Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Motorally Χαλκιδικής

  1. #1

    Motorally Χαλκιδικής

    Πρόκειται για τον γνωστό θεσμό του ΜΟΘ που κρατάει από το ' 84 αν δεν κάνω λάθος και θα γίνει το ΣΚ 17-18/09/05.
    Η φετινή διαδρομή θα ξεκινήσει από Θεσσαλονίκη και θα τερματίσει στον νέο αθλητικό κέντρο Μεγάλης Παναγίας στην Χαλκιδική. (κοντά στα Πυργαδίκια)
    ΔΕΝ είναι αγώνας. Οι νικητές συνήθως βγαίνουν με βάση τα τραπουλόχαρτα που τραβάνε στα ΣΕΔ.
    Είναι μια "δοκιμασία" που στηρίζεται στην πλοήγηση και τον προσανατολισμό με βάση την σήμανση της διαδρομής.
    Στο Motorally μπορεί να τρέξει ό,τι είδος μοτό θέλει και μπορεί (TransΠίνδ, γουρούνες, Κ5 κλπ)
    Δεν ξέρω το ακριβές πρόγραμμα, αλλά εκτός του καθιερωμένου live του Σαββατόβραδου (παρέα με νέκταρ και αμβροσία), το πιθανότερο είναι ότι Κυριακή πρωί θα γίνει κάποιο scrample.

    Περισσότερες πληροφορίες στον ΜΟΘ. Τηλ. 2310/208240 (καθημερινές μετά τις 9.00)

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Talking Ακουγεται καλο και μου αρεσε.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από stokos
    Πρόκειται για τον γνωστό θεσμό του ΜΟΘ που κρατάει από το ' 84 αν δεν κάνω λάθος και θα γίνει το ΣΚ 17-18/09/05.
    Η φετινή διαδρομή θα ξεκινήσει από Θεσσαλονίκη και θα τερματίσει στον νέο αθλητικό κέντρο Μεγάλης Παναγίας στην Χαλκιδική. (κοντά στα Πυργαδίκια)
    ΔΕΝ είναι αγώνας. Οι νικητές συνήθως βγαίνουν με βάση τα τραπουλόχαρτα που τραβάνε στα ΣΕΔ.
    Είναι μια "δοκιμασία" που στηρίζεται στην πλοήγηση και τον προσανατολισμό με βάση την σήμανση της διαδρομής.
    Στο Motorally μπορεί να τρέξει ό,τι είδος μοτό θέλει και μπορεί (TransΠίνδ, γουρούνες, Κ5 κλπ)
    Δεν ξέρω το ακριβές πρόγραμμα, αλλά εκτός του καθιερωμένου live του Σαββατόβραδου (παρέα με νέκταρ και αμβροσία), το πιθανότερο είναι ότι Κυριακή πρωί θα γίνει κάποιο scrample.

    Περισσότερες πληροφορίες στον ΜΟΘ. Τηλ. 2310/208240 (καθημερινές μετά τις 9.00)
    Ακουγεται καλο και μου αρεσε.

    Μπορω να ερθω και εγω με το 50αρακι μου για παρεα?

    Μπορω να σας ακολουθησω μεχρι τα 90 χιλιομετρα την ωρα, παρα πανω δεν παει ουτε με σφαιρες.

    Πρεπει να ειμαι μελος Μ.Ο.Θ. για να ερθω μαζι σας?

    Πρεπει να πληρωσω καποια συνδρομη,και αν ναι ποσο ειναι?

    Το γραφειο πληροφοριων του Μ.Ο.Θ. μεχρι τι ωρα ειναι?

    Γραψτε εδω ποιοι θα πατε σιγουρα για να ξερουμε ποιοι θα ειμαστε.

    Μην παω και ειμαι μονος μου


  3. #3
    Μαλακία μου, γιατί ξέχασα να γράψω ότι η διαδρομή είναι κατά 90 χωμάτινη, αλλά μη φαντασείς τρελλά πράματα.
    Αυτό σημαίνει ότι μπορείς να έρθεις με το 50ράκι σου, ότι και αν είναι αυτό.
    Σε κάποια motorally που έτρεξα, συναντούσα και βέσπες και Typhoon. Έχουμε και φωτό και με ΜΖ, Moto Guzzi και GSX που τερμάτισαν. (παλιές καλές εποχές)
    Δεν χρειάζεται να είσαι μέλος για "τρέξεις" ούτε συνδρομή φυσικά.
    Πληροφορίες καθημερινές από τις 9 μέχρι τις 1 το βράδυ.
    Άμα θες πέρνα και από το μπαράκι, Γ. Λαμπράκη 8, με την παρέα σου. (απέναντι από τον Highlander)

  4. #4
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659


    Τανάσσσσσσσσσσ....!!!!

    Από ΠΟΤΕ ρε "Βρωμιάρη" έχεις να συμμετάσχεις σε moto-Rally ???

    :rotflmao:

    Stokos, αν είναι ο Jack με την κιθάρα του, φύγαμε !!!!
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    Θα ψήσω και τον Τυφόξυλο....

    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  5. #5
    Άμα δεις έναν γεματούλη πάνω σε κόκκινο street (Sprint ST ή CBR 600 FS) στο Νεστόριο, έλλα να τα πούμε.

  6. #6
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stokos
    Άμα δεις έναν γεματούλη πάνω σε κόκκινο street (Sprint ST ή CBR 600 FS) στο Νεστόριο, έλλα να τα πούμε.
    Άμα είναι ο Τρέμκατζης μαζί σου.....







    ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ !!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  7. #7
    Δε νομίζω να καταφέρει να φτάσει.
    Αγόρασε 950 ΚΤΜ.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Talking Δηλαδη υπαρχει περιπτωση να μην τερματισω για καποιον λογο?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από stokos
    Μαλακία μου, γιατί ξέχασα να γράψω ότι η διαδρομή είναι κατά 90 χωμάτινη, αλλά μη φαντασείς τρελλά πράματα.
    Αυτό σημαίνει ότι μπορείς να έρθεις με το 50ράκι σου, ότι και αν είναι αυτό.
    Σε κάποια motorally που έτρεξα, συναντούσα και βέσπες και Typhoon. Έχουμε και φωτό και με ΜΖ, Moto Guzzi και GSX που τερμάτισαν. (παλιές καλές εποχές)
    Δεν χρειάζεται να είσαι μέλος για "τρέξεις" ούτε συνδρομή φυσικά.
    Πληροφορίες καθημερινές από τις 9 μέχρι τις 1 το βράδυ.
    Άμα θες πέρνα και από το μπαράκι, Γ. Λαμπράκη 8, με την παρέα σου. (απέναντι από τον Highlander)
    Δηλαδη υπαρχει περιπτωση να μην τερματισω για καποιον λογο?

    Οπως να μου τελειωσουν τα καυσιμα ή σκασει κανα ελαστικο?

    Υπηρχαν μηχανακια που δεν τερματισαν?

    Ποσα χιλιομετρα ειναι η αποσταση που πρεπει να διανυσουμε?

    Θα υπαρχει κανενα τεχνικο συνεργειο για να μας βοηθησει ή να μας μεταφερει αν μεινουμε πουθενα?

    Εχεις καμια φωτο της διαδρομης, του δρομου που θα διανυσουμε για να δω αν μπορω να ερθω και εγω?




  9. #9
    1) Ναι.
    2) Ναι.
    3) Ναι. Πάντα υπάρχουν.
    4) 100 πάνω κάτω. Τα περισσότερα χώμα.
    5) Ναι. Και μάλιστα πλήρως εξοπλισμένα με ράμπες, αερόκλειδα, εργαλεία. Συνήθως σε κάνουν και ένα σερβισάκι στα γρήγορα. *
    6) Φαντάσου χωματόδρομους κάθε είδους να διασχίζουν τον Χορτιάτη και τον Χολωμόντα.


    * Σοβαρά τώρα. Μετά τον τελευταίο συμμετέχοντα, περνάνε ΠΑΝΤΑ 3-4 μηχανάκια (σκούπες τα λένε) και βοηθούν όσα μηχανάκια μείνανε. Υπάρχει (επίσης πάντα) και φορτηγάκι υποστήριξης, για τις περιπτώσεις που θα χρειαστεί μεταφορά.

    Κοίτα. Αν είναι να τρέξεις με την ψυχή στο στόμα για το αν μείνεις ή όχι, άστο καλύτερα ή προτίμησε την ασφάλτινη διαδρομή (θα υπάρχει και τέτοια). Το μουχαμπέτι γίνεται για την διασκέδασή μας και όχι για να βγούμε πρώτοι ή δεύτεροι. Δεν είναι τίποτα περισσότερο από μια μεγάλη χωμάτινη βόλτα (μην ανυσηχείς, η διοργάνωση θε σε ενημερώσει για τα σημεία ανεφοδιασμού), όπου για να μην χαθείς θα πρέπει να προσέχεις την σήμανση και να έχεις μια στοιχειώδη αίσθηση προσανατολισμού. (και πολύ κέφι και καύλα)

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Talking Φιλαρακο με ποροσες.

    Φιλαρακο με ποροσες.

    Θα κοιταξω να βρω κανα φιλο για να ερθουμε μαζι, μιας και αν μεινω πουθενα να εχω κανεναν για παρεα να κανω λιγο χαβαλε.

    Απο εδω ξερει κανεις ποιοι θα ερθουν?

    Αν ειναι να κανονισουμε να παμε ολοι μαζι παρεα.

    Το μηχανακι μου αν το γεμισω πληρως μιας και εχει 7 λιτρο τεποζιτο μου βγαζει δοκιμασμενα σε ασφαλτινο δρομο με σταθερη ταχυτητα 100 χιλιομετρα αποσταση και σταθερη ταχυτητα στο κοντερ 80 χιλιομετρα την ωρα.

    Το δοκιμασα Θεσσαλονικη-Αφυτος και επιστροφη χωρις γεμισμα, μονο οτι ειχα βαλει στην Θεσσαλονικη προτου ξεκινησω.

    Δεν εχω τρεξει ποτε σε αγωνα εστω για πλακα και θελω πολλη να το κανω και αυτο.


  11. #11
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659


    Μάλλον έχουμε πρόβλημα επικοινωνίας .....

    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΩΝΑΣ !!!
    (Παλιά ήταν και μετρούσε και στο Βορείου Ελλάδας, αλλά μετά μπλεχτήκαν τα πράγματα με ΜΟΤΟΕ, ΕΛΠΑ, FIM κ.λ.π. και χέστηκε η υπόθεση....).

    Αν βρεις ένα ζευγάρι ψευτοχωματερά λάστιχα και ανεβάσεις ή βγάλεις μπροστινό φτερό, πάμε από το χώμα (ο θεός να το κάνει χώμα....).

    Εσύ θα κουβαλάς τις μπύρες και μεις θα κουβαλάμε την δίψα !!!
    (Καθαρές εξηγήσεις!!!)

    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  12. #12

    Re: Φιλαρακο με ποροσες.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από pavlaras1
    Το μηχανακι μου αν το γεμισω πληρως μιας και εχει 7 λιτρο τεποζιτο μου βγαζει δοκιμασμενα σε ασφαλτινο δρομο με σταθερη ταχυτητα 100 χιλιομετρα αποσταση και σταθερη ταχυτητα στο κοντερ 80 χιλιομετρα την ωρα.

    Το δοκιμασα Θεσσαλονικη-Αφυτος και επιστροφη χωρις γεμισμα, μονο οτι ειχα βαλει στην Θεσσαλονικη προτου ξεκινησω.
    Θεσσαλονίκη-Άφυτος-Θεσσαλονίκη, καμάρι μου, είναι κοντά στα 160 χλμ.
    Με το 7λιτρο ρεζερβουάρ, σημαίνει ότι έκαψες λιγότερο από 3,5 l/100km. Άμα δεν έχεις C 50 (που δεν έχεις, γιατί αυτό έχει πολύ μικρότερο τεπόζιτο), πες τι μηχανάκι έχεις να πάρουμε μερικά.
    Και που΄σαι ...... άσε τον oldman να λέει, αγώνας είναι. Άμα βρεις και κανένα σπόσορα, ακόμα καλύτερα.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Talking Re: Re: Φιλαρακο με ποροσες.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από stokos
    Θεσσαλονίκη-Άφυτος-Θεσσαλονίκη, καμάρι μου, είναι κοντά στα 160 χλμ.
    Με το 7λιτρο ρεζερβουάρ, σημαίνει ότι έκαψες λιγότερο από 3,5 l/100km. Άμα δεν έχεις C 50 (που δεν έχεις, γιατί αυτό έχει πολύ μικρότερο τεπόζιτο), πες τι μηχανάκι έχεις να πάρουμε μερικά.
    Και που΄σαι ...... άσε τον oldman να λέει, αγώνας είναι. Άμα βρεις και κανένα σπόσορα, ακόμα καλύτερα.
    Το γραφω και κατω απο το Nick Name μου.

    Ειναι ενα "YAMAHA AEROX ROSSI REPLICA 50cc 2004" .

    Για να μην νομιζεις οτι σου λεω ψεματα ή σε κοροιδευω κανω μια αντιγραφη-επικοληση τα χαρακτηριστικα του απο την επισημη σελιδα της "Yamaha".

    http://www.yamaha-motor.gr/products/...?view=TECHINFO

    Τεχνικά χαρακτηριστικά

    Μηχανή
    Τύπος: Υγρόψυκτο, δίχρονο
    Κυβισμός: 49 κ.εκ.
    Σχέση συμπίεσης: 7,44 : 1
    Μέγιστη ισχύς: 2,0 KW @ 6500 σ.α.λ.
    Μέγιστη ροπή: 3,70 Nm @ 4500 σ.α.λ.
    Σύστημα λίπανσης: Ξεχωριστή
    Καρμπυρατέρ: Gurtner PY-12
    Σύστημα ανάφλεξης: Μίζα
    Σύστημα μετάδοσης: Αυτόματο
    Σύστημα εισαγωγής: Βαλβίδα reed
    Χωρητικότητα δοχείου καυσίμου: 7.0
    Χωρητικότητα δοχείου λαδιού: 1.3 L

    Διαστάσεις:
    Εμπρός ανάρτηση: Τηλεσκοπικό πιρούνι
    Πίσω ανάρτηση: Μονό αμορτισέρ
    Εμπρός φρένο: Δίσκος, 190 χιλ.
    Πίσω φρένο: Δίσκος, 190 χιλ.
    Εμπρός ελαστικό: MICHELIN 130/60-13
    Πίσω ελαστικό: MICHELIN 140/60-13
    Πίσω ανάρτηση: 80
    Πίσω Διαδρομή: 60
    Front rim size MT3,00x13
    Rear rim size MT3,50x13
    Υλικό Ζάντας Αλουμίνιο

    Διαστάσεις:
    Μήκος: 1743
    Πλάτος: 690
    Υψος: 1170
    Υψος: 828
    Μεταξόνιο: 1256
    Ελάχιστη απόσταση από το έδαφος: 185
    Βάρος: 92
    Μέγιστο βάρος: 277
    Ν/Α 97


  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Talking Σας επισυναπτω και μια φωτογραφια του μιας και ξεχασα να την επισυναψω ποιο νωρις.

    Σας επισυναπτω και μια φωτογραφια του μιας και ξεχασα να την επισυναψω ποιο νωρις.

    Επισης λαστιχα εκτος δρομου δεν εχω και αν η διαδρομη δεν ειναι τοσο καλη οπως λεει και ο OldaMan αν ειναι να χαλασω το μηχανακι μου τοτε δεν ερχομαι.

    Θα το σκεφτω μιας και προτιμω να ακολουθησω οποια διαδρομη υπαρχει με ασφαλτο αν υπαρχει.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Μηχανάκι.jpg 
Προβολές:	198 
Μέγεθος:	31,8 KB 
ID:	22804

  15. #15
    Για να μη ξεχνιόμαστε:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	motorally2.jpg 
Προβολές:	169 
Μέγεθος:	54,3 KB 
ID:	23228

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 21ο Motorally Χαλκιδικής
    από stokos στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 13:44
  2. Boost King---Hayabusa motor 2006
    από ireneepi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2005, 15:23
  3. MICROSOFT vs GENERAL MOTORS
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2005, 14:02
  4. general motors
    από Alx 84 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 10:47
  5. Motor show Utrecht Ολλανδια
    από afrotwin στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2005, 12:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF