Σελίδα 81 από 133 ΠρώτοΠρώτο ... 3171767778798081828384858691131 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.201 έως 1.215 από 1994

Θέμα: Με είδα

  1. #1201
    Mε ειδα σημερα ωραια μερα να πηγαίνω βολτα προς τον Αγιο Ιωαννη το Ρωσσο και στον γυρισμο στην ευθεια πριν την Αρτακη να διαπιστωνω οτι δεν είχα πισω φρένο, πατάω και ο λεβιες να πηγαίνει στο τέρμα. με έσωσε το ΑΒS αφου φρεναρα με 120χλμ μονο με μπροστα κωλοφαρδος .... κατεβαίνω και είχε ξεβιδωθει η βιδα που συνδέει το πεταλ !!!!!????
    aleaxzafeir

  2. #1202
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexzafeir Προβολή μηνύματος
    Mε ειδα σημερα ωραια μερα να πηγαίνω βολτα προς τον Αγιο Ιωαννη το Ρωσσο και στον γυρισμο στην ευθεια πριν την Αρτακη να διαπιστωνω οτι δεν είχα πισω φρένο, πατάω και ο λεβιες να πηγαίνει στο τέρμα. με έσωσε το ΑΒS αφου φρεναρα με 120χλμ μονο με μπροστα κωλοφαρδος .... κατεβαίνω και είχε ξεβιδωθει η βιδα που συνδέει το πεταλ !!!!!????

    Δεν ξερω τι μηχανάκι έχεις αλλά με όλο το συμπάθειο (και καλοπροέρετα) τα μηχανάκια φρενάρουν με το μπροστά φρένο!

    Το πισω ειναι βοηθητικό έως διακοσμητικό ανάλογα την χρήση. Στα on-off δικαιολογείται να πατάς και λίγο το πίσω μιας και συνήθως το μπροστινό ειναι "λίγο" αλλά απο την εμπειρία μου είτε ειναι χωμα ειτε άσφαλτος (+οτι λένε οι έμπειροι) το πίσω δεν φρενάρει, μόνο ισιώνει και βοηθάει.


    Για να καταλάβεις, στην Κ1 στις Σέρρες, απο 220 φρενάρουν ΜΟΝΟ με μπροστινό, το ίδιο και σε υπόλοιπες αλλά σου είπα την Κ1 που είναι η πιο απαιτητική σε φρένα.
    Το πίσω ειναι διακοσμητικό.

    Καλούς δρόμους να έχεις!

  3. #1203
    Εχω ενα r1100s το ξερω οτι φρεναρεις με το μπροστα ΑΛΛΑ το πισω σε βοηθαει να ισορροπήσεις σκεψου τον πανικο απο το πουθενα χωρις προειδοποίηση να αναγκαστεις να φρεναρεις για να μην πεσεις στο μπροστα αυτοκινητο να ''χάνεις'' το μπροστινο και να μην εχεις πισω φρενο
    Εγω παντως χ@στ@κα πανω μου...
    aleaxzafeir

  4. #1204
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131
    Σε είδα να κατεβαίνεις την Πεντέλη λίγα χιλιόμετρα πριν τον Άγιο Πέτρο με ένα XT αν δεν κάνω λάθος σήκωσες το χέρι να με χαιρετήσεις ,εγώ με το ποδηλατάκι ανέβαινα προσπαθώντας να κάψω τα πασχαλιάτικα .. πρόλαβα να κουνήσω το κεφάλι γιατί ήμουν σε κατάσταση λιποθυμίας χαχα .Μετά από κάμποσα λεπτά σε είδα να ανεβαίνεις μισό χιλιόμετρο από το ίδιο σημείο κολλημένος πίσω από ένα αμάξι ! Προσοχή αλάνι..
    Τελευταία τροποποίηση από ChrisNt; 14/04/2015 στις 07:44.

  5. #1205
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΝIKOLTSOS
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    550
    Με είδα να κάνω την Μ@Λ@@@@ΚΙ@@@ ΜΟΥ!!!! είχα και συνεπιβάτη ο ηλίθιος...
    Ευτυχώς όλα καλά ...
    "...ΌΛΑ ΕΊΝΑΙ ΔΡΌΜΟΣ..."

  6. #1206
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131
    A καλααα.... "με είδα " λέγεται το θέμα..καλά μου χριστούγεννα

  7. #1207
    Με είδα το απόγευμα να κάνω μια σούζα και ξαφνικά στο επόμενο φανάρι περικυκλωμένος απο Δίες..
    Γυρνάει ο πρώτος (ωραίος και χιουμορίστας) και μου λέει: "Φίλε χαλάρωσε, σε κανένα δεν περισσεύουν τα λεφτά τέτοιες μέρες"
    Του απαντάω "ούτε και σε εμένα" και συνεχίζουμε το δρόμο μας.
    Ξαφνικά συνειδητοποιώ πως είμαι ο μόνος με μπουφάν, κράνος, γάντια κλπ, ενώ όλα τα παραπλέοντα μαστόδοντα είναι εξοπλισμένα με ακράνοβιτς αναβάτες, γλυμμένο μαλί μπούρου μπούρου...
    Σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογείται η δική μου μ_λ___α, απλώς άρχισα να γελάω μόνος μου με τις cult σκηνές της ελληνικής πραγματικότητας..

  8. #1208
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Crete.jpg 
Προβολές:	303 
Μέγεθος:	97,2 KB 
ID:	334098

  9. #1209
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/08/2011
    Μηνύματα
    159
    Mε είδα να έχω νεύρα και να ξεσπάω μέσα στη πόλη με ανοίγματα και ταχύτητα πάνω από το σημείο που ένιωθα άνετα. Και το καταλάβαινα κιόλας.
    Ευτυχώς όλα καλά..

  10. #1210
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Με είδα χθές λόγω κολληματος, να πρέπει να μεταφέρω τον μεγάλο μού γιο, από το πατρικό μου στο σπίτι μου, μην έχοντας δεύτερο καλό κράνος, του έδωσα το δικό μού και εγώ φόρεσα το ΜΧ uvex.
    Πάνω στο παπί θα προκάλεσα τα γέλια ( φαντάζομαι)

  11. #1211
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    Με ειδα να πηγαινω με καμια 200αρα στην μεσαια και να με προσπερνα με 230-250 χαλαρα ενα k2...
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  12. #1212
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131
    Με είδα χθες να φεύγω με την μπαγκαζιερα ανοιχτή.. πάλι καλά ένας μηχανόβιος με ειδοποίησε έγκαιρα αλλιώς θα είχα χάσει όλα τα χαρτιά της μηχανής .Τον έπιασα στο επόμενο φανάρι και τον ευχαρίστησα ! να ναι καλά το παλικάρι

  13. #1213
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Με ειδα να βολταρω και να γουσταρω με φιλους και γνωστους.....

    Ανοιξη στην Ελλαδα....γι αυτο ζουμε ρε γ@#$$$

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Picture 009.jpg 
Προβολές:	151 
Μέγεθος:	87,1 KB 
ID:	334146

  14. #1214
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Με είδα χθές λόγω κολληματος, να πρέπει να μεταφέρω τον μεγάλο μού γιο, από το πατρικό μου στο σπίτι μου, μην έχοντας δεύτερο καλό κράνος, του έδωσα το δικό μού και εγώ φόρεσα το ΜΧ uvex.
    Πάνω στο παπί θα προκάλεσα τα γέλια ( φαντάζομαι)
    Καλημερα.Αν πηγαινες το παιδι χωρις κρανος να δεις τι θα προκαλουσες.

  15. #1215
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Με είδα χθές λόγω κολληματος, να πρέπει να μεταφέρω τον μεγάλο μού γιο, από το πατρικό μου στο σπίτι μου, μην έχοντας δεύτερο καλό κράνος, του έδωσα το δικό μού και εγώ φόρεσα το ΜΧ uvex.
    Πάνω στο παπί θα προκάλεσα τα γέλια ( φαντάζομαι)
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Καλημερα.Αν πηγαινες το παιδι χωρις κρανος να δεις τι θα προκαλουσες.

    Παίδες κάτι οφ τόπικ αλλά σημαντικό: Από πια ηλικία επιτρέπεται τελικά η μετακίνηση συνεπιβάτη; 14, 16; Τι ισχύει;;

    Ευχαριστώ.

Παρόμοια θέματα

  1. Με είδα....να διαβάζω πάλι ταξιδιωτικά blogs..
    από Gallos στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2012, 11:52
  2. Ειδα το χαρο με τα ματια μου....
    από ela ela στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2006, 14:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF