Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 148

Θέμα: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

  1. #1

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

    καλησπερα και καλως σας βρηκα παιδια! ειμαι καινουριος εδω στο φορουμ αλλα και στις μηχανες γενικοτερα.
    θελω να σας πω και εγω την ιστορια μου μια και πιστευω οτι εσεις θα με καταλαβετε...
    23 χρονων ειμαι, απο το Λεβιδι Αρκαδιας(ναι ναι σας βλεπω πολυ συχνα που περνατε και σταματατε στην πλατεια..) και τα τελευταια χρονια μενω αθηνα λογω σπουδων.

    η εμπειρια που ειχα γενικα με μηχανες δεν ηταν ιδιαιτερη. μικρος στο χωριο μου πηγαιναμε και περναμε το βραδυ κρυφα κατι
    τσαλι και τσαπι που ειχαν κατι τυποι εκει(ειτε αφηναν τα κλειδια στη μιζα ειτε τα βαζαμε μπρος με κανα κερμα..βαρβατη αντικλεπτικη τεχνολογια ....) ,λιγο αργοτερα στο γυμνασιο αρκετες
    βολτες με ενα αυτοματο σκουτερακι ενος φιλου ,μετα στο λυκειομεχρι και σημερα βολτες με ενα 125αρι και ενα 250αρι καθαρο στα βουνα, και απειρες βολτες(ως συνοδηγος) και ταξιδια με τον θειο μου
    και την 750αρα Magna που ειχε.με λιγα λογια οι γονεις μου και τα αδεφια μου δεν ειχα επαφη με μηχανες..και φυσικα δεν ηθελαν να ακουνε καν οτι θα παρω..
    τους το χα κανει το μυαλο πουρε,θα παρω και θα παρω και θα παρω και θα παρω..ουτε συζητηση ομως..και φυσικα δεν ηθελα λεφτα και να "μου παρουν μηχανη".. ενα γαμιω ενταξει
    ηθελα να ακουσω απο το στομα τους...

    εδω και 5 χρονια παντα εμπαινα εδω στο φορουμ διαβαζα πολλα απ οσα γραφατε και ζηλευα(με την καλη εννοια).. βολτες,συναντησεις,νεα, συμβουλες..κοιταζα και εγω για μηχανες
    αλλα ποτε στα σοβαρα.

    ε ωσπου μια μερα συναντιεμαι με ενα φιλο μου και μου που εχει gsxr 600 μοντελο 1998,και μου λεει παω πατρα αυριο να ανεβασω το αλλο το μηχανακι που εχω να το πουλησω.
    τι μηχανακι εχεις ρε συ του λεω? yamaha fzr 250 μοντελο 1993. αγνοουσα την υπαρξη αυτης της μηχανης.την επομενη μερα επιστρεφει αθηνα και ερχεται απο το σπιτι μου.
    οταν κατεβηκα κατω επαθα μπακακαο...με το που την ειδα την ερωτευτηκα.με πηγε μια βολτα και ενω ουρλιαζε στις 18.000 στροφες εγω αποφασισα οτι θα γινει δικια μου.
    το βραδυ δε μπορουσα να κοιμηθω απο το αγχος..μου αρεσε πολυ η μηχανη,δεν ηταν πολλα κυβικα,ηταν στο στυλ που μου αρεσε,ειχε και ενα αξιοπρεπεστατο γκαζι απ οτι ειδα,
    και το σημαντικοτερο ηταν οτι την ειχε σαν παιδι του.. υπερβολικα καλοδιατηρημενη.
    δεν ειχα ολα τα λεφτα να ομως την αγορασω και ηξερα οτι τα χρειαζοταν τα λεφτα..ειχε βαλει αγγελια και ηδη τον ειχαν παρει
    αρκετοι τηλεφωνο για να την αγορασουν. την επομενη ξανασυναντιομαστε και μου λεει οτι εκλεισε να την δωσει..επεσα σε καταθλιψη πραγματικα.τι να του πω? μην την
    δινεις στον αλλον και χαρισε την σε μενα?? δε γινοταν. ασε που μου χε πει οτι δε θα πουλαγε ποτε μηχανη σε γνωστο του..
    το βραδυ εκατσα σπιτι και τα υπολογισα ολα. θα κανω το σκατο μου παξιμαδι θα παρω και λιγα δανεικα απο εναν αλλον φιλο και μετα θα προσπαθησω να τον πεισω να μου
    την πουλησει...
    μη σας τα πολυλογω παιδια,πλεον ενα απο τα ονειρα μου εχει γινει πραγματικοτητα..
    την μηχανη την συνηθισα,νομιζω οτι της πηρα τον αερα,εξαλλου δεν ειναι τα μυαλα μου στις κοντρες σουζες κλπ....βολτες, αερας κοπανιστος και αγιος ο θεος..αντε και καμια γκαζια εκει
    στα φαναρια ετσι για να νομιζω οτι κατι κανω..
    συνεχεια βολτες στη παραλιακη μικρα ταξιδακια και ολα ειναι οκ. εκτος απο 3 βασικα πραγματα....

    δεν εχω διπλωμα,δεν εχω ασφαλεια, και δεν το ξερουν οι γονεις μου..
    κρανος μου εδωσε ευτυχως ενα καινουριο ενας φιλος μου.το ειχε αγορασει με σκοπο να αγορασει και μηχανη αλλα οι γονεις του ηταν τα ιδια με μενα οποτε του εμεινε το κρανος αμανατι...
    πολυ καλο το κρανος,το συνηθισα αμεσως και ευτυχως δε μπορω να οδηγησω χωρις κρανος.ουτε καν με τη ζελατινα ανοιχτη δε μπορω να αδηγησω..
    τωρα με τα λεφτα που εχω μαζεψει θελω να παω να αγορασω ενα μπουφαν και μετα σειρα εχει το διπλωμα και η ασφαλεια(ασφαλεια εχει τωρα η μηχανη αλλα επειδη η μηχανη ειναι
    στο ονομα μου ενω η ασφαλεια στο ονομα του φιλου μου πιστευω οτι δεν ειναι εγκυρη..)
    ελπιζω να εχω βαλει σε σωστη σειρα τις υποχρεωσεις...
    και στο τελος μενει να το πω και στους γονεις..και πολυ φοβαμαι οτι θα γινει επανασταση στο σπιτι.

    διαβασα προχτες ενα θεμα που ειχε ανοιξει ο liberec που περιεγραφε το ταξιδι του με τον γιο του κλπ κλπ και ο Timberg που εκανε ταξιδι με τα παιδια του.
    ποσο θα θελα και μενα οι γονεις σε αυτον τον τομεα να ειχαν τα δικα σας μυαλα ρε παιδια. και τι καταλαβαν που λεγαν ΟΧΙ στη μηχανη? πηγα και την πηρα κρυφα τελικα..
    εχουν ανεβει στην αθηνα αυτες τις μερες να δουν τι κανω, να καθαρισουν να μου φερουν κανα φαγητο,και εγω φυσικα κρανος και μηχανη τα εχω σε σπιτι ενος φιλου.αστεια ολη η
    κατασταση μεν, με κανει και αισθανομαι ασχημα ομως..δε το μετανιωνω καθολου που την πηρα κρυφα,αλλα δε μπορω να την ευχαριστηθω οσο θα θελα. και ξερω οτι αμα τους
    το πω θα ειναι αγχωμενοι συνεχεια...

    το θεμα ειναι οτι εδω και 2 μηνες επιτελους εχω μηχανη,δε περιμενα οτι θα ενιωθα τοσο ωραια,οτι θα μου αρεσε τοσο πολυ αυτη η αισθηση και δε μπορουσα να φανταστω ποσο βολικη ειναι.
    πεταω στους ουρανους γιατι εκανα αυτο που ηθελα. μακαρι να μπορουσα να κοιμαμαι και πανω της..
    αυτα απο μενα παιδια,καλες βολτες να εχουμε ολοι..και καπου θα συναντηθουμε.. στη επομενη βολτα προς αρκαδια πλεον μπορει ειμαι και εγω ενας απ ολους αυτους που εβλεπα και
    χαμογελουσε και η κωλοτρυπιδα μου..

    να και μερικες φωτογραφιες της κοπελιας..

  2. #2

  3. #3

  4. #4

  5. #5
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    ενω φαινεσαι ατομο με τα μυαλα μεσα στο κεφαλι του μαλλον εχεις θεσει τις προτεραιοτητες σε λανθασμενη σειρα.

    1.διπλωμα
    2.ασφαλεια
    3.κρανος
    4.μπουφαν
    5.γαντια-μποτες
    6.μηχανη

    αυτη ειναι η σωστη σειρα (λυπαμαι που σου το λεω)
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  6. #6
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    παρ ολα αυτα καλοταξιδη και μακρυα απο στραβες γιατι αν τη παθεις τη στραβη πριν το διπλωμα και την ασφαλεια ζητω που καηκες.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #7
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Καλωσήρθες & καλοτάξιδι η όμορφη μοτοσυκλέτα σου.
    Πάμε όμως τώρα στα βασικά.

    1) Θα πρότεινα να πάρεις τηλέφωνο άμεσα τους γονείς σου & να τους αναφέρεις την αγορά σου. Τους εξηγείς με ηρεμία & τα σχετικά.

    2) Άμεσα πας για δίπλωμα και ασφάλεια. Σκέψου μήπως να έβγαζες το δίπλωμα στο Λεβίδι, θεωρώ θα είναι πιο εύκολο, πιο οικονομικό & πιο άμεσο.

    3) Για μπουφανάκι, κοίτα εδώ τις αγγελίες, μήπως βρεις κάτι φτηνό μιας που μας λες ότι, όπως και είναι λογικό, με το οικονομικό είναι δύσκολα.


    Οι γονείς σου, θα συνηθίσουν την ιδέα, θέλοντας και μη. Καλό θα είναι λοιπόν να το γνωρίζουν.

    Να προσέχεις, να φοράς το κράνος σου!



  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Ωραία, τώρα που έκανες την καυλομαλακία σου, σου ευχόμαστε καλορίζικη.
    Καλοτάξιδη όταν με το καλό πάρεις δίπλωμα και ασφαλιστείς.
    Πάρκαρέ τη και μην κυκλοφορείς μέχρι να τα πετύχεις τα δύο παραπάνω.

    Καλώς ήλθες...


  9. #9
    Ότι σου είπαν και οι από πάνω ... Γρήγορα !


    Την κατάσταση της μηχανής (όσο μπορεί να φαίνεται) την κρίνω άκρως εντυπωσιακή για τα χρόνια της .

    Τέτοια μηχανάκια τα θυμάμαι πθτσιρικάς που και καινούρια που ήταν , τα είχαν όπως να ναι .

  10. #10
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Να τη χαρείς όσο δεν παίρνει φιλαράκο, αλλά τήρησε με ευλάβεια την σειρά προτεραιότητας που σου έβαλε ο Τρούπερ.

    Καλά χλμ και καλές βόλτες να έχεις.

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  11. #11
    TROOPER και τα υπολοιπα παιδια που απαντησατε,
    εχεις απολυτο δικιο για την σειρα προταιρεοτητας,αλλα καλως η κακως τα δεδομενα ειναι διαφορετικα για μενα. αφου εχω τη μηχανη εχω και το κρανος θα ολοκληρωσω την ασφαλεια μου με ενα μπουφαν (γαντια εχω) και μετα θα παω για το διπλωμα και αυτοματως για την ασφαλεια. ελπιζω σε καμια βδομαδα να ξεκινησω τα μαθηματα.
    οι γονεις θα το μαθουν λειαν συντομως και ελπιζω να μην επακολουθησει ο χαμος που φανταζομαι..
    McGyver καυλομαλακια καυλομαλακια αλλα ολοι καπως ετσι δεν ξεκινανε?

    ευχαριστω ολους και για τις συμβουλες και για τις ευχες.

    (αν ξερετε καμια καλη,και φθηνη σχολη οδηγησης στο κεντρο της αθηνας πειτε καποιος σας παρακαλω.)

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
    McGyver καυλομαλακια καυλομαλακια αλλα ολοι καπως ετσι δεν ξεκινανε?
    Όχι όλοι...
    Εγώ έκανα την καυλομαλακία μου το 2005, αλλά πρώτα είχα πάρει το δίπλωμά μου.
    Δεν το μετάνοιωσα ποτέ.

    Φιλικά σ΄ το λέω, για να μην το μετανοιώσεις ούτε εσύ.


  13. #13
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
    Όχι όλοι...
    Εγώ έκανα την καυλομαλακία μου το 2005, αλλά πρώτα είχα πάρει το δίπλωμά μου.
    Δεν το μετάνοιωσα ποτέ.

    Φιλικά σ΄ το λέω, για να μην το μετανοιώσεις ούτε εσύ.

    +1
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
    Όχι όλοι...
    Εγώ έκανα την καυλομαλακία μου το 2005, αλλά πρώτα είχα πάρει το δίπλωμά μου.
    Δεν το μετάνοιωσα ποτέ.

    Φιλικά σ΄ το λέω, για να μην το μετανοιώσεις ούτε εσύ.


    το ξερω οτι το λες φιλικα.. και φυσικα ξερω οτι εκανα καυλομαλακια οπως λες. αυτο ελειπε να νομιζα οτι εκανα και μαγκια κιολας.
    απλα οπως γραφω τη μηχαη επρεπε να την παρω τοτε,αλλιως τωρα θα την χαιροταν αλλος..
    και δυστυχως δεν εχω την οριμοτητα και την υπομονη να την παρκαρω μεχρι να το βγαλω το διπλωμα.
    ελπιζω για λιγες μερες να κλεισει τα ματια της η τροχαια.

  15. #15
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
    ...
    ελπιζω για λιγες μερες να κλεισει τα ματια της η τροχαια.
    Αγορίνα, δεν ειναι η τροχαία το πρόβλημα..

    Άκου και τους τύπους από πάνω..
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Επιτελουσ!!!!
    από BOMBIERE στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 13:13
  2. Ποτε Επιτελουσ???
    από pablack στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2004, 17:32
  3. Επιτελουσ Πανελληνια !
    από takiskan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 15:48
  4. Επιτελουσ Κανονισα Μπαλιτσα!!!!!!!!!!
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2004, 10:20
  5. Επιτελουσ ΜηΧανη !!!!
    από gediak στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2004, 11:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF