Σελίδα 16 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 61112131415161718192021 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 226 έως 240 από 325

Θέμα: πηρα κι εγω Srx

  1. #226
    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    α ρε ζεφο.. το μαγαζι του φιλου μου ειναι και ανταλακτιδικο για παπιες.. λες να μας κανει κι κλειδαρια της σελας?? εχασα σημερα την μανιβελα στον δρομο γαμω τους κραδασμους του γαμω.. εβαλα απο το αλλο που εχω αλλα θα ηθελα να εχω καβατζα. ξερει κανεις απο τι ταιριαζει? μητσο?
    βυρων?
    ταιριαζει απο xt, αλλα δεν ειναι τοσο κομψη η λυση οπως με την μαμα μανιβελα.. το κακο ειναι οτι δεν υπαρχει και καινουρια πλεον, τελος ζωης ανταλλακτικου, μονο αν βρεις καμια ξεχασμενη σε κανα ραφη ή μεταχειρισμενη στο ebay αλλα θα την πληρωσεις σαν καινουρια..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	02_srx_vs_xt_hebelvergl2.jpg 
Προβολές:	896 
Μέγεθος:	61,8 KB 
ID:	224751

  2. #227
    και αλλη μια φωτο μονταρισμενη..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	05_kick_oben-1.jpg 
Προβολές:	897 
Μέγεθος:	60,6 KB 
ID:	224752

  3. #228
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    μητσοοο..

    1ον εχεις χαιρετισματα απο τον ζακα..
    2ον αυτη που ειχε το αλο σρχ κι εβαλα απο χτ ειναι μαλλον αλλα εχει και λαστιχο. φαινεται οτι αγοραστηκε μετα αλλιως δεν θα εγραφε με μαρκαδορο yamaha πανω..
    γαμωτο εψαξα για την δικη μου και δεν την βρηκα..
    σημερα επαιξα με ζιγκλερια και κατεληξα στο 140 αλλα πειραζω τοσο καιρο μονο το καρμπ που εχει και φλοτερ.. να σε βρασω σκατοyamaha τιποτε σωστο δεν εχει πανω ρε.. και για να βγαλεις καρμπ θελειι συνεχεια παιδεμα κι εκεινο το μικρο λαστιχακι κατω κατω που ενωνει τα δυο ποτηρια γκρρ..
    συνεχιζω να ανεβαζω φωτο απο που ειχε μεινει οταν επεσε το φορουμ..
    εδω μια μετα την δευτερη ηλεκτρολυση.. με πολυ περισσοτερη σοδα φυσικα και χωρις πετρελαιο.. (απομειναρια ειχε και πριν αλλα... εν τω μεταξυ τοσο καιρο αδειο ξανασκουριασε γαμωτο..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00422.jpg 
Προβολές:	883 
Μέγεθος:	80,1 KB 
ID:	224758

  4. #229
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    .

    αλλη μια με το κινητο σχεδονμεσα..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00426.jpg 
Προβολές:	883 
Μέγεθος:	76,5 KB 
ID:	224759

  5. #230
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    και φτασαμε εδω..

    οπου πλεον εχει επισκευαστει η ταπα βενζινης εχω αλλαξει πισω λαστιχο βαζοντας ενα υποφερτο και εχω καβατζα αλλο ενα ζευγαρι μη φθαρμενα αλλα παλια (2006) λαστιχα απο ΜΤ03 (ο απογονος των σρχ)


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00411.jpg 
Προβολές:	881 
Μέγεθος:	78,9 KB 
ID:	224760

  6. #231
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Καμία φωτό κατά τη διάρκεια της ηλεκτρόλυσης δεν έχεις?

    Για περιέγραψε πως το έκανες!
    "Qu ils mangent de la brioche"

  7. #232
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    γεμιζεις το ντεποζιτο με νερο βαζεις μεσα σοδα. εγω την πρωτη φορα εβαλα δυο κουταλιες και την δευτερη δυο χουφτες χαχχαα το πλην του φορτιστη μπαταριων το επιασα στο ντεποζιτο και το συν + σε μια ανοξειδωτη σωληνα την οποια εβαλα με σα στο ντεποζιτο να ειναι μεσα στο νερο αλλα χωρις να ακουμπαει στο μεταλλο του τεποζιτου. εγςω για μονωτικο εβαλα ενα παλιοπανο για σφηνω σει κιολας μες την τρυπα απο την ταπα.. την ταπα την ειχα βγαλει.
    πολλοι απο δω μεσα το εχουν κανει οποιος ξερει πιο πολλα ας πει..

  8. #233
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    εχουμε προβλημα με τα φωτα. αλλα ξα ανορθωτη με τον 2ο που εχω. μπαταρια υπαρχει. η πατεντα με τον πυκνωτη δοκιμαστηκε κι απετυχε. ο 2ος ανορθωτης βλτιωσε (ισως και να ειναι η ιδα μου) λιγο την κατασταση. εβαλα και 3ο απο ΤΤ600R που ηρθε για βολτα και εκει δεν ειχα καθολου φωτα... τα φωτα τρεμοπαιζουν αναλογως με το γκαζι αλλα ακομα κι οταν ανεβουν οι στροφες παιζουν η και σβηνουν ξαφνικα. θα αλλαξω παλι μπαταρια (απο καποιο μηχανακι μας θα την βγαλω για τεστ) κι αλλις παμε για ξηλωμα πηνια κι αλλαγη με το αλλο.. κοφτη τα σρχ που εχουν στο στροφομετρο τους? εμενα μου δειχνει 9000 και 9500 και στις δεκα τελιωνει το στροφομετρο.. κανει ενα βηξιμο βεβαια στις 7 περιπου.. επισης δεν εχω κοντερ (θελει ντιζα για να δω ποσα βγαζει αλλα μου φαινεται παρα πολυ μακρυ...
    αυτα προς το παρων.. αμα τελιωσει η απογραφη θα ξανασχοληθω εντατικα..

  9. #234
    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    κοφτη τα σρχ που εχουν στο στροφομετρο τους? εμενα μου δειχνει 9000 και 9500 και στις δεκα τελιωνει το στροφομετρο.. κανει ενα βηξιμο βεβαια στις 7 περιπου..
    δεν εχει κοφτη...

  10. #235
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    εχουμε προβλημα με τα φωτα. αλλα ξα ανορθωτη με τον 2ο που εχω. μπαταρια υπαρχει. η πατεντα με τον πυκνωτη δοκιμαστηκε κι απετυχε. ο 2ος ανορθωτης βλτιωσε (ισως και να ειναι η ιδα μου) λιγο την κατασταση. εβαλα και 3ο απο ΤΤ600R που ηρθε για βολτα και εκει δεν ειχα καθολου φωτα... τα φωτα τρεμοπαιζουν αναλογως με το γκαζι αλλα ακομα κι οταν ανεβουν οι στροφες παιζουν η και σβηνουν ξαφνικα. θα αλλαξω παλι μπαταρια (απο καποιο μηχανακι μας θα την βγαλω για τεστ) κι αλλις παμε για ξηλωμα πηνια κι αλλαγη με το αλλο.. κοφτη τα σρχ που εχουν στο στροφομετρο τους? εμενα μου δειχνει 9000 και 9500 και στις δεκα τελιωνει το στροφομετρο.. κανει ενα βηξιμο βεβαια στις 7 περιπου.. επισης δεν εχω κοντερ (θελει ντιζα για να δω ποσα βγαζει αλλα μου φαινεται παρα πολυ μακρυ...
    αυτα προς το παρων.. αμα τελιωσει η απογραφη θα ξανασχοληθω εντατικα..
    Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς παίζει με τα φώτα κλπ, βαλε καλή μπαταρία πρωτα απ όλα, αλλιώς δεν μπορείς να μετρήσεις σωστά.
    Οσο για τις 9500 στροφές, αν συνεχίσεις στον ίδιο ρυθμό θα το πάρεις στα χέρια σύντομα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #236
    χμμμμ.....

    μετρα τα πηνια......

    αφου αλλαζεις ανορθωτη και δεν βλεπεις βελτιωση πηγαινε δες τι γινεται με την περιελιξη....


    Ασχετο , αλλα σε ενα ΧΤ600 '89 προσφατα ειχε καει η κεντρικη ασφαλεια , λειτουργουσε μεν αλλα οπως το δικο σου με προβληματα σε φωτα κλπ....

    ...λες να σου ξεφυγε να το τσεκαρεις?
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  12. #237
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    μητσο σκαει οπως τα παπια.. σαν να κοβεται η αναφλεξη. θα το παρω για κατι δουλειες τωρα και θα σας πω. το οτι ζεστενεται ο ανορθωτης ειναι φυσιολογικο. τα καλωδια του ομως σε μηκος 30εκ????
    Αρη και να το παρω εχω κι αλλο μοτερ. αλλα ουτως ηαλλως μαλλον λεω να το πουλησω για να μην εχω λογο να κυνηγαω μοτερ...
    ξανα CBR κι αγιαζω...
    (λεφτα δεν υπαρχουν..)

  13. #238
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    ζεφο δυστυχως δεν μου ξεφυγε. την εχω αλλαξει προ πολλου... αλλα αν εχει καμια αλλη αλλου που δεν την ξςρω?

  14. #239
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    εμενα τωρα γιατι μου μπαινουν ιδεες???????? http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1489386/

    ψηνω κι ενα φιλο να το παρει να το συμμαζεψουμε να το εχει για παπι...

  15. #240
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    βρηκα stabilizater. χαχαχα ειναι το αμορτισερ απο ενα παλιο ποδηλατου του μικρου αδερφου. αν φυγει το ελατηριο ειναι μια καλη ΤΖΑΜΠΑ δοκιμη....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00521 (600 x 450).jpg 
Προβολές:	620 
Μέγεθος:	57,0 KB 
ID:	227076

Σελίδα 16 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 61112131415161718192021 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Το πήρα κι εγώ...
    από Elle στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2009, 16:55
  2. Το πήρα κι εγώ...
    από McGyver στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2007, 23:29
  3. τελικα τσιμπησα κι εγω δυο....
    από tools στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2005, 12:15
  4. Κυριε Κυριε ? να πω ενα ανεκδοτο κι εγω?
    από bmour στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2004, 09:07
  5. Επιτελουσ Το Πηρα!!!!!και Εγω!!!!
    από tzo80 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2004, 08:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF