Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 98

Θέμα: Ψευτικη Κληση - Ιδεες?

  1. #1
    Γκαντεμοσαυρ Το avatar του/της MavrosPan
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    235

    Ψευτικη Κληση - Ιδεες?

    Λοιπον δωστε βαση στο στορι απο την αρχη.
    Τα γεγονοτα διαδραματτιστηκαν στον Πειραια, 20 μετρα απο το σπιτι μου. Υπαρχει μια πολυκατοικια λιγο παρακατω, της οποιας η φατσα για να παρετε μια ιδεα ειναι παρκινγκ αριστερα - κενο (η εισοδος της πολυκατοικιας) - παρκινγκ δεξια, οπως γινεται στις περισσοτερες την σημερον ημερα. Αυτο το κενο στη μεση ειναι αρκετα μεγαλο ετσι ωστε να χωραει να παρκαρει ενα αυτοκινητο εκει. Για το αν τα παρκινκγ εκει ειναι νομιμα η οχι, δεν θα το ψαξω, μιας και δεν ειναι αυτο το θεμα μου στη συγκεκριμενη φαση. Παντως ουτε σημανση εχουν ουτε πορτα, ουτε τιποτα. Ειναι σαν πυλωτη ας πουμε που πανε και παρκαρουν εκει οι ενοικοι. Η πολυκατοικια ειναι γωνιακη και εχει κανονικες εισοδους για παρκινγκ κλειστα και με σημανση απο την αλλη μερια της. Τεσπα. Οι κυριοι εκει εχουν βολευτει και στον κενο χωρο που υπαρχει εκει περα εχουν κοτσαρει εναν καδο και δεν παρκαρει κανεις.
    Την Κυριακη το βραδυ, μου την εδωσε στις 12 το βραδυ και εφυγα και πηγα για τρεξιμο, σε ενα γηπεδο 200 μετρα απο το σπιτι μου, με το κουτι. Γυριζοντας, σαν να μην εφτανε το οτι ψαχνω καθε βραδυ μιση ωρα για να παρκαρω, μου μενει και το αμαξι απο βενζινη σχεδον εξω απο το σπιτι μου. Την γαμησαμε τωρα λεω, ηταν και 1 το βραδυ λεω αντι να δω που κ πως θα παρκαρω τωρα. Σπρωχνω λοιπον μεχρι την γωνια το αυτοκινητο και μπανιζω τον καδο εκει στη πολυκατοικια.
    Κυριος εγω, τον κανω περα και παρκαρω φαρδυ πλατυ το puntaki. Φανταστειτε ο χωρος ειναι αρκετα μεγαλος ετσι ωστε χωρεσε και το κουτι και ο καδος στο τελος, χωρις να κλεινει κανενα αυτοκινητο. Μιλαμε δηλαδη τωρα για νορμαλ παρκαρισμα και νονιμοτατο 1000%.

    Μια χαρα ειμαστε λεω, θα σπαστουνε οι απο πανω λιγακι αλλα χεστηκαμε, σιγα μην το σπρωχνω και γυρω γυρω στα στενα για να βρω να παρκαρω.
    Ε λοιπον την αλλη μερα το πρωι περνωντας απο το σημειο, οι τυποι μου εχουν αφησει σημειωμα - "εισαι και πολυ μαλακας". Μπραβο λεω συμπεριφορα απο μεσα μου και συνεχιζω κανονικα για τη δουλεια μου, χωρις να το παρω. Θα περασω το μεσημερακι λεω να του βαλω λιγο βενζινα, να τους αφησω κανα χαρτι κ γω με μερικα γαλλικα στην πορτα τους και να φυγω. Περναω λοιπον το μεσημερι και ΟΕΟ τι βλεπω. Προφανως καποιος ενοικος της πολυκατοικιας ειναι αστυνομικος ή εχει καναν αδερφο/μπατζανακη/εραστη αστυνομικο και μου εχουν κοψει κληση. Τι λε ρε φιλε λεω απο μεσα μου και παω με περιεργια να δω τι λεει η κληση μιας και το αμαξι ηταν μια χαρα εκει.
    Ε λοιπον ο κερατας που μου την εγραψε ειχε γραψει στο μπιλιετακι οτι ειχα παρκαρει ΠΑΝΩ στο πεζοδρομιο. Σας γ@μησα τα πρεκια λεω τωρα και του δινω πισω για το σπιτι, αρχιζω να τραβαω φωτο το αυτοκινητο γυρω γυρω πανω κατω δεξια αριστερα, ξανα σπιτι για εκτυπωση και εφυγα για την τροχαια στα Καμινια.

    Σπερα λεω στον Κ Διοικητη, το και το και το. Μου λεει σε καταλαβαινω αλλα :

    Πρωτον η κληση ειναι της Αμεσης Δρασης και πρεπει να πας στην Αλεξανδρας για να κανεις ενσταση.
    Δευτερον και ετσι οπως τα λες να ειναι, εκει κατα πασα πιθανοτητα θα σου πουνε οτι το ειχες πανω, ειδες τη κληση, το κατεβασες, τραβηξες τις φωτο και μας ηρθες.


    Φευγω απο κει αλαφιασμενος και αρχιζω και σκεφτομαι πως θα κινηθω και τι θα κανω. Οχι μονο με τη κληση αλλα και με τα πουστ0πανα στη πολυκατοικια. Οπως παω προς το σπιτι λοιπον βλεπω εκει και ενα αμαξι ενος ενοικου της πολυκατοικιας παρκαρισμενο φαρδυ πλατυ καθετα πανω στο πεζοδρομιο, μπροστα απο το παρκινκγ του. Οχι μεσα σαυτο, αποξω. Τωρα ρε μουλε λεω θα δεις κ συ. Τσακα τσακα περνω την τροχαια τους λεω το και το και το και αραζω εκει διπλα και τους περιμενω. Ερχεται, τους εξηγω, του κοβει κ αυτουνου ενα χαρτακι ωραιοτατο να χει να το χαιρεται.
    Τεσπα αυτο το τελευταιο ετσι απο σπασιμο για την ψευτικη κληση που μου δωσανε.
    Εγω την κληση την "περιποιηθηκα" ετσι κ αλλιως, αν και οταν φταιω σχεδον παντα τις πληρωνω, αλλα ετσι που μου την δωσανε με ψευτικα στοιχεια δεν υπηρχε περιπτωση να παω να την πλερωσω.
    Με μερικους γνωστους μου που μιλησα μου ειπανε οτι δυστυχως δεν μπορεις να κανεις τιποτα, θα ειναι ο λογος σου εναντια στον λογο του οργανου που σε εγραψε, εκτος και αν τον πιασεις επαυτοφορω να σου κοβει ψευτικη κληση και πας και του ζητησεις τα στοιχεια του κλπ επι τοπου και του κανεις καταγγελια.

    Εγω το αποφασισα, το κουτι απο εκει δεν προκειται να το παρω ουτε στον αιωνα τον απαντα, ποτε των ποτων και ζαμαι των ζαμπον, ετσι κ αλλιως 3 μηνες ακουνητο το ειχα, του γεμισα την μπαταρια μονο και μονο για να πηγαινοερχομαι στη δουλεια που εχω το μηχανακι μεσα που ειναι 500 μετρα απο το σπιτι μου. Οπως τοσο καιρο επαιρνα το αμαξι της δουλειας για αυτη τη δουλεια, αυτο θα κανω και τωρα.

    Γρατζουνιες - κλειδιες - σημαδια απο τους ενοικους και λοιπους ενοχλημενους κατοικους της περιοχης με αφηνουν παγερα τελειως αδιαφορο. Ετσι κ αλλιως για αποσυρση θα το εβγαζα.

    Το θεμα ειναι εχετε καμμια ιδεα του ΤΙ κανουμε ετσι για να τους τη σπασουμε κ αλλο ή τι κανουμε σε περιπτωση που ξαναρθει ο γνωστος αγνωστος και ξαναφησει καμμια κληση με ψευτικη αιτιολογια μεσα ? Εχω σκεφτει να τους αφησω κανα χαρτακι να λεει οτι την επομενη φορα θα υποδεχτειτε στη πολυκατοικια με επωνυμη καταγγελια ΟΠΟΙΑ υπηρεσια μπορει να περασει απο σας, απο αστυνομιες - υγειονομικα - πολεοδομιες - δημους - κοινοτητες - χωρια και οτι αλλο μπορω να σκεφτω.

    Αν και το πιο σημαντικο που με απασχολει ειναι ο μουλος που αφησε τη κληση μην αφησει κ αλλες.
    Το δικαιωμα σας να ομιλειτε, δεν περιλαμβανει και υποχρεωση μας να σας παρουμε στα σοβαρα.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.467
    Συμβουλη , δυστυχως δεν εχω να σου δωσω....αλλα...

    Χαρας το κουραγιο σου Φιλε.


  3. #3
    Γκαντεμοσαυρ Το avatar του/της MavrosPan
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    235
    Μα τι να κανω ρε, να κανω τον μ@λακα, να παρω το αμαξι, να τους πω ευχαριστω και να παω να πλερωσω και την ψευτικη κληση?
    Η αληθεια ειναι πως αν δεν μπορουσα να την "περιποιηθω" θα την πλερωνα, αλλα και παλι το κουτι απο κει δεν θα το επαιρνα που να ερθει τσουναμι απο πανω του, ετσι γιατι σπαστηκα πολυ που ειμαι νομιμοτατος και με γραψανε. Μα το θεο θα προτιμουσα να σκαω 40αρια (απο 80) παρα να τους κανω τη χαρη.
    Στο τελος θα την εστηνα απεναντι πρωι μεσημερι βραδυ με σκοπιες γνωστων και φιλων και του ψιλικατζη στην γωνια, μεχρι να πετυχω τον φουστη που την αφησε.
    2ο σταδιο θα παιξει πολεοδομια για τα παρκιν εκει και ενα αμαξι παρκαρισμενο φαρδυ πλατυ να τους κλεινει την εισοδο - εξοδο στο παρκιν και παραμονη εντος της περιοχης για περιπολικο που θα ερθει να με γραψει μιας και το αρθρο 34 του ΚΟΚ (στο ιδιο αρθρο αναφερεται και η κληση) αναφερει χαρακτηριστικα :

    Άρθρο 34

    Στάση και στάθμευση

    1. H στάση και η στάθμευση επιτρέπoνται, αν δεν δημιoυργείται εξ αυ-
    τών κίνδυνoς ή παρακώλυση της κυκλoφoρίας και αν δεν υπάρχoυν σχετικές
    απαγoρευτικές πινακίδες ή διαγραμμίσεις.

    2. H στάση ή στάθμευση oχήματoς απαγoρεύεται:

    α) Επάνω σε διαβάσεις πεζών ή ποδηλατιστών και σε απόσταση μικρότε-
    ρη από πέντε (5) μέτρα από αυτές
    β) Σε απόσταση μικρότερη από δώδεκα (12) μέτρα από στάσεις αστικών,
    υπεραστικών, ηλεκτρoκίνητων λεωφoρείων και τρoχιoδρoμικών oχημάτων.
    γ) Σε εισόδoυς και εξόδoυς κόμβων και σε απόσταση μικρότερη από δέκα
    (10) μέτρα από τη νoητή πρoέκταση της πλησιέστερης oριoγραμμής τoυ
    κάθετoυ oδoστρώματoς.
    δ) Σε σιδηρoδρoμικές ή τρoχιoδρoμικές γραμμές ή πoλύ πλησίoν αυτών,
    ώστε να παρεμπoδίζεται η κίνηση των σιδηρoδρoμικών ή τρoχιoδρoμικών
    oχημάτων.
    ε) Σε πεζoδρόμια, πλατείες, ειδικά ερείσματα πoυ πρooρίζoνται για πεζoύς
    ως και πoδηλατoδρόμoυς, εκτός αν επιτρέπεται σε αυτoύς η στάθμευση με
    ειδική σήμανση.
    στ) Πάνω και κάτω από τις γέφυρες, εκτός αν υπάρχoυν χώρoι για στάθ-
    μευση ειδικά πρooρισμένoι.
    ζ) Πλησίoν και πάνω σε κυρτές καμπύλες αλλαγής των κατά μήκoς κλί-
    σεων των oδών (ράχεων) και σε στρoφές ανεπαρκoύς oρατότητας για πρo-
    σπέρασμα.
    η) Σε oδoστρώματα πoυ είναι χωρισμένα σε δύo λωρίδες κυκλoφoρίας και
    αν τo εναπoμένoν πλάτoς της λωρίδας μεταξύ oχήματoς και απαγoρευτικής
    γραμμής υπέρβασης είναι μικρότερo από τρία (3) μέτρα.
    θ) Σε απόσταση μικρότερη από είκoσι (20) μέτρα από φωτεινoύς σημα-
    τoδότες και δώδεκα (12) μέτρα από πινακίδες υπoχρεωτικής διακoπής πoρείας
    (STOP), ως και σε θέση, στην oπoία τo όχημα κρύβει από τoυς χρήστες της
    oδoύ τη θέα των πινακίδων σήμανσης και σηματoδoτών.
    ι) Σε απόσταση πέντε (5) μέτρων από την τoμή oικoδoμικών γραμμών ή
    των νoητών πρoεκτάσεων αυτών.
    ια) Πάνω στις νησίδες ασφαλείας ως και στις διαχωριστικές νησίδες.
    ιβ) Στoυς αυτoκινητόδρoμoυς και τις oδoύς ταχείας κυκλoφoρίας, εκτός
    των χώρων στάθμευσης, πoυ καθoρίζoνται με σήμανση.
    ιγ) Σε λωρίδες επιτάχυνσης και επιβράδυνσης.
    ιδ) Σε σήραγγες που υποδεικνύονται από ειδικές πινακίδες, εκτός από τους
    χώρους που υποδεικνύονται ειδικά γι’ αυτόν το σκοπό.
    ιε) Επί σημασμένης βοηθητικής οδού, η οποία προορίζεται για οχήματα
    που μετακινούνται βραδέως.
    ιστ) Σε θέση όπου βρίσκεται κεκλιμμένο επίπεδο (ράμπα) διάβασης Ατό-
    μων με Αναπηρίες (ΑμεΑ).
    ιζ) Σε ειδικoύς χώρoυς στάθμευσης oχημάτων Ατόμων με Αναπηρίες (ΑμεΑ).
    ιη) Σε χώρους στάθμευσης αποκλειστικά για συγκεκριμένο όχημα Ατόμων
    με Αναπηρίες (ΑμεΑ).

    3. H στάθμευση oχήματoς στo oδόστρωμα απαγoρεύεται και:

    α) Σε απόσταση μικρότερη από δεκαπέντε (15) μέτρα πρo και μετά τις
    ισόπεδες σιδηρoδρoμικές διαβάσεις.
    Κεφάλαιο Γ΄. Κανόνες οδικής συμπεριφοράς77
    β) Mπρoστά από την είσoδo και έξoδo oχημάτων παρoδίoυ ιδιoκτησίας
    ως και απέναντι από αυτήν, όταν η oδός είναι στενή και παρεμπoδίζεται η
    είσoδoς - έξoδoς oχημάτων εξ αυτής.
    γ) Σε θέση από την oπoία παρεμπoδίζεται όχημα πoυ σταθμεύει κανoνικά
    να εξέλθει από τo χώρo πoυ έχει σταθμεύσει.
    δ) Αν τo ελεύθερo μέρoς της oδoύ πoυ απoμένει είναι ανεπαρκές για την
    κυκλoφoρία των oχημάτων.
    ε) Παράπλευρα άλλoυ oχήματoς, σε στάση ή στάθμευση, εκτός αν άλ-
    λως oρίζεται με ειδική σήμανση. Kατ’ εξαίρεση, τα δίτροχα πoδήλατα,
    μoτoπoδήλατα και μoτoσικλέτες χωρίς καλάθι, μπoρoύν να σταθμεύoυν τo
    ένα παράπλευρα με τo άλλo σε διπλή σειρά.
    ζ) Σε απόσταση μικρότερη από πέντε (5) μέτρα πρo και μετά από πυρo-
    σβεστικά σημεία.
    η) Πρo της εισόδoυ και εξόδoυ της πρooριζόμενης για τη διακίνηση ασθε-
    νών πρoς και από νoσoκoμεία, κλινικές και σταθμoύς πρώτων βoηθειών γε-
    νικά.
    θ) Αν εμπoδίζει τη χρήση χώρων στάθμευσης πoυ σημαίνεται κατάλληλα. (ομως αυτο, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΤΑΙ)
    ι) Σε ειδικoύς χώρoυς στάθμευσης επιβατηγών αυτoκινήτων δημόσιας
    χρήσης (TAΧI).
    ια) Στις εισόδoυς και εξόδoυς των πεζόδρoμων ως και πάνω σ’ αυτoύς.
    ιβ) Επί του κεντρικού οδοστρώματος οδών τριών οδοστρωμάτων καθώς
    και εκτός κατοικημένων περιοχών, επί των οδοστρωμάτων οδών σημασμέ-
    νων ως οδών προτεραιότητας με κατάλληλες πινακίδες.

    Το δικαιωμα σας να ομιλειτε, δεν περιλαμβανει και υποχρεωση μας να σας παρουμε στα σοβαρα.

  4. #4
    πανε βαλε το ποθντο μεσα στη πυλωτη, κ λαμπαδιασε το (ετσι κ αλλιως για ψιλοχεσμενο το εχεις απο τι καταλαβα) ......
    ολοι οι ενοικοι θα κλασουν μεντες, εσυ θα ισχυρηστεις δολιοφθορα απο των ενοικων γιατι ειχατε προηγουμενα...κτλ κτλ

    ετσι νομιζω θα τους μπεις για τα καλα στο ματι!


    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  5. #5
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Συνειδητοποιείτε που έχουμε φτάσει?
    Sent from me using a computer.

  6. #6
    Γκαντεμοσαυρ Το avatar του/της MavrosPan
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    235
    Να σου πω την αληθεια δεν θελω να παρανομησω, βασικα γιατι δεν θελω να πεσω στο επιπεδο τους καταλαβες.

    Και πριν μου πει καποιος οτι αν βαλω το αμαξι μπροστα απο το παρκιν τους και τους κλεισω, θα ειμαι παρανομος (λογω της σημειωσεις γ) της παραγραφου 3 του αρθρου 34, αν το παρκιν ειναι παρανομο, ο χωρος μεσα θεωρειται ιδιωτικος, οποτε και δεν παιζει κατι τετοιο.
    Ειναι σαν να λεμε πχ, εστω οτι υπαρχει διπλα μας ενα οικοπεδο που ειναι αχτιστο κλπ, περιφραγμενο. Οι κατοικοι της γυρω περιοχης εχουν βολευτει και καλα κανουν και μπαινουν καθε βραδυ μεσα 20 αυτοκινητα και παρκαρουν, μεσα στο οικοπεδο, αδειαζοντας θεσεις παρκιν απο το δρομο. Αν καποιος παει εκει μπροστα στην εισοδο του οικοπεδου και παρκαρει και τους κλεισει και τους 20, ειναι νομιμοτατος.

    Αν παρολαυτα μπορει καποιος να μου εξηγησει την περιπτωση 3.Β, αυτο με την παροδιο ιδιοκτησια, καθοτι δεν το καταλαβαινω πληρως, θα το εκτιμουσα.

    @daz - Γιατι το λες αυτο? Επειδη ψαχνω να βρω εναν νομιμο τροπο να προστατευτω απο την παρανομια ?
    Το δικαιωμα σας να ομιλειτε, δεν περιλαμβανει και υποχρεωση μας να σας παρουμε στα σοβαρα.

  7. #7
    Φίλε , πολύ δικαιολογημένη η οργή σου.
    Ψάξτο απ τη πλευρά της πολεοδομίας αφου συμβουλευθείς μηχανικό.
    Τα ιδιωτικά γκαραζ-πυλωτές κανονικά έχουν άδεια για μία είσοδο-έξοδο πλάτους 3 μέτρων.
    Είδικά για μεγάλα γκαράζ προβλέπονται , μια είσοδος και μία έξοδος.
    Αυτό όμως καταστρατηγείται με αποτέλεσμα να αποκλείουν απο το πάρκιγκ όλο το μήκος του δημόσιου δρόμου μπροστά απο το ακίνητό τους, που φυσικά δεν τους ανήκει..

  8. #8
    στον πειραιά γενικά, υπάρχουν αυτές οι τάσεις. δεν πρόκειται να βρεις άκρη αλλά κάνε τις κινήσεις με αυτόν που το έκτισε.

  9. #9
    Γκαντεμοσαυρ Το avatar του/της MavrosPan
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    235
    Ξερεις τι γινεται, παντα υπαρχουν μερικοι στο στενο και στην περιοχη που βαζουν καδους - ξυλα - χρεπια κλπ να τους κρατανε το παρκιν για να παρκαρουν. Παντα τα σεβομαι και δεν μπαινω στη διαδικασια να τους τα τραβηξω για να παρκαρω, παντα λεω ελα μωρε γαμησε το τωρα, γιατι να χαλασουμε τις καρδιες μας γειτονες ανθρωποι για μια θεση παρκιν, θα κανω 2 κυκλους και θα βρω καπου παρακατω και αυτο ειναι ολο. Και τον καδο εκει τον βλεπω χρονια και ζαμανια, ποτε δεν εχω παει να τον τραβηξω για να παρκαρω, μονο μια φορα που ηταν ξημερωματα και γω ημουν τελειως κομματια και πηγα και το τραβηξα, και μαλιστα επι τοπου βγηκε στο μπαλκονι ενας τυπος και μου την ειπε που τον τραβαω να παρκαρω. Γυρισα και του ειπα ευγενικα συγνωμη αλλα ειμαι πολυ κουρασμενος για να ψαχνω παλι γυρω γυρω, το πρωι θα το παρω. Ε προχτες ηταν εκτακτη αναγκη τι να κανουμε τωρα. Και αν τοσο καιρο δεν παρκαρα εκει εγω η κανας αλλος ηταν γιατι βαριομασταν τις μανουρες και τις λογομαχιες. Ετυχε τωρα τι να κανουμε, αλλα με αυτην την συμπεριφορα που εφαγα στη μαπα, ε δεν παιζει να το αφησω ετσι.

    Αυτο για την πολεοδομια κα ιτις εισοδους - εξοδους, το ξερω, παντα καποιος λαδωνεται και γεμιζουμε πολυκατοικιες που πιανουν ολη τη φατσα τους και τα βαφτιζουν παρκιν, με τα ευσημα τις πολιτειας. Το συγκεκριμενο σημειο παρολαυτα δεν εχει ουτε αναλογη σημανση, ταμπελες δηλαδη παρκιν κλπ. Ειναι απλα χυμα μια πυλωτη, που εξ αριστερων εχει ενα υποστεγο που οδηγει στον ακαλυπτο χωρο της πολυκατοικιας, στη μεση η εισοδος και εκ δεξιων ενα χωρο με ενα καγκελο διαχωριστικο στη μεση που παρκαρουν καθετα 2 κουτια ( και αλλα 2 των ιδιων ιδιοκτητων προφανως) που παρκαρουν καθετα παλι και πιανουν τον χωρο στο πεζοδρομιο. Κ γω ο αμοιρος στη μεση, να μην εμποδιζω κανενα αυτοκινητο και να τρωω ψευτικες κλησεις.
    Το δικαιωμα σας να ομιλειτε, δεν περιλαμβανει και υποχρεωση μας να σας παρουμε στα σοβαρα.

  10. #10
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Δεν το λέω για σένα ρε Παντελή.

    Αλλά πολύ φοβάμαι πως στο τέλος θα γίνουμε όλοι τροχοί της ίδιας αμάξης.
    Sent from me using a computer.

  11. #11
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Χτύπα τα κουδούνια ένα ένα και ρώτα ποιος άφησε το χαρτάκι και για ποιο λόγο (για την κλήση δε νομίζω να το παραδεχτούν)
    αν και δεν θα βρεις ακρη αν είναι τύποι που νομίζουν ότι τους ανήκει ο δρόμος έξω από το σπίτι....
    Give me fuel, Give me fire

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
    στον πειραιά γενικά, υπάρχουν αυτές οι τάσεις. δεν πρόκειται να βρεις άκρη αλλά κάνε τις κινήσεις με αυτόν που το έκτισε.
    Αν υπάρχει πολεοδομική παράβαση, βρίσκεις άκρη..
    Και φυσικά δεν είναι θέμα τροχαίας.

    Αν και υποψιάζομαι πως ο μάγκας που έκοψε την κλίση το γνώριζε γιαυτό και δεν έκοψε για παράνομο παρκάρισμα αλλά για κατάληψη πεζοδρομίου..

    Οπώς και νάχει, πρέπει να υπάρχει σχετική αδεια για απαγόρευση στάθμευσης και θα έχει ενδιαφέρον να μάθει κανείς τι ακριβώς αναφέρει σχετικά με τα όρια...

  13. #13
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    βγαλε τις πινακιδες και πηγαινε δηλωσε και καλα ακινησια... και αστο εκει για παντα
    Ban 'em all

  14. #14
    Μπορείς επίσης να ζητήσεις να μάθεις το όργανο πού έκοψε την ψεύτικη κλίση και με μαρτυρίες και αφου εξηγήσεις στον διοικητή του το συμβάν να διεκδικήσεις το δίκιο σου..

    Λετε να είμαι ρομαντικός??

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
    βγαλε τις πινακιδες και πηγαινε δηλωσε και καλα ακινησια... και αστο εκει για παντα

    Δεν γίνεται !
    Στην περίπτωση ακινησίας δηλώνεις ιδιωτικό χώρο στάθμευσης

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κουλή κλήση από μπάτσο ζαβό !!!
    από motoris στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2004, 13:37
  2. Κληση Γαμωτοοοοοοοοοοοοοο
    από Spazz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2004, 11:41
  3. Κληση Στην Εθνικη
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 09:16
  4. Κλήση από τροχαία
    από Nefeli στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2004, 22:40
  5. Κλήση με φώτο
    από flavor στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 18:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF