Σελίδα 22 από 51 ΠρώτοΠρώτο ... 12171819202122232425262732 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 316 έως 330 από 760

Θέμα: Kteo ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ-ΝΕΑ.

  1. #316
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vangelis 64 Προβολή μηνύματος
    "Με μια αιφνιδιαστική απόφαση το Ευρωπαϊκό Συμβούλιο των Βρυξελλών αποφάσισε να ξανασυζητήσει σε πέντε χρόνια το θέμα με τους υποχρεωτικούς ελέγχους μοτοσυκλετών και μοτοποδηλάτων γνωστοί σε εμάς ως ΚΤΕΟ, στις χώρες της ευρωπαϊκής ζώνης. (...) Η απόφαση αυτή δεν θα επηρεάσει χώρες που εφαρμόζουν σε εθνικό επίπεδο τους τεχνικούς ελέγχους όπως η Ιταλία, Αγγλία και κατά επέκταση και την χώρα μας."


    Ούτε ξέρω που έχω κόρνα, φλας, σιγαστήρα εξάτμισης κλπ, κλπ. Γαμώτο!
    Think faster than you ride

  2. #317
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    ....

    Ούτε ξέρω που έχω κόρνα, φλας, σιγαστήρα εξάτμισης κλπ, κλπ. Γαμώτο!
    Άστα να πανε.... καθρέφτες, αισθητήρες λ κλπ
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #318
    Πρέπει να μάθουμε ακριβώς τι ελέγχουν. Μην αγχωνόμαστε για όλα! (Άκου καθρέπτες... Έναν πρέπει να έχω κάπου)
    Think faster than you ride

  4. #319
    Μέλος, σκέτο
    Εγγραφή
    09/01/2005
    Μηνύματα
    154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Πρέπει να μάθουμε ακριβώς τι ελέγχουν. Μην αγχωνόμαστε για όλα! (Άκου καθρέπτες... Έναν πρέπει να έχω κάπου)
    Μην αγχώνεσαι, δεν ελέγχουν τίποτα. Περνάς με φακελάκι. Πως αλλιώς θα κυκλοφορούσαν τόσα χρέπια και τόσοι ασυνείδητοι στο δρόμο;

  5. #320
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thePrince Προβολή μηνύματος
    Μην αγχώνεσαι, δεν ελέγχουν τίποτα. Περνάς με φακελάκι. Πως αλλιώς θα κυκλοφορούσαν τόσα χρέπια και τόσοι ασυνείδητοι στο δρόμο;
    Ιδιωτικό ΚΤΕΟ και φακελάκι;
    Πέρα από αυτό, το μηχανάκι μου κάθε άλλο παρά χρέπι είναι. Για το "ασυνείδητος" δε μπορώ να πω με σιγουριά διότι δεν είμαι βέβαιος ότι γνωρίζω τα κριτήρια.
    Think faster than you ride

  6. #321
    μελος Το avatar του/της mikepap
    Εγγραφή
    02/02/2013
    Μηνύματα
    154
    αδεια κυκλοφορειας-ολα τα ηλεκτρικα σε λειτουργια-αριθμους πλαισιου κ κινητηρος κ πινακιδα υπουργειου,εξατμιση νορμαλ,καθρεφτες.ελενχος φρενων.οχι ακομα καυσαερια[ολα περνανε],ελενχος ελαστικων.σε καποια ιδιωτικα κτεο κανουν προσφορες απο 20 εως 35 ευρο μαξιμουμ.τα ληξηπροθεσμα δεν πληρωνουν διπλο παραβολο ακομα.
    αν δειτε αντρα σε μπαλκονι,να ποτιζει γλαστρες,προφανως τα φυτα καπνιζονται.

  7. #322
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Όταν η μηχανή μου ήταν να περάσει ΚΤΕΟ ,εγώ 1 μήνα πριν περάσει την έβγαλα προς Ολική Διαγραφή ,καταστροφή κτλ. υπάρχει περίπτωση να με στείλουν κανένα ραβασάκι στο σπίτι ; Δεν πήγα φυσικά να την περάσω ΚΤΕΟ αφού ήταν ήδη προς διαγραφή.

  8. #323
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.801
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikepap Προβολή μηνύματος
    αδεια κυκλοφορειας-ολα τα ηλεκτρικα σε λειτουργια-αριθμους πλαισιου κ κινητηρος κ πινακιδα υπουργειου,εξατμιση νορμαλ,καθρεφτες.ελενχος φρενων.οχι ακομα καυσαερια[ολα περνανε],ελενχος ελαστικων.σε καποια ιδιωτικα κτεο κανουν προσφορες απο 20 εως 35 ευρο μαξιμουμ.τα ληξηπροθεσμα δεν πληρωνουν διπλο παραβολο ακομα.
    Στην Αθηνα παντως, μετρανε και καυσαερια!
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  9. #324
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pektis Προβολή μηνύματος
    Στην Αθηνα παντως, μετρανε και καυσαερια!
    Κι επαρχία, κι επαρχία!!!

  10. #325
    μελος Το avatar του/της mikepap
    Εγγραφή
    02/02/2013
    Μηνύματα
    154
    στην αθηνα εχουμε περασει αρκετα 100αρια κηφισου κ πειραιως,δεν κοιτανε.ερωτηση,εχουν κοψει καποιον για καυσαερια;νομιζω πως οχι,δεν εχουν σημειο αναφορας στοιχειων εκπομπης ρυπων παλαιων μοτο.ετσι κ καλα κοιτανε.δεν επιμενω για το τι μπορει να συμβει σε οποιδηποτε κ οπουδηποτε κτεο.τωρα αν το CO k υδρογονανθρακες ειναι στον θεο σιγουρα δεν ειναι καλο για την τσεπη σου[καταναλωση] κ το περιβαλλον κ κατι συμβαινει στην μοτο που πρεπει να επισκευασθει.η αληθεια ειναι οτι μπλεξαμε δια βιου...
    αν δειτε αντρα σε μπαλκονι,να ποτιζει γλαστρες,προφανως τα φυτα καπνιζονται.

  11. #326
    Έτσι για ενημέρωση, πέρασα σήμερα το VFR μου (αυτό στο λινκ στην υπογραφή μου). Μοντέλο 91, ελληνική πρώτη άδεια το 99. Σε γνωστό ΚΤΕΟ στου Ρέντη.

    Κοιτάξαν αριθμό πλαισίου, βγάλαν φωτό, το κοίταξαν γενικά (οπτικός έλεγχος), κάναν μια μάλλον τυπική μέτρηση στα φρένα, μου είπαν ότι τα λάστιχα είναι κάπως φθαρμένα και καλό είναι κάποια στιγμή να τα αλλάξω, ορίστε κύριε τα χαρτιά σας, αυτοκολητάκι στην ταμπέλα. Η διαδικασία κράτησε 5'. Κόστος 20 ευρώ.

    Σε 2 χρόνια πάλι.

    Το VFR μου έχει όλα τα προβλεπόμενα από τον ελληνικό νόμο, δλδ πλήρες σετ φώτα, καθρέπτες, φλας, κόρνα και καλού κακού είχα βάλει και ένα db killer στην after market εξάτμιση.
    Τελευταία τροποποίηση από Πολυμήχανος; 26/02/2013 στις 20:45.

  12. #327
    Boys and their toys! Το avatar του/της grharris
    Εγγραφή
    07/03/2012
    Μηνύματα
    194
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Πολυμήχανος Προβολή μηνύματος
    Κόστος 20 ευρώ.
    Πού είπαμε ότι πάμε με 20άρικο στο χέρι?

    έχω και 2 να περάσω...

  13. #328
    Είπα να μην το γράψω πριν απευθείας, μην θεωρηθεί κάποιου είδους διαφήμιση, μια και ρωτήθηκε όμως >>> http://www.mrkteo.gr/index.php?page=19

    Αν παραβιάζει κάποιο όρο, ας σβηστεί...

  14. #329
    μελος Το avatar του/της mikepap
    Εγγραφή
    02/02/2013
    Μηνύματα
    154
    δεν εχω παει ,αλλα ειμαι πολυ κοντα κ θα το δοκιμασω,ασε που σε ε μπιστευομαι με κλειστα ματια.χι-χι.
    αν δειτε αντρα σε μπαλκονι,να ποτιζει γλαστρες,προφανως τα φυτα καπνιζονται.

  15. #330
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.801
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikepap Προβολή μηνύματος
    στην αθηνα εχουμε περασει αρκετα 100αρια κηφισου κ πειραιως,δεν κοιτανε.ερωτηση,εχουν κοψει καποιον για καυσαερια;νομιζω πως οχι,δεν εχουν σημειο αναφορας στοιχειων εκπομπης ρυπων παλαιων μοτο.ετσι κ καλα κοιτανε.δεν επιμενω για το τι μπορει να συμβει σε οποιδηποτε κ οπουδηποτε κτεο.τωρα αν το CO k υδρογονανθρακες ειναι στον θεο σιγουρα δεν ειναι καλο για την τσεπη σου[καταναλωση] κ το περιβαλλον κ κατι συμβαινει στην μοτο που πρεπει να επισκευασθει.η αληθεια ειναι οτι μπλεξαμε δια βιου...
    Δεν ξερω για τα παπακια εμενα παντως με ρωτησε κανονικα το μοντελο της μηχανης και το εβαλε στο προγραμμα μετρησης του υπολογιστη... Ειχε ενα δεικτη σαν στροφομετρο και αναλογα με το αν ειναι σωστα τα καυσαερια της εξατμισης εδειχνε πρασινο ή κοκκινο....
    Αυτα...
    προσέχουμε για να έχουμε!...

Παρόμοια θέματα

  1. Ερώτηση για τα νέα ΤΕΚΜΗΡΙΑ
    από trumpet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2008, 17:40
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2007, 15:40
  3. ΥΠΑΡΧΟΥΝ Runflat ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ?
    από X_NR750 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2006, 08:44
  4. Ο καιρος για τη νεα εβδομαδα
    από tifoefs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2005, 19:14
  5. Top συγκριτικό test για τα νέα χιλιάρια μωρά!
    από milaber στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2004, 02:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF