Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Έχει προβήματα το Piaggio X9 250 ?

  1. #1

    Έχει προβήματα το Piaggio X9 250 ?

    Μόλις αγόρασα ενα Piaggio X9 250 μοντέλο 2000 και ακούω ότι δεν έκανα καλή επιλογή και επειδή έχει κινητήρα HONDA τα αναταλλακτικά του είναι πολύ δύσκολο να βρεθούν και αν μου παρουσιάσει πρόβλημα θα το πληρώσω πολύ ακριβα. Ισχύει κάτι τέτοιο ?

  2. #2

    Re: Έχει προβήματα το Piaggio X9 250 ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgio_C
    Μόλις αγόρασα ενα Piaggio X9 250 μοντέλο 2000 και ακούω ότι δεν έκανα καλή επιλογή και επειδή έχει κινητήρα HONDA τα αναταλλακτικά του είναι πολύ δύσκολο να βρεθούν και αν μου παρουσιάσει πρόβλημα θα το πληρώσω πολύ ακριβα. Ισχύει κάτι τέτοιο ?

    Δεν ξέρω αν θα κοστίσει ακριβά η επισκευή (δεν νομίζω) αλλά κινητήρα Honda α-πο-και-κλείεται να έχει
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #3

    Re: Έχει προβήματα το Piaggio X9 250 ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgio_C
    Μόλις αγόρασα ενα Piaggio X9 250 μοντέλο 2000 και ακούω ότι δεν έκανα καλή επιλογή και επειδή έχει κινητήρα HONDA τα αναταλλακτικά του είναι πολύ δύσκολο να βρεθούν και αν μου παρουσιάσει πρόβλημα θα το πληρώσω πολύ ακριβα. Ισχύει κάτι τέτοιο ?
    καταρχας καλωσηρθες στην παρεα...



    εχει κινιτηρα Honda? πρωτη φορα το ακουω αυτο...

    φιλε δεν εχουν ακουστει ιδιαιτερα προβληματα αλλα τα piaggio γενικοτερα εχουν απο τα πιο ακριβα ανταλλακτικα και σερβις...

    μην σε απασχολουν τετοια ομως, κοιτα να το χαρεις οσο μπορεις και να του πιεις το αιμα...

    οταν σκεφτομαστε βλαβες κλπ και ειμαστε γενικοτερα ψειρες δεν τα ευχαριστιομαστε...

  4. #4
    Pantos rotisa kai se episima sinergeia tis piaggio kai exei sigoura HONDA moter. Tora gia to an einai akriva ta antallaktika tou ena tha po: Mia miza gia ena x9 i gia HEXAGON tis piaggio kostizei 70 me 80 euro, eno gia to sigekrimeno x9 kostizei 412 euro (to eida se episimo sinergeio PIAGGIO apo tous episimous katalogous antallaktikon). Pantos efxaristo gia to endiaferon

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της harlek
    Εγγραφή
    28/08/2005
    Μηνύματα
    222
    Όντως, το παλιό 250άρι δεν είχε τον Leader της Piaggio που κουβαλάει το καινούργιο, αλλά μοτέρ της Honda!

  6. #6
    Νέο μέλος Το avatar του/της vivad
    Εγγραφή
    20/05/2010
    Μηνύματα
    21
    Καλησπερα,

    Ειναι ναι κινητηρας Honda, και εγω αγορασα ενα τετοιο το ιδιο το οποιο τελικα (το καταλαβα οταν ηταν αργα) εχει προβλημα -- καιει λαδια και χωρις να το ξερω σε ενα κοντινο ταξιδαξι που εκανα, εμεινα απο λαδια με αποτελεσμα να εχω προβλημα στο πιστονι και ισως και μπιελα.

    Ο μαστορας που το πηγα μου ειπε περιπου στα 800 γιουρο αν εχει αρπαξει και η μπιελα.
    Το σκεφτομαι να το φτιαξω... η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει σαν σκαφος.

    Μηπως γνωριζει κανεις αν μπορω να βρω κινητηρα 250 ή 500 κυβικα και να τον φορεσω επανω? Μεταχειρω ή καινουργιο....? Κανενα site που να εχει τετοια πραγματα
    Τι λετε και εσεις?
    Ride your bike & bike will ride u

  7. #7
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    για τον κινητήρα δεν ξέρω....
    τα μόνο πρόβλημα με τα Χ9 που έχω ακούσει είναι στα ηλεκτρικά επειδή ο εγκέφαλος βρίσκεται κάτω από τη μικρή οθόνη στο τιμόνι και με τον καιρό από τον ήλιο και τις βροχές μαζεύει υγρασία.
    υπάρχουν κάτι πλαστικά προστατευτικά καλλύματα που βάζουν από πάνω. πήγαινε στην Piaggio και ρώτα που θα βρεις.

    ο αδερφός μου είχε ένα 500 που του είχαν δώσει στη δουλειά και κυκλοφορούσε και το μηχανάκι είχε πάθει κοκομπλόκο. σταματημένος το κοντέρ έδειχνε 100χλμ και κάτι τέτοια.

  8. #8
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Πουλα το οσο πιο γρηγορα μπορεις.Μονο προβληματα χαμενο χρονο και χρηματα θα σου προσφερει αυτο το πραμα.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF