Σελίδα 28 από 51 ΠρώτοΠρώτο ... 18232425262728293031323338 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 406 έως 420 από 760

Θέμα: Kteo ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ-ΝΕΑ.

  1. #406
    Πικραμένο μέλος Το avatar του/της guzzistas
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    851
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    ... δεν τον βρήκαμε εμείς.
    και είχα μια ελπίδα μήπως...
    Οι μόνοι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ από τους πολιτικούς, είναι οι ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.



  2. #407
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2013
    Μηνύματα
    2
    Ρε παιδιά το δικό μου πρώτη άδεια είναι 1989 και αυτοί λένε πρώτη άδεια 1999;

  3. #408
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Το ΧΤ 600 που είναι του 2003 γράφει για Ιούνιο-Ιούλιο, ε θα το πάω την επόμενη εβδομάδα, μην ανγχώνεστε βρε παιδιά. Το παν είναι να βρίσκεται σε όποιο πιο μαμά κατάσταση γίνεται.
    Το εχω γραψει ηδη, το ξαναγραφω...

    Δεν μετρανε καυσαερια για μηχανακια πριν 31/12/1999

    Τα ΧΤ500-600 ομως παραμεινανε ιδια μεχρι το 2003. Ισως εχεις προβλημα σε αυτο το θεμα...
    Οτι και να σου λενε, οι προδιαγραφες ειναι για μεταγενεστερα μηχανακια...εμενα μου εβγαζε μετρηση 8,4....
    Λογω κατασκευης δεν περναει, πηγα στο συνεργειο μου και εβγαζε τη μετρηση που λεει η ΥΑΜΑΗΑ....γιατι ειναι αλλη μετρηση στο συνεργειο

    Οποτε βαζουν ενα παπι διπλα και περνας...ολα για την κονομα...

  4. #409
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    820
    Τα εχω διαβασει ολα και εχει γινει λιγο μπαχαλο...

    Μενα εχει πρωτη αδεια το 2009 αλλα οι πινακιδες ειναι απο κρητη.
    κατι διαβασα οτι οσα ειναι απο 2006 και μετα περνανε ανα 4 χρονια απο τη πρωτη αδεια.αυτο ισχυει?
    και εαν ναι που?στην αθηνα η την επαρχια?
    εγω περναω δηλαδη στο 2013 η περιμενω νεα?

  5. #410
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    kaysaeria oxi. hxo nai. edv beroia toylaxiston. αλλα για τα προ 2001 μοντελα και παλι δεν εχει λεει ουσιαστικα οριο μιας και θεσπισαν τα 108 ντεσιμπελ. τα οποια ενα 250 αεροψυκτο ον οφ με σχεδον χαλια εξατμιση εντελως ελευθερη ΔΕΝ τα εφτασε. αρα και αφου εχεις και το κτεο αλλα κι ο νομος σε επιτρεπει οι ελευθερες εξατμισεις επιτρεπονται αν κι εφοσον στην αδεια της μηχανης δεν αναγραφονται ντεσιμπελ και να δεν ξεπερναει τα 108. κι ολα αυτα στις μισες στορφες απο εκει που βγαζει ροπη. χοντρικα με 1/3 γκαζι. εγω που εχω 1η αδεια το 2001 κι ειμαι απο βεροια τι κανω? η αδεια λεει οτι επρεπε να εχω περασει τον δεκεμβρη.

  6. #411
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pardalotzatziki Προβολή μηνύματος
    Το εχω γραψει ηδη, το ξαναγραφω...

    Δεν μετρανε καυσαερια για μηχανακια πριν 31/12/1999

    Τα ΧΤ500-600 ομως παραμεινανε ιδια μεχρι το 2003. Ισως εχεις προβλημα σε αυτο το θεμα...
    Οτι και να σου λενε, οι προδιαγραφες ειναι για μεταγενεστερα μηχανακια...εμενα μου εβγαζε μετρηση 8,4....
    Λογω κατασκευης δεν περναει, πηγα στο συνεργειο μου και εβγαζε τη μετρηση που λεει η ΥΑΜΑΗΑ....γιατι ειναι αλλη μετρηση στο συνεργειο

    Οποτε βαζουν ενα παπι διπλα και περνας...ολα για την κονομα...
    οπως ακριβως συμβαινει και με τα αυτοκινητα χροοοοονια τωρα.

  7. #412
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    οπως ακριβως συμβαινει και με τα αυτοκινητα χροοοοονια τωρα.
    Δηλαδή επειδή ο Σαρακάκης μου πούλησε το 2000 μηχανάκι του 98 που δεν τηρούσε τις προδιαγραφές πρέπει να κοπώ από καυσαέρια?
    Είναι ακόμα μια ηλιθιότητα του νόμου που έχει κριτήριο την πρώτη άδεια, ή που δεν επιβάλει στους εμπόρους να ξεφορτώνονται τα στοκ.

  8. #413
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    ακομα δεν ειδα να περνανε καυσαερια. μονο ηχο. αν καποιος περασε αληθεια καυσαερια να μας πει. αλλα απο οτι γνωριζω δεν...

  9. #414
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή επειδή ο Σαρακάκης μου πούλησε το 2000 μηχανάκι του 98 που δεν τηρούσε τις προδιαγραφές πρέπει να κοπώ από καυσαέρια?
    Είναι ακόμα μια ηλιθιότητα του νόμου που έχει κριτήριο την πρώτη άδεια, ή που δεν επιβάλει στους εμπόρους να ξεφορτώνονται τα στοκ.
    Το πηγες?

  10. #415
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή επειδή ο Σαρακάκης μου πούλησε το 2000 μηχανάκι του 98 που δεν τηρούσε τις προδιαγραφές πρέπει να κοπώ από καυσαέρια?
    Είναι ακόμα μια ηλιθιότητα του νόμου που έχει κριτήριο την πρώτη άδεια, ή που δεν επιβάλει στους εμπόρους να ξεφορτώνονται τα στοκ.
    Εδώ κολλάει η ρήση "δεν θα ήθελες να μάθεις πως φτιάχνονται οι νόμοι και τα λουκάνικα"

  11. #416
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pardalotzatziki Προβολή μηνύματος
    Το πηγες?
    Οχι έχω καταθέσει πινακίδα αλλά κάποια στιγμή θα το ξαναβγάλω και θα πρέπει να το περάσω.

  12. #417
    Εγώ στο μεταξύ ψάχνω για παπί να το βάλω δίπλα στο ΧΤ 600 για να περάσω ΚΤΕΟ.

  13. #418
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.440
    περασα πριν λιγες μερες το Dominator στην Αθηνα.ειναι μοντελο '95 με 1η αδεια '00.σε ερωτηση μου οτι ειναι '95 και οτι τα ορια των ρυπων πρεπει να ειναι χαμηλοτερα(ή να μην γινει καθολου μετρηση) μου απαντησαν οτι αφου η αδεια γραφει 2000 πρεπει να μετρηθει σαν 2000.
    το μηχανακι εχει τελικο εξατμισης Supertrapp(road legal) και πειραγμενη βελονα καρμπυρατερ για πιο πλουσιο μειγμα.
    στην ρυπομετρηση εδειξε 3,25 CO%(ρελαντι),στις υψηλες στροφες δεν μετρηθηκε.
    για την ηχομετρηση τωρα ειναι λιγο περιεργη η διαδικασια.στην αδεια δεν αναγραφονται db.ετσι λοιπον,χωρις να εχω στροφομετρο,ο ελεγκτης εβαλε τον μετρητη στην εξατμιση, ανοιξε το γκαζι μεχρι ενα σημειο και πηρε 2 μετρησεις.ο μετρητης εδειξε μεχρι 105 Db στις κανεις δεν ξερει ποσες στροφες .μου λεει οτι μαλλον θα κοβοταν αλλα ειμαι τυχερος που δεν γραφει η αδεια το οριο των Db.στο δελτιο ελεγχου γραφει 101db στις 3750 στρ/λ.
    στην δοκιμασια πεδησης σε αλλο ΚΤΕΟ που ειχα ρωτησει μου ειπαν οτι με ημιχωματινα ελαστικα(MT21) μαλλον θα κοβοταν γιατι θα αναπηδουσε πανω στο τυμπανο.
    με λιγα λογια το θεατρο του παραλογου
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Εγώ στο μεταξύ ψάχνω για παπί να το βάλω δίπλα στο ΧΤ 600 για να περάσω ΚΤΕΟ.
    δεν ειναι νορμαλ το XT?

  14. #419
    Νορμάλ είναι αλλά το μοτέρ αυτό φοριόταν στα ΧΤ από δημιουργίας του κόσμου....

  15. #420
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.440
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Νορμάλ είναι αλλά το μοτέρ αυτό φοριόταν στα ΧΤ από δημιουργίας του κόσμου....
    αρχαιο οπως και το δικο μου,δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Παρόμοια θέματα

  1. Ερώτηση για τα νέα ΤΕΚΜΗΡΙΑ
    από trumpet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2008, 17:40
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2007, 15:40
  3. ΥΠΑΡΧΟΥΝ Runflat ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ?
    από X_NR750 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2006, 08:44
  4. Ο καιρος για τη νεα εβδομαδα
    από tifoefs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2005, 19:14
  5. Top συγκριτικό test για τα νέα χιλιάρια μωρά!
    από milaber στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2004, 02:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF