Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: ΒΟΛΤΑ ΣΑΒ/ΚΟ ΠΡΕΒΕΖΑ

  1. #1

    ΒΟΛΤΑ ΣΑΒ/ΚΟ ΠΡΕΒΕΖΑ

    Θα πάμε βόλτα σαβ/κο στη Πρέβεζα για να συναντήσουμε το sylvain, τον khnhsh και τη παρέα τους απο το bikenet. Θα βολτάρουμε στους υπέροχους δρόμους της περιοχής, θα κάνουμε τις βουτιές στις υπέροχες παραλίες και το βράδυ θα πιούμε και τα ξυδάκια μας.

    Αν υπάρχει κανείς που ενδιαφέρετε είναι καλοδεχούμενος!!!
    :ZZZ: :rotflmao: :ZZZ:

    Ασχετο. αν διαβάζει η wild cat απο bikenet ας μου στείλει pm για να της δώσω αυτό που μου έχει ζητήσει.

  2. #2
    Εχετε κανονίσει για διαμονή;;;
    .H

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EarthDog
    Εχετε κανονίσει για διαμονή;;;
    Όχι ακόμα αλλά θα μείνουμε σε ξενοδοχείο. Αυριο θα κλείσουμε δωμάτια.

  4. #4
    ΠΙΑΣΕ ΜΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ... Το avatar του/της BAD BOY
    Εγγραφή
    21/01/2005
    Μηνύματα
    877
    ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΕΕ.ΤΙ ΩΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΟ ΔΡΟΜΟ ΛΕΤΕ ?ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΝΑΥΠΑΚΤΟ ΜΑΛΛΟΝ
    Καλυτερα Τρεις Μερες λυκος παρα...μια ζωη προβατο.
    -ΚΤΜ ON HEAD-

    kawasaki street warriors


  5. #5
    Παλαιουρας :) Το avatar του/της Lazio
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    548
    Αμαν θα φτασατε Πρεβεζα, κοντα στο χωριο μου

  6. #6
    Τελικα ήταν καταπληκτική η βόλτα. Φύγαμε Σάββατο πρωί κατα τις 10:00. Κίνηση χαλαρή εως αρκετή αλλά δεν μας προβλημάτισε πουθενά. Φτασαμε στη Πρέβεζα κατα τις 14:00 και κατευθείαν πέσαμε στο φαγητό. εκπληκτικές ψητές σαρδέλες δια χειρός sylvain. Για όσους δεν γνωριζουν η σαρδέλα είναι το <εθνικό> φαγητο της Πρέβεζας, απο εκεί και το τοπονύμιο τους, οι σαρδελάδες!!!!
    Στις 16:00 είχαμε ραντεβού με το υπόλοιπο team( 6 μηχανάκια, 1 Κ3, 1 ΖΧ10, XJR1300, ZX6, 1 CBR 900 και 1 K4) για να πάμε βόλτα στα Σύβοτα και να κάνουμε και το μπάνιο μας. Η διαδρομή είναι ευχάριστη για εκδρομή με κάποιο on-of ή με αυτοκίνητο. Με supersport αν θέλεις να στρίψεις και λίγο δεν θα το χαρείς και πάρα πολύ, εκτός απο κανα δυο κομμάτια, πυ όμως πρέπει να παίξεις με πολλά και είναι λίγο επικίνδυνο. Η παραλία όμως στα Σύβοτα και το μπαράκι της ήταν εκπληκτικά. Φανταστείτε οτι φτάσαμε εκεί και μας βλέπουν με τις φόρμες και τα δερμάτινα και πάθανε ζημιά οι άνθρωποι. Και όποιος διαφωνεί για το συνδυασμό φόρμα και μπάνιο, του λέω απλά οτι <πολεμική> βόλτα για μπάνιο δεν γίνετε διαφορετικά. Η επιστροφή έγινε απο Πάργα και τα γλυστερα της κομμάτια που αναφέρεται συχνά ο κίνηση.
    Κυριακή πρωι και ώρα 10 είμαστε ντυμένοι και έτοιμοι για το βουνό της χαράς. 4 μηχανακια σήμερα, 1 K4, 1 K3, 1 CBR900, 1 R1.
    Προορισμός το Βουλγαρέλι Αρτας. Για όποιον δεν έχει πάει μια είναι μιά ατελείωτη διαδρομή απο αλεπάλληλες στροφές με εκπληκτική ασφαλτο ποιότητας Σερρών. Έγινε το γλέντι της αρκούδας. Οι περισσότερες στροφές παιζονται απο 80 εως 120, που για μένα είναι η ιδανική ταχύτητα να στρίβεις δυνατά και με το λιγότερο δυνατόν κίνδυνο, και κάποια κομμάτια ψηλά στο βουνό που ανεβαίνει στα 140 με 160. Ξέχασα να σας πω ότι η συχνότητα διελευσεις αυτοκινήτου ή άλλου οχήματος είναι 1 στην ώρα και άν.
    Είναι απο τις λίγες διαδρομές που έχω χαρεί σαν να ήμουν στη πίστα των Σερρών, οριακές κλίσεις, δυνατές εξόδους και όπου χρειάστηκε ΄΄αγρια δυνατά φρένα. Ευτυχώς δεν χρειάστηκε πουθενά να φρενάρουμε λόγο κινδύνου, μόνο για την ευχαριστηση μας. Νοιώθω ήδη κάποια στέρηση και να δούμε πως θα το ξεπεράσω.
    Πάντως σε όσους αρέσκονται σε τέτοιου είδους διαδρόμες τους λέω οτι πρέπει να το επισκεφτουν οπωσδήποτε. Θα γύγουν απο κει κουρασμένοι λόγο των πολλών στροφων αλλά με το χαμόγελο ευτυχίας ζωγραφισμένο στο πρόσωπο τους, που θα μείνει ανεξήτιλο στο μυαλό τους.
    Αχχχ Βουλγαρέλιιιι
    Ν΄στε κάλα όλοι εκεί και θα τα ξαναπούμε!!!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NikosRR
    Εγγραφή
    09/07/2005
    Μηνύματα
    528
    gmt kleo ke mono pu to diavazo ke den imun mazi sas.efhome tin epomeni na ime.eho akusi gia to dromo oti odos ine kalos

Παρόμοια θέματα

  1. ΒΟΛΤΑ ΤΟ ΣΑΒ.ΚΥΡ
    από ΜΠΙΦΑΣ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2007, 03:00
  2. Απαντήσεις: 225
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2007, 19:04
  3. βικε-κο-βολτα
    από warm up στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2004, 21:12
  4. Πάμε μια βόλτα στη........στη........
    από Capo_Di_Capi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 01:29
  5. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 03:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF