
    Είχες αγοράσει καινούργια την ΜΖ το 1990;
    Το πρόβλημα με τις μακρουλές ασφάλειες λύνεται αλλάζοντας ασφαλειοκιβώτιο. Από μια χρονιά και μετά οι ΜΖ έβγαιναν με ασφαλειοκιβώτιο τετράγωνων ασφαλειών.
    για mz(φιλιππου στο νεο ηρακλειο
    Ξέρεις αν υπάρχει ακόμα αυτός;
    στεφανοπουλο στου ζωγραφου
    Φωτιά ο πούστης
    χριστοδουλου στη νικαια,
    Ο Χριστοδούλου που έχει την ΚYMCO στην Γρ.Λαμπράκη;
    Θυμάσαι τον μάστορα της αντιπροσωπείας ΜΖ-ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ στην Λ.Θησέως στην Καλλιθέα; Ξέρει κανείς αν αυτός ασχολείται ακόμα με ΜΖ και που;
    η αλλαγη καρμπυρατερ με γιαπωνεζικο MIKUNI VM30-82
    redfire7, ξοδεύω 5 ευρώ για 55-60 χλμ με το κλασικό καρμπυρατέρ της μαμάς της -μοντ.΄89. Πως βλέπεις την κατανάλωση; Με το MIKUNI ξοδεύεις λιγότερα;
    .Διακρινω ωστοσο μια επιθεση στον συγκεκριμενο μαστορα απο καποιους εδω μεσα.
    Καλός είναι ο καψερός!

  8. #683
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/08/2014
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STO DIAOLO Προβολή μηνύματος
    Καλώς όρισες, redfire7!
    Είχες αγοράσει καινούργια την ΜΖ το 1990;
    Το πρόβλημα με τις μακρουλές ασφάλειες λύνεται αλλάζοντας ασφαλειοκιβώτιο. Από μια χρονιά και μετά οι ΜΖ έβγαιναν με ασφαλειοκιβώτιο τετράγωνων ασφαλειών.
    Ξέρεις αν υπάρχει ακόμα αυτός;
    Φωτιά ο πούστης
    Ο Χριστοδούλου που έχει την ΚYMCO στην Γρ.Λαμπράκη;
    Θυμάσαι τον μάστορα της αντιπροσωπείας ΜΖ-ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ στην Λ.Θησέως στην Καλλιθέα; Ξέρει κανείς αν αυτός ασχολείται ακόμα με ΜΖ και που;
    redfire7, ξοδεύω 5 ευρώ για 55-60 χλμ με το κλασικό καρμπυρατέρ της μαμάς της -μοντ.΄89. Πως βλέπεις την κατανάλωση; Με το MIKUNI ξοδεύεις λιγότερα;

    Καλός είναι ο καψερός!
    Mε το MIKUNI γυρω στα 6.5 με 7 ευρω στα 100 χλμ καλυτερη λειτουργια και πολυ λιγοτεροι κραδασμοι

  9. #684
    Ευχαριστώ redfire7. Μην κάνεις παράθεση ολόκληρο το μήνυμα στο οποίο απαντάς, δεν υπάρχει λόγος, αντιθέτως ρολάρουμε ασκόπως.
    Πόσο κάνει το MIKUNI;
    Απάντησε και στα άλλα ερωτήματά μου αν έχεις την καλοσύνη.

  10. #685
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/08/2014
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STO DIAOLO Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ redfire7. Μην κάνεις παράθεση ολόκληρο το μήνυμα στο οποίο απαντάς, δεν υπάρχει λόγος, αντιθέτως ρολάρουμε ασκόπως.
    Πόσο κάνει το MIKUNI;
    Απάντησε και στα άλλα ερωτήματά μου αν έχεις την καλοσύνη.
    δεν γνωριζω πως απαντουν χωρις παραθεση
    Οσο για τα υπολοιπα ερωτηματα
    ο φιλιππου υπαρχει αλλα φτιαχνει μονο yamaha
    για τον στεφανοπουλο δεν ξερω
    ο χριστοδουλου ηταν αρκετα καλος μαστορας αλλα δεν με βολευε η αποσταση,ηταν κορυδαλλο ειμαι μεταμορφωση
    οσο για τον μαστορα του χριστοφοριδη,ονομαζοταν περικλης και τελευταια φορα που τον ειχα δει δουλευε στο συνεργειο του ναυτη στην καλιθεα πριν 15 χρονια και βαλε
    το θεμα με τις ασφαλειες ειχε λυθει απο τον ιωνα
    Το μικουνι κοστισε 160 ευρω στον ιωνα μαζι με τοποθετηση γιατι θελει και καποια πατεντα για να ταιριαξει
    Σε αμερικανικα site το βρισκεις γυρω στα 90 δολαρια αλλα δεν στελνουν ευρωπη

  11. #686
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/08/2014
    Μηνύματα
    9
    Ενα ενδιαφερον αρθρο για οποιον γνωριζει αγγλικα για την αλλαγη του καρπυρατερ με mikuni vm30-83
    http://www.realclassic.co.uk/techfil...ap_etz250.html

  12. #687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από redfire7 Προβολή μηνύματος
    ο χριστοδουλου ηταν αρκετα καλος μαστορας αλλα δεν με βολευε η αποσταση,ηταν κορυδαλλο ειμαι μεταμορφωση
    Αυτός;
    http://www.car.gr/cartalog/view/25922/
    οσο για τον μαστορα του χριστοφοριδη,ονομαζοταν περικλης και τελευταια φορα που τον ειχα δει δουλευε στο συνεργειο του ναυτη στην καλιθεα πριν 15 χρονια και βαλε
    O αδύνατος καστανός -ημιφαλακρός τότε- με τα γυαλάκια και το βαριεστημένο η μελαγχολικό ύφος;
    Το 1989, μάστορας στον Χριστοφορίδη-Λ.Θησέως ήταν ένας μαυριδερός παχουλός που είχε και τον γιο του εκεί και βοήθαγε. Είχε συνεργείο στο ισόγειο του σπιτιού του στην Αγ.Βαρβάρα η στον Κορυδαλλό δεν θυμάμαι καλά. Γι'αυτόν σε ρώτησα αν ξέρεις τίποτα....

  13. #688
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/08/2014
    Μηνύματα
    9
    ο μαστορας του χριστοφοριδη ηταν αυτος με τα γιαλακια
    ο χριστοδουλου αν θυμαμαι ηταν οδο θηρας στον κορυδαλλο δεν ξερω αν ειναι ο ιδιος με αυτον που εχεις βρει

  14. #689
    Αυτός με τα γυαλάκια είναι ακόμα στο ίδιο μαγαζί στην Ξενοφώντος-Τζιτζιφιές που ήταν από το 1989 και μετά και φτιάχνει γιαπωνέζικα. Τώρα έχει πολύ λίγα ανταλλακτικά ΜΖ. Δήλωσε οτι αν του πας ανταλλακτικά, φτιάχνει ΜΖ. Έχει ένα βαριεστημένο υφάκι που σκέφτεσαι « Τώρα σε αυτόν θα πάω την μηχανή μου;»

  15. #690
    redfire, γιατί σου έβγαλε τόσες πολλές ζημιές η ΜΖ με το «καλημέρα»; Μεταχειρισμένη την είχες αγοράσει;

Παρόμοια θέματα

  1. Rider Sainct killed in Egypt crash
    από Julius στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2004, 12:18
  2. Please help... όχι και ghost rider!!!
    από viki στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2004, 15:02
  3. Shadow Rider - This is not what you expect!... RapidShade
    από RapidShade στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2004, 13:17
  4. ΩΧ,ωΧ.....ο X-rider....
    από Μικρή Λουλού στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2004, 10:46
  5. Searching For A Russian Speaking Rider
    από Odyssey στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2004, 14:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF