Σελίδα 17 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 71213141516171819202122 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 241 έως 255 από 325

Θέμα: πηρα κι εγω Srx

  1. #241
    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    εμενα τωρα γιατι μου μπαινουν ιδεες???????? http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1489386/
    εχει και προίκα

    Έχει 3 σπασμένες μανιβέλες (η 1 ξανακολλημένη).


    :rotflmao: :rotflmao:
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #242
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    καποιος δεν εμαθε ποτε να βαζει μπρος. η μπορει να ειναι ραμπο αλλα να εχει χαλασμενο απποσυμπιεστη.. ρε συ 250ε το δινει μονο.. αν περπαταει ειναι καλη η τιμη...

  3. #243
    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    καποιος δεν εμαθε ποτε να βαζει μπρος. η μπορει να ειναι ραμπο αλλα να εχει χαλασμενο απποσυμπιεστη.. ρε συ 250ε το δινει μονο.. αν περπαταει ειναι καλη η τιμη...
    Και να μην περπατάει είναι καλή τιμή. Ο John Steed θα έπρεπε να το χτυπήσει με τη μία μπας και γλυτώσει απ΄το τρίψιμο.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #244
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    χαχαχαχαχα ετσι ακριβως ομως.... προλαβαινει ακομα νομιζω... κι ισως ετσι να εχει και μηχανακι για το καλοκαιρι...

  5. #245
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
    Και να μην περπατάει είναι καλή τιμή. Ο John Steed θα έπρεπε να το χτυπήσει με τη μία μπας και γλυτώσει απ΄το τρίψιμο.
    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    χαχαχαχαχα ετσι ακριβως ομως.... προλαβαινει ακομα νομιζω... κι ισως ετσι να εχει και μηχανακι για το καλοκαιρι...




    Κακοπροαίρετοι ρε πστμ....




















    :rotflmao: :rotflmao:
    "Qu ils mangent de la brioche"

  6. #246
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2009
    Μηνύματα
    174
    η αναρτηση απο το ποδηλατο δν κανει... δεν εχει τιποτα μεσα ουτε σταγονα λαδι... ο αποσβεστηρας λειτουργει απλα σαν οδηγος...

  7. #247
    Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
    ... Ο John Steed θα έπρεπε να το χτυπήσει με τη μία μπας και γλυτώσει απ΄το τρίψιμο.

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  8. #248
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    η συγκεκριμενη φαινεται σαν να ειχε καποτε και τωρα δεν εχει... εχω αλλη μια που φαινεται καλη.. τι εννοεις οτι γενικα δουλευουν χωρις λαδι? αλλη λυση ειναι αμορτισερακι απο πορτπαγκαζ... κι αλλη λυση ειναι αληθινο σταμπιλιζατερ απο TL1000 που βρηκα εδω μεσα με ενα 50αρικο που δεν εχω...

  9. #249
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAKIS-RR
    Εγγραφή
    29/01/2009
    Μηνύματα
    215
    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    βρηκα stabilizater. χαχαχα ειναι το αμορτισερ απο ενα παλιο ποδηλατου του μικρου αδερφου. αν φυγει το ελατηριο ειναι μια καλη ΤΖΑΜΠΑ δοκιμη....
    εχουμε και ενα αμορτισερ απο τ αγροτικο μας το παλιο ρε αμα θες θα κανουμε καμια πατεντα με ατσαλινες λαμες και θα το βαλουμε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  10. #250
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    καλυτερα το αληθινο απο το TL

    τα φθηνα αμορτισερ απο τα φθηνα ποδηλατα ειναι απλα βιτρινα.

    εκτος αν μιλαμε για κανα τετοιο που σιγουρα δεν παιζει..
    http://www.foxracingshox.com/bike/11/shocks/FLOAT
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  11. #251
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    χαχαχα οχι δεν παιζει... αυτο κανει οσο και σρχ!!!!!

  12. #252
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2008
    Μηνύματα
    495
    Ρε πατριωτ αυτα τα φτηνα "αμορτισερ" απ τα ποδηλατα δεν εχουν τιποτε μεσα (ουτε λαδι ουτε αποσβεση).
    Ουτε και το Fox του dimzan κανει (αλλα ουτε κανενα αλλο αμορτισερ απο αναρτηση ποδηλατου, μοτο, ΙΧ η φορτηγου),
    γιατι εχουν διαφορετικη αποσβεση (αλλη κατα τη συμπιεση και αλλη κατα την επαναφορα).
    Ουτε αυτα των πορτπαγκαζ γιατι ειναι ελατηρια και θα σπρωχνουν το τιμονι μονιμα προς τη μια μερια (τα εχουμε ξαναπει αυτα).
    Τα αμορτισερ τιμονιου εχουν ειδικα χαρακτηριστικα:
    πρεπει να παραμενουν σε οποιαδηποτε θεση και η αποσβεση (ιδια και προς τις δυο κατευθυνσεις βεβαια) να ειναι ελαχιστη στις μικρες
    ταχυτητες συμπιεσης και πολυ μεγαλη στις μεγαλες...

  13. #253
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    καλα τοτε θα περιμενω τα λεφτα της απογραφης.. εχουν καποια πραγματα να γινουν τοτε.. με μεγαλυτερη πιθανοτητα το πωλητηριο βεβαια... ξερω κριμα αλλα ο κοπος εγινε για την διασκεδαση κι οχι για το αποτελεσμα τελικα.... επομενο προτζεκτ θελω ενα 636 με σπασμενη τη μουρη να το κανω ιδιο με τα Ζ.. καιρο το σκεφτομαι και εχουν ηδη περασει κανα δυο καλες ευκαιριες ενω ημουν ταπι... εκεινο μπορει να μεινει..






    εχω ΚΑΨΟΥΡΑ με τα 4Κ......

  14. #254
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    αλλαγες που εγιναν εχθες. αλλαγη ελαστικων με pirelli scorpion sync εμπρος πισω. τα λαστιχα ειναι μεν του 2006 αλλα το κρατημα τους ειναι απιθανο σε σχεση με τα προηγουμενα που φορουσα. (2006 μπροστα μετζερ νομιζω και πισω πιρελι του 2009 αλλα μαλλον ξεραμενο) αναρτηση πισω χαμηλωμα μια θεση ατ αμορτισερ ωστε και απεκτησαν ξανα γωνια ως επρεπε.. και ζυγοσταθμιση μπροστα. λαδωμα αλυσιδα και καθαρισμα (θελω αλυσογραναζα..) βολτα βεροια σαλονικη με cbr600f παρεα. μετρημα τελικα 180 με το κοντερ του φιλου. στις 7000σ.α.λ. με αλλα αλυσογραναζα ελαφρως πιο κοντα αλλα κυριως καινουρια ωστε να μειωθουν οι τριβες ( η αλυσιδα ειναι με ο ρινγκ αλλα χαλια κολανε κρικοι..) πιστευω αλλα 10χ.α.ω. τα εχει. επισης θελω να μαλακωσω το πιρουνι λιγο γιατι ειναι πολυ σκληρο κκαι το μηχανακι νευρικο στα "πολλα"... επισης γυαλιστηκε το δοχειου λαδιου επιτελους.. καποια στιγμη αν εχω χρονο θα βγει να γινει βουρτσα οπως και ολα τα αλουμινια (ξανα..) κι απο δω και περα βολτες. προχθες εγινε μια βολτα γυρω στα 120χλμ συνολικα οπου απολαυσα τον θαμπερ σε επαρχιακο δικτυο (πηγα κι απο το dkyrkos για καφε οπου δεν αντεχε και μου ρυθμισε τον αποσυμπιεστη, τον εκανα κι αλλο στο σπιτι τζιμη..) αλλα σημερα στην εγνατια γαμωτο θυμηθηκα γιατι αγαπω τοσο πολυ τα CBR600F... πιστευω η καλυτερη θεση του σρχ ειναι στα στροφιλικια της χαλκιδικης. (θα γινει συντομα) το κοντερ παλι δεν δουλευει θελει κοψιμο το καλαμι της ντιζας γιατι δεν αφηνει την ντιζα να θυληκωσει.. (απο yamaha παπι) α! αλλαχθηκαν και τα πισω φλας της αυστριακης ποιοτητας (KTM duke) με ιαπωνικης ποιοτητας kawasaki zxr400 γιατι απο τα ΚΤΜ το ενα ειχε τασεις διαχωρισμου (ανοιγε εκει που δενει το φλας με το μπρατσο του) θα μπουν φωτο το συντομοτερο δυνατο.

  15. #255
    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    επισης θελω να μαλακωσω το πιρουνι λιγο γιατι ειναι πολυ σκληρο κκαι το μηχανακι νευρικο στα "πολλα"...
    Σε τρώει ο πωπός σου για τρελό βρόντο. Οι "πατέντες" που κάνεις στη γεωμετρία και στο μπροστινό δεν θα σου βγούν σε καλό.

    Σου μιλάω εκ πείρας.


    ΥΓ. Τα χλμ που είδες στο CBF είναι πάρα πολλά για νορμάλ srx, και τα αποδίδω στο χαρούμενο κοντέρ του CB.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Παρόμοια θέματα

  1. Το πήρα κι εγώ...
    από Elle στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2009, 16:55
  2. Το πήρα κι εγώ...
    από McGyver στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2007, 23:29
  3. τελικα τσιμπησα κι εγω δυο....
    από tools στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2005, 12:15
  4. Κυριε Κυριε ? να πω ενα ανεκδοτο κι εγω?
    από bmour στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2004, 09:07
  5. Επιτελουσ Το Πηρα!!!!!και Εγω!!!!
    από tzo80 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2004, 08:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF