Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 87

Θέμα: Mtx 4Χ4 τζιπ μέχρι 4000€

  1. #31
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    Δε πα να γαμηθουνε ολα... 2 τη φορα και με τα ποδια...

    Ναι ρε πάρε γάιδαρο, να βγούνε θυμωμένες οι σούλες να τον αρχίσουν στις τσιμπιές και να γίνει πύραυλος το τετράποδο.

    Ήμαρτον

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.961
    Αρχικά δημιουργήθηκε από borbos
    εγω λεω να παρεις JIMNY τερας αξιοπιστιας και δεν καιει τιποτα....αααα και ειναι και 1.3
    +1 από θέμα αντοχής και αξιοπιστίας.
    Προτιμάς το προηγούμενο μοντέλο με τη μηχανική αλλαγή τετρακίνησης/"κοντών" σχέσεων.

    Επειδή το έχω όμως, δεν ξέρω αν θα σε εξυπηρετήσουν οι χώροι του.

  3. #33
    Δίτροχος Κένταυρος Το avatar του/της Gi_4ce
    Εγγραφή
    22/05/2008
    Μηνύματα
    1.133
    samurai

    niva σκυλι.

    Προτιμω samurai
    ::Τάσος::
    παπιοανταλλακτικά, ζάντα πίσω για άφρικα και ανταλλακτικά απο ΑΧ-1 σε καλές τιμές λέμε...

  4. #34
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Παρε samurai.Τα μονα 4χ4 που τουμπαρανε για πλακα.Πιο τριμπ@υρδελο καρο δεν εχω καβαλησει.
    Το Defender 110,το μακρυ,βενζινοκινητο το καβαλαγα 2 χρονια.ΑΠΑΙΧΤΟ.Το μοναδικο του μειονεκτημα η υψηλη καταναλωση(3500 κ.εκ).Ασε που εβγαζα τις ταπες απο το πατωμα και τοπλενα με τη μανικα μεσα (αλουμινιο).Απο ηλεκτρικα στη διετια εβγαλε μια μιζα.Η μαμα ετσουζε γιατι ειναι με μειωτηρα αλλα εβαλα μια ανακατασκευασμενη (της LUKAS κυρ-Νικο) κι ολα καλα.
    Απο χωρους τι να σου πω.Ταξιδακι Ραφηνα-Λαρισσα,13 ατομα με 13 σακ βουαγιαζ και 125 χλμ στο κοντερ σερι.Για να δεις 126 πρεπει να πεσεις σε γκρεμο και με ουριο ανεμο.
    Το Niva πολυ καλο αλλα κουδουνιστρα στο δρομο και καιει κι αυτο.Σε χωμα και βουνο αφηνει πισω πολλα ακριβοτερα τετρακινητα.
    Το JIMNY που λενε ο Θωμας κι ο αλλος φιλος ειναι μια πολυ καλη επιλογη.Βεβαια εχει δικηο για τους χωρους,ειναι στενουτσικο,αλλα ειναι απροβληματιστο.

    Ελπιζω να σε μπερδεψα αρκετα.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  5. #35
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Ναι και εγω για Niva προσανατολιζομαι τελικα...

    Αν και αυτο το Subaru E12 φαινεται γαματο και αρκουντως γελοιο για αυτοκινητο (πραγμα που μου αρεσει...) :wacko:

  6. #36
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    Ναι και εγω για Niva προσανατολιζομαι τελικα...

    Αν και αυτο το Subaru E12 φαινεται γαματο και αρκουντως γελοιο για αυτοκινητο (πραγμα που μου αρεσει...) :wacko:
    Αυτο το γαμιδι εχει τρελλα χλμ.Μιλαμε για ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ γκαζι.Ειναι παναλαφρο,δεν καιει τπτ κι ειναι αρκετα γελοιο.:rotflmao: Τη δουλεια σου θα την κανεις και με το παραπανω.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  7. #37
    Τρικαλινός Το avatar του/της SoulGR
    Εγγραφή
    30/09/2008
    Μηνύματα
    701
    δεν γνωριζω για τα αλλα,το σαμουραι ομως απιστευτος σκυλος!
    open your mind and your ass will follow
    for sale!
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=146280

  8. #38
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
    Αυτο το γαμιδι εχει τρελλα χλμ.Μιλαμε για ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ γκαζι.Ειναι παναλαφρο,δεν καιει τπτ κι ειναι αρκετα γελοιο.:rotflmao: Τη δουλεια σου θα την κανεις και με το παραπανω.
    Θα το ψαξω, ετσι οπως το βλεπω με τη συρομενη πορτα και τα clip - on / clip - off καθισματα παιρνει μεσα ενα καρο κυψελες διπατες. Στο car.gr βλεπω οτι κρατανε τιμες, ισως να ψαξω και απ εξω κανενα.

    Πολυ αποκαλυψη παντως, ουτε γνωριζα οτι υπηρχε, μιλαμε για αμαξι cartoon!

  9. #39
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
    Αυτο το γαμιδι εχει τρελλα χλμ.Μιλαμε για ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ γκαζι.Ειναι παναλαφρο,δεν καιει τπτ κι ειναι αρκετα γελοιο.:rotflmao: Τη δουλεια σου θα την κανεις και με το παραπανω.
    Το είχε για αρκετά χρόνια ο κουμπάρος μου που είναι ηλεκτρονικός και είχε την εποπτεία των πομπών του mega στην Αχαΐα, Ηλεία και Κεφαλλονιά (ή Ζάκυνθο - δεν θυμάμαι). Κατσίκι σκέτο, ανεβοκατέβαινε Παναχαϊκό με όποιες συνθήκες, τρικύλινδρο με ροπή χαμηλά, αρκετά χαμηλή κατανάλωση αλλά με μπόλικα κουφά προβλήματα. Στο σαζμάν κατέληγαν θυμάμαι κάτι σωληνάκια διάφανα που προφανώς είχαν να κάνουν με πίεση ή υποπίεση αέρα που κάτι στον μπέο ρύθμιζαν και τρέχα γύρευε. Σε γενικές γραμμές σκύλος αλλά αρκετά παλιό. Το είχαν στην Πάτρα κατά κόρον τα πρακτορεία διανομής τύπου, όμως τελευταία δεν τα πολυβλέπω.
    Η καμπίνα αν έβγαζες τα καθίσματα (μαζί με οδηγού συνοδηγού έχει τρεις σειρές), αποκτούσε μεγάλο χώρο φόρτωσης αλλά είναι αρκετά χαμηλή και πιθανά δεν βολεύει για τη δουλειά που το θες. Οι αναρτήσεις του δε, κούτσουρο, εμετό θα κάνουν τα μελίσσια αν μπεις χωματόδρομο.


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  10. #40
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Σαν κάτοχος LADA NIVA θα σου έλεγα κατ' αρχήν να ρίξεις μιά ματιά στό site:
    ladaniva club.gr. Θα βρεις αρκετές σωστές πληροφορίες γιά βλάβες και ελαττώματα.

    Για την ΄χρήση που το θέλεις θα χρειαστεις και τρέιλερ γιατί αν και έχει
    μεγαλύτερους χώρους από κάποια από τα προαναφερόμενα (πχ jimny ) σίγουρα λόγω
    όγκου των κυψελών, δεν θα αρκει ο χώρος της καμπίνας (ακόμα και με βγαλμένα τα
    πίσω καθίσματα)

    Ακόμα και έλκοντας τρέιλερ όμως, οι δυνατότητές του εκτός δρόμου, ειναι
    αρκετά καλές. Δέχεται εύκολα αρκετές μετατροπές και ειναι εύκολο και φτηνό στά
    ανταλακτικά. Γιατί εκτός από το κόστος απόκτησης, πρέπει να σκεφτείς και το κόστος
    συντήρησης και χρήσης.

    Μειονέκτημα η υψηλή κατανάλωση εάν έχεις βαρύ ''πόδι''




    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  11. #41
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Land rover παλιό






    Για ψάξε για κανά ανταλλακτικό να δεις πόσο κάνουν & τι θα βρεις... Έχω ψάξει αρκετά για Denfender γιατί με ενδιαφέρει.

  12. #42
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    jimny αλλα με μειονεκτημα τους χωρους του.
    τα παλια λαντ ροβερ ξεχνα τα για απειρους λογους και ειδικα στην Ελλαδα που δεν εχουν κυκλοφορησει αρκετα.
    παντως η προταση να παρεις καποιο παλιο γιαπωνεζικο του στυλ σταρλετ/λανσερ/ντατσουν και να παρεις αγροτικο του χρονου ειναι πολυ σωστη
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


  13. #43
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas

    παντως η προταση να παρεις καποιο παλιο γιαπωνεζικο του στυλ σταρλετ/λανσερ/ντατσουν και να παρεις αγροτικο του χρονου ειναι πολυ σωστη
    Μια χαρα ειναι, αλλα δεν πανε εκτος. Να φτασω μερχι το βουνο γαμω και μετα να κολησσω στο πρωτο νεροφαγωμα με τις μελισσες φορτωμενες δεν ειναι επιλογη.

  14. #44
    in standby mode Το avatar του/της liakaros
    Εγγραφή
    09/05/2007
    Μηνύματα
    320
    Fiat panda 4x4(το παλιο)...με 2 χιλιαρικα περιπου το βρισκεις μεταχειρισμενο και πας παντου και δεν σπαει δεν χαλαει...

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gianhs8
    Εγγραφή
    04/06/2010
    Μηνύματα
    216
    δεν μπωρεις να βγαλεις αδια μελισοκομικου? φορολογικος παντως με αδεια αγροτικου δεν μπωρεις να μεταφερεις μελισια παρα μονο αγροτικα προιοντα

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ ΓΙΑ 2ΚΑΒΑΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΜΕΧΡΙ 4000€
    από Throttleman11 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 138
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2013, 00:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF