Σελίδα 18 από 51 ΠρώτοΠρώτο ... 8131415161718192021222328 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 256 έως 270 από 760

Θέμα: Kteo ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ-ΝΕΑ.

  1. #256
    Βρε, δεν νιωθετε
    Το μηχανακι αγοραστηκε απο μενα, και για να γινει μεταβιβαση θελουν ΝΤΑΒΑΤΖΙΛΙΚΙ να περασει ΚΤΕΟ.
    Ουτε καν τους παρακαλεσα, ουτε καν ζητησα κατι απο το ΙΚΤΕΟ. Και να το εκοβαν στα παπακια μου, μιας και η μεταβιβαση θα γινοταν μετα κανονικα και θα ακολουθουσε καταθεση της πινακιδας (το μηχανακι μονο για πιστα ειναι-αλλωστε θα ανατιναχτει μια ωρα νωριτερα αμα βγαινει και στον δρομο).
    Μην λετε οτι θελετε και μην βγαζετε συμπερασματα. Εγω απλα ειπα την νοοτροπια των ΚΤΕΟ, χωρις φακελακια και συναφη.
    Ακου εκει να τους ευχαριστησω κιολας
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  2. #257
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johnny_Nik
    Εγγραφή
    25/07/2011
    Μηνύματα
    186
    Είχε ξανασυζητηθεί ότι δεν απαιτείται ΚΤΕΟ για μεταβίβαση. Κακώς το ζήτησαν και ιδαιίτερα στο μηχανολογικό. Δεν υπάρχει σχετική εγκύκλιος
    2 stroke Sport Touring

  3. #258
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.502
    Υπαρχει φωτο αν πατε στην σελιδα 12 το θεμα ειναι ομως οτι αν δεν πεσει εντολη απο τα κεντρικα οτι και να τους πεις εσυ απο το ενα μπαινει και απο το αλλο βγαινει..

  4. #259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johnny_Nik Προβολή μηνύματος
    Είχε ξανασυζητηθεί ότι δεν απαιτείται ΚΤΕΟ για μεταβίβαση. Κακώς το ζήτησαν και ιδαιίτερα στο μηχανολογικό. Δεν υπάρχει σχετική εγκύκλιος

    To ξερω αδερφε, αλλα οπως λεει και ο απο κατω σου, κανουν πως δεν καταλαβαινουν. Και προκειμενου να χαλασω την ζαχαρενια μου τους τα εσκασα τα 30γιουρια. Βεβαια, μονο ΦΠΑ θα παιρνουν μετα απο αυτο
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  5. #260
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johnny_Nik
    Εγγραφή
    25/07/2011
    Μηνύματα
    186
    Εκεί θέλει δραστικά μέτρα, του στυλ δεν φέυγω άμα δεν βγάλετε άκρη όπως έιστε υποχρεωμένοι να κάνετε. Το ίδιο που έκανα και εγώ για να παραλάβω το πάσο μου σε κατάστημα της Vodafone στο οποίο με είχαν τραβολογήσει για 3η φορά. Αλλά όπως είπες, χαλάς τη ζαχαρένια σου και χάνεις το χρόνο σου. Ενώ μπορούν να σε εξυπηρετήσουν...
    2 stroke Sport Touring

  6. #261
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostaspetrou
    Εγγραφή
    09/07/2010
    Μηνύματα
    712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    Βρε, δεν νιωθετε
    Το μηχανακι αγοραστηκε απο μενα, και για να γινει μεταβιβαση θελουν ΝΤΑΒΑΤΖΙΛΙΚΙ να περασει ΚΤΕΟ.
    Ουτε καν τους παρακαλεσα, ουτε καν ζητησα κατι απο το ΙΚΤΕΟ. Και να το εκοβαν στα παπακια μου, μιας και η μεταβιβαση θα γινοταν μετα κανονικα και θα ακολουθουσε καταθεση της πινακιδας (το μηχανακι μονο για πιστα ειναι-αλλωστε θα ανατιναχτει μια ωρα νωριτερα αμα βγαινει και στον δρομο).
    Μην λετε οτι θελετε και μην βγαζετε συμπερασματα. Εγω απλα ειπα την νοοτροπια των ΚΤΕΟ, χωρις φακελακια και συναφη.
    Ακου εκει να τους ευχαριστησω κιολας
    Ε πες το ρε συ ότι ζητήσανε λεφτά ποντάροντας στην άγνοια νόμου!
    Άστα,τέτοια νοοτροπία έχουν και κάποιοι στις εξετάσεις οδήγησης ο νοών νοείτω...

  7. #262
    το προγραμμα για ΚΤΕΟ του 2013

    http://www.mototriti.gr/data/news/pr...news/94161.asp

  8. #263
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.961
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    το προγραμμα για ΚΤΕΟ του 2013

    http://www.mototriti.gr/data/news/pr...news/94161.asp
    Σωστός .

    Και επίσημα από την Περιφέρεια Αττικής.

    Καλό Σεπτέμβρη εγώ...

  9. #264
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.961
    Το πρόγραμμα Κ.Τ.Ε.Δ. της Περιφέρειας Αττικής για μοτοσικλέτες 1ης αδείας μετά την 01/01/1999 έχει περάσει στο ημερολόγιο του forum. Μπορείτε να ζητήσετε υπενθύμιση όταν πλησιάζει η ημερομηνία σας.

    Αν κάποιος μπορεί να μου στείλει το πρόγραμμα άλλων περιφερειών/νομαρχιών, θα τα περάσω και αυτά.

  10. #265
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της iconan
    Εγγραφή
    21/11/2012
    Μηνύματα
    334
    Ευτυχως για φετος τη γλιτωσα. Κτεο απο 2006 μοντελα και πισω

  11. #266
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Ωραία, θα περάσουμε κτεο και το άλλο μηχανάκι του χρόνου και θα είμαι απόλυτα ασφαλής στο δρόμο
    Give me fuel, Give me fire

  12. #267
    Πολλά τα χρόνια... Το avatar του/της Antwnis
    Εγγραφή
    18/02/2003
    Μηνύματα
    274
    Σήμερα πέρασα ΚΤΕΟ (στο Car Control - Π. Ράλλη) τη 19χρονη
    35 Ευρά, ένα εικοσάλεπτο και πολύ καλός γαλλικός καφές κέρασμα.
    Σε κουβέντα με τον ιδιοκτήτη του ΚΤΕΟ, μου ανέφερε ότι ήταν λιγες οι μηχανές προ του 99 που είχαν περάσει μέχρι σήμερα.
    Δεν ήταν ενήμεροι για το ποσό της προσαύξησης σε περίπτωση που πάει κάποιος εκπρόθεσμα.
    Ελέγχουν τις βασικές ηλεκρικές λειτουργίες (φώτα, φλας, κόρνα, στοπ) την κατάσαση των ελαστικών, το θόρυβο που δεν πρέπει να περνάει τα 103db (αν ειναι μερικά db παραπάνω το περνάνε) και τα φρένα.
    ΔΕΝ μετράνε την ανάρτηση.
    ΔΕΝ κάνουν έλεγχο καυσαερίων καθόλου στα προ του 99.
    Μετά από 2 χρόνια και πάλι.
    (Αν και με τους τύπους που μας κυβερνάνε δεν μπορεί ναναι κανείς σίγουρος για τίποτα!)
    Όλα είναι έτσι, μέχρι να αποδειχθεί ότι είναι αλλιώς! :a39:

  13. #268
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2008
    Μηνύματα
    495
    Πέρασα και εγω χτες το 24χρονο Serow στη Βέροια. Ιδια φάση με τον Αντώνη απο πάνω, αλλά δεν με κεράσανε καφέ..

  14. #269
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Περασα το TDM με κοστος 25 ευρω.Ως παρατήρηση γραφηκε οβαλ στον μπροστινο δισκο αλλα ολα οκ,οταν ρωτησα σε ποιον απο τους 2 με ρωτησαν 2 δισκους εχει;Αμεσως μετα μου ειπαν οτι ειναι σφαλμα του μηχανήματος.Πηρα το μηχανακι και εφυγα αισθανόμενος την ελληνικη πραγματικότητα αλλη μια φορα.

  15. #270
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Μια ερώτηση...
    Η μηχανή μου είναι αγορασμένη απο Ηράκλειο Κρήτης, με πινακίδα ΝΗΡ.. κάπου θεσσαλονίκη μεριά απ'οτι μου είπανε..
    Απο την 01.05.2013 πρέπει να περάσει απο ΚΤΕΟ.
    Ο τεχνικός έλεγχος πρέπει να γίνει στην περιοχή που πρωτοαγοράστηκε η μηχανή, η σε οποιοδήποτε σημείο της Ελλάδας?

Παρόμοια θέματα

  1. Ερώτηση για τα νέα ΤΕΚΜΗΡΙΑ
    από trumpet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2008, 17:40
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2007, 15:40
  3. ΥΠΑΡΧΟΥΝ Runflat ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ?
    από X_NR750 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2006, 08:44
  4. Ο καιρος για τη νεα εβδομαδα
    από tifoefs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2005, 19:14
  5. Top συγκριτικό test για τα νέα χιλιάρια μωρά!
    από milaber στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2004, 02:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF