Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 37

Θέμα: Μηχανη για ταξιδια επιλογη

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Βουνο? Λακουβες?

    Με το cbf ενα βατο χωματοδρομο τον περνας, αλλα τωρα προσεξα πτι εχει "σπορ εκτος δρομου ανησυχιες". Αλλα ολα τα υπολοιπα τα κανει ωραιοτατα...


    Ντοκτορ το 950sm ειναι οπλο στα χερια καποιου που ξερει. Αλλα για ολες τις δουλειες ειναι λιγο μπελαλιδικο.


    Nothing in life is to be feard. It is only to be understood.
    Marie Curie

  2. #17
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
    Με το cbf ενα βατο χωματοδρομο τον περνας, αλλα τωρα προσεξα πτι εχει "σπορ εκτος δρομου ανησυχιες". Αλλα ολα τα υπολοιπα τα κανει ωραιοτατα...


    Ντοκτορ το 950sm ειναι οπλο στα χερια καποιου που ξερει. Αλλα για ολες τις δουλειες ειναι λιγο μπελαλιδικο.
    Στο adventure αναφερθηκα Μοναχε! Και δεν ειναι μπελαλιδικο αν μαθεις τι θελει για να σου κρατησει μια ζωη σκισιμο. Τρια πραγματακια ολα κι ολα που αντικαθιστουνται και τελος.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Στο adventure αναφερθηκα Μοναχε! Και δεν ειναι μπελαλιδικο αν μαθεις τι θελει για να σου κρατησει μια ζωη σκισιμο. Τρια πραγματακια ολα κι ολα που αντικαθιστουνται και τελος.

    Το μπελαλιδικο δεν το ειπα απο θεμα αξιοπιστιας, αλωστε το θεμα με το 950 το εχεις καλυψει αρκετα καλα στο παρελθον αλλα οτι δεν ειναι, πως να το πω, δεν ειναι τοσο "user friendly" οσο ενα cbf ή καποιο αντιστοιχο του.


    Nothing in life is to be feard. It is only to be understood.
    Marie Curie

  4. #19
    ευχαριστω σε ολους μαλλον για cbf το κοβω -ουτε συζητηση για τα θηρια fjr,gtr,paneuropean κλπ. αν ειναι για τετοιο θα παρω το αμαξι να παω καπου εκτος αμα ξενερωσω καποια στιγμη στα 40βαλε μου και παω να παρω ενα τετοιο.Το cbf ειναι ωραιο εργαλειο και δεν το χα σκεφτει παρολο που το ξερα απο πρωτο χερι>το ειχε φιλος μου για κατι μηνες...

  5. #20
    ρε σε 19χρονο προτείνετε 1000άρια, 1300άρια και δε συμμαζεύεται ? ?????????


    οκ ...

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    ρε σε 19χρονο προτείνετε 1000άρια, 1300άρια και δε συμμαζεύεται ? ?????????


    οκ ...
    εχεις δικαιο φιλε καταρχας θα μαι γελοιος και δευτερον δεν θα την εκμεταλευτω τη μηχανη γιατι δεν ειπα οτι την θελω αποκλειστικα για ταξιδια και φυσικα ειναι πολλα τα κυβικα θελω να το προχωρησω ομαλα..

  7. #22
    Κατι αλλο οποιος ξερει για fazer 600 τι λετε?σε συγκριση με την cbf και γενικα για αυτα που ειπα τι αποψεις εχετε?

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    ρε σε 19χρονο προτείνετε 1000άρια, 1300άρια και δε συμμαζεύεται ? ?????????


    οκ ...
    προφανώς δεν είχα προσέξει την ηλικία του ...
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    προφανώς δεν είχα προσέξει την ηλικία του ...
    Εσυ συγχωρεισαι, δεν εχεις γυαλια
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Εσυ συγχωρεισαι, δεν εχεις γυαλια
    Και δεν είναι 19 χρονών...

  11. #26
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    ρε σε 19χρονο προτείνετε 1000άρια, 1300άρια και δε συμμαζεύεται ? ?????????


    οκ ...


    Oχι θα τις προτεινουμε σε σενα ρε πουροτεκνο

    Γιατι να μην τις προτεινουμε στον νεαρο????
    Αυτος εχει τα νειατα να τις χαρει,και αμα εχει και το χρημα ακομα καλυτερα.
    Και το λεω εν πληρει γνωσει ,τωρα που μπηκα στα πρωτα -ηντα ,γιατι ακομα μου εχει μεινει το συμπλεγμα (ΕΛΛΗΝΙΣΤΙ -COMPLEX-) οταν στα τελη της δεκαετιας του 70 ,εβλεπα και εγω με τα σαλια να μου τρεχουν, τα LAVERDA 1000,τα SUZUKI GS 1000,τα HONDA CBX 1000 και GOLDWIN 1000 ,και τα GPZ 900,αλλα τα φραγκα φταναν τοτε μονο για ποδηλατο.
    Μακαριζα (λιγο) και ζηλευα (πολυ) οσους πλουσιους γνωστους ειχα εκεινη την εποχη,που ειχαν τα φραγκα και κυκλοφορουσαν στην πλατεια ΚΑΡΑΜΑΝΛΑΚΗ (κοντα στην πλατεια Αμερικης για οσους ξερουν)στην καφετερεια του ΣΑΡΑΦΙΔΗ,επιδεικνυοντας σαν παγωνια ,τα μηχανακια τους ,απο RD 50, και BULTACO FRONTERA 250,εως GPZ 900 και SUZUKI GS 1000.
    Και ζηλεια εμεις οι φτωχοτεροι και μικροτεροι.Και πικρα γιατι τα κοριτσια ,πηγαιναν με αυτουνους,και οχι με μας.
    Γιατι ο ποθος φιλε μου ειναι σαν τον κολιο τον Αυγουστο.
    Αν τον φας τον Δεκεμβριο ειναι σαν μαριδα.
    Γιαυτο,ναι ρε,στον φιλο με τα 19 χρονια θα τα προτεινω,και οχι στα υπολοιπα πουροτεκνα στην ηλικια μου,που γλυκοκοιταζουν τα MEGA SCOOTER, γιατι λιγο η μεση τσιμπαει ,λιγο ο σβερκος ποναει ,λιγο το χερι τραβαει στον καρπο ,και τα λοιπα γεροντοτεκνοφαινομενα.
    Παρτες φιλε και ορθια χιλιομετρα ,με συνεση και προσοχη ,και ασε τους στερημενους στην ηλικια σου τοτε,μεσηλικους τωρα να λενε.Μακαρι κ εγω στην ηλικια σου ,να ειχα το χρημα να τις παρω ολες και να τις ξεζουμισω στην ΑΥΡΑ στην ΕΘΝΙΚΗ τερμα ΑΧΑΡΝΩΝ και ας με κυνηγουσε η αστυνομια με το σφυρακι να μου σπασει τις ψυκτρες του κινητηρα
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #27
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Αρχικά δημιουργήθηκε από greekgenius
    Κατι αλλο οποιος ξερει για fazer 600 τι λετε?σε συγκριση με την cbf και γενικα για αυτα που ειπα τι αποψεις εχετε?
    ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από binzis
    Και δεν είναι 19 χρονών...
    δεν ειπα οτι ειμαι 19 στα 19 ειπα και ειμαι στα 19 και μη κολλατε ολοι με την ηλικια γιατι απο 11 οδηγουσα την chopper του πατερα μου και απο 15 ειχα παπι την στιγμη που η περισσοτεροι συνομηλικοι μου δεν ειχαν ουτε πατινι και δεν ηξεραν να ξεκινανε ενα μηχανακι.Για αυτο να μην ακουω για την ηλικια γιατι βλεπω και κατι γνωστους που τους εκατσαν λεφτα πηγαν και πηραν ενα 600 και χαιρονται οτι ειναι οδηγαρες και οσες φορες τα πηρα βολτα μαζι με αυτους πισω λενε α δεν ηξερα οτι κανει και αυτο η μηχανη και δεν ηξερα οτι στριβει τοσο κτλ.Για αυτο μην κρινεται απο την ηλικια γιατι παιζουν παρεξηγησεις.Εχω γνωστο που ειναι 15 απο τα 10 του ειχε dt200 τωρα εχει ktm 125 και παπι για την πολη και οδηγαει καλυτερα απο πολλους εδω μεσα και το εγγυομαι αυτο μιλωντας για αλλον κιολας οχι για τον ευατο μου.

  14. #29
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Αρχικά δημιουργήθηκε από greekgenius
    δεν ειπα οτι ειμαι 19 στα 19 ειπα και ειμαι στα 19 και μη κολλατε ολοι με την ηλικια γιατι απο 11 οδηγουσα την chopper του πατερα μου και απο 15 ειχα παπι την στιγμη που η περισσοτεροι συνομηλικοι μου δεν ειχαν ουτε πατινι και δεν ηξεραν να ξεκινανε ενα μηχανακι.Για αυτο να μην ακουω για την ηλικια γιατι βλεπω και κατι γνωστους που τους εκατσαν λεφτα πηγαν και πηραν ενα 600 και χαιρονται οτι ειναι οδηγαρες και οσες φορες τα πηρα βολτα μαζι με αυτους πισω λενε α δεν ηξερα οτι κανει και αυτο η μηχανη και δεν ηξερα οτι στριβει τοσο κτλ.Για αυτο μην κρινεται απο την ηλικια γιατι παιζουν παρεξηγησεις.Εχω γνωστο που ειναι 15 απο τα 10 του ειχε dt200 τωρα εχει ktm 125 και παπι για την πολη και οδηγαει καλυτερα απο πολλους εδω μεσα και το εγγυομαι αυτο μιλωντας για αλλον κιολας οχι για τον ευατο μου.
    και καπου εδω ξεκιναει η μαλακιαααα....


    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από greekgenius
    ...και μη κολλατε ολοι με την ηλικια γιατι απο 11 οδηγουσα την chopper του πατερα μου
    5η Δημοτικού;
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τι μηχανη να παρω για ταξιδια?
    από koursaros123 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2010, 01:44
  2. ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ
    από photinie7 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2009, 19:25
  3. Βοήθεια σε επιλογή μοτοσυκλέτας για ταξίδια
    από thanos23 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2009, 16:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF