Σελίδα 1 από 12 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 166

Θέμα: ΠΟΔΗΛΑΤΑ

  1. #1

    ΠΟΔΗΛΑΤΑ

    Καλησπερα σε ολους, εγω μολις γυρισα σπιτι μου(απο δουλεια) και αυριο παλι δουλευω το πρωι.
    Μα θα μου πειτε τη σχεση εχουν τα παραπανω... Οπως πολλοι στην ελλαδα , μου φευγει το λαδι καθε μερα για να φερω "βολτα" τη ζωη μου και τα λοιπα. Σαν αρχη μου εχω να "δινω" τη συμπεριφορα που μου δινουν. Καθως λοιπον γυρνουσα σπιτι πετυχαινω τους ποδηλατες στην πατησιων κοντα στην πλατεια αμερικης, μετα απο κανα 10λεπτο στο φαναρι καταφερνω σιγα σιγα να μπω και γω στην πατησιων, μαζι λοιπον με ολα τα ποδηλατα και εγω. Φτανουμε λοιπον στο σημειο της πατησιων απου οι λωριδες γινονται τρεις( ε λεω θα μαζευτουνε λιγο να παω και γω σπιτι μου) ναι καλα... ολοι μες τη μεση σα τα γιδια, απο αριστερα και γω με 40-45 χλω να περναω οταν μπορω ευχαριστωντας αυτους που εκαναν στην ακρη(χωρις να ειμαι υποχρεομενος ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ). Σε καποια φαση λοιπον ακουω ενα ΕΕΕ ΠΟΥ ΠΑΣ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ(σαν αυτον ηταν και αλλοι οπου εκραζαν αυτοκινητα)... τον γραφω τον τυπο στα @ρχidi@ βγαζω ενα κωλοδ...τυλο και συνεχιζω,και φτανω λοιπον στο φαναρι για αλεξανδρας. Περνοντας λοιπον ο τυπος απο διπλα μου , μου σφυραει, μου βγαζει και αυτος... εκει ρε παιδια...... τα πηρα και γω ασχημα καρφωνω πρωτη και σκαω διπλα του "κανε στην ακρη να μου τα πεις απο κοντα κτλ κτλ" , δεν εκανε και με τα πολλα εκανα αναστροφη και ηρθα σπιτι. Ζουμε σε δημοκρατικη χωρα και μπορει ο καθενας να ασκει το οποιοδηποτε χομπυ του η να προσπαθει να δηλωσει-στιγματισει κατι για το οτιδηποτε και με τον οποιοδήποτε τροπο, δεν τον εμποδιζει κανεις, να μαθουμε ομως να σκεφτομαστε και λιγο παραπανω, λιγο ποιο σφαιρικα, και να μην ξεχναμε τη λεξη "ΣΕΒΑΣΜΟ". ΟΛΟΚΛΗΡΗ πατησιων πιαστε τις 2 λωριδες οχι και τις τρεις. Μπορει και εμενα η αντιδραση μου να ηταν λαθος αλλα θελω και εγω να κοιμηθω σε αυτες τις 6 ωρες που μου απομενουν μεχρι να ξυπνησω .Κραξτε με και σεις λοιπον αν θελετε ,εγω τη γνωμη μου την ειπα.

    ΥΓ αν το βλεπεις αυτο να ξερεις οτι εισαι πολυ κοτα

  2. #2
    βουρ για το βουνο Το avatar του/της dond4le
    Εγγραφή
    16/05/2009
    Μηνύματα
    493
    Αν ηταν με κουρσα καλα του εκανες

  3. #3
    κυραΚουλα στο εκανα γουλι Το avatar του/της SpineshankD
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    125
    ωραιος ο metaltheo! και ηθελα να ανοιξω θρεντ με το ποιοι απο εδω ερχονται στους freeday
    και οχι δεν ημουνα εγω που σου εκανα κωλοδαχτυλο,λιγο δυσκολο να τον πετυχεις ειμασταν καμμια 1500αρα χθες...

    λοιπον φιλε μου αν και δεν ειμαι απο τους οργανωτες του event,να ξερεις οτι γινεται ΚΑΘΕ παρασκευη απο τις 10 το βραδυ μεχρι νωρις το πρωι αυτη η ποδηλατοβολτα και δεν ειναι"αντε μπατε σκυλοι αλεστε-οποις ναναι-κλεισε δρομους"
    γινεται με την συνοδεια και με την συννενοηση της αστυνομιας η οποια βρισκεται στην αρχη(συνηθως 2 ΔΙΑΣ) και στο τελος(περιπολικο-ανακριτικο τροχαιας)
    εφοσον αυτοι ΔΕΝ επιτρεπουν αλλα οχηματα να μπαινουν μεσα στην πορεια
    τοτε πρεπει να το σεβαστεις, αν θελουμε να μιλησουμε για το τυπικο της υποθεσης.

    2ο σε καταλαβαινω απολυτα αφου και εγω εχω τυχει σε πολλα αναλογα περιστατικα και εν ωρα εργασιας ενω εγω επρεπε να παω σε καθορισμενα ραντεβου αλλα πιστεψε με,αμα εκανα κωλοδαχτυλο σε καθε απεργο-δρομεα μαραθωνιου-κλπ κλπ τωρα δεν θα ημουν ορθιος.

    3ο η πορεια εκλεινε τους δρομους για περιπου 5-10 λεπτα ΜΑΞΙΜΟΥΜ και οχι για 2-3 ωρες και αν βαλεις στο νου σου οτι ξεκιναμε 10 το βραδυ παρασκευης(ποσο μαλλο για 2-3 το ξημερωμα)το 95% αυτων που καθυστερουμε μαλλον δεν ειναι εξω για δουλεια αλλα και παλι γινεται για λιγα λεπτα της ωρας.

    4ο αμα εσυ μπορεις να εγγυηθεις την ασφαλεια των 1000 και βαλε ποδηλατιστων-απο μικρους μεχρι γερους- και να βαλεις να κινουνται διπλα τους αμαξια-μηχανες αναμεσα τους οπως εκανες εσυ,δικο σου θεμα.
    εγω επειδη το βλεπω απο μεσα,πηγαινοντας μια πορεια με τα ποδηλατα τοσο κοντα οι γλυστρες η το αποτομο σταματημα προκαλουν 3-4-5 ποδηλατες να μπλεκονται σε τεοια ατυχηματακια με ποδηλατα να φευγουν απο την μια και ανθρωπους απο την αλλη.
    αλλα επειδη μιλαμε για ποδηλατα,οι τραυματισμοι ειναι μικροι.
    σκεψου να φαει σαβουρα κανας ποδηλατης και να φυγουν και αλλοι 3 μαζι του και να σκασουν αριστερα εκει που προχωραει και ο αλλος με το αυτοκινητο.χαος...

    αυτα περιληπτικα,συγγνωμη σε σενα και σε οσους αλλους καθυστερουμε καθε παρασκευη για καποια ωρα...
    παντως θα σου προτεινα να αφησεις τις χειρονομιες γιατι το οτι δεν ειναι 1500 αμαξια μπροστα σου και δεν σου φαινεται,αλλα ειναι 1500 ποδηλατες και εφοσον ολα γινονται με νομιμο τροπο,εκτος απο οτι θα πιανοσουνα με καμμια 50αρια στα χερια,στο τελος θα σε τσουβαλιαζανε οι ακολουθοι...και στο λεω σε φιλικο επιπεδο οχι να στην πω...

    και τελος,αυτο που εγινε σε εσενα και στον καθενα κατα πασα πιθανοτητα δεν θα γινει ξανα αφου η διαδρομη του freeday ειναι διαφορετικη κατα 90% καθε φορα..


  4. #4
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Αν και μ αρέσει το ποδήλατο δεν είναι λίγες οι φορές που έχω αποφύγει παρά λίγο σύγκρουση με πολλούς από δαύτους τη νύχτα διότι κυκλοφορούν με τη νοοτροπία του μέσου Ελληναρά κουτάκια/μηχανόβιου. Αντίθετα σε μόνοδρομους, χωρίς διακριτικά ρούχα και φώτα. Η πολλές φορές καταμεσής στη Μεσογείων και Κηφισίας αριστερή ή μεσαία λωρίδα με κίνδυνο να τους πατήσουν.



    Αν θες να ακολουθείς τα νέα "trends" φρόντισε να το κάνεις σωστά τουλάχιστον.
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  5. #5
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557
    Δυστηχώς στήν ελλάδα ούτε οι οδηγοι αλλά δυστηχώς ούτε οι ποδηλάτες έχουν σωστή νοοτροπία σάν γενικό κανόνα

    δές σε χώρες που χρησιμοποιήτε ευρέως το ποδήλατο θα καταλάβεις γιατί να με συνοδεύουν αστυνομία και ανακριτικά είναι ξεφτύλα

    πρέπει να μάθουμε απλά ότι πρέπει να σεβόμαστε τούς άλλους δίπλα μας ,


  6. #6
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    φιλε τσακωθηκα και εγω παραλιακη καποτε με καποιους ... τους περασε σουβλακι ενα παπι μπροστα μου και μαλιστα ειπα απο μεσα μου τι μαλακας ειναι αυτος με το παπι που τους τρομαξε...μετα απο ΜΙΣΗ ΩΡΑ και οχι 10 λεπτα που υποθηκε ποιο πανω αρχιζαν να παιζουν τα νευρα μου στη μηχανη και παω στον τελευταιο και του λεω το ιδιο πραγμα...πιαστε τις 2 λωριδες να φευγουμε απο την 3η...ευγενικα χωρις κωλοδαχτυλα κλπ ... η απαντηση ηταν <<τι θες μωρη καριολα?>> και αναρθρες κραυγες απο 5-6 αλλους διπλα του....ακουσανε τα καντιλια του αιωνα και ακολουθησα το παραδειγμα του παπιοβιου και εφυγα....ΚΡΙΜΑ γιατι μεσα στους ποδηλατες υπαρχουν και σοβαρα παιδια (φιλοι μου τους ξερω) που οι καφροι αυτοι στιγματιζουν το ολο event αν εχουν τετοια νοοτροπια ειναι ντροπη ... αμα το παμε με το νομο τις ζουγκλας δε ξερω αν θα καναν αυτο που καναν αν πισω μου ηταν καμμια 10ρια μηχανες ε? τες πα με κανουν και σκευτομε με τροπο που δεν θελω!

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    ΚΡΙΜΑ γιατι μεσα στους ποδηλατες υπαρχουν και σοβαρα παιδια (φιλοι μου τους ξερω) που οι καφροι αυτοι στιγματιζουν το ολο event αν εχουν τετοια νοοτροπια ειναι ντροπη ...
    +1

  8. #8
    κυραΚουλα στο εκανα γουλι Το avatar του/της SpineshankD
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    125
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    φιλε τσακωθηκα και εγω παραλιακη καποτε με καποιους ... τους περασε σουβλακι ενα παπι μπροστα μου και μαλιστα ειπα απο μεσα μου τι μαλακας ειναι αυτος με το παπι που τους τρομαξε...μετα απο ΜΙΣΗ ΩΡΑ και οχι 10 λεπτα που υποθηκε ποιο πανω αρχιζαν να παιζουν τα νευρα μου στη μηχανη και παω στον τελευταιο και του λεω το ιδιο πραγμα...πιαστε τις 2 λωριδες να φευγουμε απο την 3η...ευγενικα χωρις κωλοδαχτυλα κλπ ... η απαντηση ηταν <<τι θες μωρη καριολα?>> και αναρθρες κραυγες απο 5-6 αλλους διπλα του....ακουσανε τα καντιλια του αιωνα και ακολουθησα το παραδειγμα του παπιοβιου και εφυγα....ΚΡΙΜΑ γιατι μεσα στους ποδηλατες υπαρχουν και σοβαρα παιδια (φιλοι μου τους ξερω) που οι καφροι αυτοι στιγματιζουν το ολο event αν εχουν τετοια νοοτροπια ειναι ντροπη ... αμα το παμε με το νομο τις ζουγκλας δε ξερω αν θα καναν αυτο που καναν αν πισω μου ηταν καμμια 10ρια μηχανες ε? τες πα με κανουν και σκευτομε με τροπο που δεν θελω!

    ρε συ EVI στο ξαναλεω,οταν ειναι 1500 ποδηλατες ο ενας διπλα στον αλλο,ΔΕΝ μπορεις να τους βαζεις να προχωρανε με αμαξια και μηχανες μαζι.τελος.
    καθε αγγιγμα ποδηλατη στον αλλο μπορει να σημαινει πολλοι ανθρωποι στο οδοστρωμα.
    αντε και εσυ ξερεις να πεφτεις,το 13χρονο κοριτσακι και αγορακι που εχουν ερθει με τον πατερα τους,ξερουν?
    θα μου πεις να μην ερθουνε.οκ,ελα ομως που ερχονται και αυτοι και πρεπει να τους προστατεψουμε.
    τωρα για τους καφρους,καθε κοινωνικη ομαδα τους εχει, δεν μπορεις να κανεις τιποτα.
    ειπες οτι σε βρισανε επειδη τους ειπες να κανουν στο πλαι μια λωριδα.
    να δεις οταν πηγαινω μονος μου με το ποδηλατο με φωτακια κρανακι ολα κομπλε,και να περνανε οι χιλιοι μυριοι καβλωμενοι και να μου χωνουν πουστριλικια στο πουθενα επειδη ειναι μονοδρομος και τους καθυστερω.
    που να παω ρε μαλακες να βαλω το ποδηλατο στον πατο μου για να παει πιο γρηγορα??
    και τελος μην σε αξιωσει ο θεος να βρεθεις μπροστα στο δρομο καγκουρα δικυκλιστη.
    την γ@μησες,εχει περασει απο πανω σου.

    @ imitrelos ξεφτιλα ειναι να θες να κανεις ποδηλατο και να φοβασαι για την ζωη σου.τωρα για ποια νοοτροπια ποδηλατη μιλας δεν μπορω να σε καταλαβω..

    @ Ingenius και οι ποδηλατες μεσοι ελληναραδες ειναι πολλοι απο αυτους δεν ειναι ουφο απο τον αρη,οποτε οτι μαλακια βλεπεις με κουτακηδες-μηχανοβιους δεν αποκλειεται να το δεις και με ποδηλατες

  9. #9
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Να κανω και εγω μια ερωτηση.

    Ποιος ο λογος να βγαινετε 1500 ποδηλατες μαζι καθε Παρασκευη ?

    Εαν αρχισουν να κανουν το ιδιο οι μοτοσυκλετιστες, εντουραδες, ATVαδες, τζιπαδες, ντελιβεραδες κτλ κτλ ???

    Δεν τα βαζω με του ποδηλατες μιας και εγω ποδηλατης ειμαι

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  10. #10
    κυραΚουλα στο εκανα γουλι Το avatar του/της SpineshankD
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    125
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
    Να κανω και εγω μια ερωτηση.

    Ποιος ο λογος να βγαινετε 1500 ποδηλατες μαζι καθε Παρασκευη ?

    Εαν αρχισουν να κανουν το ιδιο οι μοτοσυκλετιστες, εντουραδες, ATVαδες, τζιπαδες, ντελιβεραδες κτλ κτλ ???

    Δεν τα βαζω με του ποδηλατες μιας και εγω ποδηλατης ειμαι

    δεν ξερω τι να σου πω...για τον ιδιο λογο που βγαινουν μηχανοβιοι καθε κυριακη πρωι και πανε μπραλο,αη γιαννη,οι εντουραδες στα πιστακια ισως?

    νομιζω πως-οπως το βλεπω σε μενα- ειναι η πιο ασφαλης βολτα που μπορω να κανω μεσα στην πολη με το ποδηλατο.και μαλλον ειναι αυτο που μας οδηγησε σε αυτη την κατασταση και συμμετεχουμε. εσυ νομιζεις οτι αν η Αθηνα ηταν σαν το Αμστερνταμ θα χρειαζοταν να υπαρχει το freeday?

    τωρα αν και αλλοι θελουν να παρουν την αδεια και μπορουν και μαζευονται 1500 ατομα καθε βδομαδα μεγεια τους με χαρα τους

  11. #11
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
    δεν ξερω τι να σου πω...για τον ιδιο λογο που βγαινουν μηχανοβιοι καθε κυριακη πρωι και πανε μπραλο,αη γιαννη,οι εντουραδες στα πιστακια ισως?

    νομιζω πως-οπως το βλεπω σε μενα- ειναι η πιο ασφαλης βολτα που μπορω να κανω μεσα στην πολη με το ποδηλατο.και μαλλον ειναι αυτο που μας οδηγησε σε αυτη την κατασταση και συμμετεχουμε. εσυ νομιζεις οτι αν η Αθηνα ηταν σαν το Αμστερνταμ θα χρειαζοταν να υπαρχει το freeday?

    τωρα αν και αλλοι θελουν να παρουν την αδεια και μπορουν και μαζευονται 1500 ατομα καθε βδομαδα μεγεια τους με χαρα τους
    Αν η Αθηνα ηταν σαν το Αμστερνταμ δεν θα αφηναν να γινεται αυτο.
    Επιτελους καταλαβετε οτι δεν ειναι σωστο να διεκδικεις κατι ενοχλωντας τον συμπολιτη σου.

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  12. #12
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
    Αν η Αθηνα ηταν σαν το Αμστερνταμ δεν θα αφηναν να γινεται αυτο.
    Επιτελους καταλαβετε οτι δεν ειναι σωστο να διεκδικεις κατι ενοχλωντας τον συμπολιτη σου.

    ας αρχίσουμε ότι απαγορεύεται να χρησιμοποιούν την αριστερη λωρίδα δια νόμου.

    Το πρόβλημα δεν είναι οι ποδηλάτες αλλά η έλλειψη οδικής παιδείας στον Έλληνα οδηγό είτε οδηγει μοτο, αυτοκίνητο κτλ.

  13. #13
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    η έλλειψη παιδείας στον Έλληνα οδηγό είτε οδηγει μοτο, αυτοκίνητο κτλ.
    Είτε κάνει οτιδήποτε άλλο στη ζωή του.

    Κατά τ'άλλα, ότι είπε ο alex14.
    Life begins at 45°.

  14. #14
    κατά τη γνώμη μου είναι ό,τι πιο επικίνδυνο και παράλογο 1500 ποδήλατα στο δρόμο. Έχω πει και σε άλλο φόρουμ πως οτιδήποτε γίνει μόδα ξεφτίζει. Τα ποδήλατα κυκλοφορούσαν μια χαρά στην Αθήνα και μέσα στη κίνηση άνετα πριν γίνουν μόδα. Αυτό συνέβαινε γιατί όσοι το κάναμε είχαμε το "μεράκι" και προσέχαμε τη πάρτη μας. Τώρα όταν ακολουθείς τη μόδα χωρίς να το κάνεις σωστά επειδή νομίζεις ότι είσαι ασφαλής με τη συνοδεία της αστυνομίας και άλλους χίλιους δίπλα σου, νομίζω είσαι λάθος (μιλάω υποθετικά, δεν απευθύνομαι προσωπικά σε κάποιον). Είναι φυσιολογικό όταν κινείται ένα μπουλούκι (μηδέν οργάνωση) από ποδηλατα ο ένας πάνω στον άλλο η τούμπα να πάει σύννεφο. Επίσης ο πλεον λανθασμένος τρόπος να εδραιώσεις τη θέση σου είναι να ενοχλείς τους συνανθρώπους σου. Ελπίζω να κερδίσουν κάτι όσοι συμμετέχουν σε αυτά τα event να δημιουργηθούν (πού????) ποδηλατόδρομοι να τους χωράνε και να βολτάρουν ανέμελοι.
    Πραγματικά αγαπώ το ποδήλατο αλλά νομίζω δεν είναι ο σωστός τρόπος να το κάνουμε αγαπητό και στους άλλους αυτός.

  15. #15
    κυραΚουλα στο εκανα γουλι Το avatar του/της SpineshankD
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    125
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panosch89
    κατά τη γνώμη μου είναι ό,τι πιο επικίνδυνο και παράλογο 1500 ποδήλατα στο δρόμο. Έχω πει και σε άλλο φόρουμ πως οτιδήποτε γίνει μόδα ξεφτίζει. Τα ποδήλατα κυκλοφορούσαν μια χαρά στην Αθήνα και μέσα στη κίνηση άνετα πριν γίνουν μόδα. Αυτό συνέβαινε γιατί όσοι το κάναμε είχαμε το "μεράκι" και προσέχαμε τη πάρτη μας. Τώρα όταν ακολουθείς τη μόδα χωρίς να το κάνεις σωστά επειδή νομίζεις ότι είσαι ασφαλής με τη συνοδεία της αστυνομίας και άλλους χίλιους δίπλα σου, νομίζω είσαι λάθος (μιλάω υποθετικά, δεν απευθύνομαι προσωπικά σε κάποιον). Είναι φυσιολογικό όταν κινείται ένα μπουλούκι (μηδέν οργάνωση) από ποδηλατα ο ένας πάνω στον άλλο η τούμπα να πάει σύννεφο. Επίσης ο πλεον λανθασμένος τρόπος να εδραιώσεις τη θέση σου είναι να ενοχλείς τους συνανθρώπους σου. Ελπίζω να κερδίσουν κάτι όσοι συμμετέχουν σε αυτά τα event να δημιουργηθούν (πού????) ποδηλατόδρομοι να τους χωράνε και να βολτάρουν ανέμελοι.
    Πραγματικά αγαπώ το ποδήλατο αλλά νομίζω δεν είναι ο σωστός τρόπος να το κάνουμε αγαπητό και στους άλλους αυτός.
    ποτε τα ποδηλατα εγιναν μοδα και δεν το καταλαβα? εννοεις οτι περιμεναν οοοολοι αυτοι να ακριβυνει η βενζινη για να πανε να παρουνε ποδηλατο?εισαι βαθια νυχτωμενος φιλε μου σε αυτο...απλα τσεκαρε ακομη και σε αυτο το φορουμ ενα θρεντ για ποδηλατα ποσοι απο εδω ασχολουνται.
    και αν μπορεσεις να μου πεις πως μπορουν να οργανωθουν 1500 ποδηλατες οταν κανουν ποδηλατο σε ενα δρομο,θα σου πω και μπραβο. δηλαδη τι,να πηγαινει ο ενας πισω απο τον αλλο?να πηγαινουνε σε τριαδες? που το εχεις δει αυτο? και φυσικα η τουμπα δεν παει συννεφο οπως λες και μπορεις αν θες να ερθεις να τσεκαρεις μονος πριν βγαλεις τετοια συμπερασματα για να μην με βγαλεις και ψευτη.

    και απο την αλλη εγω δεν θεωρω οτι εδραιωνω την θεση μου σαν ποδηλατης,απλα θελω να κανω ποδηλατο στην πολη χωρις να εχω τον φοβο μην με κανουν κιμα.

    και παλι στο λεω αφου εχεις αγαπη για το ποδηλατο ελα να παμε μια βολτα το βραδυ που βγαινω εγω λογω δουλειας,ντυμενοι σαν χριστουγιεννιατικο δεντρο και να βγουμε στον δρομο.
    αμα δεν την ακουσεις τριφασικα μην με λενε Γιωργο.
    γιατι ολα καλα να μην κλεινουμε δρομους αλλα οταν οι ιδιοι που σου κορναρουν οτι τους καθυστερεις οταν σε πετυχουν στον δρομο σε περνανε ξυστα ριχνοντας ξερογκαζιες η ανοιγοντας τα παραθυρα και βριζοντας σε,υστερα ελα να μου πεις αν θες να βγαινεις μονος σου εξω παρασκευη η σαββατο βραδυ.


    @SCBR1000RR αν ειναι οι ποδηλατες που σε ενοχλουν στην αριστερη λωριδα(παραξενο γιατι εγω τοσες φορες δεν εχω δει κανενα να εχει αυτοκτονικες τασεις) βασει νομου τοτε πρεπει να πεις και γιαυτους που κανουν προσπεραση στην δεξια βοηθητικη λωριδα η αυτους που κυκλοφορουν με μηχανες χωρις πισω φως κλπ κλπ
    ελλειψη οδικης παιδειας υπαρχει δεν το αμφισβητησε κανεις,αλλα αν βαλεις αμαξι 1 τονου εναντιων ποδηλατου 15 κιλων με v-brakes τοτε καταλαβαινεις οτι οι πιθανοτητες ειναι εναντιων σου εξαρχης ειτε την κανεις εσυ ειτε ο αλλος.

    @ alex14 αυτο να πιστεψω οτι θα το πεις για αυτους που απεργουν η υπερασπιζονται το καθε δικαιωμα τους? "δεν ειναι σωστο να διεκδικεις κατι ενοχλωντας τον συμπολιτη σου"
    και εγω σου ξαναλεω,η ποδηλατοπορεια εχει μηκος 500 μετρα περιπου,ξεκιναει βραδυ παρασκευης 10.30 και τελειωνει κατα τις 2-3 το ξημερωμα πηγαινοντας καθε φορα σε αλλο σημειο. ειναι τοοοσο ενοχλητικο για ολους τους κατοικους του λεκανοπεδιου το ξερω,αλλα δυστυχως αφου ολοι αυτοι οι ανθρωποι οργανωθηκαν ετσι,τοτε ας οργανωθουν αλλοι 1500 που ενοχλουνται να κλεισουν την πορεια απο την αρχη της στο θησειο και πιστεψε με δεν πιστευω να ξαναγινει..

    και ο ανοργανωτος οχλος μας για αυτους που το εχουν απορια

    http://www.facebook.com/photo.php?pi...id=1239538848#!/photo.php?fbid=1491652091486&set=o.49283986544

Σελίδα 1 από 12 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ktm & ποδηλατα
    από el_hymador στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 115
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2008, 15:06
  2. Κατάστημα με ποδήλατα κανείς..?
    από motaba στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 10:06
  3. Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2007, 22:35
  4. Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2007, 00:52
  5. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 11:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF