Σελίδα 4 από 12 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 166

Θέμα: ΠΟΔΗΛΑΤΑ

  1. #46
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    ante Αμήν και πότε!


    πράγματι ειναι αστείο η μειονότητα των μοτοσυκλετιστών να επιτίθεται σε εκείνη των ποδηλάτων!


    βαλτε λιγο γλύκα στη ζωή σας... δεν πεθάναμε ακόμα! Προβλήματα όλοι έχουμε... λίγη υπομονή αν πετύχετε το κύμα της παρασκευής και χαμόγελο, χαμογελάστε γιατι ειναι μεταδοτικό!

    Παρασκευή απόγευμα πάω james Joyce στο Μοναστηράκι.... στην Ερμού ορδή ποδηλατών, οι οποίοι πάνε άναρχα και μπουλούκι όλοι μαζί.... μπροστά ένας παπάρας που κάνει χρέη δεν ξέρω και γω τι μέσα στο κέντρο της Αθήνας.... του leader, του τροχονόμου κλπ....

    Περνάνε λοιπόν όλοι μαζί και δεν κόβει κανένας.... πρέπει να περίμενα κανα 10λεπτο επί της Ερμού... το μηχανάκι να βραζει και τ΄ αυτοκίνητα να με περνάνε στο χιλιοστό.....

    Όταν είπα σ' εναν, "ασε με ρε αδερφέ να περάσω - δεν βλέπεις τι γίνεται" μου λεει, πολύ ευγενικά πρέπει να ομολογήσω "Δεν πας να γαμηθείς με το μηχανάκι σου;"......

    Μετά έφταιγα εγώ που κούμπωσα πρώτη κι άνοιξα το γκάζι;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #47
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    ...
    Περνάνε λοιπόν όλοι μαζί και δεν κόβει κανένας.... το μηχανάκι να βραζει ...
    Όταν είπα σ' εναν, "ασε με ρε αδερφέ να περάσω - δεν βλέπεις τι γίνεται" μου λεει, πολύ ευγενικά πρέπει να ομολογήσω "Δεν πας να γαμηθείς με το μηχανάκι σου;"......

    Μετά έφταιγα εγώ που κούμπωσα πρώτη κι άνοιξα το γκάζι;
    χα χα χα και εσυ παθων???

  3. #48
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από metaltheo
    χα χα χα και εσυ παθων???
    Ναι.... αλλά πλέον δεν σταματάω. Φλας και στρίβω.

    Όποιος θέλει 40, 50,20, 10 χρονών κλπ ας πέσει πάνω μου....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #49
    ένα μάτσο μαλάκες, που πάνε 9 στις 10 για να βγάλουν γκόμενα..

    και φαντάσου βύσμα πουχουν για να χουν και την υποστήριξη της αστυνομίας..

    και μην γυρίσει κανείς να πει έχω φίλους που πάνε μπίρι-μπίρι.. έλεος και μένα μ αρέσει που και που να κάνω ποδήλατο μαζεύω την παρέα μου και πάμε καμιά πάρνηθα κανάν υμητό κλπ. κλπ.

    πιο το νόημα να γαμάτε παρασκευιάτικα την κυκλοφορία της αθήνας 1000 ποδήλατα? μπας και δείτε χαρά στα σκέλια σας; ελεος..

    φανταστείτε ΚΑΘΕ παρασκευή να μαζεύονται 1000 μηχανάκια να γυρναν την αθήνα πιάνοντας ΟΛΟ το δρόμο και πηγαίνοντας με 30-40 χλμ. (και μην ακούσω ότι στις 3 λωρίδες αφήνετε μία.. και γαμώ τις γενναιοδωρίες)

    αλλά είναι ποδήλατα "χαριτωμένα, οικωλογικά αθόρυβα, χαμογελάστε και ΠΑΡΤΕ πίσω την αθήνα απ' τα κακά βενζινοκίνητα" και ένα κάρο και καλά προοδευτικές μαλακίες.. άσε που το επόμενο πρωί 9 στους 10 (οι ίδιοι που πήγαν για τη γκόμενα ) θα πάρουν το τουτού να πάνε στο γραφείο..

    1 φορά τους πέτυχα χαλάνδρι προς ψυχικό στην αρχή ήμουν ευγενικός με το που είδα τι ΤΑΓΑΡΙΑ είναι και ότι με ΘΡΑΣΣΟΣ απαιτούν το δρόμο για τσιφλίκι τους, τους έγραψα στα @@ μου μπήκα σφήνα και κρίμα που δεν βρόντηξε και κανάς μαλάκας..



    (ΥΓ: αυτό θα ταίριαζε πιο πολύ να το γράψω στα φόρα σας, αλλά είστε ξεφτίλα για τους ποδηλάτες)
    Fuck the universe.

  5. #50
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
    ένα μάτσο μαλάκες, που πάνε 9 στις 10 για να βγάλουν γκόμενα..

    ...
    που τα ξέρεις όλα αυτά;

  6. #51
    Πρέπει να είστε όλοι οι ποδηλάτες πολλοί γεναίοι να βγαίνετε βόλτα σε τέτοιους δρόμους
    και με τόσους παλαβούς... Πιο ωραία θα περάσετε Πάρνηθα, Βαρυμπόπη, Υμμητό κ.τλ.
    Γιατί δεν το οργανώνεται έτσι? Κάπου πιο ήσυχα? Μην μου πείτε ότι είναι ταλαιπωρία να πας πιο
    μακριά. Δεν χρειάζεται τρειλερ ούτε 7 ώρες να πας Πάρνηθα. Αδυνατό να πιστέψω ότι Παρασκευή βράδυ
    σας αρέσει η βόλτα στο κέντρο.

    Συμπλήρωση: Metaltheo καταλαβαίνω τα νεύρα σου αλλά μην κάνεις χειρονομίες ούτε να βρίζεις. Πραγματικά δεν
    ξέρεις σε τι τρελό μπορεί να πέσεις.

  7. #52
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
    που τα ξέρεις όλα αυτά;
    έχω πολλούς φίλους "ποδηλάτες"



    Fuck the universe.

  8. #53
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
    Πρέπει να είστε όλοι οι ποδηλάτες πολλοί γεναίοι να βγαίνετε βόλτα σε τέτοιους δρόμους
    και με τόσους παλαβούς... Πιο ωραία θα περάσετε Πάρνηθα, Βαρυμπόπη, Υμμητό κ.τλ.
    Γιατί δεν το οργανώνεται έτσι? Κάπου πιο ήσυχα? Μην μου πείτε ότι είναι ταλαιπωρία να πας πιο
    μακριά. Δεν χρειάζεται τρειλερ ούτε 7 ώρες να πας Πάρνηθα. Αδυνατό να πιστέψω ότι Παρασκευή βράδυ
    σας αρέσει η βόλτα στο κέντρο.
    Η αλήθεια είναι ότι δεν πάνε για το ποδήλατο
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #54
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
    Πρέπει να είστε όλοι οι ποδηλάτες πολλοί γεναίοι να βγαίνετε βόλτα σε τέτοιους δρόμους
    και με τόσους παλαβούς... Πιο ωραία θα περάσετε Πάρνηθα, Βαρυμπόπη, Υμμητό κ.τλ.
    Γιατί δεν το οργανώνεται έτσι? Κάπου πιο ήσυχα? Μην μου πείτε ότι είναι ταλαιπωρία να πας πιο
    μακριά. Δεν χρειάζεται τρειλερ ούτε 7 ώρες να πας Πάρνηθα. Αδυνατό να πιστέψω ότι Παρασκευή βράδυ
    σας αρέσει η βόλτα στο κέντρο.
    Ο σκοπος του freeday ειναι η επεκταση του ποδηλατου ως μεσο καθημερινης μετακινησης και όχι απλα για βόλτες το ΣΚ με το ποδηλατο σε σχαρα πανω σε τζιπ

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #55
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Η αλήθεια είναι ότι δεν πάνε για το ποδήλατο

  11. #56
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Ο σκοπος του freeday ειναι η επεκταση του ποδηλατου ως μεσο καθημερινης μετακινησης και όχι απλα για βόλτες το ΣΚ με το ποδηλατο σε σχαρα πανω σε τζιπ

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  12. #57
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Ο σκοπος του freeday ειναι η επεκταση του ποδηλατου ως μεσο καθημερινης μετακινησης και όχι απλα για βόλτες το ΣΚ με το ποδηλατο σε σχαρα πανω σε τζιπ

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #58
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Ο σκοπος του freeday ειναι η επεκταση του ποδηλατου ως μεσο καθημερινης μετακινησης και όχι απλα για βόλτες το ΣΚ με το ποδηλατο σε σχαρα πανω σε τζιπ

    Έχει κάποιος link για το Freeday να καταλάβω τι είναι? Εγώ κατάλαβα ότι μία Παρασκευή
    οργανώνεται μία βόλτα με πολλά ποδήλατα. Αν ο σκοπός είναι η επεκταση του ποδηλάτου
    ως μέσο καθημερινής μετακίνησης γιατί γίνεται μαζικά μία μέρα? Τα φαντάζεσαι 200 ποδήλατα
    μαζί Δευτέρα πρωί στο κέντρο? Αφού καταρχήν δεν έχουμε δρόμους που μπορούν να κινηθούν
    άνετα τα ποδήλατα.
    Πάρτε τη συγκοινωνία καλύτερα και αφήστε το ποδήλατο για ανέμελες βόλτες κάπου
    που δεν υπάρχει κίνδυνος να σε κάνουν πατέ. Δεν υπάρχει παιδεία ακόμα και για να
    την αποκτήσουμε πρέπει να περάσουν 300 χρόνια με διάθεση από όλους να μάθουν.

  14. #59
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
    Έχει κάποιος link για το Freeday να καταλάβω τι είναι?
    Μπες εδω

    http://www.podilates.gr/



    Εξηγησα πιο πανω, οτι ο σκοπος ειναι να επεκταθει η χρηση ποδηλατου περα απο τις ανεμελες βόλτες, με σκοπο να ωφεληθούμε όλοι, οποτε γινετε ενα event σα διαμαρτυρία/διαδήλωση. Το πάρτε τη συγκοινωνια ετσι απλά, δεν το καταλαβαινω, θα είχε νόημα να έλεγες "ας παρουμε όλοι τη συγκοινωνια", δηλαδη να εβαζες και τον εαυτο σου μεσα.

    Το "δεν εχουμε δρομους" ήταν το επιχείρημα του Κακλαμάνη για να μη φτιαξει ποδηλατόδρομους. Ευτυχως, αυτος μας τελείωσε

    Ασχετως τουτων, με το freeday όπως εχει εξελιχθει, δεν συμφωνω και δε συμμετεχω πλεον.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  15. #60
    κυραΚουλα στο εκανα γουλι Το avatar του/της SpineshankD
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    125
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
    Πρέπει να είστε όλοι οι ποδηλάτες πολλοί γεναίοι να βγαίνετε βόλτα σε τέτοιους δρόμους
    και με τόσους παλαβούς... Πιο ωραία θα περάσετε Πάρνηθα, Βαρυμπόπη, Υμμητό κ.τλ.
    Γιατί δεν το οργανώνεται έτσι? Κάπου πιο ήσυχα? Μην μου πείτε ότι είναι ταλαιπωρία να πας πιο
    μακριά. Δεν χρειάζεται τρειλερ ούτε 7 ώρες να πας Πάρνηθα. Αδυνατό να πιστέψω ότι Παρασκευή βράδυ
    σας αρέσει η βόλτα στο κέντρο.

    Συμπλήρωση: Metaltheo καταλαβαίνω τα νεύρα σου αλλά μην κάνεις χειρονομίες ούτε να βρίζεις. Πραγματικά δεν
    ξέρεις σε τι τρελό μπορεί να πέσεις.
    ρε μαστορα να παμε πως στην παρνηθα? πως θα ερθουν απολη την αττικη στην παρνηθα αφου το κεντρο βολευει ολους. και προσεξε μιλαμε για ποδηλατο,οχι μηχανακι αμαξι,δεν με βολευει κανω 5 λεπτα και ειμαι εκει.

    αντε κανε εσυ πεταλί απο κορυδαλλο-παγκρατι-κλπ μεχρι παρνηθα και καθε παρνηθα και μετα κανε 40-50 χιλιομετρα στο freeday.
    και στο τελος κανε πεταλι για πισω. ναι καλα.

    παντως βλεπω πολυ μισος και εχθρα απο εδω που νομιζα οτι την ειχαμε φαει ολοι στον κωλο αφου μας περναγανε σαν μειωνοτητα οντας μηχνοβιοι.
    αλλα μπααααααααα......
    μην του χαλασουμε του αλλου την ζαχαρενια

    ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΒΡΑΔΙ ΡΕ. ΑΠΟ 10.30 ΜΕ 3.
    ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ 10 ΛΕΠΤΑ
    ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΚΩΛΟΦΑΡΔΟΣ ΚΑΙ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΔΙΑΟΛΕ.

    ΚΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΦΡΟΙ,ΣΤΑ @ΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ
    ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ?

    και ΞΑΝΑΛΕΩ και μενα μου την πεσανε οι του ΠΑΜΕ ενω ΠΕΡΙΜΕΝΑ να περασει η πορεια της πρωτομαγιας
    επειδη δουλευα και ειχα το μηχανακι της δουλειας γιατι δεν απεργουσα,
    αλλα δεν ειπα να καταργηθουν οι πορειες,να τους γαμανε αρκουδες,που να μην σωσουν τα καθικια. και στην τελικη αμα γουσταρω θα ψηφισω και ΚΚΕ.

    αντε ολοι οι γαματοι βγηκαν εδω
    οτι σκατα ειναι αυτοι που σας την λενε ενω περναει η πορεια τα ιδια γινοσαστε και σεις οταν απαντατε με αυτον τον τροπο
    αμα φερω και εγω 500 μηχανακηδες να δειτε τι θα γινει και μαλακιες.

    δεν εχετε καταλαβει οτι ολοι πασχουμε απο την μαλακια του ελληνα
    και αυτοι που πανε να κανουν κατι σωστο θα υπαρχουν
    καποιοι που θα τα σκατωνουν
    και θα υπαρχουν και οι αλλοι που θα κοιτανε την παρτη τους

    λεγεται το συνδρομο
    "οταν κατεβαζω τα ψωνια απο τ'αμαξι θα πλακωθω με αυτον που περιμενει
    αλλα οταν κατεβαζει αλλος θα του κορναρω γιατι παντα βιαζομαι"

    με τις υγειες μας

Σελίδα 4 από 12 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ktm & ποδηλατα
    από el_hymador στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 115
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2008, 15:06
  2. Κατάστημα με ποδήλατα κανείς..?
    από motaba στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 10:06
  3. Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2007, 22:35
  4. Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2007, 00:52
  5. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 11:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF