Σελίδα 8 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 166

Θέμα: ΠΟΔΗΛΑΤΑ

  1. #106
    τριαλαρίμ τριαλαρόμ
    safety doesn't happen by accident

  2. #107
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
    τριαλαρίμ τριαλαρόμ
    μπα.

    ξυπνησες?
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  3. #108
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Ρε παιδιά, την παλεύετε καθόλου?

    Εχουμε φτάσει να μας πειράζουν και τα ποδήλατα τώρα?




    ΟΧΙ!

    αυτο δεν καταλαβαινετε μερικοι εδω μεσα... ΠΟΥ ΕΙΔΑΤΕ οτι μας πειραζουν τα ποδηλατα????και εγω εχω ποδηλατο....ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ Η ΚΑΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.

    Γιατι δεν εχω δει ποτε να αγανακτητε σε ποστακια <<γυναικα οδηγος>> να πειτα <<καλα τωρα οι γυναικες σας πειραζουν?>>

    η οταν χλευαζουμε ξεκρανωτους <<μα καλα οι ξεκρανωτοι σας πειραζουν?>> κλπ κλπ?????


    οπως εχουν ανοιχτει θεματα για διαφορα που μας ενοχλουν ετσι ανοιχτηκε και αυτο....τωρα επειδη δεν εχει τιτλο <<καγκουρας με 1000ρι>> αλλα τη λεξη <<ποδηλατο>> το κανει το θεμα να φαινετε σαν το μικρο μου πονυ!!!!

    η ουσια ειναι ιδια ομως! και δεν ειναι τυχαιο που διαφορετικοι ανθρωποι μεταξυ μας σε διαφορετικες μερες εχουμε να πουμε ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!!!!!

    δλδ ελεος και τι δεν εχω διαβασει παλι στο μοτο..... κοριτσακια 13χρονια που κανουν ποδηλατο στη παραλιακη στις 1 το βραδυ κλεινωντας και τις 3 λωριδες κυκλοφοριας και εγω η κακια τα κλοτσησα τα πατησα να περασουν (:rotflmao: )γιατι ειμαι ελληνιδα και Ω ΘΕΕ ΜΟΥ πως ζω ετσι...γιατι εδω μεσα γραφουν και Νορβηγοι (βλεπε καπτεν ) και τα παιδια μου λεει ελπιζουν (οι νορβιγοι) να βγουν καλυτερα και να μην θελουν να τεμαχισουν τα 13χρονα με τα ποδηλατα...


    ΕΛΕΟΣ!
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  4. #109
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    μπα.

    ξυπνησες?

    Σώπα μου κι έρχονται καλύτερες μέρες...
    safety doesn't happen by accident

  5. #110
    Το ρεμάλι της Φ.Νέγρη Το avatar του/της LsKostas
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    446
    Πολυ σωστα μιλησε ο Ηλιας ...


    Ειδικα για μοτοσυκλετιστες που ΕΝΝΟΕΙΤΕ οτι εχουν μια ανωτερη οδηγικη παιδεια (..)
    το να καθισεις 2-3-5 λεπτα στην ακρη να περασουν καμια 500αρια ποδηλατα , εκτος απο
    υποχρεωση στο πιο αδυνατο οχημα (ποδηλατο) ειναι και μια πραξη ενθαρυνσης σε οσους θελουν περισσοτερα ποδηλατα και οχι αλλα διτροχα-τετρατροχα


    Μ αρεσει παντως που εντελως αυτονοητα πραγματα στην Ελλαδα γινονται αντικειμενο διαμαχης

    Ελεος δλδ επειδη ενας με ποδηλατο περασε καποτε ενα stop
    Aρχιστε να μαρσαρουμε ολοι μαζι ... να τους περασουμε απο πανω...

    υγ. Ειλικρινα πιστευω οτι μια πολυ μικρη μειοψηφια ποδηλατιστων
    δεν σεβεται τον ΚΟΚ. Οι περισσοτεροι ξερουν οτι κινδυνευουν και προσεχουν περισσοτερο ...καγκουρικη Ελλαδα γαρ
    Τα λογια πρεπει να ακολουθουνται απο πραξεις.Αλλιως...τουφες :-)

    "ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΙΚΗΣΩ,ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΙΚΗΘΩ"

  6. #111
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
    Σώπα μου κι έρχονται καλύτερες μέρες...
    Aσπρα καράβια τα ονειρά μας....


    Άλλο λαικό άσμα.... νιου γουέηβ

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #112
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
    Σώπα μου κι έρχονται καλύτερες μέρες...
    O Αντρέας το είχε πει αυτό.....


    Αυτές είναι οι καλυτερες μέρες; Αυτές που ζουμε με τον γιο του;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #113
    Νομίζω ότι η αντιπαράθεση ξεκίνησε από τη λογική του τσαμπουκά που ακολουθούν κάποιοι (στη συγκεκριμένη περίπτωση οι ποδηλάτες) όταν βρίσκονται πολλοί μαζί. Γίνονται εριστικοί με τις πλάτες της μάζας (μου έχει τύχει).

  9. #114
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
    Σώπα μου κι έρχονται καλύτερες μέρες...
    αντε και κοντευω να γινω χριστιανος!!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #115
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/11/2007
    Μηνύματα
    6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
    ωραιος ο metaltheo! και ηθελα να ανοιξω θρεντ με το ποιοι απο εδω ερχονται στους freeday
    και οχι δεν ημουνα εγω που σου εκανα κωλοδαχτυλο,λιγο δυσκολο να τον πετυχεις ειμασταν καμμια 1500αρα χθες...

    λοιπον φιλε μου αν και δεν ειμαι απο τους οργανωτες του event,να ξερεις οτι γινεται ΚΑΘΕ παρασκευη απο τις 10 το βραδυ μεχρι νωρις το πρωι αυτη η ποδηλατοβολτα και δεν ειναι"αντε μπατε σκυλοι αλεστε-οποις ναναι-κλεισε δρομους"
    γινεται με την συνοδεια και με την συννενοηση της αστυνομιας η οποια βρισκεται στην αρχη(συνηθως 2 ΔΙΑΣ) και στο τελος(περιπολικο-ανακριτικο τροχαιας)
    εφοσον αυτοι ΔΕΝ επιτρεπουν αλλα οχηματα να μπαινουν μεσα στην πορεια
    τοτε πρεπει να το σεβαστεις, αν θελουμε να μιλησουμε για το τυπικο της υποθεσης.

    2ο σε καταλαβαινω απολυτα αφου και εγω εχω τυχει σε πολλα αναλογα περιστατικα και εν ωρα εργασιας ενω εγω επρεπε να παω σε καθορισμενα ραντεβου αλλα πιστεψε με,αμα εκανα κωλοδαχτυλο σε καθε απεργο-δρομεα μαραθωνιου-κλπ κλπ τωρα δεν θα ημουν ορθιος.

    3ο η πορεια εκλεινε τους δρομους για περιπου 5-10 λεπτα ΜΑΞΙΜΟΥΜ και οχι για 2-3 ωρες και αν βαλεις στο νου σου οτι ξεκιναμε 10 το βραδυ παρασκευης(ποσο μαλλο για 2-3 το ξημερωμα)το 95% αυτων που καθυστερουμε μαλλον δεν ειναι εξω για δουλεια αλλα και παλι γινεται για λιγα λεπτα της ωρας.

    4ο αμα εσυ μπορεις να εγγυηθεις την ασφαλεια των 1000 και βαλε ποδηλατιστων-απο μικρους μεχρι γερους- και να βαλεις να κινουνται διπλα τους αμαξια-μηχανες αναμεσα τους οπως εκανες εσυ,δικο σου θεμα.
    εγω επειδη το βλεπω απο μεσα,πηγαινοντας μια πορεια με τα ποδηλατα τοσο κοντα οι γλυστρες η το αποτομο σταματημα προκαλουν 3-4-5 ποδηλατες να μπλεκονται σε τεοια ατυχηματακια με ποδηλατα να φευγουν απο την μια και ανθρωπους απο την αλλη.
    αλλα επειδη μιλαμε για ποδηλατα,οι τραυματισμοι ειναι μικροι.
    σκεψου να φαει σαβουρα κανας ποδηλατης και να φυγουν και αλλοι 3 μαζι του και να σκασουν αριστερα εκει που προχωραει και ο αλλος με το αυτοκινητο.χαος...

    αυτα περιληπτικα,συγγνωμη σε σενα και σε οσους αλλους καθυστερουμε καθε παρασκευη για καποια ωρα...
    παντως θα σου προτεινα να αφησεις τις χειρονομιες γιατι το οτι δεν ειναι 1500 αμαξια μπροστα σου και δεν σου φαινεται,αλλα ειναι 1500 ποδηλατες και εφοσον ολα γινονται με νομιμο τροπο,εκτος απο οτι θα πιανοσουνα με καμμια 50αρια στα χερια,στο τελος θα σε τσουβαλιαζανε οι ακολουθοι...και στο λεω σε φιλικο επιπεδο οχι να στην πω...

    και τελος,αυτο που εγινε σε εσενα και στον καθενα κατα πασα πιθανοτητα δεν θα γινει ξανα αφου η διαδρομη του freeday ειναι διαφορετικη κατα 90% καθε φορα..


    Σωστος!!!!!!!!!! Freeday για παντα!!!

  11. #116
    κυραΚουλα στο εκανα γουλι Το avatar του/της SpineshankD
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    125
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    εγω δε μπορω να καταλαβω γιατι θιγεσαι.αν καφρευεις με το ποδηλατο σου ναι να το βαλεις εκει που ξερεις.αν οχι ειπα και ξαναλεω για 3η φορα (και εχω αρχισει να κουραζομαι) οτι ειμαι απο αυτους που οχι απλα σε σεβομαι αλλα θα σε προστατευσω κι ολας.

    και παρεπιπτοντως περα του οτι ειμαστε γειτονες,παιζω και εγω μεταλ εκτος του οτι ακουω.

    τελος σαφως ο κορυδαλλος και το περιστερι δεν ειναι βουπου αλλα η συντρηπτικη πλειοψηφια των ατομων του φριντει εχει λογικη και προελευση βουπου.

    αυτα.

    το απο που προερχεται η πλειονοτητα του φριντε'ι' και με τι λογικη δεν ξερω και να σου πω δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα το τι σκεφτεται ο καθενας οταν συμμετεχει,αρκει να το κραταει στο μυαλο του.

    και το ξαναλεω μην βγαζεις αποψη βασει της μειωνοτητας.οκ ειναι απιστευτη μαλακια να σε βριζουν οπως κανανε στην ευη και στον μεταλτεο,αλλα μαλακες υπαρχουν παντου.τουλαχιστον εγω θα εχω 2 φορες το νου μου πλεον σε τετοια σκηνικα να τους περιποιηθω καταλληλα.

    παντως τουλαχιστον στα δικα μου τα ματια εχω δει παρα πολλους μοτοσυκλετιστες να μπαινουν μεσα και να κινουνται στην ιδια ταχυτητα με τα ποδηλατα και κανενας να μην τους λεει το παραμικρο,
    οπως και με καγκουρια που μπαινουν στην πορεια και θελουν να κανουν σφηνες με το 1000αρι ριχνοντας ξερογκαζιες και βαζοντας σε κινδυνο τον εαυτο τους και τους υπολοιπους και μετα φευγουν και ριχνουν και μια παναγια.

    ενιγουει εχω καταλαβει τι θες να πεις και με τι υφος το λες και δεν σε παρεξηγω...και εγω οταν ακουω πολυ ωρα napalm death θελω να φαω σιδερα

  12. #117
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
    ....................

    ενιγουει εχω καταλαβει τι θες να πεις και με τι υφος το λες και δεν σε παρεξηγω...
    ΕΙΣΑΙ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ !!!!!!!!!!!!!!!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  13. #118
    κυραΚουλα στο εκανα γουλι Το avatar του/της SpineshankD
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    125
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    ΕΙΣΑΙ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ !!!!!!!!!!!!!!!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:














    τσιγαροοοοοο:a47:

  14. #119
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.961
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    ΕΙΣΑΙ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ !!!!!!!!!!!!!!!
    Τι, το γυρίσαμε στον Καρρά τώρα;

  15. #120
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/11/2007
    Μηνύματα
    6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Elesun
    Νομίζω ότι η αντιπαράθεση ξεκίνησε από τη λογική του τσαμπουκά που ακολουθούν κάποιοι (στη συγκεκριμένη περίπτωση οι ποδηλάτες) όταν βρίσκονται πολλοί μαζί. Γίνονται εριστικοί με τις πλάτες της μάζας (μου έχει τύχει).
    Κανεις λαθος φιλε περα απο την πλακα που γινεται εδω....Ειμαι και εγω μοτοσυκλετιστης περιπου 25 χρονια, οξυγονοκολητης και δουλευω στη ναυπηγικη ζωνη περαματος. Δουλευω 12 ωρες τη μερα και την Παρασκευη παιρνω το ποδηλατο μου και ακολουθω το Freeday. Δεν ειμαι ακτιβιστης δεν κλεινω δρομους..και αν θελω να τσαμπουκαλευτω..... δεν εχω την αναγκη κανενος. Υπαρχει σεβασμος σε αυτους που με σεβονται.....ανηκω σε μια ιδιαιτερη κατηγορια και δεν το ξερω? Ελεος!!

Σελίδα 8 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ktm & ποδηλατα
    από el_hymador στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 115
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2008, 15:06
  2. Κατάστημα με ποδήλατα κανείς..?
    από motaba στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 10:06
  3. Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2007, 22:35
  4. Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2007, 00:52
  5. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 11:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF