Σελίδα 18 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 813141516171819202122 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 256 έως 270 από 325

Θέμα: πηρα κι εγω Srx

  1. #256
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    δεν ηταν CBF ηταν CBR600F.... και δεν ειναι κι εντελως νορμαλ... εχει ολοσωμη εξατμιση πιο free εισαγωγη (θα ανεβασω φωτο καποια στιγμη) και αρκετα μεγαλυτερα ζιγκλερ..

  2. #257
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    δεν ηταν CBF ηταν CBR600F.... και δεν ειναι κι εντελως νορμαλ... εχει ολοσωμη εξατμιση πιο free εισαγωγη (θα ανεβασω φωτο καποια στιγμη) και αρκετα μεγαλυτερα ζιγκλερ..

    Αν δεν κοψεις τουλάχιστον 10 χλμ/ωρα από τα 180 θα σκοτώσω όλο το σχολικο.

    Δεν πα να εχει εξάτμιση/εισαγωγή κλπ, πανω από 170 σε ευθεία δεν θα πιάσει ούτε με ψαράκι.
    Ακού τι σου λέει κι ο byron, εχει φάει τα νιάτα του με SRX.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #258
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Αν δεν κοψεις τουλάχιστον 10 χλμ/ωρα από τα 180 θα σκοτώσω όλο το σχολικο.

    Δεν πα να εχει εξάτμιση/εισαγωγή κλπ, πανω από 170 σε ευθεία δεν θα πιάσει ούτε με ψαράκι.
    Ακού τι σου λέει κι ο byron, εχει φάει τα νιάτα του με SRX.
    To 600 του Ακη δειχνει 180 στο κοντερ.Τοσα εδειχνε και το παληο το δικο μοθ (400 μιζατο).
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  4. #259
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    ρε αρη δεν κοβω ουτε μισο κι ας τους φας ολους λαχανο.. θα το μετρησω και με gps να δω.. μη με βαζετε φυτιλια... χαχαχαχχαχαχα ε τι να πω... οτι το δικο μου περναει ΤΤ600 μετραει? (το ασπρο κοκκινο ΜΕ το καλωδιο κουμπωμενο στην ηλεκτρονικη ομως) το πουλαω για να μην το σπασω..
    αν οχι για cbr600f http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1533117/
    με ξυνεται ο κωλος για ενα απο αυτα τουλαχιστον http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1335165/

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1005505/

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1518420/

    αυτα πανε πανω απο 180 ομως χαχαχαχχαα

  5. #260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    ρε αρη δεν κοβω ουτε μισο κι ας τους φας ολους λαχανο.. θα το μετρησω και με gps να δω.. μη με βαζετε φυτιλια... χαχαχαχχαχαχα ε τι να πω... οτι το δικο μου περναει ΤΤ600 μετραει?
    To TT δεν μετράει, μιας και οι διαφορές στο μοτέρ είναι σχετικά μικρές ενώ είναι πιο κοντό στις σχέσεις του.
    Το δικό μου όταν ήταν στα καλά του με εξάτμιση, δουλειά στη κεφαλή και ζιγκλέρ είχε βγάλει στην Αττική οδό με σκύψιμο και υπομονή (μη πεταχτεί κανένας oldman....) 172 χλμ μετρημένο με ηλεκτρονικό κοντέρ (+/- 1km ανα 100).

    Το Honda αστο γιατί είπαμε είναι μεσ΄τη τρελλή χαρά. Αν και το δικό σου δείχνει τέτοια νούμερα, μην ξεχνάς οτι χρησιμοποιείς 17' τροχό με κοντέρ που είναι φτιαγμένο για 18΄

    ΥΓ. Χρήστο είσαι φιλαράκι και δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά το 400 βλέπει 180 χλμ μόνο με ευνοϊκό τυφώνα από πίσω.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #261
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
    To TT δεν μετράει, μιας και οι διαφορές στο μοτέρ είναι σχετικά μικρές ενώ είναι πιο κοντό στις σχέσεις του.
    Το δικό μου όταν ήταν στα καλά του με εξάτμιση, δουλειά στη κεφαλή και ζιγκλέρ είχε βγάλει στην Αττική οδό με σκύψιμο και υπομονή (μη πεταχτεί κανένας oldman....) 172 χλμ μετρημένο με ηλεκτρονικό κοντέρ (+/- 1km ανα 100).

    Το Honda αστο γιατί είπαμε είναι μεσ΄τη τρελλή χαρά. Αν και το δικό σου δείχνει τέτοια νούμερα, μην ξεχνάς οτι χρησιμοποιείς 17' τροχό με κοντέρ που είναι φτιαγμένο για 18΄

    ΥΓ. Χρήστο είσαι φιλαράκι και δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά το 400 βλέπει 180 χλμ μόνο με ευνοϊκό τυφώνα από πίσω.
    Δε στεναχωριεμαι ετσι ευκολα Βυρωνα.Το 400 μου ειχε αλλο εκκεντροφορο,σκαμενη-αμμοβολημενη κεφαλη,ΚΝ φιλτρο και dynojet,ηλεκτρονικη απο 750 αλλα 399cc.Tα 180 (κοντερισια παντα) τα εβλεπα ΚΑΙ σε ευθεια κι οχι σε γκρεμο με ουριο ανεμο.
    Φυσικα το μηχανακι ειχε φτιαχτει στην Ιαπωνια κι εγω το ειχα παρει ετοιμο.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  7. #262
    Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
    Δε στεναχωριεμαι ετσι ευκολα Βυρωνα.Το 400 μου ειχε αλλο εκκεντροφορο,σκαμενη-αμμοβολημενη κεφαλη,ΚΝ φιλτρο και dynojet,ηλεκτρονικη απο 750 αλλα 399cc.Tα 180 (κοντερισια παντα) τα εβλεπα ΚΑΙ σε ευθεια κι οχι σε γκρεμο με ουριο ανεμο.
    Φυσικα το μηχανακι ειχε φτιαχτει στην Ιαπωνια κι εγω το ειχα παρει ετοιμο.
    Οκ ρε μάγκα, εσένα ήταν δια χειρός Pops Yoshi το τούμπανο.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #263
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    εμενα με ξυνοταν ο κωλος για εκκεντροφορους και καρμπς που τελικα μαλλον πηρε ο τζιμης. υπηρχε κι ενα wossner 110mm καβατζα.. αλλα ανεβαινε πολυ το κοστος.. ροικηθα γινοταν τζαμπε... αλλα λεω κατσε καλα...κι αξιοπιστα κι ας ειναι 180 με κοντερ απο CBR6000F.. χαχαχχαχαχαχα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: χαρουμενο αυτο χαρουμενος κι εγω...

  9. #264
    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    εμενα με ξυνοταν ο κωλος για εκκεντροφορους και καρμπς που τελικα μαλλον πηρε ο τζιμης.
    μπαααα... τζιφος.. ακομα περιμενω τον εκκεντροφορο.. μαλλον δεν θα ερθει..

  10. #265
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    πισω απο το βολαν του ΧΤ υπαρχει ενα γραναζι που δινει κινηση στην μιζα. στα σρχ δεν πρεπει να εχει. ξερει κανεις αν μπανει τουλαχιστον? ολα τα αλλα μπαινουν σιγουρα (καπακια, γραναζακια, μιζα, κλπ..).
    σκαλιζα ενα μοτερ ΧΤ ενος φιλου προχθες. τι αρρωστια ειναι αυτη η πλεξουδα τους? ευλογουσα το υπεραπλο σρχ μου. αλλα ζηλευω το μαγικο κουμπι τους.

  11. #266
    Θέλει (αν θυμάμαι καλά ) όλο το βολάν με το γρανάζι , την κάσα με τα πηνία του χτ και την βάση της μίζας , μπαταρία , ρελέ , διακόπτη , και αλλο δοχείο λαδιού που δεν χωράει μετά



  12. #267
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    ωωωω... θενκς. το δοχειο λαδιου δεν το ειχα σκεφτει... κατι θα κανω. αφου βρω πρωτ6α ολα τα αλλα μαζι. (παιζει και να τα βρηκα.. )

  13. #268
    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
    ωωωω... θενκς. το δοχειο λαδιου δεν το ειχα σκεφτει... κατι θα κανω. αφου βρω πρωτ6α ολα τα αλλα μαζι. (παιζει και να τα βρηκα.. )
    θες ολοκληρο μοτερ απο χτ E.. ο στροφαλος του σρχ ειναι "κοντος" και δεν κουμπωνει το κομπλερ και το βολαν..

  14. #269
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAKIS-RR
    Εγγραφή
    29/01/2009
    Μηνύματα
    215
    σκατα δηλαδη?? μοτερ ΧΤ?? οχι τοσο αργος δεν γινομαι... χαχαχχαχαχαχα

  15. #270
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    παλι απο λαθος προφιλ μπηκα... :o

Παρόμοια θέματα

  1. Το πήρα κι εγώ...
    από Elle στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2009, 16:55
  2. Το πήρα κι εγώ...
    από McGyver στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2007, 23:29
  3. τελικα τσιμπησα κι εγω δυο....
    από tools στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2005, 12:15
  4. Κυριε Κυριε ? να πω ενα ανεκδοτο κι εγω?
    από bmour στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2004, 09:07
  5. Επιτελουσ Το Πηρα!!!!!και Εγω!!!!
    από tzo80 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2004, 08:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF