Σελίδα 20 από 51 ΠρώτοΠρώτο ... 10151617181920212223242530 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 286 έως 300 από 760

Θέμα: Kteo ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ-ΝΕΑ.

  1. #286
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokar
    Εγγραφή
    11/07/2012
    Μηνύματα
    248
    χρόνια πολλά και καλη χρονιά σε όλους
    επανέρχομαι με το θέμα γιατί έχουν βγει οι νέοι πίνακες που περιλαμβάνουν μοτο που έχουν ταξινομηθεί εως και το 2006

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	KTEO 2013.jpg 
Προβολές:	202 
Μέγεθος:	71,3 KB 
ID:	278350

    πηγή : http://www.mrbike.gr/website/teleita...s-to-2006.html

  2. #287
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokar
    Εγγραφή
    11/07/2012
    Μηνύματα
    248
    πάντως τα ΜΜΕ δεν έχουν πει τίποτα..... γιατί άραγε ?

  3. #288
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokar
    Εγγραφή
    11/07/2012
    Μηνύματα
    248
    αρχίζω να πιστεύω οτι εσκεμμένα δεν λένε τίποτα στα ΜΜΕ για να αρχίσουν να μαζεύουν τα 400αρια απο τα πρόστιμα .....

    ΚΤΕΟ ΣΕ ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟ 400€ ΑΠΟ ΤΟ 2013

    Πρόστιμο 400€ για τις μηχανές που δεν έχουν περάσει ΚΤΕΟ θα ξεκινήσει από το 2013 . Σύμφωνα με το νόμο, έως τις 31 Δεκεμβρίου του 2012 θα πρέπει υποχρεωτικά να περάσουν από τεχνικό έλεγχο όσοι κατέχουν μηχανές άνω των 50κ.εκ. και αυτές έχουν ημερομηνία άδειας κυκλοφορίας μέχρι τις 31 Δεκεμβρίου του 1998. Εξαιρούνται οι τετράτροχες μηχανές Έτσι από το 2013 η Τροχαία θα μπορεί να βεβαιώνει κλήσεις ύψους 400 ευρώ στις μηχανές που δεν έχουν περάσει ΚΤΕΟ .Η διάταξη αυτή αναγράφετε στο άρθρο 86 του ΚΟΚ
    Αυτή τη στιγμή ήδη έχουν δημιουργηθεί στους σταθμούς ελέγχου ΚΤΕΟ ειδικές γραμμές για μηχανές, ενώ το κόστος για να περάσει κάποιος ΚΤΕΟ την μηχανή του κυμαίνεται κοντά στα 35 ευρώ.

    ΠΗΓΗ: www.dikaiologitika.gr

    http://www.dikaiologitika.gr/%CE%B5%...E%BF-2013.html

  4. #289
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.801
    Το δικο μου που εχει πινακιδες Αχαϊας και το περασα στο Κτεο Αθηνας δεν μου ειπε τιποτα ο υπαλληλος και περασε κανονικα η μηχανη!
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  5. #290
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2007
    Μηνύματα
    22
    Kαλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα διάφορα κάγκελα που βλέπουμε στα vstrom, tdm κτλ περνάνε ΚΤΕΟ ή όχι. Αν ειναι γενικά νόμιμα δηλαδή. Είναι πολύ σημαντικό να μου πει κάποιος υπεύθυνα (και αν έχει κανείς και κάποιο λινκ που να παραπέμπει σε ΚΟΚ ή κάτι παρόμοιο, ακόμα καλύτερα), επειδή πρέπει να μάθω τι ισχύει για να το χρησιμοποιήσω σαν επιχείρημα σε δικαστήριο. Ευχαριστώ.

  6. #291
    Καμμένο μέλος Το avatar του/της ERRIKA
    Εγγραφή
    05/10/2008
    Μηνύματα
    806
    Έλα, μη ντρέπεσαι, πες μας τι έγινε... και θα σου πούμε την απάντηση.
    Dura lex, sed lex.

  7. #292
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2007
    Μηνύματα
    22
    Δυστυχώς δεν μπορώ να το αναλύσω, γιατί εκκρεμεί δίκη. Αν και όταν καταλήξουμε κάπου, θα υπάρξει και η ανάλογη αναφορά.

  8. #293
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taurus Προβολή μηνύματος
    Δυστυχώς δεν μπορώ να το αναλύσω, γιατί εκκρεμεί δίκη. Αν και όταν καταλήξουμε κάπου, θα υπάρξει και η ανάλογη αναφορά.
    Κι όταν εκκρεμεί δίκη τα πάντα τα καλύπτει πέπλο μυστηρίου; Αν έγινε κάποια ζημιά από τα κάγκελα (υλική ή ακόμα χειρότερα σωματική) κι ο ενάγων υποστηρίζει ότι τα κάγκελα είναι "παράνομα" (όπως οι μεταλλικές σχάρες στα τζιπ) καλά θα είναι να είναι υποψιασμένοι όσοι έχουν κάγκελα.... Βέβαια, έχουν γίνει 100δες ατυχήματα με μηχανές που είχαν κάγκελα και δεν ακούστηκε μέχρι τώρα κάτι γι αυτά... Υ.Γ. Μπορεί κάτι να πωλείται αλλά δεν σημαίνει ότι μπορεί να τοποθετηθεί κάπου (πχ. οι διόπτρες στα άπλα - μπορεις να αγοράσεις μία αλλά απαγορεύεται να την βάλεις πάνω σε όπλο.) Το τι ισχύει για τα κάγκελα μάλλον κάποιος απο το μηχανολογικό του Υπουργειου να μπορεί να μας πει.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #294
    Καμμένο μέλος Το avatar του/της ERRIKA
    Εγγραφή
    05/10/2008
    Μηνύματα
    806
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Κι όταν εκκρεμεί δίκη τα πάντα τα καλύπτει πέπλο μυστηρίου;
    Αν το v-strom με τα κάγκελα ήταν σε ειδική αποστολή της NASA, ναι!
    Τελευταία τροποποίηση από ERRIKA; 14/01/2013 στις 13:57.
    Dura lex, sed lex.

  10. #295
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    551
    δεν ξερα αν υπαρχει προηγουμενη αναφορα αλλα μιας κ κοιτουσα για την δικη μου....

    http://www.yme.gr/?tid=894&aid=0
    ..without engineers, science is just philosophy..

  11. #296
    Αυτή την στιγμή, για μεταβίβαση μηχανής, απαιτείται χαρτί ΚΤΕΟ;

  12. #297
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    820
    οχι

  13. #298
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της demk6
    Εγγραφή
    26/01/2012
    Μηνύματα
    112
    με αδεια αττικης ποιες χρονολογιες περνανε τωρα?
    ολα καλα

  14. #299

  15. #300
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STO DIAOLO Προβολή μηνύματος
    Αυτή την στιγμή, για μεταβίβαση μηχανής, απαιτείται χαρτί ΚΤΕΟ;
    Νομιζω πως ναι,αν και οπως διαβασα ολο το θεμα,και απο αυτα που ρωτησα εγω,τα εχουν χαμενα οι κ.κ του μεταφορων.οπως λενε πολλοι<ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΑΡΠΑΧΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΖΕΣΤΟ ΧΡΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ>και εξηγουμαι-φιλος με DT200 του 89 πηρε μπροστα μου τηλ στο κτεο για τις μοτο στην περιοχη μου,και οταν τους εκανε την ερωτηση για καυσαερια(ακουγεται οτι θα τα φορολογησουν εξτρα αυτα οταν<στρωσει>η διαδικασια του κτεο)του απαντησαν<αν εχει φωτα φλας και φρενα περναει!!!!!!!!!!!και οντως το περασε.επισης στην αστυνομια δεν εχει ερθει κατι σχετικο ειδικα για το κτεο μοτοσυκλετων-αναμενεται-(ενστολος ειμαι και ξερω)επισης να αναφερω οτι τον σεπτεμβριο αγορασα ενα GSF 400 BANDIT με σκοπο να το<φτιαξω>(ακομα μαζευω πραγματα,οταν βρω χρονο και ξεκινησω θα το δειτε και εσεις)απο τον πωλητη πηρα υπευθυνη δηλωση εξουσιοδοτηση να κανω την μεταβιβαση,πηγα στο συγκοινωνιων,και μου ζητησαν κτεο.τους ειπα οτι η μοτο ειναι χαλασμενη,την επισκευαζω κλπ,μου εκαναν την μεταβιβαση,μου εβγαλαν καινουργια αδεια,η οποια εγραφε πανω-ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ-οταν περπατησει το μηχανακι,θα παει κτεο,και μετα συγκοινωνιων,να μου ξαναλαξουν την αδεια και να παρω την πινακιδα γιατι την παρεδωσα μεχρι να το φτιαξω

Παρόμοια θέματα

  1. Ερώτηση για τα νέα ΤΕΚΜΗΡΙΑ
    από trumpet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2008, 17:40
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2007, 15:40
  3. ΥΠΑΡΧΟΥΝ Runflat ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ?
    από X_NR750 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2006, 08:44
  4. Ο καιρος για τη νεα εβδομαδα
    από tifoefs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2005, 19:14
  5. Top συγκριτικό test για τα νέα χιλιάρια μωρά!
    από milaber στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2004, 02:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF